XLR kabely

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

XLR kabely

Příspěvek od Pecuch »

Zdravím Vás, chci se prosím zeptat. Pořídil jsem monobloky s předzesem od Musical Fidelity (M8-700 a M6pre). Jaké propojení xlr zvolit? Díky předem za odpověď.
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Xlr kabely

Příspěvek od ivanb_cko »

osobně bych Ti poradil Klotz MC5000 nebo Sommer Cable Albedo mkII, které používám já.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Xlr kabely

Příspěvek od Pecuch »

Díky, sommer mk2 jsem našel pouze metráž. Když by byla horší možnost-někoho sehnat na zkompletování, jaké koncovky pořídit-neutrik?
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Xlr kabely

Příspěvek od lubin »

Zvol si nejkvalitnější propojení na které dosáhneš a hlavně které ti sedne. Všechny ostatní rady jsou zbytečné. Stroje jsou kvalitní, gratuluji. Nespěchej. Zkoušet, zkoušet, zkoušet.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Xlr kabely

Příspěvek od aretax »

lubin píše:Zvol si nejkvalitnější propojení na které dosáhneš a hlavně které ti sedne. Všechny ostatní rady jsou zbytečné. Stroje jsou kvalitní, gratuluji. Nespěchej. Zkoušet, zkoušet, zkoušet.
Presne tak. :thumbup: Tu sa naozaj nedá poradiť konkrétny kábel. Keď Ti niekto poradí, kúp si Nordost Odin, rozhodne Ti poradí dobre. To, že cena je "vesmírna", to už je iná vec. V každej cenovej kategórii nájdeš káble, ktoré Ti sadnú lepšie, alebo horšie. Všeobecne sú výborné Nordost, XLO, Kimber, Purist Audio, a mnoho ďalších. Ale ktorý "sadne" Tebe - to si musíš vybrať sám. Tu rada neexistuje.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: XLR kabely

Příspěvek od kychtax »

ja mám ty Sommer cable Albeda zkompletované. Stejně tak Klotz MC 5000. Můžu poslat na vyzkoušení, jestli chceš.
Koncovky jsou Neutrik XLR. Osobně si myslím, že ten Klotz je o prsa lepší. :smile:
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: XLR kabely

Příspěvek od Pecuch »

Je mi to jasné. Děkuji všem. Uvažoval jsem pouze tak, že když by se našel někdo, kdo má zkušenost a nebo je majitelem této značky-že by rychleji nastínil problematiku se zvukem...Určitě nespěchám, jsem pouze poblázněnej tou koupí, ale to zase odpadne... určitě Tvou nabídkou nepohrdnu Honzo a rád se s Tebou domluvím-více v sz.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: XLR kabely

Příspěvek od Jirka33 »

No podle konstruktera a zahořovače DACu Bva hraji všechny kabely stejně, takze je to asi jedno... :razz:
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: XLR kabely

Příspěvek od Pecuch »

No u Toho jsem nebyl, tak nemohu soudit. Ale když už jsme u toho vytrhávání z kontextu, tak krásná je věta od Dietera Burmestera-pokud někdo tvrdí,že rozdíly v kabeláži neslyší,měl by si najít jiný koníček. :cool:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: XLR kabely

Příspěvek od Dieter Burmester »

Kdyz jsem zene tvrdil, ze me jednou budou citovat, neverila mi :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: XLR kabely

Příspěvek od jirie »

Je nejvyšší čas dát si tuhle citaci do svého popisu :angel:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: XLR kabely

Příspěvek od PavelDosko »

(Edit by ML)
Trochu jsem tu uklidil, tak se nenechte rozhodit.
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: XLR kabely

Příspěvek od lidumil »

:thumbup: :thumbup:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: XLR kabely

Příspěvek od jirie »

PavelDosko píše:(Edit by ML)
Trochu jsem tu uklidil, tak se nenechte rozhodit.
Ty duševní zvratky, které tu nejmenovaný umístil stojí za trvalý BAN :thumbdown: :shock: :evil:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: XLR kabely

Příspěvek od PítrsPraha »

:thumbup:
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: XLR kabely

Příspěvek od daliborr »

Pecuch,koukám ,že jsi z Olomouce. Mám doma navíc tyto kabely Reference Grade XLR Balanced Interconnect Cable.Už nemám pro ně využití, mohl bych ti je vypůjčit. Jsem Ze Štěpánova u Olomouce. Pokud by ti sedly,tak bych ti je nechal za rozumnou cenu.
http://www.8audio-mall.com/reference-gr ... air-cable/
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: XLR kabely

Příspěvek od Pecuch »

Daliborr, díky moc. Uvidím jestli to využiju. Na cestě je několik kabelů na vyzkoušení včetně sroll kapton od pana Šrolla. Uvidím jestli využiju pak ještě Tvou nabídku. Ozval bych se do sz.
terahera

Re: XLR kabely

Příspěvek od terahera »

Tak Sroll ani radši nezkoušej,protože jak jej zapojis,nebudeš ho chtít vrátit a stojí ranec :angel:
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: XLR kabely

Příspěvek od Pecuch »

:lol: myslíš? Ještě uvažuju, že bych si nechal od něj poslat rca kapton na srovnání :-?
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: XLR kabely

Příspěvek od sonofstars »

To si urcite vyzkousej. Mam od Sroll komplet vse. Stoji to za to.
Ale vyborna je nabidka od kychtaxe. Muzes to vsechno porovnat u sebe doma a pak uvidis.

Poslouchat a porovnavat. A hlavne si to uzivat :-c
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: XLR kabely

Příspěvek od Pecuch »

Přesně jak píšeš. Hlavně si to užívat a poslouchat hudbu která tě odnese třeba až nostalgicky do dětství... už se těším. Dnes přišly první kabely od pana Šrolla-to bude ostrej start...
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: XLR kabely

Příspěvek od F2014 »

sonofstars píše: Ale vyborna je nabidka od kychtaxe. Muzes to vsechno porovnat u sebe doma a pak uvidis.
Náhodou jsem před časem měl kychtaxovy kabely u sebe v systému. Doporučuji vyměnit všechnu kabeláž najednou a poslouchat jako celek. U mne v systému nastalo totiž zajímavá situace, kdy po výměně jen jednoho kabelu to byla změna k horšímu. Jakmile jsem osadil většinu pozic kychtaxovými výtvory, tak celkové vyznění bylo jiné než jsem byl zvyklý, ale už nikoli horší, prostě jen jiné.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: XLR kabely

Příspěvek od sonofstars »

Jj mam stejny poznatek. Kdyz jsem menil postupne (dle financi a urovne poznani) tak to obcas bylo pro mne matouci. Pak jsem vymenil vse najednou a bylo to uzasne.

Kychtaxovky jsem slysel nekdy v pocatcich jeho hledani. Takze me zajima kam to dotahl. Fandim mu a zajdu nekdy na srovnani s tema myma hadicema :-c
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: XLR kabely

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ty kokso, tady je kazdy vyrobce kabelu :shock:
Dieter Burmester
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: XLR kabely

Příspěvek od Pecuch »

Děkuju všem za radu a pomoc při hledání. Nakonec to vyhrály konektory rca. A značka? No to je snad jasný ne? Dycky Sroll :cool:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: XLR kabely

Příspěvek od PavelDosko »

nejaky tip na xlr stribrne kabely v cene abych nemusel prodat barak ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: XLR kabely

Příspěvek od Frogyman »

VDH 501 :-)
Mohu půjčit na test, případně i prodat, mám nějaké navíc (musel jsem si nechat udělat nové, protože jsem potřeboval ke kinu 1,5m, takže starší mi leží v šuplíku)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 229
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: XLR kabely

Příspěvek od THXKO »

Pavel ak máš možnosť požičať si vyskúšaj Kimber Select ks 1136. No barák nestojá ale sú vynikajúce. To je náržes Ti poviem \m/
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: XLR kabely

Příspěvek od Pytell »

Mám na rozehrání půjčen kabel Kimber XLR KS 1138 ( určený pro DE trh ) :
20190926_074225.jpg
Po zahoření 12. hodin na ProBurnu, zapojen do mé sestavy, puštěné Sacd MoFi D.R. Brothers in Arms , pro mě až neskutečný zvuk, prostor , těch niancí, žádná agrese,.... No nevím zda je lepší jak ODIN nebo WEL Signature, ale asi to nejlepší pro mé uši co jsem doma kdy měl. Tímto děkuji Pražské klice za možnost si zapojit tento skvělý kablík. :clap:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: XLR kabely

Příspěvek od kychtax »

Včera mi utekla v aukci Kimber KS 1030. :-|
Po tomto víkendu se taky vracím k hledání XLR kabelu.
Přehodil jsem Klotz MC5000, pryč šel Project Connect IT Sh (vyrábí VdH, je to obdoba jejich 501) a ten levný Klotz je u mně prostě muzikálnější a s větším objemem na středech a basech. Project má až příliš tenký zvuk i když na výškách je lepší.
Ten Pro-ject jsem měl možnost zkusit i proti Valhalle a Actinote, ty zmiňované vždycky měly větší objem dole. Asi je fakt spíš vhodný k tomu gramofonu.
kychtax

Re: XLR kabely

Příspěvek od kychtax »

kurnik ale nečekal jsem že budu po x letech hrát zpátky na Klotzu. Ale ten kabel není vůbec špatný, kamarád hifista/houslista na něj taky pěl chválu. Ale chybí mu taková ta highendová jemnost.
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: XLR kabely

Příspěvek od HonzaE »

Ahoj, využiji již založeného tématu a požádám o doporučení jaký

XLR kabel mezi Oppo BDP-105D a Hegel H200, řekněme v kategorii jednotek tisíc Kč

Je mi jasné, že je nejlepší vyzkoušet více typů a také porovnat s RCA zda nakonec není lepší.
Předem děkuji za návrhy a zkušenosti.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: XLR kabely

Příspěvek od dvader »

Jakou délku kabelu uvažuješ? Při malých vzdálenostech to nedává smysl…
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: XLR kabely

Příspěvek od HonzaE »

Jednalo by se o krátký kabel cca 0.7 m.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: XLR kabely

Příspěvek od dvader »

Pokud budeš mít kvalitní RCA, tak rozdíl nepoznáš, možná to bude dokonce lepší.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: XLR kabely

Příspěvek od PMA »

HonzaE píše: 06 úno 2024 22:38 Ahoj, využiji již založeného tématu a požádám o doporučení jaký

XLR kabel mezi Oppo BDP-105D a Hegel H200, řekněme v kategorii jednotek tisíc Kč
Pokud jsou oba přístroje ve třídě I (tříkolíková přívodní šňůra, zem na PE), tak XLR dává smysl vždy, protože s RCA kabelem se uzavře signálová zemní smyčka přes síťové šňůry, PE. A oba přístroje jsou ve třídě I, podle fotek, takže použít XLR smysl má.

https://www.oppodigital.com/support/blu ... ack-hr.jpg

https://s3.us-east-2.amazonaws.com/imag ... h200_2.jpg
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: XLR kabely

Příspěvek od dvader »

Jenže tam zase budou obvody navíc a je otázkou, jak je mají ty přístroje kvalitní...
Já mám mezi CA CXNv2 a CA Azur 851A kabely RCA cca 60 cm a půjčil jsem si k vyzkoušení v hifi studiu XLR za zhruba dvojnásobek ceny těch RCA a rozdíl jsem žádný nezaznamenal, tak jsem zůstal u RCA.

Má smysl to zkusit, pokud se podaří si někde slušné XLR půjčit, ale rovnou bych je nekupoval.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: XLR kabely

Příspěvek od PMA »

Na to nemám co říci. Pouze jsem se snažil vysvětlit, jaká je výhoda a jaký smysl mají XLR kabely i v případě, že jsou krátké. Stejně si to uděláte podle sebe, tak proč se ptáte? A Váš systém máte jen Vy.
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: XLR kabely

Příspěvek od HonzaE »

PMA píše: 07 úno 2024 10:52 .... Stejně si to uděláte podle sebe, tak proč se ptáte? A Váš systém máte jen Vy.
To se ptám já, ne dvader. Já zatím jen tiše mlčím a nasloucham resp. čtu. :smile:

Každopádně děkuji oběma za technické vysvětlení a zkušenost.

Určitě si chci XLR nejprve půjčit a porovnat proti RCA zda to má v mé kombinaci přínos. To je jasné.
Můj dotaz spíš směřoval k tomu jakou byste doporučovali značku kabelu, řekněme v ceně 2.000 - 3.000 Kč (bazar). RCA mám Sroll Purity Oil.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
MajkyMan
Příspěvky: 19
Registrován: 17 srp 2020 23:45

Re: XLR kabely

Příspěvek od MajkyMan »

Môžeš porozmýšľať aj nad neotech nemoi-3220 . Okolo 3000 na blackdotaudio.eu
Odpovědět