Přenoska pro gramofon PL-518

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Dater
Příspěvky: 4
Registrován: 15 zář 2019 19:06

Přenoska pro gramofon PL-518

Příspěvek od Dater »

Potřebuji poradit v výběrem přenosky pro Pioneer PL-518. V tuto chvíli je osazen přenoskou ELAC STS 355. Gramofon mám připojený do zesilovače Pioneer SA 8500 MK2. Ačkoliv má zesilovač vestavěný předzesilovač, s touto přenoskou hrají pouze středy a výšky, basy jsou úplně potlačené. V manuálu zesilovače je vstup 2,5mV pro phono. Rád bych, abych gramofon mohl s novou přenoskou zapojit na přímo do zesilovače a ne přes externí předzesilovač. Když připojím k zesilovači 2. gramofon (Dual 1256), zvuk ze zesilovače je v pořádku. Někde jsem četl, že vhodná přenoska pro PL-518 je např. Ortofon 2M red nebo blue. Bude fungovat i bez externího předzesilovače? Předem díky za tipy na přenosky a doporučení. Cena přesosky by se měla pohybovat v cenovém rozmezí do ca 4000Kč.
Uživatelský avatar
Mastervoice
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2012 11:53
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: Přenoska pro gramofon PL-518

Příspěvek od Mastervoice »

Pasuje přenoska Dual do Pioneera ? tak to zkus a bude jasno
hrát to bude do vstupu PHONO přes interní korekčák, co by ne jo leda že nemá přepínač MM/MC
ale, o přenosku typu MC asi nepůjde...
když selžou všechny pokusy je načase otevřít návod k použití
Dater
Příspěvky: 4
Registrován: 15 zář 2019 19:06

Re: Přenoska pro gramofon PL-518

Příspěvek od Dater »

Bohužel nepasuje, takže to odzkoušet nemohu..
Může to být něčím jiným v gramofonu než přenoskou?
Uživatelský avatar
Mastervoice
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2012 11:53
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: Přenoska pro gramofon PL-518

Příspěvek od Mastervoice »

teoreticky může, špatným kontaktem na pinu přenosky s dutinkou (rozpojit, prostříknout kontoxem a opět zapojit, pozor: staré kablíky jsou velmi křehké) nebo vedení signálu ramínkem...nevím
nezbývá než gramec zkusmo zapojit na jiný zesil u známého apod.
když selžou všechny pokusy je načase otevřít návod k použití
Dater
Příspěvky: 4
Registrován: 15 zář 2019 19:06

Re: Přenoska pro gramofon PL-518

Příspěvek od Dater »

Díky za radu, zkusím nejprve kontakty, pak případně u známého :thumbup:
Dater
Příspěvky: 4
Registrován: 15 zář 2019 19:06

Re: Přenoska pro gramofon PL-518

Příspěvek od Dater »

Mastervoice píše: 17 zář 2019 17:07 teoreticky může, špatným kontaktem na pinu přenosky s dutinkou (rozpojit, prostříknout kontoxem a opět zapojit, pozor: staré kablíky jsou velmi křehké) nebo vedení signálu ramínkem...nevím
nezbývá než gramec zkusmo zapojit na jiný zesil u známého apod.
Tak jsem to vyřešil novou přenoskou, dutinky pročistil a gramofon hraje jak má.
Ještě drobný dotaz, má každý gramofon doporučenou vzdálenost jehly od nějakého bodu, nebo stačí kdekoliv v drážkách na hlavě přenosky a vyrovnáním pomocí dvoubodého protraktoru? Předem díky za odpověď
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenoska pro gramofon PL-518

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nastavení gramofonu je pro začátek nejlepší konzultovat s tímto materiálem: http://www.graled.cz/files/gramo/gramof ... taveni.pdf

Dozvíš se tam, co všechno je potřeba nastavit a taky tím zjistíš, jaká nastavení tvůj gramofon (raménko) umožňuje.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Přenoska pro gramofon PL-518

Příspěvek od fox »

Když jsem kdysi sbíral vintage pionýry, seřizoval jsem přenosku podle manuálu. Vzdálenost hrotu přenosky od kraje hlavičky je 49 mm. Přenosku srovnej do osy hlavičky. Většinou to hrálo dobře.

https://www.manualscenter.com/manuals/p ... ZcYz0Yza70
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Odpovědět