Jaké Xaviany ke CustomWorks Hypa 1 a Hypa 10

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

Mikipetr: Mohl by jsi mi říct jaké konkrétní sestavy jsi slyšel, kde byl xavian napájen dobrou elektronikou v dobré akustice, a hrálo to 1000x hůře nežli tvoje sestava či bedny? Určitě by to zajímalo více lidí.
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od lachim »

mikipetr
tvá kritika se týkala beden xavian, že?
vidím, že máš v nich jasno a proto mi to nedá se nezeptat:
"jaké modely xavian jsi měl doma a na jakém zesilovači, prosím"
byla by nějaká fotka, dle Tvého hodnocení a u sebe doma, modelu nejhoršího a modelu nejlepšího, prosím ?
díky
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Lachime samozřejmě mám v tomhle opravdu jasno. Ty na XAVIANY a HYPU taky určitě hraješ..že....? Nebo je tvůj vstup do diskuze je jen proto abys mne mohl osočit do "čechoslováků " jako to udělal mistr Pecuch ? Protože píšu něco - co ostatním nevoní pod vousy ? Myslím si , že nějaké zkušenosti mám , ale začínajícímu hifistovy který má hlouběji do kapsy - tím myslím -že zrovna nechce utrácet statisíce - bych rozhodně žádnou českou značku neuměl poradit. Dle mého názoru je to tady totiž jen takové trochu nacionalistické dogma , že pro českého hifistu začátečníka bude dobré levné české hifi.( které dnes už není ani dobré a ani levné)
Tím bych debatu ukončil , každý máme jiné - a hlavně svoje zkušenosti a zaplaťpánbůh je jen málo těch , kteří se k tomu odhodlají vyjádřit , protože co člověk to názor a při odchylkách od tématů - v odpovědích některých členů - by z toho taky byla za chvíli pěkná bitka.
Zpovídat se ti snad nemusím , ale zkušenosti prostě mám a můžeš nebo nemusíš tomu věřit - je mi to prostě jedno.
A vyhraněný názor vůči něčemu na základě svých zkušeností snad může mít každý.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od PavelDosko »

a nemusi se jednat jen o repro ... tak si uzivej
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Frogyman »

Mikipetr píše: 02 bře 2020 15:20 ... Dle mého názoru je to tady totiž jen takové trochu nacionalistické dogma , že pro českého hifistu začátečníka bude dobré levné české hifi.( které dnes už není ani dobré a ani levné)
Nespletl sis fórum?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

Jak jsem cekal, zadny konkretni pripad, jen mlaceni hubou od klavesnice, tak zase nic. Beru to tak ze je pod tvoji uroven se s nami podelit z konkretnim pripadem, dame ti cas, treba si neco vymyslis.
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

A necekal bych ze clovek tveho formatu a velkych zkusenosti ktere podle sebe mas jak se tu kasas, tu budes psat o rady ktere repro vybrat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Pecuch »

Ja bych z toho nedělal hon na čarodějnice - ostatně sám víš Miro jak to vypadá na druhým břehu... nemá cenu rozvrtávat něco co už ani nesmrdí....
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od lachim »

Arim
:thumbup:
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Dasta »

Mikipetr,
Nechápu a nejde mně do hlavy to,že vtomto vláknu vystupuješ jako všeho znalý highendista, který vyzobává pouze ty nejlepší kousky věhlasných značek, bohorovným úsudkem zatratíš tradiční české značky, přestože jedna je vedena italským majitelem a lidi,kteří tyto značky vlastní máš div ne za blázny.
Proto mně udivuje, že i ty potřebuješ poradit ohledně přenosky do svého gramofonu.
Věz, že naše balkánská vinylová sekce by ti možná i poradila, protože se skládá ze slušných normálních lidí, ale tvoje údaje nedostačují udělat nějaký závěr.
Údaj středně těžké až těžké,upřesni prosím efektivní hmotností ramene, uveď zvuk, jaký preferuješ(prenoskaX je otevřená, zvuková odezva od středů nahoru, basy pevné, rychlé, ne tak hluboké.Přenoska Y má větší zastoupení nižších středů, výšky umírněné,basy hluboké, kulaté,ne tak přesné).
Doufám, že se bavíme o MC nizkovýstupových přenoskách.
Finanční limit, kam až chceš zajít,nebo upřesnit od do.
Dostaneš li nějaký tip, doporučuji vyzkoušet před nákupem, přenoska si nemusí vždy sednout s ramenem.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

To Arim , je vidět že jsi skutečně vůči mě nezaujatý ,pouze jsem žádal o radu s věcí se kterou jsem neměl žádnou zkušenost -a jak vidno dle bohatých odpovědí - tak asi nikdo - to ti vadí - to jsi fakt formát.... dál to raděj nebudu komentovat - protože za to co bych ti napsal - bych se asi sám musel stydět.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

To DASTA : myslím , že se zbytečně exponuješ ve vláknu - vhodné repro - když byl dotaz napsán v jiném vláknu ??? To fakt nechápu.Pokud chceš na toto téma psát - prosím použij adekvátní vlákno a neprezentuj se tu jako geniální " brouk"
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Ale pokud je pro tebe důležité mi z nějakých důvodů odpovídat právě v tomto vláknu - psal jsem , že LYRA DELOS k tomuto raménku nevyhovuje a samozřejmě preferuji MC s HO . Slyšel jsem na jiných gramofonech př. HANA - to je typ zvuku který se mi líbí , ale nevím jestli se hodí k mému typu raménka. Zkoušel jsem i nějakou ORTOFON MC s HO - nějaký levnější model do 10k - tam byl zvuk trochu tvrdší a s úbytkem na nejnižších frekvencích.
Preferuiji žánr - rock 70. a 80. let.Zvuk by měl být dostatečně plný a kontinuelní - to je vše o mých preferencích.Myslím si , že to ale do tohoto vlákna skutečně nepatří , takže pokud mi chceš pomoct -prosím použij vlákno které jsem založil.Díky.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Dasta »

V pozici geniálního brouka se už tady Mikipetře prezentuješ ty.
Ve vlákně ,kde chceš radu o přenosce bych se vyjadřoval až s příslušnou radou,pokud bych jí poskytoval.
Můj příspěvek, který komentuješ, spadá správně tam kde je. Je to moje reakce na tvé příspěvky ve vláknu o repro.
Nebo ti připadá normální se v jednom vláknu chovat jako brouk Pytlík a ve druhém se dožadovat rady?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Ještě se vrátím k těm THIELŮM...když už to tady tak chytře a vtipně rozmazáváte - měnil jsem BRYSTON 14BSST za AUDIO RESEARCH REF.75. Na 14BSST jsme hrál na THIELY a jelikož jsem lampy už dlouho neměl - naposledy asi před 17-ti lety a to byl úplně jiný zesilovač myslím AUDIOMAT - tak tohle bylo pro mne nové a samozřejmě THIELY nehrály úplně optimalizovaně s tím AR. Citlivější lampový konec ( náchylnější na okolní komponenty) samozřejmě odhalil okamžitě nedostatky repro - najednou bylo slyšet trochu tvrdší podání zvuku (zřejmě kvůli hliníkovým membránám) a ani středy nebyly úplně OK - z lamp bylo najednou slyšet , že hraje pouze malá plocha středotónového měniče (pouze kruhová výseč - viz konstrukce repro) a zvuk na středech ztrácel plnost.Dalším faktorem bylo i to , že lampy obecně mají nízký damping faktor a tím se snižuje schopnost ovládání basových repro - hlavně na podrezonančních kmitočtech reprosoustavy.Jelikož mi v té době nebyl schopen nikdo poradit , zakoupil jsem naslepo PIEGY a problém s tvrdostí a hubenými středy se vyřešil - rozhodně lepší než s THIELY , nicméně problém s podrezonančními frekvencemi setrvává , ale charakter se mi líbí a řeším to zatím tak , že memůžu hrát úplně na max.hlasitost , aby to vůbec bylo poslouchatelné(na těch basech) Ale vím , že to úplně to pravé ještě není a že to v horizontu nějakého toho roku budu muset dořešit.Reprokabely jsou NORDOST TYR.
Nechtěl jsem samozřejmě nijak písemně inzultovat příznivce českého hifi , ale tohle období mám prostě už dávno za sebou a jelikož mám na to svůj názor, tak jsem ho napsal.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Dasto , ty jsi fakt nenapravitelný...záměrně a účelově tu míchách jablka a hrušky - myslím tím vlákna...jen proto , abys všem předvedl jak jsem vlastně blbej ? O co jsi ty potom lepší ?
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od PavelDosko »

a co z toho ceskeho hifi realne znas z tveho domaciho poslechu ?
neni placka, neni highend
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Nebo tu jen všichni nesnesete když někdo něco napíše a nehodí se vám to z nějakých důvodů " do krámu " ?
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Konkrétně pár modelů XAVIANŮ , konkrétně nějaký ten zesilovač DPA a předzesilovač DISPRE , převodník TT jsem sice nevlastnil , ale doma zkoušel( půjčený od kamaráda)...nějaké dva typy gramofonů ProJect...atd....atd.Nebudu se tu rozepisovat o konkrétních typech a modelech českého hifi , ale ani jedna věc z výše uvedených se mi prostě nelíbila a všechny měli dle mého názoru podobný zvukový podpis...ale o muzice to moc nebylo
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Netvrdím , že to všechno bylo úplně špatný , ale jedna společná věc u českých repro i zesilovačů byla ta , že to vůbec nebylo určeno pro tižší poslech a většinou to hrálo dobře jen úplně nahlas , jinak ne.Takže moje odpověď , že bych to nedoporučil platí. Hifi musí být schopné zahrát dobře i při nižších úrovních poslechu
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

Mikipetr Tak to je špatné ze po tolika letech s hifi jsi se dopracoval do stavu ze ti to hraje tak na prd ze tu musis shazovat vse co narozdil od toho co mas doma hraje. To naštve, takže těžká deprese. Druhé bedny, a zase špatně, opět špatná kombinace, ale asi te to baví, tak at ti to hraje.
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

A tva věta : většinou to hrálo dobře jen úplně nahlas , jinak ne.
Mluví za vše, tim jsi mi potvrdil ze jsi zahrát dobře xavian opravdu neslyšel. Škoda, ale asi je to tak pro tebe lepší.
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Arime...ty rád překrucuješ fakta...asi jsi hodně frustrovaný , nebo čteš jen mezi řádky...to nejsou moje druhé bedny a THIELY jsem měl několik let k BRYSTONU - k plné spokojenosti.K jinému zesilovači jsem samozřejmě řešil jiný typ beden.Pokud už se chceš dělat natolik zajímavým , tak si alespoń přečti o čem a jak píšu(posloupnost) a pak tady můžeš stlát svým rozumem.Nejsem vůbec v depresi , a už vůbec ne z hifi a z takových umělců jako jsi ty.
A ještě jedno doporučení a poznatek z českých značek které nejsou úplně IN ....na to bych zapomněl - napájecí kabely ŠROLL POWER PLUS , to je podle mého názoru taky ne úplně správně(kulantně napsáno)....Ale tenhle názor vám asi taky nebude moc chutnat....
Maximálně se tomu můžu smát...jak jsem se trefil do stáda potrefených hus....které když nemůžou už jinak ....hýkají na úplně jiné téma...
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Xaviany jsem skutečně dobře zahrát neslyšel , kromě modelů 350 , to je pravda.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od PavelDosko »

Mikipetr píše: 02 bře 2020 21:37 Netvrdím , že to všechno bylo úplně špatný , ale jedna společná věc u českých repro i zesilovačů byla ta , že to vůbec nebylo určeno pro tižší poslech a většinou to hrálo dobře jen úplně nahlas , jinak ne.Takže moje odpověď , že bych to nedoporučil platí. Hifi musí být schopné zahrát dobře i při nižších úrovních poslechu
nekdy se u mne zastav, treba za to nemohl cesky vyrobce ... se mej
neni placka, neni highend
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

A nevím jestli jste mě pochopili správně , ale více-méně se tu ohrazuji proti malým a "garage made" značkám obecně , protože jejich procento úspěšnosti výrobků -oproti renomovaným značkám -je obecně nízké - díky nedostatečné technické nebo technologické podpoře jejich vývoje atd. Proto většinou tyto značky mají kromě pár povedených modelů ve své historii hlavně spoustu těch nepovedených a špatných. V minulosti třeba zn. SHAN....taky dobrý příklad špatného českého hifi
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

Prekrucujes co jsem napsal, ale nevadí. Vypadá to ze jsi slysel pouze starodávné 350, a dal? Dal nic. Nenapsal jsi konkrétní modely. Nevadí uz me to ani nezajímá.
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

To je jen dobře Arime , asi se všem uleví...nejen mě. ( s tím tvým překrucováním opatrně- mohlo by se ti to někde vymstít )
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Trochu jsem se tu ještě porozhlédl a toto je opravdu aktuální pro dané téma : http://highendforum.cz/viewtopic.php?f=17&t=6384
info o repro . Konstruktér těchto "sofistikovaných reprosoustav " použil místo pasivní membrány zřejmě vadný měnič , který zdemontoval odjinud a ani se nestyděl neodletovat zbytky původních přívodních vodičů .
To by byla moje odpověď na dotaz v uvedeném vláknu.
Jediná efektivní a účinná možnost ladění pasivní membrány je její hmotnost a provádí se závažím instalovaným do středu této pasivní membrány. Akustický tlak vzduchu vyvolaný kmity reproduktoru má poměrně malou účinnost díky fyzikálním vlastnostem vzduchu v ozvučnici - takže prakticky výchylka basového měniče zapojeného do výhybky je v malých hodnotách jednotek centimetrů a při použití pasivní membrány to vyvolá její pohyb v jednotkách milimetrů. Při měření el.veličin v proudovém obvodu takové pasivní membrány vyrobené z reproduktoru s cívkou budou hodnoty proudů při provozu reálně v řádu mikroampér. To jsem tedy zvědavý , jak účinné by bylo takové zatlumení pasivního reproduktoru kondenzátorem zapojeným paralelně s cívkou ?....Vypadá to tak trochu jako perpetum mobile nebo scifi :-)
Podle všech dostupných info a podle mých vlastních zkušeností ( vlastnoručních) je skutečně jediným účinným a jednoduchým způsobem pro ladění pasivní membrány - změna její efektivní hmotnosti - přidaným závažím do osového středu pasivního zářiče.
To , co se zde popisuje na fóru je nanejvýš zavádějící a i kdyby to takto mělo fungovat , rozhodně to není účinná metoda tlumení.
Toto je to další z důvodů proč tu značku prostě nemusím.
Ostatní ať si udělají svůj obrázek a názor.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

A to nehovořím o nesmyslnosti - zvyšování nákladů na výrobu takové reprosoustavy - když pasivní membrána stojí zlomek ceny celého reproduktoru a její naladění je v laboratorních podmínkách hodně levná , účinná a jednoduchá záležitost.
Je to prostě nesmysl.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od -Kocour- »

No, ja tomu teda moc nerozumim, ale neni to naopak? Vychylka basaku je mensi nez vychylka pasivu pro dany signal. Pasiv se ladi pridanou hmotnosti, ano. Je to ekvivalent ladeni natrubku pomoci delky a prumeru. Pasiv neni elektricky pripojeny, nikam. Protoze ma vyssi vychylku, je pravidlo palce, ze jeho xmax nebo prumer ma byt vetsi nez u basaku. Nekdy se muzou zdvojit mensi.
Cena slusnych pasivu neni vubec levna. Scan Speak, Dayton RSS, SBAcoustics, to jsou vse pasivy kolem a pres 100Euro.
Xavian to tehdy asi udelal kvuli vzhledu, chteli to sjednotit. Je to uz dost davno, vyber byl tehdy velmi maly. Tak si nejak pomohli.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od -Kocour- »

No a Xavianu se za ty roky konstruktersky um dost zvedl, v urcitem okamziku.
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Určitě to není naopak , vyzkoušeno v praxi. Navíc opravdu jediným účinným řešením ladění pasivu je změna efektivní hmotnosti. Zkoušel jsem to na svých jediných repro s pasivem a to byl THiEL CS 2.4. A kdyby byla maloobchodní cena pasivu 100E , tak při množstevním odběru je to rozhodne méně a stále je to podstatně méně než použití plnohodnotného měniče .A jaký konstruktér by záměrně zvyšoval vstupní nákladovou položku na výrobu ? To nedává vůbec žádný smysl
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

V ekonomicky fungujícím subjektu se takto nevyrábí . Standartni postup efektivní výroby a tím má být i maloseriova produkce je ten že se provede vývoj produktu a postupným doladěním technologických procesů a korekci použitých komponentů se dosáhne při co nejoptimalnejsim zachování požadovaných parametrů k nejnižšími možnému cenovému nákladu na výrobu
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Něco jiného je to u kusove zakazkove výrobě , tam se na náklady tolik hledět nemusí tedy je to spíše na dohodě konkrétního zákazníka a konstruktéra
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

To Kocour : průběh kmitů pasivního zářiče má trochu odlišný průběh a chování než průběh kmitů aktivního zářiče , skutečně to funguje podobně jako dynamická brzda v nátrubku basreflexu.Velikost kmitů samozřejmě záleží na použitých komponentech , velikosti (objemu) skříně a požadavku jaké rezonanční frekvence má požadované provedení řešit.Měl jsem možnost toto řešit na těch THIELECH samozřejmě že ne sám , ale s pomocí kvalifikovaného konstruktéra u mne doma.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Každopádně to rozhodně není nijak jednoduchá záležitost a možností pro řešení při výrobě reprosoustav je spousta. Každý konstruktér má více-méně nějaký ten svůj podpis , proto se jednotlivé značky i jednotlivé výrobky tolik odlišují. Ale obecně záleží na sofistikovaném přístupu a ten mi v tomto případě opravdu schází.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Mikipetr »

Takže Kocour má podle mne pravdu a nebál se jí tu vyslovit- u XAVIANU si v tomto případě tak trochu pomohli nebo spíš ulehčili práci.Úsměvné je jen to jakým způsobem nad tím někteří členové fóra mudrují a jak moc se jich dotýká , když má někdo k nějaké konkrétní značce nebo značkám výhrady.
Rozhodně tyto výhrady - v mém případě nejsou jen moje libovůle , prostě je to jen můj subjektivní pocit z praxe.A dovedu pochopit rozhořčení těch , kteří mají jiné , svoje zkušenosti.Ale je hodně spatně , když se při diskuzi nechají vyprovokovat k odklonění od tématu a používají nějaké narážky osobního charakteru.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od PítrsPraha »

Nerad ti zasahuju do tvého monologu napříč vlákny, ale co jsem se z tvých příspěvků dozvěděl? Kromě hejtu Xavianů bohužel nic.

Nezaznamenal jsem jedinou reakci, ve které by se někoho dotkl tvůj názor na Xaviany, žádné rozhořčení ani osobní útoky, nic ve smyslu, že někdo nesnese, když napíšeš, že ten a ten model beden tobě nevyhovuje. Nevím, kde jsi k takovým mylným závěrům přišel. Naopak zdejší členové, kteří Xavy mají nebo měli, rozhodně nepatří mezi lidi, kteří by měli zapotřebí reagovat na jiné preference jiného člověka takhle podrážděně.

Naopak opakovaně tady padla smysluplná otázka, která je i podle mě na místě: jaké konkrétní Xavy na jakých konkrétních sestavách jsi porovnával s jakými srovnatelnými bednami. A ta zůstala nezodpovězená. To je podle mě škoda. Nikomu zde nevadí racionální zkušenost s nějakou značkou, ať už je jakákoliv (značka i zkušenost).

Kdybys jmenoval konkrétní modely a dojem, který na tebe svým zvukem udělaly v porovnání se stejnou kategorií jiných beden, byl by to prostě popis zkušenosti jednoho hifisty s konkrétními výrobky, která rozhodně má svou váhu. Jenže takhle v obecné rovině, jak to píšeš v podstatě "všechny Xaviany jsou úplně na hovno a tečka", to je mnohem více v rovině planého výkřiku beze smyslu.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Idealni reprobedny

Příspěvek od Arim »

Konkrétně pár modelů XAVIANŮ , konkrétně nějaký ten zesilovač DPA a předzesilovač DISPRE

To asi mluvi za vše. Asi nepoznáš co je jaký model proto nemůžeš mít konkrétní.
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Odpovědět