Gramofon

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
J@nik

Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Ahojte
Chcel by som vas poziadat o radu. Hladam gramofon, s ktorym zostarnem. Hladam nieco adekvatne k mojej digitalnej vetve, s ktorou som velmi spokojny (UAPP - Pro-ject S2 Dac - BV 300SSE - STH12). Momentalne mam Yamahu YP-211 + 2M Blue (phono Actidamp Mk3 v2 od Reeb).

Medzicasom som mal pozicany Denon DP-400, na ktorom som vyskusal moju 2M Blue a ten rozdiel bol ako noc a den. Bolo to viac suverénne, rozlisenie a atmosfera. Teraz mam dilemu ci ist do Denon DP-400 alebo najst nieco ultimatnejsie. Som otvoreny kazdej dobrej rade.

Moja idea zatial:
1. nieco novsie s ramenom 9cc evolution od projectu
2. nieco starsie s ramenom SME 3009
3. denon dp-400 novy gramofon a zvuk poskoci o kusok blizsie k digitalu
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

+
upgradol by som aj prenosku na 2m bronze
rozpocet mam do 1300eur
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

paci sa mi perspex ...
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Gramofon

Příspěvek od Frogyman »

Add 1- bral bych Pro-Ject The Classic. Má jej člen Mára a hraje parádně!

Add 2 - rameno SME 3009 super, vyjde tě na +- 12tis z ebay + k tomu "potřebný tuning" - cca dalších 3-4tis. Jestli se dá za zbytek koupit nějaké funkční šasi netuším. To ti musí poradit někdo jiný. Ale bojím se, že se dostaneš nad rozpočet. Takže spíš bych koukal po setu, který se občas na ebay objeví. Třeba aktuálně:
- thorens TD125mkII + 3009 za cca 1100 EURO - https://ebay.us/ddxzuG
nebo
- rameno 3009+ technics SL-150 za 800 EURO včetně dopravy - https://ebay.us/v0A4j9

Jen je potřeba se vyptat, zda je vše OK, zjistit si na prodejce reference, ověřit, jak bude balit a posílat atd atd. Může to být totiž jen sázka do loterie. Navíc - starší gramo + rameno bude chtít seřídit, nastavit atd atd. Proto bych jako začátečník volil - viz bod 1.

Add 3 ) neznám. Za mne pokud Denon, tak starší a hledat hledat výš - např. typ 59, co má Pytel. Ale zde se do svého limitu nedostaneš.
Poznámce - zvuk se blíží digitálu nerozumím. To přece nikdo z vinylistů nechce :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Gramofon

Příspěvek od Yngwie »

Mofi Studio Deck nebo Ultra Deck s přenoskou od nich. Za ty penízky mazec dobrý gramofon. Když si domluvíš nějakou slevu, tak se vlezeš třeba.
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Dakujem ti. Dostal som ponuku na PerspeX myslim si, ze bude asi o chlp vyssie ako Classic. Nemate niekto skusenosti?
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Gramofon

Příspěvek od Dasta »

Nemyslím si to. Zvláště, když dnes model Classic je osazován speedboxem a kovovým subtalířem.
Ložisko budou mít asi oba stejné, motorek taky, bude pouze otázka dizainu,co kdo bude preferovat, odpružené jsou taky oba.
Chceš li u Pro-Jectu výše, musel by jsi asi až od modelu RPM 9, nebo Xtension.
Z vlastní zkušenosti bych Ti poradil pořídit starší model Technicse 1200-1210 a rameno vyměnit za SME3009.Dostaneš se ke zvuku, s kterým budeš stoprocentně spokojený.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Dakujem velmi pekne! skusim si to pozriet a zratat.

Yngwie: Tie Mofi som pozeral tiez su to velmi slusne gramofony. Mam aj znameho v BisAudiu takze by mi vedel dat zlavu.
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

zabiny007 píše: 30 pro 2019 12:38
Add 3 ) neznám. Za mne pokud Denon, tak starší a hledat hledat výš - např. typ 59, co má Pytel. Ale zde se do svého limitu nedostaneš.
Poznámce - zvuk se blíží digitálu nerozumím. To přece nikdo z vinylistů nechce :lol:
Toto si mal namysli?
https://elektro.bazos.cz/inzerat/111927 ... dp-59l.php
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Gramofon

Příspěvek od Frogyman »

Mne z postnutého zaujala cena toho Thorense 160bmk2. To je v podstatě prodej jen za cenu toho ramínka. Ale jestli Torens 160 stojí za to vůbec netuším. V těchto vintage gramofonech se neorientuji, to musíš počkat na reakci někoho zkušenějšího.
Já mohu doporučit jen to co znám nebo co mají hifikolegové v mém okolí... Tedy Garrad 401 nebo 301, Technics 1200/1210, Denon 59L. U všech ale je potřeba řešit každý nákup individuálně podle stavu každého ks. Zejména třeba denon 59L jsem jeden čas chtěl koupit, ale po ČR i SK se motaly jen ks, které "to" již měly za sebou.
Nezapomeň, že nákup jakékoliv vintage techniky přináší zákonitě nutnost investovat do údržby, někdy i servisu.
Buď na to připraven a počítej s tím. Pokud se tomu nechceš věnovat, kup si nový - viz výše.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Gramofon

Příspěvek od Frogyman »

Ještě k těm ramínkům 3009. Pozor, existuje několik druhů, lišící se v efektivní hmotnosti, výměnném/pevném headshelu, v možnostech připojení atd... Takže než do něčeho takového půjdeš, nastuduj si to, ať pak nejsi překvapen...
Takový základní přehled najdeš zde: http://www.analogue-classics.com/html/s ... _3012.html
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Dakujem prejdem si to cele.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Gramofon

Příspěvek od terahera »

The Clasicc mohu vřele doporučit :thumbup: Jsem spokojený uživatel již několik let :angel: Už mnohokrát jsem uvažoval o výměně,protože červík hlodá a vždy mi to naštěstí bylo vymluveno :cool: Dokonce i konstruktér gramofonů mě od výměny odradil a to jsem byl už rozhodnut pro Xtension :cool: Ve své ceně nemá absolutně konkurenci a cena klame,měl by být,dle mého názoru,v úplně jiné cenové kategorii.Měl jsem na něm přenosku za 4000,-,za 10000,-,pak za 20000,- a nyní přenosku z 60000,- kategorie,vůbec nemá problém ji uvézt.Jen upozorňuji,že 2M Silver,se kterou je také dodáván,je absolutně nepoužitelná přenoska,takže s ní je to průšvih,doporučil bych tedy okamžitou výměnu :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Ďakujem za osobnú skúsenosť pomohlo! Na Amazon.de je teraz za 699
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Gramofon

Příspěvek od aretax »

Vzhľadom na ramienko by som Ti odporučil Technics. ProJect ramienka - nič moc. Chassis sú zhruba na rovnakej úrovni (možno je ProJect o niečo ďalej, ale to je diskutabilné). V budúcnosti, keby si chcel ísť vyššie, stačí vymeniť gramofón. S ramienkom SME 309 môžeš naozaj veľmi dlho existovať. Navyše tých 750€ je menej, ako sa zvykne pýtať za tieto ramienka. A to k tomu nepočítam cenu za redukciu a inštaláciu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Gramofon

Příspěvek od Frogyman »

Já ti radit nemohu, nemohl bych být nestranný 🤣🤣🤣

IMG_20191231_175557.jpg

Každopádně nezapomeň, či jsem psal výše. 😇
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Gramofon

Příspěvek od terahera »

Aretax
Neviděl bych to tak jednoznačně :cool: Aspoň u tohoto typu ramene Project,měl jsem už v podstatě domluvenu výměnu za SME3009,ale bylo mi to odborníkem na slovo vzatým vymluveno v tomto případě :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Gramofon

Příspěvek od aretax »

Zabini007: To nemá s nestrannosťou nič spoločné. Práve naopak, ja by som v tom videl skôr potvrdenie toho, čo som písal.
Terahera: Aj názor odborníkov sa môže líšiť. Osobne som mal ProJect 12" a nestálo za nič. Bolo u mňa mesiac a išlo preč. Ale vieme, ako to chodí - iný gramofón, iná prenoska a výsledky sú odlišné.

https://elektro.bazos.sk/inzerat/106605 ... yp-d51.php
Naposledy upravil(a) aretax dne 31 pro 2019 18:06, celkem upraveno 2 x.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Gramofon

Příspěvek od terahera »

Zabiny
Jsem toho ještě tolik nevypil,že se mi ty ramena u tebe nějak zdvojují :lol: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Odpoved od predavajuceho (technics), ktory ma v predaji aj Pro-ject Classic:

Hello,
Both are very nice record players.
If you love more the appereance of a new turntable with a dinamically rich sound, go for the Pro-Ject.
If you love a vintage look and a warmer, quieter sound, go for the direct-drive Technics and the all-time classic SME 3009.
Kind regards,
Alessandro
Customer Support
Il Centro della Musica Srl

Aretax: dakujem za tvoj nazor! Ta yamaha je velmi pekna...
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Gramofon

Příspěvek od terahera »

Jj,ta Yamaha se líbí i mně a moc :clap:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Gramofon

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Gramofon

Příspěvek od YamahaMan »

J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Uvažujem aj nad Pioneer PL-50L II ako alternatíva k Denon DP-59L.

This is the one of the finest turntables produced by Pioneer in 81. I have a PL-50L II and this is a serious turntable.
You can learn a bit about technical features here:
http://www.thevintageknob.org/pioneer-PL-50LII.html
http://audio-database.com/PIONEER-EXCLU ... lii-e.html
http://www.hifido.co.jp/sold/?lang=E&gc ... 2&limit=10

And here you can get pictures and specs for all Pioneer turntables (the site is Japanese, but Google translator does the fine job):

http://audio-heritage.jp/PIONEER-EXCLUS ... 50lii.html

Carbon arms are not aftermarket - PL 50Lii originally has been equipped with straight and S-shaped arms.

Third version of the PL-50 and classic turntable derived from the successful Exclusive P3.

Modified from the original PL-50 was the Stable Hanging Rotor : it was here in lightweight form (ie. quite reduced in size) but upgraded to coreless/brushless.
Modified as well was the junction between shaft and spindle : instead of being separated by a ball bearing, the two pieces are directly stacked together.

That version of the SHR motor was carried into most later Pioneer turntables. It is however said that this "v2" or lightweight SHR wasn't as everlast as the original ; Pioneer in Japan cannot repair them anymore.

The tonearm of the 50LII has interchangeable wands made of carbon graphite, with a choice of two shapes S-shaped or straight. The included headshells were also made of carbon graphite.

The armbase allows +3 / -4mm VTA adjustement whereas the original PL-50 / PL-50L only allowed +3mm.

The oil damping feature of the PL-50L was carried over unchanged : 5-position damping top.

The 50L and 50LII are otherwise identical : ebony veneer covering a 4-layer laminate cabinet, low-center of gravity feet, zinc diescast armbase, optional counterweight for use of Ortofon SPU heavy heavyweight and nearly identical specifications.

The platter is back-coated with a special damping compound and the tonearm leads and contacts are all oxygen-free copper, of course, and critical parts are machined with micron-level tolerances.

If Pioneer seemingly sold few PL-50 but a sizeable amount of PL-50L, the PL-50LII was extremely successful.


Tech specs:

DRIVE
Motor : DD, Core-less, brush-less PLL DC servo
Direct drive
Bearing structure : Stable Hanging Rotor (v1 ; PL-50/L)
Platter : 31cm diecast aluminium
Inertia moment : 330kg / cm2
Load characteristic : 0% up to 200g
Speeds : 33 1/3 & 45rpm
Full speed ahead : 1/3 of a rotation (33 1/3 rpm)
Starting torque : 1,6kg / cm2
Wow & flutter : < 0,013% (PL-50 ; WRMS ; FG direct)
< 0,012% (PL-50L ; WRMS ; FG direct)
< 0,023% (WRMS / JIS)
Rotational accuracy : < 0,002%
Drift : 0,00008% / h
0,00003% / °C
S/N ratio : > 82dB (DIN-B)
> 65dB (JIS)
Braking : electronic
TONEARM (straight)
Type : twin static balance ; carbon graphite wands
variable 5-step oil-damping
Effective length : 25cm
Overhang : 12mm
Tracking error : + 2,7° / - 1,3°
Tracking force : 0...3g (1 turn = 1g)
Cart/headshell weight : 3g...11g (straight)
Included headshell : 6g...32g (S-shaped)
VTA adjustment : carbon graphite
+3 / -4mm
Componentry : GENERAL
1 Quartz
10 ICs
3 Hall
4 LEDs
11 transistors
4 diodes
PC : 15W
Dimensions : 49 x 19 x 40,1cm
Weight : 14,6kg.
Quentin

Re: Gramofon

Příspěvek od Quentin »

Ty nevíš co bys....přečti si znovu svůj první příspěvek v tomto vláknu! :mrgreen:

Jestli nemáš zkušenosti s gramofony absolutně žádné, tak si kup nejdříve nějaký nový (popř. zánovní) model, seznam se s ním, zjisti jak co funguje a jak se co nastavuje a co ovlivňuje zvuk. Kup si nějakou přenosku za rozumné peníze popř. nějaký předzesilovač a hlavně si nezapomeň také koupit nějaké kvalitní desky (ne podle nejnižší ceny na ebay, ale spíše podle vydavatele a data vydání).

A až potom můžeš přemýšlet o vintage gramofonu, 40 let starém!
Když nevíš která bije, a chceš zvuk gramofonu přiblížit digitálu, tak takový letitý Denon či Pioneer jsou pro Tebe absolutně vyhozené peníze. Už Ti to psal i zabiny007!

Pozn.:
1, vrať se k ověřenému TIPu a kup si teraherou doporučený Project Classic za zvýhodněnou cenu 799,-€. A nebo ke svému rozpočtu přitlač ještě 100,-€ a pořiď si za 1400,-€ verzi Evo, která je významně lepší :cool: (navíc s přibalenou MC přenoskou)
2, kopírovat sem datasheet či popisy (navíc v angličtině) nemusíš, myslím, že umíme zacházet s internetem :silent:
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Asi si nečítal poriadne ale to nevadí.

K mojej zbierke LP.. Mam zatiaľ 63ks nove vydania 180g.

Už asi 2 roky užívam Yamaha YP-211 s prenoskou 2M Blue, phono Actidamp MK3 v2 od Reeb.

Pred zhruba 2 mesiacmi som mal cca 3 týždne Denon DP-400. Počúval som výhradne s mojou 2M Blue keďže natom Denone je univerzálny headshell konektor. Zvuk oproti starej Yamahe bol viac pod kontrolou, viac to vtiahlo do muziky, lepšie sa to pocuvalo. Mal som pocit akoby to bol dospelejsi zvuk?!

Vykašli sa na vetu ohľadne porovnania s digitálom.

Hladam lepší gramofon ako Yamaha YP-211 aj ako Denon DP-400. Nechcem potom plakať, že nejaký nový gramofon za 350€ pre hraje vintage gramofon za 1000€. Toto sú moje jedine obavy.

Co sa tyka Projectu nie som s tým stotozneni. Mal som pred Yamahou od Projectu RPM5.1 so Sumiko Blue Point. To som potom predal odisiel do UK. Keď som sa vrátil tak som si tu Yamahou kúpil z hifibazáru.sk za 350€...
Quentin

Re: Gramofon

Příspěvek od Quentin »

Tak potom nechápu, jakou radu tady chceš?! :-?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Gramofon

Příspěvek od Frogyman »

Vintage gramofonů, alternativ k Denone 59L je hodně. Pokud do toho máš chuť jít, tak si udělej seznam těch co Tě zajímají a sleduj inzerce. Myslím, že pak není důležité to, jaký typ koupíš, ale v jakém stavu jej koupíš, protože:
zabiny007 píše: 30 pro 2019 14:55 Nezapomeň, že nákup jakékoliv vintage techniky přináší zákonitě nutnost investovat do údržby, někdy i servisu.
Buď na to připraven a počítej s tím. Pokud se tomu nechceš věnovat, kup si nový - viz výše.

Zde něco pro inspiraci...
https://thevinylfactory.com/features/th ... cond-hand/

Všimni si, že v seznamu je i Technics 1200, který ti doporučoval Dasta a je tam i můj Garrard 401 :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Gramofon

Příspěvek od Jirka33 »

Sakra uz zacinam o gramofonu taky přemýšlet :crazy: :lol:
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Co čítam na internete tak Technics 1200 / sl-150 by mali byť natom veľmi podobné co sa tyka DD pohonu. Pisal som tomu talian ovi nech pošle lepšie fotky toho sl-150 s 3009 II. S tých malých fotiek je jasne aspoň, že headshell sa dá vymeniť...
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Z* tych
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Gramofon

Příspěvek od terahera »

Je pravda,že Technics Sl 1210 mk2,je také skvělý gramofon,slyšel jsem jej u Dasty a je neskutečné,co z něj vykouzlil :cool: The Classic je vlastně konstrukčně úplně z jiného soudku,jako Technics Sl 1210,je to odpružený belt drive,kdežto Technics Sl 1210 je pevný Direc drive.Takže konstrukčně dva zcela jiné světy,těžko říct,co je lepší :?: ,proto jsem si pořídil i Technicse a jak jej zrenovuji,budu porovnávat :angel: Co se ještě toho The Clasicc týče,je to v podstatě kopie legendárního a osvědčeného Linn LP12,můj konkrétní kus je upraven,hliníkový subtalíř,stříbro v rameni,výběrový motorek a externí speedbox
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Na tom Technicse sa mi nepaci ten exterier ale spracovanie je super. Pomohlo by tomu externy plinth ako ma Dasta. Ostala mi este MDF a dyha satin orech takze by som si to vyrobil. No najprv by som chcel urobit zakladnu udrzbu a skontrolovat motorcek.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Gramofon

Příspěvek od terahera »

Jirka33 píše: 02 led 2020 11:04 Sakra uz zacinam o gramofonu taky přemýšlet :crazy: :lol:
U tebe by to mohl být mazec :cool: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 856
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Gramofon

Příspěvek od Fidji99 »

J@nik,

ako tema na uvahu - ak si trufas ist do second hand gramo [zda sa mi z tvojich prispevkov, ze chytit do ruky srobovak ti nerobi problem],
tak by som skusil pozriet nejaky starsi Linn LP12.

Za cca 1.000 - 1.500 eur, uz mozes nieco zohnat, co bude hrat uz celkom dobre.
Vyhoda Linnov je, ze
1) su absolutne modularne - mozes mat novy v zaklade za 4.000 aj za 25.000 eur a daju sa upgradovat donekonecna
2) boli ich vyrobene statisice
3) existuje okolo nich komunita, ktora poradi/pomoze
4) nie si viazany na Linn - existuje cela skupina nezavislych vyrobcov jednotlivych dielov
5) Linn cely cas upgraduje jednotlive komponenty -> su na trhu mraky povodnych dielov

ale hlavne

6) ono to hra fakt VELMI dobre
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Ďakujem Linn Lp12 je asi alternatíva k Pro-Ject classic.

"The Majik sounds good too, but it’s not much better than a Pro-ject Classic (with the Classic being half the price)."
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Objednával už niekto z vás z hifido?

https://www.hifido.co.jp/19-23449-45843 ... D2=0&SD3=0
J@nik

Re: Gramofon

Příspěvek od J@nik »

Ďalší tip mimo fóra Pioneer PLX-1000 alternatíva k technics 1200
Odpovědět