Recivery Onkyo nebo Yamaha

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
effendi
Příspěvky: 3
Registrován: 23 čer 2019 17:54

Recivery Onkyo nebo Yamaha

Příspěvek od effendi »

Zdravím a prosím o radu ...rozhodl jsem se pořídit svůj první reciver a pokusil se načerpat nějaké informace z netu o těchto zařízeních ...primárně by měl sloužit k poslechu hudby , internetového rádia apod. proto uvažuji o stereo dvoukanálovém reciveru nejlépe výrobce Onkyo ( TX 8250 ) nebo Yamaha R-N 402 Bohužel jsem limitován skutečnosti že reciver bude umístěn v prostoru TV komody a jeho výška nesmí přesáhnout 151mm , dále musí být napevno připojen k internetové síti kabelem protože takové ty anténky pro příjem wi-fi signálu prostě nepůjdou vysunot v tomto uzavřeném prostoru a jeho barvu potřebuji stříbrnou. Vzhledově tvarem a rozmístěním ovládacích prvků a také větším displejem se mi o dost více zamlouvá právě Onkyo ..jenomže jsem teď zachytil informaci že právě u modelu TX 8250 chybí DNLA což prý je docela důležitá funkce ..zkrátka začínám tápat ..nechci utratit moc peněz za něco co nevyužiji ale zakoupit přístroj kde bude chybět něco zásadně důležitého je ještě horší ...další otázkou jsou měniče taky vůbec nevím jaké k přístroji pořídit určitě ale regálovky ..děkuji za pomoc
JAPEX

Re: Recivery Onkyo nebo Yamaha

Příspěvek od JAPEX »

Jestli máš výšku police 151mm a chceš do ní nacpat věc vysokou 151mm :arrow: tak rada zní nedělej to, tu věc upečeš :!:

P.S.: vyzkoušej vedlejší fóra, tady asi lepší radu nedostaneš...
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Recivery Onkyo nebo Yamaha

Příspěvek od komak »

Ahoj
ako napísal Japex ,149 cm sa tam upečie
pozri si toto viac kanálov sa môže hodiť do budúcna a teraz slušna cena......
https://www.bisaudio.sk/produkty_so/MAR ... ver/NR1609
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Recivery Onkyo nebo Yamaha

Příspěvek od lidumil »

149cm??? :silent: :thumbup:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
effendi
Příspěvky: 3
Registrován: 23 čer 2019 17:54

Re: Recivery Onkyo nebo Yamaha

Příspěvek od effendi »

JAPEX píše:Jestli máš výšku police 151mm a chceš do ní nacpat věc vysokou 151mm :arrow: tak rada zní nedělej to, tu věc upečeš :!:

P.S.: vyzkoušej vedlejší fóra, tady asi lepší radu nedostaneš...
no to je pravda a... v té polici je pak takový prolis takže na chlazení by vznikla nad reciverem asi 2cm mezera navíc všechny ostatní strany by už mřížky nic nezakrývalo a zadní strana má větrací otvory vzduch by nějakým způsobem cirkuloval reciver také nepojede na vysoký výkon ( klasický obývák v paneláku ) by se snad upéci neměl nevím jak moc se dokáže zahřát , no jinak ho budu muset mít na komodě vedle TV což už esteticky tak hezké nebude ..v té spodní lince by navazoval na DVD a Video ..hmmm
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Recivery Onkyo nebo Yamaha

Příspěvek od PavelDosko »

tak to tam strc, co my s tim ...
neni placka, neni highend
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Recivery Onkyo nebo Yamaha

Příspěvek od Halíř »

Na dotazy ohledně běžných komerčních výrobků dobře funguje avmania popř hifiroom....na vše ostatní je zde mastercard :lol:
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Recivery Onkyo nebo Yamaha

Příspěvek od Rothaudio »

Jednoznačně Yamaha :thumbup:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Recivery Onkyo nebo Yamaha

Příspěvek od YamahaMan »

YAMAHA R-N602
jednoznačne, odskúšané a za tú cenu nie je o čom...
Určite by som neriešil nižší model a v poslednom rade kupovať komponent /aj keď strednej triedy/ podľa výšky medzery mi pripadá nie ako dobrý nápad.
Daj to na komodu a hotovo.

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... aha-r-n602
JAPEX

Re: Recivery Onkyo nebo Yamaha

Příspěvek od JAPEX »

PavelDosko píše:tak to tam strc, co my s tim ...
=))
effendi
Příspěvky: 3
Registrován: 23 čer 2019 17:54

Re: Recivery Onkyo nebo Yamaha

Příspěvek od effendi »

děkuji všem za reakci :thumbup: pro zajímavost jen uvedu že vaše odpovědi pro mě byly mnohem užitečnější než poradenská infolinka společnosti Alza ..kde jsem reciver plánoval zakoupit
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Recivery Onkyo nebo Yamaha

Příspěvek od jirie »

effendi píše:děkuji všem za reakci :thumbup: pro zajímavost jen uvedu že vaše odpovědi pro mě byly mnohem užitečnější než poradenská infolinka společnosti Alza ..kde jsem reciver plánoval zakoupit
Poradenská linka Alza??
Ta si umí poradit hlavně s nerozhodnými zákazníky =))
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Recivery Onkyo nebo Yamaha

Příspěvek od efičák »

Zdravím Effendi,
za místní klub levného HIFI, hostující na slovutném fóru Pánů Vysokého konce, si dovolím námět na vztah mezi zesilovačem a bednami.

Nevím jak to funguje, prostě některé dobré zesilovače a dobré bedny spolu nehrají. A když má pokoj špatné poměry stěn, třeba blízko čtverci, nehraje skoro nic.

Když začínáš a nevíš, jaké prostředky a čas na poslech bude k dispozici, lepší je sázka na jistotu. Sladěný systém receiveru s přibalenýma bednama. Protože v dobré akustice umí minisystém udělat velkou parádu. Byly to Yamaha PIanocraft a další modely a značky, které se mi po rozehrání beden líbily. Jednak je nevyhřeješ jako vysoký zesilovač, a pak bývají sladěné. Nové formáty připraveny.

Získáš velké sympatie u spolubydlenky a Konto separato může tučnět. Známý mi ukázal cestu. Jako student hrál na Teslách po rodičích a první HIFI bylo bohatýrské. Elektrocompaniet a Serblin. Buď také bohatýrem. :-j
Zvuk dobrý - všechno dobré
Odpovědět