Info o repro Xavian Suona Gran Colona

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Info o repro Xavian Suona Gran Colona

Příspěvek od PajusB »

:smile: Ahoj, pred 2 mesici jsem koupil Xavian Suona Gran Colona a protoze se ted trochu nudim, kouknul jsem se dovnitr. Zdalo se mi, ze na tak stare bedny jsou ty repraky v dost dobrem stavu (opticky).
Uvnitr jsem nasel H0630 CC17RC oznaceni repro. A to jak zapojeny reprak v horni casti, tak nezapojeny ( pasivni membrana) v te dolni.
Horni je zapojeny primo na terminaly, ale ten dolni ma na sobe dva kondiky a to pres to, ze neni zapojeny.
Vzhledem k tomu, ze temhle vecem naprosto nerozumim, tak bych potreboval nejak vysvetlit o co tady jde.
Moje dotazy tedy jsou:
1) zda se jedna o spravne repro pro tyto bedny?
2) proc pasivni membrana ma na sobe kondiky a je evidentne odstrihnuta od kabelaze? ( Viz foto)
3) je nejaka moznost, ze by se to pasivni repro dalo nejak vyuzit k vylepseni zvuku?
IMG_20200101_114236.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Info o repro

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Zrejme to tak má byť zapojené. Pasívna membrána sa chová ako basreflex a pripojené koncu tlmia pohyb membrány. Určite zvuk nevylepšíš jednoduchým pripojením meniča na výhybky.
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Info o repro

Příspěvek od PajusB »

O tom, ze jde o " basreflex" vim, jen mi je zahadou, proc jsou na nem ty kondiky. Bez zapojeni mi to nedava smysl.
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Info o repro

Příspěvek od Dasta »

Napiš p.Barlettovi, myslím, že Ti rád dá vysvětlení.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Info o repro

Příspěvek od PajusB »

Ted kdyz to ctu, tak mi dochazi, ze by se na reproduktoru mohl vytvaret proud pohybem membrany a ty kondiky by pak davaly smysl.
Jeste bych mel dotaz.
Na kolik by vysla repase beden. Vymena repro.
Za p. Barletou se chystam na premereni. Jen ted zvazuju moznosti a seznamuju se se sloupkama.
Dekuju za odpovedi.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Info o repro

Příspěvek od Jirka33 »

Pasivni reprak nema magnet jako na fotce.
Mas tyhle repro?
https://archiwum.allegro.pl/oferta/xavi ... 82505.html

Xavian snad ani nedelal pasivni menič u starych modelu.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Info o repro

Příspěvek od Jirka33 »

:oops: Uz jsem si to nasel, opravdu to ma pasiv, ale ten magnet tam dela co? :crazy:
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Info o repro

Příspěvek od PajusB »

2 Jirka33.
Presne tyhle mam.
Myslim, ze civka je tam proto, aby prave korigovala tu spodni frekvenci. Jak bylo receno vyse. Pokud to nejak takhle jde.
Prijde mi, ze ty bedny hraji fakt dobre vzhledem k cenove kategorii. A pokud jsou i v dobrem technickem stavu repraky, tak to byl super kup.
Mam k tomu Hypu 1 a konec Hypu 10.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Info o repro

Příspěvek od Jirka33 »

Ukaz jak to vypada v prostoru. Ja jen vim ze u Xavian Calliope ma pasiv bez magnetu, pouze membrana.
58761653_10156360261945784_2821688574536056832_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PajusB
Příspěvky: 54
Registrován: 23 pro 2019 17:21

Re: Info o repro

Příspěvek od PajusB »

No, ja ted jsem v najmu a resim tezky nedostatek prostoru. :thumbdown: Ale nekdy od Brezna bych uz mel byt v domku. Tam uz si je pekne napasuju kam je potreba..
IMG_20200101_200022.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Info o repro

Příspěvek od Mikipetr »

Konstruktér těchto "sofistikovaných reprosoustav " použil místo pasivní membrány zřejmě vadný měnič , který zdemontoval odjinud a ani se nestyděl neodletovat zbytky původních přívodních vodičů .
To by byla moje odpověď na dotaz v tomto vláknu.
Jediná efektivní a účinná možnost ladění pasivní membrány je její hmotnost a provádí se závažím instalovaným do středu této pasivní membrány. Akustický tlak vzduchu vyvolaný kmity reproduktoru má poměrně malou účinnost díky fyzikálním vlastnostem vzduchu v ozvučnici - takže prakticky výchylka basového měniče zapojeného do výhybky je v malých hodnotách jednotek centimetrů a při použití pasivní membrány to vyvolá její pohyb v jednotkách milimetrů. Při měření el.veličin v proudovém obvodu takové pasivní membrány vyrobené z reproduktoru s cívkou budou hodnoty proudů při provozu reálně v řádu mikroampér. To jsem tedy zvědavý , jak účinné by bylo takové zatlumení pasivního reproduktoru kondenzátorem zapojeným paralelně s cívkou ?....Vypadá to tak trochu jako perpetum mobile nebo scifi :-)
Podle všech dostupných info a podle mých vlastních zkušeností ( vlastnoručních) je skutečně jediným účinným a jednoduchým způsobem pro ladění pasivní membrány - změna její efektivní hmotnosti - přidaným závažím do osového středu pasivního zářiče.
To , co se zde popisuje na fóru je nanejvýš zavádějící a i kdyby to takto mělo fungovat , rozhodně to není účinná metoda tlumení.
Toto je to další z důvodů proč tu značku prostě nemusím.A to nehovořím o nesmyslnosti - zvyšování nákladů na výrobu takové reprosoustavy - když pasivní membrána stojí zlomek ceny celého reproduktoru a její naladění je v laboratorních podmínkách hodně levná , účinná a jednoduchá záležitost.
Je to prostě nesmysl.
Ostatní ať si udělají svůj obrázek a názor.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Oupee
Příspěvky: 7
Registrován: 26 pro 2012 22:57

Re: Info o repro Xavian Suona Gran Colona

Příspěvek od Oupee »

Já tam teda žádný zbytky drátu nevidím. Vlevo jsou naletovaný kondíky a vpravo vývody kmitačky.
Odpovědět