Avalon Indra - zkušenosti + možnost poslechu v ČR/SK?

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Avalon Indra - zkušenosti + možnost poslechu v ČR/SK?

Příspěvek od Frogyman »

Není zde mezi členy majitel beden Avalon Indra, nebo nevíte o někom, kdo by je v ČR/SK vlastnil? Mám je v rámci upgradu své sestavy v úzkém výběru (2hand) a rád bych je poslechl někde v domácích podmínkách, nebo si alespoň s majitelem o nich popovídal.
Děkuji ^:)^

PS: S Lachimem, který je měl, jsem už o nich několikrát mluvil, stejně tak i s Pytlem, který je u něj v několika instalacích také slyšel.
PS2: Popř. pokud máte typ na nějakou alternativu - 3p uzavřenka s keramikou na výškách a středech, dejte vědět. (O DIY bedny ani projekty zájem nemám.)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
DK76
Příspěvky: 108
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Avalon Indra - zkušenosti + možnost poslechu v ČR/SK?

Příspěvek od DK76 »

Mají je v nabídce v platanaudio.sk, mohli by je mít. Zavolej jestli je mají na showroomu a domluv poslech. K do víc, než dovozce Ti k tomu muže říct :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Avalon Indra - zkušenosti + možnost poslechu v ČR/SK?

Příspěvek od Frogyman »

V nabídce ano, skladem ne. Mluvil jsem s ním nedávno kvůli jinému modelu, který mají skladem ve výprodeji. Raději bych opravdu majitele s reálnou zkušeností, než kontaktovat prodejce, když u něj nemám v plánu kupovat. Chci vyčkat na 2hand/demo v nějaké dojezdové vzdálenosti (Německo/Holansko atd...) a osobně si pro ně zajet.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Avalon Indra - zkušenosti + možnost poslechu v ČR/SK?

Příspěvek od lubos »

Známy z BA ich dávnejšie kúpil , ale nevedel ich doladiť a tak ich predal, Lachim vie o kom je reč. Super hrali diy indra bedne čo urobil Jaro Juriš, ale ten už bohužiaľ nie je medzi nami, už je v hi-fi nebi.
DK76
Příspěvky: 108
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Avalon Indra - zkušenosti + možnost poslechu v ČR/SK?

Příspěvek od DK76 »

Drzim palce ať seženeš :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Avalon Indra - zkušenosti + možnost poslechu v ČR/SK?

Příspěvek od Frogyman »

lubos
JJ, o tom , že je pár lidí poslalo dál, protože je nedokázali sladit se zesilovačem, jsem slyšet z více stran. I proto bych je rád slyšel v domácích podmínkách a s majitelem o nich "pokecal". :cool:

DK76
Jsem si naprosto jist, že je časem seženu. Nic mne netlačí, nespěchám a rád na ty správné počkám. Objevují se sice málo, ale pravidelně a nikdy se neprodají ze dne na den.
I když... Klidně se ale může stát, že mne zaujme v průběhu čekání něco jiného a nakonec se Avalonů nedočkám. :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Avalon Indra - zkušenosti + možnost poslechu v ČR/SK?

Příspěvek od aretax »

Počul som niekoľko typov Avalon, aj Indra, ako aj iné reprosústavy s meničmi Accouton. Všetky mali jedno spoločné - pri dobrých nahrávkach bol zvuk perfektný, čistý, detailný, vynikajúci priestor. Ale o to horšie hrali zlé nahrávky. Akoby ich niekto prefiltroval. Pri Accoutonoch sa mi veľmi páči reprodukovanie akustických nástrojov, vo vážnej hudbe je možné v orchestri počuť každý nástroj a aj jeho umiestnenie, ale v rockovej hudbe je zvuk akoby tenší, chýba mu mohutnosť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Avalon Indra - zkušenosti + možnost poslechu v ČR/SK?

Příspěvek od NA-Noble Audio »

zabiny007 píše: PS2: Popř. pokud máte typ na nějakou alternativu - 3p uzavřenka s keramikou na výškách a středech, dejte vědět. (O DIY bedny ani projekty zájem nemám.)
Indry ani jiné Avalony nejsou uzavřenka. Mají basreflex do podlahy. Pokud by to měla být uzavřenka tak jedině mé Lucidy.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Avalon Indra - zkušenosti + možnost poslechu v ČR/SK?

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Ke zvuku beden s těmito konkrétními karamickými měniči, tedy 4" a 1" od Accutonu mohu napsat, je to hifistická lupa, můžu v podstatě souhlasit s tím co napsal aretax.
Já jsem používal výčkáč C25–6–012, Indry mají modifikaci C25-6-013, která má zvýrazněnější výšky.
Z mého dnešního pohledu mě více baví zvuk méně zaříznutý, větší a více živý a dynamický, a klidně méně neutrální než to dělá tato keramika.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Avalon Indra - zkušenosti + možnost poslechu v ČR/SK?

Příspěvek od lubos »

aretax suhlasim s tim co si napisal. Zil som niekolko rokov s bednami co mali na stredoch ten najlepsi Accouton menic a chcelo to teplejsi pream, je to lupa. Pokial ma rad niekto vaznu hudbu tak keramika je super volba.
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Avalon Indra - zkušenosti + možnost poslechu v ČR/SK?

Příspěvek od lubos »

NA-Noble Audio píše:Z mého dnešního pohledu mě více baví zvuk méně zaříznutý, větší a více živý a dynamický, a klidně méně neutrální než to dělá tato keramika.
Pavle tak to presne dnes vidím i ja a preto mam širokopásmo a 15" basák, ta prirodzenosť, živosť a dynamika nemá chybu. A super výhoda je citlivosť 99 dB.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Avalon Indra - zkušenosti + možnost poslechu v ČR/SK?

Příspěvek od Frogyman »

Díky všem za sdílení zkušeností a postřehů z poslechu. Jsou to pro mne cenné informace. Poslech keramiky na středech/výškách mne vždy nadchl, ale neměl jsem možnost je nikdy poslouchat dlouhodobě. Proto sháním informace a ideálně bych rád i u někoho konkrétní model poslechl.
Když jsme u těch zkušeností - moc se mi líbí středy a výšky i u beden PMC, ale z basů jsem rozpačitý a bohužel ex-dovozce neumožní poslech v domácích podmínkách. Jinak bych už je možná doma měl. Máte někdo srovnání těchto beden s Avalon?

NA
ano, máš pravdu, mají spodní bassreflex, na to jsem úplně zapomněl. Přesto - spodní basreflex je pro mne lepší, než zadní nebo přední. Mám ověřeno na stávajících bednách.
A Lucidy nejsou bedny pro mne.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Avalon Indra - zkušenosti + možnost poslechu v ČR/SK?

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Já Ti Lucidy nenabízím, už je ani nevyrábím. Zmínil jsem je jen ve vztahu k Tvé zmíňce o uzavřence.
A jen ze zvědavosti, pročpak by to nebyly bedny pro Tebe, splňují všechny vznešené požadavky, jsou stejně nadčasově hranaté jako ProAc,ATC,PMC a navíc mají oproti všem zmíněným včetně Avalonů vyhybky z opravdu prvotřídních a nákladných komponent a ještě byly i hodně levné.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Avalon Indra - zkušenosti + možnost poslechu v ČR/SK?

Příspěvek od Frogyman »

NA
Sice jsme OT, ale když už se ptáš, tak...
Nemám problém s hranatou bednou, když je proporčně zvládnutá. Anglické bedny se mi líbí. Ale... dvě nesourodé krabice na sobě bych prostě esteticky nezkousl a osobně v takovém provedení nevidím nic nadčasového. A není to jen o tvých bednách - podobný styl jsem viděl u mnoha jiných provedení. Pokud bych někdy řešil bednu, která je složena ze dvou samostatných, muselo by to být řešeno jako u Wilson Audio, u DIY Illuminator nebo minimálně jako Stealth Minimodulare.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Avalon Indra - zkušenosti + možnost poslechu v ČR/SK?

Příspěvek od WaVe_99 »

Lucidy vypadaji v realu jinak, on je zatim nikdo poradne nevyfotil :-)
Fidji99
Příspěvky: 856
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Avalon Indra - zkušenosti + možnost poslechu v ČR/SK?

Příspěvek od Fidji99 »

Zabiny, ked som niekedy pred rokom/rokom a pol zacal rozmyslat nad vymenou WA Sasha W/P za nove repro,
navstivil som svojho dobreho znameho v DE, ktory pred par rokmi Avalony vlastnil.

Tiez ma velmi rad "porcelanovy" zvuk, a ked upgradoval, tak presiel na Gauder Akustik, myslim ze sa ten model vola Berlina 7.
Skutocne impozantny zvuk, v porovnani s Avalonmi co som kedy mal v zivote moznost pocut, tak vyrazne lepsia implementacia keramiky a krasny kus nabytku. Boli k dostaniu za cca 25k Eur realne. Mohla by to byt pre teba zaujimava alternativa.

Cca 10 rokov dozadu som prave tieto Indry zvazoval, ale si pamatam, ze na moj vkus ten zvuk bol prilis agresivny na vyskach.
Ako taky ten WOW na zaciatku a po pol hodine som mal chut stisit. Druha vec, ktora ma vtedy odradila, bolo to, ze moj som vtedy relativne novy drahy koncak, ale bolo mi povedane, ze je nevhodny, kvoli impedancii, lebo to je v podstate 2ohmova bedna.
Su to relativne stare bedne, tak neviem ci uz su nejake MkII/MkIII, ktore by mali rozdielny zvuk.

P.S. aby si vedel posudit, co je moj referencny bod, skoncil som opat pri elektrostatoch, to je zvuk, ktory mam rad :-)
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Odpovědět