Spotřeba hifi řetězce.

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Martinotahal
Příspěvky: 11
Registrován: 04 čer 2018 11:44

Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Martinotahal »

Zdravím.
Je možné aby měl řetězec složený z:
Nad M3
CA 851c
Marantz sr7012
Sony ubp-x800
Spotřebu 280w?

Chci si koupit síťovou pračku a zjišťuji jaký výkon by měla mít.
Měřeno obycejnym komercnim měřičem.
Děkuji
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Ramones »

Tak kdybys nějakou chtěl, mohl bych uvolnit Purepower 1050 s téměř novými bateriemi a výměněnými kondíky firmou Casea (p. Vrána z N. Jičína)
Martinotahal
Příspěvky: 11
Registrován: 04 čer 2018 11:44

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Martinotahal »

Nejprve musím zjistit jestli 280w je reálných a pak vybírat pračku.
JAPEX

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od JAPEX »

Ne, vždyť jenom Tvůj zesilovač má naprázdno 110W a špičku 710W...!
Martinotahal
Příspěvky: 11
Registrován: 04 čer 2018 11:44

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Martinotahal »

Tak nevím co to naměřilo.
U marantze je udávaný taky 710w to je ve špičce nebo na prázdno.
JAPEX

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od JAPEX »

Sorry za nedorozumění, to co jsem psal patřilo k Marantzu. NAD na tom bude stejně :cool:

280W není na žádný zesilovač, to je strašně málo. Si představ, že by byla hlavní pojistka 1A T! Navíc nedoporučuji jet u filtru/pračky nadoraz!

PS: samozřejmě že to celé, při běžném poslechu, nemá stále odběr na maximu, ale zbytečně a vědomě se připravíš o dynamiku.
jarys
Příspěvky: 22
Registrován: 12 kvě 2016 22:54

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od jarys »

Mam 2 komponenty v setave a naprazdno je spotreba kolem 230W. Takze tebou namerenych 280W je asi normalni.
CA Edge NQ + 2x W, Bi-amp, Xavian Prometeo
Martinotahal
Příspěvky: 11
Registrován: 04 čer 2018 11:44

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Martinotahal »

Na zkoušku jsem změřil varnou konvici. Ta má psaný odběr 2000w a naměřilo mi to 1980w.
Tak nevím, při hraní na všechny komponenty měří 280w.
Jak silnou pračku mám tedy shánět? Aby tam byla rezerva. Diky
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Dieter Burmester »

Hlavne je potreba si udelat jasno v tom, co je to sitova pracka a jestli opravdu chces pracku. Protoze skutecnych sitovych pracek je na trhu velmi malo a pokud tedy opravdu prahnes po pracce, tak se ti moznosti velmi smrsknou.
Dieter Burmester
Martinotahal
Příspěvky: 11
Registrován: 04 čer 2018 11:44

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Martinotahal »

Mě hlavně hlava nebere jak silná musí být.
Samozřejmě jde o cenu.
Když vezmu odběr ve špičkách (na papíře) tak jsem cca na 1700w. Tzn. že 2kw by měla být ok?

Na bazaru jsem našel

https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... r-plf-10a/
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Dieter Burmester »

A jsme u toho. RiAudio neni pracka. Mrkni treba zde: https://www.purepoweraps.com/plusspecs-int.htm
Dieter Burmester
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Jirka33 »

A ma to k takove sestave cenu? Poradna pracka el napětí je min 100 tis. A filtrace funguje mozna v paneláku. Ten odběr mas naprosto nepatrný, me jen zesilovac bere kolem 1 Kwh az 2 Kwh :mad:
Martinotahal
Příspěvky: 11
Registrován: 04 čer 2018 11:44

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Martinotahal »

Chci 230v 50hz s odfiltrovanym bordelem v síti.
To je pro mě pračka a to riaudio umí ne?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od PavelDosko »

co to ? ktery zesilovac ma odber 2kW ?
p.s. to ze filtrace funguje mozna v panelaku jsi overil kde presne ?
neni placka, neni highend
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Jirka33 »

Ok, přesný max je 1900w co je to za zesilovac je moje vec. Ale nemyslim si ze by 1900w bylo neco neuvěřitelného. Zabordelena sit je nejvíce v panelaku, tam to asi pomůže, ikdyz ti to priskrti dynamiku.

Pujc NA Galaxys, tu chválí každý jouda. Pak pochopis zda to ma cenu nebo ne. U mne treba Galaxys nefungovala vubec. Ani psichoakustika nepomohla :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Jirka33 dne 13 led 2019 18:56, celkem upraveno 1 x.
Martinotahal
Příspěvky: 11
Registrován: 04 čer 2018 11:44

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Martinotahal »

Poradí mi teda někdo jak silna má být na moje komponenty?
Nebo se to zase zvrhne k ....
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od PavelDosko »

ujasni si co od toho ocekavas
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Dieter Burmester »

Uz jsem ti zde uvedl odkaz, ve kterem sis mohl vybrat PRACKU dle odberu. Ale jestli to potrebujes jak male dite: Kup si PurePower + 2000. RiAudio ti 230 V stabilne nezaruci, neni to pracka.
Dieter Burmester
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Jirka33 »

Kolik do toho chces investovat? Pračky jsou extrémně nákladné. Takze zvolis nakonec filtr, který posléze skončí na bazaru. :sick:
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Urbino »

Je směrodatná spotřeba uvedena v technickém popisu zařízení?
Power consumption = max. 400 W
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od sonofstars »

Pujc si filtry Noble Audio a uvidis.
Pracka je u tve sestavy ekonomicky nevyhodna a troufam si rict i potrebou nepotrebna (ale nemeril jsem u tebe zaruseni).

Vyzkousej uvidis.

Co se tyka spotreby a zateze, konzultace s NA po telefonu ti vyresi za 5 minut nekolik dni psani na foru.
:-c
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Jirka33 »

Ámen.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Jiri »

Martinotahal
Chce to opravdu vyzkoušet ve své poslechovce a své sestavě. Je to velice individuální a nelze tedy dát všeobecné doporučení co u tebe bude mít největší přínos. Pár tipů si už dostal a za mě mohu osobně doporučit Xindak PC200 http://hifidesign.cz/doplnky/2052 což je kombinace - pračka pro nízkoodběrové komponenty (do 200W) a pasivní filtr pro zesilovače.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od F2014 »

@martiotahal: Sám sebe bych doporučil, ať prostě vyzkoušíš, jaký dopad na zvuk to bude mít to, co jsi ještě ochoten zaplatit. U mne zatím filtry a oddělovací trafa měly negativní dopad na zvuk sestavy. Pokud sáhneš po nějakém regenerátoru AC, pak stejně dojdeš k tomu, že takový s dostatečným výkonem pro celý systém bude pro tvou sestavu neadekvátně drahý (chci tím říct, že upgrade samotných komponent by pak byl větší posun než vylepšené napájení ke stávajícím) a tak nejspíše do pračky zapojíš jen některé komponenty a to znamená, že teď nemusíš moc řešit kompletní spotřebu systému.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
marekg
Příspěvky: 38
Registrován: 13 kvě 2011 12:02

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od marekg »

Podla mna su namerane hodnoty realne. Sam mam podobnu skusenost, ked som mal Vincent SV234 a pri zapojeni komplet zostavy + receiver na domace kino + 50" plazma boli hodnoty stale prekvapujuco nizke na meraci - medzi 270-380, a to aj pri vysokej hlasitosti.

Pracka s trafom 2kW je viac ako je potrebne a v podstate ani nevidim ziaden opodstatneny dovod na doplnenie sietovej pracky (aj keby bola z druhej ruky) do popisanej zostavy. Dokonca aj pri dalsom rozumnom upgrade bude sietovy filter, napr. od NA, uplne postacovat ucelu. Rozumny upgrade nemyslim do 1kW koncakov a pod., to by uz bol poriadny skok s inymi narokmi na cely retazec.
Oldear

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Oldear »

Martine,

pokud jsi se neupsal " síťová pračka " a chceš to skutečně zaplatit, tak Tě mohu doporučit toto: http://www.accuphase.com/model/ps-1230.html

Vlastním necelé 3 roky a funguje to super.

Domnívám se však, že jde o zmatenost v názvosloví, Ty asi hledáš síťový filtr a to je o něčem jiném.

Tak šťastný výběr.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od sekal »

V jiném vlákně píšeš, že už vlastníš PS AUDIO PPP. Proč tedy nevyzkoušíš nejdříve ten? (Redukce zásuvky UK na EU lze snadno dokoupit).
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Podle takto změřeného odběru nejde dělat závěry ohledně nároků na dimenzování filtrační jednotky. Odběr sestavy ve špičkách při nejhlasitějším hraní není jak pořádně změřit a ni tento údaj není zcela určující. A místo nějakého měření stačí sečíst hodnoty udaných spotřeb všech komponentů a u zesilovače použít do součtu hodnotu maximálního odběru….

Jirka 33 je zatím jediný, u kterého se Galaxys neprojevil pozitivně, nebyl jsem u testování přítomen, tedy se k tomu nemohu osobně vyjádřit, ale i hodnocení „neprojevila vůbec“ tedy sluchově, je přesto dobrý výsledek, protože svou práci (filtrování) už z technického principu jednotka dělala a nebylo hodnoceno zvukové zhoršení, tedy neblahý vliv na dynamické chování zesilovače se nekonal. Jestli se zbylých 90% spokojených s touto jednotkou cítí být joudy opět neumím posoudit, ale vím bezpečně, že většina nebydlí v panelácích.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Jirka33 »

Po tech vsech ohlasech a cene 33k bych ocekaval alespon to umlceni transformatoru o kterých se pise jak zazracne utichnou po pripojeni filtru. Hold u mne se zazraky ani psychoakustika nekonala. A nuance ve zvuku za 33k prenecham jinym.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od aretax »

Pračka aj filter pomôže všade. Aj tu je však veľký význam v jej kvalite a nie na každý prístroj musí mať rovnaký vplyv. Na menej citlivých prístrojoch je vplyv nižší, až zanedbateľný. Je to podobné, ako s káblami. Koncáky zásadne na filter nedávam. Čím je ich výkon vyšší, tým je orezanie hlavne výšok a zmenšenie priestoru vyššie. Týka sa to aj tých najkvalitnejších koncákov. Z uvedeného dôvodu by som výkon pračky neriešil.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Jirka33 píše:Po tech vsech ohlasech a cene 33k bych ocekaval alespon to umlceni transformatoru o kterých se pise jak zazracne utichnou po pripojeni filtru. Hold u mne se zazraky ani psychoakustika nekonala. A nuance ve zvuku za 33k prenecham jinym.
Jirka33 by očekával, no jiný by zase očekával, že bude mít takto zdatný hifista už jisté znalosti. Ono totiž pokud je trafo nekvalitně vyrobené a neoptimálně navržené (volné vynutí, velké sycení jádra) tak bručí a nic mu nemůže pomoci. Vysokofrekvenční filtrace brum trafa odstranit nemůže, a DC filtr se uplatní pouze na stejnosměrnou složku. Takže ta popisovaná utichnutí jsou realitou, ale pouze pro případy hlučnosti trafa díky DC složce.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Jirka33 »

=)) Tak teď sis nabehnul, jde poznat ze uz jsi pouze obchodník. (škoda, hold prachy mění lidi) Úmyslně jsem nenapsal ze transformátory bývaly občas napr ve 4 ráno obslutne tiché, ucho jsem mel přímo na zesilovači (Norma IPA 140) Takze bohužel, myšlenka ze byl zesilovač mršina a tvuj filtr za to nemohl se rozplynula. :ymdevil:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od Jirka33 »

No jo podle tebe jsem hold hluchej a nezkušenej s na prd sestavou kde tvuj filtr nefunguje, tak mi rekni od jake cenove funguje, nebo kolik let zkusenosti budu potřebovat abych si vsiml ze je to super účinný hifi komponent. :-@
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Spotřeba hifi řetězce.

Příspěvek od sonofstars »

Jirka 33
Nemyslim, ze by Pavel mel potrebu klamat lidi. Je nas cela rada, kteri jsme meli (ja) nebo mame (nekolik mych pratel) jeho filtry a kabely.

Vse jsme si vyzkouseli na svych sestavach. Ja osobne jsem mu jen zavolal, ze si vse nechavam a posilam penize (znali jsme se neplatil jsem zalohu).

Pokud to u tebe nesedlo, nebo jsi nezaznamenal zmenu. Pak je to super, usetril jsi penize a mas super podminky a super sestavu. Uzivej si ji a bud v zivote stastny.

NA
Zdravim Te Pavle - diky.
Odpovědět