Gramofon

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Quentin

Re: Gramofon

Příspěvek od Quentin »

1, PLX jsem měl, nekupuj to! To není alternativa k SL1200, to se jenom tak tváří. Špatný není, ale s Technicsem má společný pouze vzhled. Hlavní důvod "NE" je ale jeho jedna výrobní vada raménka. A ta rozbije každého hifistu (měl jsem kvůli tomu 3ks z různých šarží...nepomohlo to)

2, Podle toho, co tady vypouštíš za tipy/dotazy (od nové klasiky přes vintage až po DJ gramofony :mrgreen: ) a sháníš na ně názor ostatních, tak se v tom totálně plácáš. A vlastně sám ani nevíš co chceš.

PS: Jinak promiň, ale kvalitní gramofonová deska se opravdu nepozná podle váhy 180g :lol:
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Opat necitas poriadne a ides mi na nervy svojou aroganciou. Nikde som nepisal, ze 180g znamena automaticky kvalitna platna. Pisal som, ze nemam len stare platne ale aj uplne nove vydania 180g.

Recenzia na stereophile je hadam doveryhodnejsia ako nejaky troll na fore.

"Pioneer's new PLX-1000 is not only a worthy successor to the legendary Technics SL-1200MK2, it is a serious contender for the best audiophile-grade turntable for less than $2000. Unabashedly recommended."
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Gramofon

Příspěvek od Frogyman »

PLX je kopii technics a vznikl v době, kdy technics zaváhal a pionýři využili díry v trhu pro DJ, zkopírovali vzhled, udělali pár vylepšení, které DJ ocení (rychlejší start, rychlejší stopka atd), ale chtěli se dostat cenou níž, takže spoustu kovových dílů nahradili plastem. Na některých DJ fórech sice PLX chválí a doporučují, pro hifi využití ale rozhodně 1200/1210. Tedy za mne je na místě otázka: "Proč kupovat nepovedenou kopii, když můžeš mít téměř za stejné peníze originál?"

hifido - nezapomeň k ceně připočítat dopravu, DPH, poplatky za celní využití a také nákup převodního trafa, aby jej mohl u nás používat.

celkově - už to to psal japex - je vidět, že se v tom docela plácáš a lítáš od jednoho extrému do druhého. V tomto případě je nejlepší nákup odložit, vydýchat se, zajít někam na návštěvu a pár gramofonů poslechnout a pak se k tomu zase vrátit s čistou hlavou a shánět rady, až budeš mít ujasněné priority.


EDIT - :eek: :eek: :eek: koukám na tvoji reakci na japexe a pak už jen mohu dodat: "Komu není rady, tomu není pomoci..."
Protože nejen ignorovat rady člověka, který PLX měl a nyní má 1200, ale dokonce jej za tyto rady napadat, to je fakt síla.
Pak ti mohu popřát jen úspěšné čtení PR článků a vybírej holt podle nich.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Berte prosim vas moje komenty s rezervou su to len nejake idei. Nic viac nic menej. Kazdy formuje svoj nazor a napokon rozhodnutie inak. Nesnazim sa tu nic tvrdosijne presadzovat len obsiahnut temu "Aky gramofon? Stary/novy? DD alebo belt? atd..." Hladat jednotlive vyhody, ktore su pre danu konstrukciu.

Kazdopadne tuto temu mozeme uzavriet. Myslim si, ze sme vycerpali vsetky moznosti. Napokon sa musim rozhodnut ja sam.

Dakujem vsetkym za prispevky a prajem vsetko dobre.
Quentin

Re: Gramofon

Příspěvek od Quentin »

J@nik píše: 03 led 2020 09:23 Opat necitas poriadne a ides mi na nervy svojou aroganciou. Nikde som nepisal, ze 180g znamena automaticky kvalitna platna. Pisal som, ze nemam len stare platne ale aj uplne nove vydania 180g.

Recenzia na stereophile je hadam doveryhodnejsia ako nejaky troll na fore.

"Pioneer's new PLX-1000 is not only a worthy successor to the legendary Technics SL-1200MK2, it is a serious contender for the best audiophile-grade turntable for less than $2000. Unabashedly recommended."
...je to marný, je to marný, je to marný :mrgreen:
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Pioneer pl-50L II je doma.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Prvá pieseň Karol Duchoň - Matka. Sú tam emócie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Gramofon

Příspěvek od Vinco »

Ten Karol Duchon, to je velmi zle hrajuca platna
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Emócie stačia netreba mi pri tej 12eurovej platni nič viac.
Toto je tiež fajn
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Gramofon

Příspěvek od fox »

Mám PLX 1000 asi tři týdny, jako druhý gramofon. V porovnání s mým hlavním gramofonem Michell Gyrodec to není vůbec špatný gramec. Na fórech se krytizuje vůle v ložiscích ramenka. Utažení a seřízení mi trvalo asi pět minut. Po doplnění slipmatem Achromat a nožkami Isonoe hraje velmi dobře. Oproti 1200 má výhodu vtom, že se nemusí upravovat výměna signálových kabelů. Jeho váha je poctivých 13 kg. S přenoskou 2 m Black je dobrý kamarád.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Gramofon

Příspěvek od fox »

Mám PLX 1000 asi tři týdny, jako druhý gramofon. V porovnání s mým hlavním gramofonem Michell Gyrodec to není vůbec špatný gramec. Na fórech se krytizuje vůle v ložiscích ramenka. Utažení a seřízení mi trvalo asi pět minut. Po doplnění slipmatem Achromat a nožkami Isonoe hraje velmi dobře. Oproti 1200 má výhodu vtom, že se nemusí upravovat výměna signálových kabelů. Jeho váha je poctivých 13 kg. S přenoskou 2 m Black je dobrý kamarád.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Gramofon

Příspěvek od Ramones »

Také mě chytají emoce, když vidím ty kamna kousek vedle levé bedny .... pokud teda nejsou jen na okrasu. Nešlo to uspořádat jinak ?
Bedny i nábytek jsou velmi pěkné :thumbup:
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gramofon

Příspěvek od ivanb_cko »

toho “Pincka” bych vybral taky - moc by zajimalo rameno jak funguje... Navic je proste nadhernej ;)

A ty bedny, to je neco od MaBata?
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Quentin

Re: Gramofon

Příspěvek od Quentin »

fox píše: 04 led 2020 11:25 Mám PLX 1000 asi tři týdny, jako druhý gramofon. V porovnání s mým hlavním gramofonem Michell Gyrodec to není vůbec špatný gramec. Na fórech se krytizuje vůle v ložiscích ramenka. Utažení a seřízení mi trvalo asi pět minut. Po doplnění slipmatem Achromat a nožkami Isonoe hraje velmi dobře. Oproti 1200 má výhodu vtom, že se nemusí upravovat výměna signálových kabelů. Jeho váha je poctivých 13 kg. S přenoskou 2 m Black je dobrý kamarád.
PLX-1000 opravdu není zlý :arrow: https://youtu.be/3h6qwjB4gBM, ale:

1, u raménka není jenom (z nepochopitelného důvodu) špatné seřízení ložisek (převážně horního). Ale u třech kusů, co jsem měl, bylo pokaždé jinak zahnuté S-raménko. Horší ovšem je, že co kus, to jiný offsetový úhel. Bylo to krásně vidět při seřízení na SMARTractoru.
Dokonce se stalo, že na konkrétním kusu při UNI-DIN nešly nějaké přenosky při použití stejného headshellu vůbec seřídit (byl jsem mimo rozsah) a na jiném kusu byla ještě rezerva :-? .
2, o Achromatu také přemýšlím. Těch 80€ asi za to stojí. :arrow: http://soundfountain.com/amb/ttmat.html
3, nerozumím té zmiňované výměně signálových kabelů, nevím, co si mám pod tím představit?
4, ještě bych se zmínil o nejzásadnějším viditelném rozdílu PLX-1000 (a jiných vzhledově podobných gramofonů) oproti SL-1200. Jenom Technics používá spodní část plinthu z gumy. Ostatní mají ABS, více či méně zatlumené (Pioneer pěnovou gumou pod ramenem, audio-technica železným plátem po celém dně). Takže potom může SL díky tomuto dílu dosahovat většáho odstupu S/N, a to až o 8dB.

J@nik, sorry za OT
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Gramofon

Příspěvek od Dieter Burmester »

ivanb_cko píše: 04 led 2020 12:05 A ty bedny, to je neco od MaBata?
To jen Bartoli zacal pouzivat modrou :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Gramofon

Příspěvek od terahera »

Taky mi v první chvíli proběhl hlavou Bartoli :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Gramofon

Příspěvek od terahera »

Jinak gramofon je krasavec a doufám,že jsi vybral správně,vzhledem k tvému rozptylu při výběru :cool: Trochu mě zaráží ta holá zeď za repro,ty kamna :eek: a ten masivní stolek mezi repro,ale asi jsi spokojen a funguje to :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Repro sú STH12. Výhybka robená Pet007 a ladená pod Mabatovym dohľadom. Tento projekt nemá nič spoločné s Bartolim. Čelo je modré ale boky sú dyha satin orech. Chápem, že pre mnohých extravagantné. Ale mne sa to paci. Vzdialenost od kamna stačí.
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Zopár foto...
20200104_140344.jpg
20200104_140401.jpg
20200104_140435.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Tento rok by som chcel poriešiť podlahy a malovku (tmavú zelenú). Dnes ešte závesy to bude babracka... Buduci rok novú prenosku (paci sa mi AT Art7 alebo 9) a preamp s phono.
20200104_141115.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Ultra tiché PC na hudbu a nejaký film. Phono presunuté a skryté keďže neladi farebne.
20200105_132440.jpg
20200105_132414.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: Gramofon

Příspěvek od Mikipetr »

Jakýkoliv starší model THORENS , ProJect je proti tomu jen fešná napodobenina gramofonu - snad kromě toho nejlevnějšího základního modelu , ten se za ta peníze asi dá....
O něco dál bude LINN LP12 , ale to je vlastně také původem THORENS TD 150 , alespoń koncepčně a je pouze doladěn a osazen lepším raménkem - ale to už je trochu nákladnější alternativa.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Ja odporucam aj japonske gramofony DD.
Odpovědět