antivibrační podložky pod subwoofer

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

antivibrační podložky pod subwoofer

Příspěvek od Jiri »

Máte někdo praktickou zkušenost, jak nejlépe eliminovat vibrace na subwooferu?
Samozřejmě subwoofer leží na žulové desce a chystám se ho i zatížit žulovou deskou tak, abych zvýšil pevnost skříně.
Zajímalo by mě ale zda je lepší použít hroty, podložky s keramickými kuličkami (ala Finite Elemente) nebo naopak nějaký pružný materiál (různé elastomery)?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: antivibrační podložky pod subwoofer

Příspěvek od PítrsPraha »

Mně osobně se z pohledu zvuku nejlépe osvědčily prachobyčejné kovové hroty na tvrdém podkladu (v mém případě betonový kvádr) a sub vážící cca 26 kg zatížený seshora dalšími cca 20 kg.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: antivibrační podložky pod subwoofer

Příspěvek od Vinco »

ja používam pod DD15+ natvrdo do závitu našróbované Stillpoints Ultra SS aj s Base-om, rozdiel je enormný.
Asi ale záleží aj od váhy samotného sub-u.
Treba skúšať.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: antivibrační podložky pod subwoofer

Příspěvek od lachim »

jiri
měl jsem wooferů několik a u žádného nefungovalo nic stejně jako u těch ostatních.
to bude fakt kus od kusu a ještě v závislosti na prostředí.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: antivibrační podložky pod subwoofer

Příspěvek od Jiri »

Díky všem za rady, určitě budu zkoušet různé možnosti ale chci se rovnou vyhnout nějakým slepým uličkám.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: antivibrační podložky pod subwoofer

Příspěvek od lachim »

řešení vibrace u wooferů ... pro mě též záhada.

REL B1
podle všeho a hlavně odborně-technického názoru člena "Kocour" (tento woofer kompletně servisoval) by jeho zvuku mělo pomoci zatížení skříně = zlepšení její tuhosti.
v praxi jsem zjistil, že zatížení (desky kamene / kotouč z posilovny) se zvuk zhorší. bas je slyšet jako "sudový".
"vykukuje" z přední stěny zvuku.
REL B1 hraje nejlépe, tzn. že si ho nelze všimnout ve zvuku přední "stěny", s originál nožičkami a zcela bez zátěže.

Xavian CUORE New ... ceraball a bez zátěže u mě nejlepší řešení.

BW DB1 ...ceraball + zátěž +/-30 kg.
Odpovědět