Môj prvý Power filter - rada

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od YamahaMan »

Ahojte,
mám v pláne odskúšať a následne ak kúpiť napaťový kábel k zosilovaču /vo vlákne Pangea/.
Následne by som chcel dokúpiť aj sieťový filter.
Viem......, nechcem tu rozpútať vojnu a komentáre lacnota, prázdna krabica a pod.
Ide mi o to, že v činžovom dome je aj niečo lepšie ako nič.
Do filtra plánujem zapojiť zosilovač, CD, TapeDeck a gramo. TV do samostatnej zásuvky.
Ešte otázka na okraj, keď mám gramo s original káblom na zdroji /nedá sa vytiahnuť/, je nutné a hlavne možné ho vymeniť
za tienený a so Schuko koncovkou?
Prosím Vás o názor, ktorú práčku z uvedených je najlepšie kúpiť, resp. ak má niekto iný návrh do cca. 200 eciek:

BADA LB-5600
Dynavox X-4100
Dynavox X-6000

Ďakujem!
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od PavelDosko »

s uvedenymi filtry zkusenost nemam, obecne prinos filtrace vnimam. Jaky zesilovac do toho budes pripojovat ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od YamahaMan »

PavelDosko píše:s uvedenymi filtry zkusenost nemam, obecne prinos filtrace vnimam. Jaky zesilovac do toho budes pripojovat ?
Yamaha A-S2100
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od Jiri »

Musíš si ty filtry půjčit domů a vyzkoušet vzájemným přímým porovnáním.
Nikdo není schopen říct, který filtr u tebe a na tvé sestavě bude nejpřínosnější (cena nemusí být měřítkem vhodnosti filtrace do konkrétní instalace).
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od YamahaMan »

Jiri píše:Musíš si ty filtry půjčit domů a vyzkoušet vzájemným přímým porovnáním.
Nikdo není schopen říct, který filtr u tebe a na tvé sestavě bude nejpřínosnější (cena nemusí být měřítkem vhodnosti filtrace do konkrétní instalace).
Jirko, to by som rád!
S káklom problém nie je, to mi požičajú ale tieto filtre nemá kto.
Čiže pýtam sa len preto, ak má niekto s nimi skúsenosť alebo to zhodnotí podľa parametrov...
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od daliborr »

Hlavně nedávat filtr(moje zkušenost) k zesilovači, je to brzda a takové pod dekou. Jinak k dalším komponentům je to velký přínos.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od blesk666 »

daliborr: nie kazdy filter sa chova ako "brzda" pred zosilnovacom. Mal som PS Audio Power Plant Premier - ten sa tak pred zosllnovacmi choval a mal som donho teda zapojene len ostatne komponenty ale Noble Audio Sunrise V2 "nebrzdi" zvuk, aj ked je pred zosilnovacmi a atributy "precistenia" pozadia tam su tiez.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od Halíř »

Milane,ty mas s tou yamahou ted nejaky problem v čistotě zvuku? Já jí měl v paneláku píchlou v obyč liště a ani ťuk. Naprosto bezúdržbovej poslech i bez samostatnýho el. přívodu do poslechovky.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od daliborr »

Noble Audio Sunrise V2 jsem neslyšel, možná máš pravdu. No ,ale zesilovač to nemá rád.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od PavelDosko »

chce to vyzkouset, v kazde sestave se filtrace projevi jinak, dobre filtrace zeilovac nebrzdi
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od aretax »

Lacné filtre väčšinou degradujú zvuk. Ako Ti písal Daliborr, koncové stupne v zosilňovačoch nemajú radi filtre. Možno by Ti stačil niektorý z káblov LessLoss, prípadne Cardas Golden Reference, ktoré majú filtračné účinky.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od YamahaMan »

Halíř píše:Milane,ty mas s tou yamahou ted nejaky problem v čistotě zvuku? Já jí měl v paneláku píchlou v obyč liště a ani ťuk. Naprosto bezúdržbovej poslech i bez samostatnýho el. přívodu do poslechovky.
Ahoj,
s Yamahou MAX spokojnost ale -
pri gramci do hlasitosti 1/3 OK
Akonahle dam hlasnejsie zosik, v medzerach medzi skladbami pocut nie bruum ale
ako keby zvuk motora z gramca, take tiche vruuum - medzera - vruuum - medzera .....
Preto som napisal v mojom dotaze, ci sa neda vymenit napatovy kabel na gramci s nejakou
lepsou koncovkou a zapojil by som do priamo do siete ako zatial teraz bez filtracie.
Alebo nechat snuru pôvodnu a zapojit to do filtra :roll:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od YamahaMan »

aretax píše:Lacné filtre väčšinou degradujú zvuk. Ako Ti písal Daliborr, koncové stupne v zosilňovačoch nemajú radi filtre. Možno by Ti stačil niektorý z káblov LessLoss, prípadne Cardas Golden Reference, ktoré majú filtračné účinky.
Ahoj,
vdaka za radu. Asi pôjdem touto cestou.
Mam sice na buduci tyzden slubene na skusku 3 znacky kablov ale nie je medzi mimi Cardas.
V kazdom pripade to vyskusam ale ak ma - ako pises ten cardas aj nejaky filtracny ucinok,
pôjdem do neho. Pozeral som na nete a da sa zohnat okolo 100 € za 1,5m
Ten LessLoss je mimo mojich moznosti.
Ak sa ta môzem opytat, aky mas nazor na problem s tym gramcom /co pisem vyssie/...
Cele to vzniklo aj kôli tomu.
Este raz vdaka vsetkym za rady!
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od Yngwie »

Yamaha profituje docela hodně z dobré filtrace ... to napájení je bolístkou levnějších strojů od Yamahy. Isotek Aquarius Evo3 ... nebrzdí a byť modifikuje zvuk, tak u Yamahy je to ku prospěchu věci. Sehnal bych ho někde z druhé ruky za rozumné peníze ... nejlepší filtr = žádný filtr :)) ... ale to platí třeba u mého Accuphase. Yamahu 1000/2000 bez dobré filtrace určitě ne e :mrgreen:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od aretax »

MilanP: Čo sa týka gramofónu, tam nebude asi problém s filtrom, ale skôr s jeho uzemnením. Možno by bolo dobré skontrolovať napájací kábel, či niekde nie je porušené uzemnenie, prípadne skontroluj, či nie je prefázovaný. Skús ho otočiť v zásuvke o 180°.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od blesk666 »

filtracne ucinky ma aj Van den hull Mainstream Hybrid (to je ten hrubsi)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od sonofstars »

daliborr píše:Hlavně nedávat filtr(moje zkušenost) k zesilovači, je to brzda a takové pod dekou. Jinak k dalším komponentům je to velký přínos.
Filtruji i zesilovac a velky prinos.
Tot zase muj poznatek.

Musi vyzkouset kazdy sam na svem zeleze.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od PavelDosko »

skoro nejdrazsi komponent me sestavy je filtrace, nelituji
neni placka, neni highend
terahera

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od terahera »

No a ke mě zase filtrace nesmí,zkoušel jsem několik v ceně od 5 do asi 140 tisíc a vždy po vypojeni zvuk lepší :angel: Takže co řetězec,to jiný vliv a ne jen filtrace
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od TOM »

Dynavox X6000 je vlastně skoro prázdná krabice :shock:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... sc&start=0
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od YamahaMan »

TOM píše:Dynavox X6000 je vlastně skoro prázdná krabice :shock:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... sc&start=0
presne ako Vincent pf-1
Tom: presne toto som nechcel /ako pisem hore/, zaujimaju ma nazory a event. skusenosti ako to hra...
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od PavelDosko »

filtraci jsem mel, mam i zkousel nekolik, obavam se, ze tebou vybrane za par euro stezi budou prinosem
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od blesk666 »

za 200,- Eur sa to rovno vybodni. Ak chces nieco lacne a potrebujes do toho napchat viac pristrojov, tak v tejto cene max tak 1 kabel Van den hull Mainstream Hybrid+rozbocovacia viaczastrcka (pes) napr Supra MD 06EU a aj to bude nad 200,-
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od aretax »

Presne ako píše Blesk. Viac dosiahneš káblami, ako lacným filtrom. Kvalitné filtrácie, kde naozaj budeš počuť prínos bez orezania výšok a basov sú nad 3000 €. Ale ich prínos je naozaj veľký. Ja mám Gigawatt EVO 4 a neľutujem, Po zapojení bol taký rozdiel, akoby som vymenil komponenty.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od YamahaMan »

aretax píše:Presne ako píše Blesk. Viac dosiahneš káblami, ako lacným filtrom. Kvalitné filtrácie, kde naozaj budeš počuť prínos bez orezania výšok a basov sú nad 3000 €. Ale ich prínos je naozaj veľký. Ja mám Gigawatt EVO 4 a neľutujem, Po zapojení bol taký rozdiel, akoby som vymenil komponenty.
OK, som rozhodnuty.
Investujem do kvalitneho kabla /do zosilovaca/a casom uvidime...
Dakujem Vam za nazory a rady!
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od NA-Noble Audio »

aretax píše:Presne ako píše Blesk. Viac dosiahneš káblami, ako lacným filtrom. Kvalitné filtrácie, kde naozaj budeš počuť prínos bez orezania výšok a basov sú nad 3000 €. Ale ich prínos je naozaj veľký. Ja mám Gigawatt EVO 4 a neľutujem, Po zapojení bol taký rozdiel, akoby som vymenil komponenty.
Přesně jak píše Blesk?, kvalitní filtrace sů nad 3000 € ? nezlob se na mě, ale blesk tady nic takového nezastává, dobrá filtrace zdaleka nemusí stát takovouto sumu.
Blesk si pořídil filtraci za 790 € a je s ní spokojen, nepřináší mu žádné negativní vlivy. Před třemi dny tu svou zkušenost popsal.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od aretax »

NA - ja tu píšem iba to, čo som sám zistil. (Medziinými skúšal som aj Tvoju filtráciu.) Nechcem tu nič porovnávať. Neviem, s čím je spokojný Blesk, ja píšem iba to, s čím som spokojný ja. Zatiaľ som nič lepšie, ako Gigawatt EVO 4 SE u seba doma nepočul (a bolo tu toho dosť). Aj ja som už kdesi moju skúsenosť opísal. Pokojne si zastávaj svoj názor, ale dovoľ aj mne, ponechať si môj. Dokonca môžem povedať, že dobrá filtrácia stojí hodne nad 3000€.
Ako všade, aj v tomto prípade "s jedlom rastie chuť". Neviem, čo má doma Blesk (podľa Tvojej reakcie predpokladám že Tvoj filter), ale časom možno vyskúša niečo iné a bude spokojný ešte viac.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Pokud bys psal, pouze co jsi zjistil jak tvrdíš, tak by Tvůj výrok nezněl jako všeobecně platná pravda:
„Kvalitné filtrácie, kde naozaj budeš počuť prínos bez orezania výšok a basov sú nad 3000 €.“

ale jako poznatek vyplývající z poměrně omezeného počtu vzorků a na jedné sestavě a jedné zásuvce. Třeba takto:
V mých podmínkách zarušení sítě a na mé sestavě jsem vyzkoušel xy jednotek a došel jsem k závěru, že jednotky pod 3000 € mi kazily zvuk. A nebo ještě informačně lépe ty jednotky vyjmenovat.

Když jsi zmínil můj výrobek, tak musím konstatovat, že jsem Ti já žádnou svou jednotku nepůjčoval, a Ty jsi se o tomto faktu dříve na fóru pokud vím nezmínil. No mohl jsi jí mít soukromě od někoho půjčenou, a mohl sis to jen prostě nechat pro sebe. Jistě nebude problém to doložit když ne fotkou, tak tím jaký model to byl a od koho to bylo, jinak to lze považovat za účelový výmysl.
A už teď si troufnu napsat, že pokud jsi opravdu nějaký můj výrobek doma opravdu zkoušel, tak to nebyl nový Galaxys, který je nejlepší a stále hluboko pod tou cenovou hranicí.

Tvůj názor Ti nikdo nebere, já jsem pouze k Tvému přidal můj.
Co má doma za jednotku Blesk a jakou zkušenost udělal jasně v tomto vlákně píše, a dokonce jsem na to odkázal. Je zvláštní, že jsi to nečetl, dyž už ne předtím, tak aspoň po tom mém upozornění. Minimálně v tomto případě jeho zkušenost vyvrací Tvé tvrzení o Tebou stanovené minimální ceně aby jednotka nevykazovala negativní vlivy.


Svůj názor jsi postavil na nějakých pár modelech, i kdyby deseti.
Já s tímto Tvým tvrzením nemohu souhlasit z vlastní zkušenosti a praxe, protože jsem prodal mnoho desítek filtračních jednotek v cenách do 1.400 € a pouze ve 2% případů byly zákazníkem shledané jako zvuk zhoršující. Takže objektivně z toho logicky vyplývá, že Tvůj výrok o hranici 3000 € není pravda.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od PítrsPraha »

Abychom MilanaP úplně neodradili, taky se přidám k nesouhlasu s obecným tvrzením, že "Kvalitné filtrácie, kde naozaj budeš počuť prínos bez orezania výšok a basov sú nad 3000 €.". V nějakých podmínkách na nějaké sestavě to určitě může platit, v žádném případě to ale neplatí takto obecně.

Svou první filtraci (NA Sunrise) jsem měl na sestavě dohromady za cca 2500 Eur (CD+zes.+bedny+kabeláž) a v panelákovém bytě zafungovala zřetelně ku prospěchu zvuku (vyčistění pozadí, lepší separace) a bez negativ např. v podobě omezení dynamiky či jiných.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od Pecuch »

Zdravím chlapci. Kdyby měl někdo zájem, tak prodám filtraci od NA-myslím, že je to ta první verze. Ano vím kde je prodejní sekce... takže pokud mohu PORADIT, tak jak se to píše? Nejlepší poměr cena/výkon! Více po sz. Díky
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od blesk666 »

Osobne si myslim ze v tejto teme neni nutne to takto rozpitvavat. Ale ked uz - tak pre ucely zostavy ako pise autor temy je filter od NA podla mojho nazor daleko najlepsie riesenie a znesie aj hodne znacny upgrade ostatnych kompontov. Ja sam povazujem v mojej zostave (v znacne vyssej cene ako ma autor temy) filter NA Sunrise V2 za vyborne riesenie. Je to lepsie ako lista+slusny kabel ale aj lepsie ako PS Audio Power Plant Premier (v listprice cca 2700,- Eur). cistota a lokalizacia je cca ako s aktivnou regeneraciou od PS Audio ktoru som mal predtym, ale ma to “vacsie gule” alebo ak chcete nedegraduje to podanie basov. Z najlacnejsich rieseni bolo vcelku dobre riesenie lista Supra MD06 (bez oznacenia SP-cize bez filtracie a prepatovej ochrany)+kabel Van den hull Mainstream. To plati na mojej zostave.

Este k technickej stranke filtracie od NA (Sunrise V2). Nie je to nejake nezmyselne vesmirne hogo fogo, ale je to racionalne funkcne riesenie. Pre nizkovykonove komponenty su pouzite kvalitne priemyselne filtre (4 zastrcky), pred ktorymi je DC filter, co urcite nicom skodit nemoze, naopak. Pre vykonove zosilovace su tam potom custom prudovo vyssie dimenzovane filtre, pokial viem viac menej standardneho zapojenia (dve zastrcky) a aj tie idu cez DC filter.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od aretax »

NA-Noble Audio píše:Pokud bys psal, pouze co jsi zjistil jak tvrdíš, tak by Tvůj výrok nezněl jako všeobecně platná pravda:
„Kvalitné filtrácie, kde naozaj budeš počuť prínos bez orezania výšok a basov sú nad 3000 €.“

ale jako poznatek vyplývající z poměrně omezeného počtu vzorků a na jedné sestavě a jedné zásuvce. Třeba takto:
V mých podmínkách zarušení sítě a na mé sestavě jsem vyzkoušel xy jednotek a došel jsem k závěru, že jednotky pod 3000 € mi kazily zvuk. A nebo ještě informačně lépe ty jednotky vyjmenovat.

Když jsi zmínil můj výrobek, tak musím konstatovat, že jsem Ti já žádnou svou jednotku nepůjčoval, a Ty jsi se o tomto faktu dříve na fóru pokud vím nezmínil. No mohl jsi jí mít soukromě od někoho půjčenou, a mohl sis to jen prostě nechat pro sebe. Jistě nebude problém to doložit když ne fotkou, tak tím jaký model to byl a od koho to bylo, jinak to lze považovat za účelový výmysl.
A už teď si troufnu napsat, že pokud jsi opravdu nějaký můj výrobek doma opravdu zkoušel, tak to nebyl nový Galaxys, který je nejlepší a stále hluboko pod tou cenovou hranicí.

Tvůj názor Ti nikdo nebere, já jsem pouze k Tvému přidal můj.
Co má doma za jednotku Blesk a jakou zkušenost udělal jasně v tomto vlákně píše, a dokonce jsem na to odkázal. Je zvláštní, že jsi to nečetl, dyž už ne předtím, tak aspoň po tom mém upozornění. Minimálně v tomto případě jeho zkušenost vyvrací Tvé tvrzení o Tebou stanovené minimální ceně aby jednotka nevykazovala negativní vlivy.


Svůj názor jsi postavil na nějakých pár modelech, i kdyby deseti.
Já s tímto Tvým tvrzením nemohu souhlasit z vlastní zkušenosti a praxe, protože jsem prodal mnoho desítek filtračních jednotek v cenách do 1.400 € a pouze ve 2% případů byly zákazníkem shledané jako zvuk zhoršující. Takže objektivně z toho logicky vyplývá, že Tvůj výrok o hranici 3000 € není pravda.
Ďakujem Ti za návod na slohové cvičenie. Ale keď budeš lepšie čítať, zmieňoval som sa o počúvaní u seba. Nepociťujem potrebu všetko, čo skúšam a všetko čo robím reprodukovať na fóre, ani Ti nemienim nič dokazovať. Ospravedlňujem sa Ti, že som si dovolil nečítať Tvoje upozornenia. Úprimne to ľutujem. Polepším sa a nabudúce si budem aj robiť poznámky. Ale nikde som nepísal, že NA filter je zlý, iba že u mňa sa jednoznačne najlepšie prejavil Gigawatt EVO 4 SE. Pravdu máš v tom, že som si svoj názor postavil na pár modeloch, pretože celosvetovú produkciu filtrov som si nebol schopný zabezpečiť. A nebolo ich ani 10. Súhlasiť so mnou nemusíš, ale pretože svoju aparatúru si budujem pre seba, stačí, keď s tým budem súhlasiť ja. Ak sa mi niečo páči, tak to občas zverejním ako svoj subjektívny názor a nech si z toho každý vyberie, čo chce. Ale objektívne sú určite najlepšie Tvoje filtrácie, káble a aj reprosústavy. Ale myslím si, že toto nie je reklamné vláknu na Tvoje výrobky. Reklama sa robí ináč a hlavne sa platí !!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od YamahaMan »

Chlapi, prosim Vas - zalozil som vlakno a chcel som iba radu.
Na zaklade Vasich rad a prispevkov som zatial rozhodnuty moje uvedene filtracie nekupovat.
Vyskusam uz avizovane na pôzicku sadu 3. napatovych kablov ale je to beh na dlhe trate.
Kable sice vyskusam ale na SK asi nie je taka moznost ako v CZ od niekoho pozicat na skusku filtraciu
podla zelania /trebars aj na zalohu, aspon ja takych nepoznam/.
Je to skoda.
Ps..: ti, ktori to maju za tie roky odskusane si samozrejme presadzuju "to svoje" a mrzi ma, ze sa tu
strhla kôli tomu dost ostra vymena nazorov...
Nechajme to tak a pocuvajme hudbu, vsak o tom to cele je.
Este raz vdaka!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od aretax »

Platan - Furutech, Synergistic Research, Shunyata
Nisel: Gigawatt, Accuphase
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od blesk666 »

Aretax: si si isty ze MilanP potrebuje a chce vobec co i len skusat filtracie za +1000,- Eur plus kabelaz? Najavi sa mi to k jeho zostave adekvatne a sam pisal cenovu hladinu “200,- Eur”
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od YamahaMan »

blesk666 píše:Aretax: si si isty ze MilanP potrebuje a chce vobec co i len skusat filtracie za +1000,- Eur plus kabelaz? Najavi sa mi to k jeho zostave adekvatne a sam pisal cenovu hladinu “200,- Eur”
To blesk666: ano, mas pravdu - uvazoval som nad takou cenovou hladinou ale postupom casu a na zaklade aj tvojich skusenosti som sa rozhodol,
ze bud za mesiac-dva kupim nejaky kabel s filtracnym ucinkom /musim nejaky zohnat na skusku/.
Neskôr, ak sa s niekym dohodnem na zapozicani filtra na skusku zvysim strop na tisicku +/-
Fakt neviem co od toho ocakavat a v akom stave mam el. siet.
Je pravda, ze pred dvoma rokmi som ju kompletne prerobil ale merania nemam moznost realizovat.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od Vinco »

A tu to s filtrom ako dopadlo ?
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od YamahaMan »

Vinco píše: 15 dub 2020 20:41 A tu to s filtrom ako dopadlo ?
Zatiaľ idem bez ku plnej spokojnosti.
Zásuvka Furutech so samostatným prívodom + ViaBlue káble robené u Mirka ku zosiku a SACD.
Časom by som vyskúšal nap. kábel Audioquest Hurricane ku zosiku na priamo + lištu Audioquest Niagara2 na ostatné komponenty.
To je ale záležitosť testu v budúcnosti...
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od Vinco »

OK, dakujem za odpoved, tesim sa s Tebou.
jolefoto
Příspěvky: 208
Registrován: 20 led 2012 20:28

Re: Môj prvý Power filter - rada

Příspěvek od jolefoto »

A čo skúsený hovoria na KILBRU Power. Mal by to robiť tunajší člen fóra BUBUXIN. Prikladám link na jeho cenník z 2014 takže neviem či to ešte robí. Zaujímajú ma skúsenosti s jeho poňatím filtrácie. Dávam link na jeho výrobky.

http://kubovblog.blogspot.com/2011/12/s ... ovaci.html

a ešte tu

https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q= ... bs.1,d.bGg
Primare I32, CD32
Pro-Ject 2Xperience SB, MoFi Studio Phono, Hana EH
Sonus Faber Venere 1.5
Chord Crimson Vee 3, Cardass Crosslink, Quadlink 5, Parsec Interconnect XLR
IBasso Dx 150, IT 01s, Sennheiser HD 660 S, RME ADI-2 DAC FS, Strong LEAP S1
Odpovědět