Slúchadla Sennheiser a ine

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od Tinariwen »

Dlhšie uvažujem nad kupou solidnych slúchadiel na občasne počúvanie. Aké mate skúsenosti, ktorým smerom sa pozerať?

Cenovo od 300€ do 800€

Vďaka za akékoľvek Vaše skúsenosti .
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
JAPEX

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od JAPEX »

Nejdříve si ujasni, kdy a kde je chceš poslouchat (jestli sám a nebo ve společnosti druhých).
Za sebe bych řekl, že otevřená sluchátka hrají lépe, ale nemůžeš je poslouchat vedle někoho, kdo kouká na bednu :cool:
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od Halíř »

A dále je charakter zvuku sluchátek u každých jedněch zcela odlišný,nemine te tedy osobni poslech. Za mě třeba kamenné prodejny Audigo v Praze či v Brně.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od Tinariwen »

Ďakujem , budem parafrázovať čínske porekadlo o príprave a pití čaju :

“ nikdy nepripravujte a nepite čaj ak vo vašej blízkosti počujete džavot deti a vravu ukecanych žien “

Čiže takto zelený čaj nepripravujeme ani nepijem a to iste je aj s mojim pocuvanim hudby .

Hudbu počúvam sám . Nepreferujem zvuk aké prezentujú prebasovane slúchadla ako sú Koss PortaPro pre použitie hudby z mobilu atd

Hudbu budem počúvať v HD kvalite a z TIDAL . Nie som sluchadlovy guru,ani ním nechcem byť, preferujem prezentáciu cez repro.
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od Halíř »

Dulezite je,z ceho budes poslouchat neboli kam je pichneš-typ zesilovace. Nema cenu vyhazovat 20.000kc za modely,ktere uz preci jen pozadují dedikovaný sluchatkovy zesilovač.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od Tinariwen »

Sluchadla pôjdu do Chord Hugo TT 2

Pôjdem samozrejme do Brna vypočuť si zopár typov, len som sa chcel zorientovať a chcel poradiť od niekoho kto sa vyzná .
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od bacil2 »

... keď vlastníš Hugo TT 2, tak logicky predpokladám, že by si sa už mohol trochu orientovať v problematike sluchátiek ... to ale moc nekorešponduje so spôsobom akým tu kladieš otázky ... naopak ak si úplný začiatočník a nemáš prakticky žiadne skúsenosti so sluchátkovým posluchom, tak začínaš cenovo zbytočne moc vysoko ... potom môže byť celkom problematický aj Tvoj vlastný výber len na základe improvizovaného krátkodobého posluchu v predajni
JAPEX

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od JAPEX »

Nechci se nikoho zastávat, ale Hugo TT 2 je především špičkový stolní DAC s XLR výstupem (!). Tedy nechápu slovní spojení "...keď vlastníš Hugo TT 2, tak logicky predpokladám, že by si sa už mohol trochu orientovať v problematike sluchátiek...". On chce radu, ne kázání :cool:

To jako, když má někdo prostředky, tak si nemůže dovolit koupit rovnou lepší (dražší) sluchátka? To si má nejdříve koupit nějaký mr*ky, aby dříve nebo později zjistil, že udělal blbost? A ta, co by mu bývala vyhovovala hned, ho nakonec budou, kvůli takovýmhle radám, stát víc....?
Jakou to má logiku?! :-?
Navíc 300 - 800€ je cena sice špičkových, ale zdaleka ne nejlepších sluchátek. Za tyhle peníze jsou i pecky do uší (třeba pro Chord Mojo)!
Audigo není úplně blbý nápad! A ten krátkodobý poslech může být přeci i opakovaně :angel: .

Nebo se pletu?
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od bacil2 »

JAPEX: Hugo TT 2 je primárne špičkový DAC/Headamp!
Tinariwen píše:... Nie som sluchadlovy guru,ani ním nechcem byť, preferujem prezentáciu cez repro.
... ak to chceš iba ako doplnok k posluchu bední, máš na to dosť peňazí a nemieniš sa sluchátkovým posluchom nejako hlbšie zaoberať, tak potom odporúčam ako "konečné riešenie" priamo Sennheiser HD800S ... a hotovo.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od Tinariwen »

Ďakujem za tip na Sennheiser HD800S.
Chord Hugo TT2 je DAC a slúži v systeme iba ako zdroj hudby. Nevlastnim žiadne slúchadlá a ani nemam ambicie ist touto cestou. Nechcem najlepšie slúchadlá a zaroven najdrahšie. Chcem solidny blueray prehravač(napr. Oppo, Primare) na občasné prehrávanie filmov odhliadnuc od vyssej kvality zvyšku hifi komponentov Vobec ste ma nepochopili.Moja chyba, ospravedlnujem Ale vďaka aj za ten jeden tip s ktorym mate výbornú osobnu skusenost.
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od jimmi »

HD 800 hrali sice dobre ale tá vysoká otvorenosť systemu , že som z vonku som počul aj všetky ruchy okolia mi strašne vadila.

Neviem ako je na tom HD800S ale podobne tak by som ich nechcel ani za 1/10 ceny.

Vyskušaj si HD 600 tie su celkom slušné. Ja mám HD 580 už dlhé roky a tie su podobné ako HD 600 a mal som aj HD 650 tie už boli moc nabasované a na moj vkus už zahmlené. :cool:
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od bacil2 »

Tinariwen píše:Ďakujem za tip na Sennheiser HD800S.
... Nevlastnim žiadne slúchadlá a ani nemam ambicie ist touto cestou. Nechcem najlepšie slúchadlá a zaroven najdrahšie...
HD800S určite nie sú ani najlepšie ani najdrahšie sluchátka. Podľa mňa sú to hlavne sluchátka pre ľudí, ktorí sluchátka v podstate nepotrebujú no majú dosť peňazí napr. na Hugo TT 2 ... a preto som Ti ich aj doporučil.

Inak na pohodový posluch muziky (na špičkovej aparatúre) by som ja osobne určite dal prednosť HD650 pred HD600.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od Tinariwen »

Ďakujem vsetkym a Jimmi ,bacil2, práve takato vaša osobná skúsenosť a doporučenia mi ušetria čas skúšať stovky rôznych značiek a typov na trhu #:-s
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od jimmi »

Každý máme iné uši aj hlavu a mozog a ten to trocha inak spracuje. :angel: Ja to vnímam opačne. HD 650 boli u mna prebasované (mal som HD 800 + aj Cardas kábel do nich aj HD 650 a HD 580 spolu naraz doma a vtedy aj predzosik Creek OBH 21SE aj MF M1HPA ) a lepšie je niekedy menej ako viac. Pre mna HD 600 asi najuniverzalnejšie sluchadlá použitelné aj bez sluchadloveho predzosilnovača do hociakého sluchadloveho výstupu na prístrojoch. Jack 6,3 cez redukciu aj do 3,5 mm. :thumbup:
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od jimmi »

AKG rozne čo som skušal mali až moc suchý zvuk a basovo ešte menej ako HD 580. Bayerdynamic DT 990 boli moje 1.vé sluchadlá kupené v Rakusku ( Tie išli na moj vkus viac stredovýškovo až výškovo )cca 30 rokov dozadu a priebežne o 10rokov som mal aj DT 880. Aj KOSS Porta PRO som vtedy vlastnil.
HD 580 mám stále a nepredám. :cool:
Ako prenosné mám ku" Walkmanu" AIWA typ AKG K404, sice su prebasované ale tam to nevadí a stačia. :smile:

Ak je možnosť kde je na posluch viacej značiek treba DAC zobrať do predajne alebo HIFI študia a vyskušať rozne ako komu na uši zvuk sadne. :roll:
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od jimmi »

Tie AKG menšie prenosné som aj v NAY skušal a podla toho vybral na svoj Walkman čo som tam samozrejme mal so sebou. Povačšine bud iné hrali moc bum cink bez priestoru alebo nahuhlané bez detailov a bol zliaty a teda moc zamazaný zvuk. :???:
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od bacil2 »

jimmi píše: Každý máme iné uši aj hlavu a mozog a ten to trocha inak spracuje ...
... lepšie je niekedy menej ako viac...
S týmto sa určite dá plne súhlasiť! ... bohužiaľ s niektorými ostatnými "informáciami" čo si tu popísal mám celkom problém ... ale nech si to tu preberie každý sám ako chce ... :lol:
kychtax

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od kychtax »

Bych si taky vzal 800S a ušetřil si čas a i možná peníze. Slyšel jsem je s DAVem a je to špičkový zvuk. S tím TT2 to bude asi podobné.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od jimmi »

Tak kvalitný DAC si asi zasluži lepšie sluchadlá ako HD 600( tie su ale univerzálne a počuvatelné aj u slabšieho pristroja) ale treba to vyskušať a ako píšem hore :roll: neviem ako su na tom HD 800 S

https://en-us.sennheiser.com/high-resol ... o-hd-800-s

Mne osobne vadilo že počujem u HD 800 všetky ruchy a zvuky z okolia a to aj v tichej miestnosti. Všetko čo som napisal je moj osobný názor. :cool:
Možno druhému to nebude vadiť a to tak nepočuje a nevníma mne to ale prekážalo a rušilo posluch. howgh
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od bacil2 »

jimmi píše: ... Mne osobne vadilo že počujem u HD 800 všetky ruchy a zvuky z okolia a to aj v tichej miestnosti. Všetko čo som napisal je moj osobný názor...
Všetky otvorené aj polootvorené sluchátka mali vždy problém s rušivými zvukmi z okolia.
Nechápem ale prečo by akurát HD800-ky mali v tomto byť počuteľne horšie ako HD600-ky ... navyše keď aj podľa meraní na innerfidelity.com majú HD800 a HD600 izoláciu od okolia približne rovnakú ... dokonca HD800S sú na tom ešte lepšie (aj keď iba o nejaké smiešne 2dB) ako HD600-ky
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od Halíř »

Kdyz uz tu byla zminena hd 600 versus hd 650,neopominul bych hd 660s,vzala si z obou modelů to dobré.
JAPEX

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od JAPEX »

Jak to tady tak čtu, tak ti zatím nikdo neporadil!
Jenom ti podsouvají sluchátka Sennheiser...a diví se, že u otevřených sluchátek je slyšet okolní hluk (a obráceně) =))

Sennheiser jsou opravdu špičková sluchátka, ale existují i jiné značky a modely otevřených sluchátek. A tak ti také jedny zkusím vnutit:
Vyzkoušej americké GRADO SR-2e. Jsou nekonvenční, dílenské zpracování se zastavilo tak před 30-ti lety, ale zato jsou neuvěřitelně muzikální s ohromným prostorem!
Ve skutečnosti jsou na oko příjemnější, než na fotkách. Existují k nim dva druhy náušníků za pár kaček (doporučuji menší). Netlačí na hlavě, snesou pořádný "power" a dá se k nim koupit origo prodlužovací kabel...a co je hlavní, stojí cca 600€. :thumbup:
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od Tinariwen »

JAPEX, ja som po tvojom prvom príspevku kde si sa ma zastal tušil a veril že to tak nenechaš a že prídeš s niečim takým “iným “... :cool:

Srdečná vďaka , predsa keď človek nie je v danej problematike doma,osobne skúsenosti a znalosti kolegov z fóra na zorientovanie sa, mne osobne veľmi pomôžu :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
kychtax

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od kychtax »

Grado zabaví a zaujmou ze začátku. Pak začnou být otravná. Měl jsem asi troje.
Bych hledal monitory. ale ne úplně. To myslím splňují nejlíp ty 800S. Proti 800 nejsou tak uječené a mají lepší basy.
kychtax

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od kychtax »

Audeze mne neuchvátily, jediné LCD Xka s nějakým DIY kablíkem (bylo to mnohem lepší než se stock kabel) . Levnější Senny ne. Všem něco chybí. I těm 660kám. Audio Techniky ne. Focaly jsem neslyšel. Hifiman. :-? Možná tisícovky. Susvary jsou asi super. Ale ta cena. Co tam je dál .. Beyery T1 v2. Hrají moc hezky, ale pořád jsou zvukově pod 800S. Ty 800S jsou asi nejrozumnější do 50tis.
Možná ještě fostexy/denony pokud máš rád muzikální zvuk a luxusní basy.
AKG 812 a deriváty neznám. Ale spíše asi budou víc monitorové.. a tak by mohly sedět také.
Nechal bych si poradit SZ od Bacila. Má, myslím, největší přehled široko daleko. Případně ještě další 2,3 lidi z avmania fora. Co taky již mají "pár" sluchátek odzkoušeno :clap:
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od bacil2 »

JAPEX píše:Jak to tady tak čtu, tak ti zatím nikdo neporadil!
Jenom ti podsouvají sluchátka Sennheiser......
No hlavne že Ty si to tu "pěkne rozsvítil" tými Gradami ... =))

... mimochodom ja nie som určite žiadny fanúšik fy. sennheiser, no vzhľadom na neštandardné reakcie zakladateľa tejto témy (pre mňa navyše s dosť tajomným "bekraundom") je dosť problematické niečo konkrétne/normálne doporučovať :crazy:

ps: inak tie AKG K812 nie sú vôbec zlá voľba ... ale je to úplne iný zvukový prístup ako HD800/800S
kychtax

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od kychtax »

Ještě k těm grado. Opravdu hodně jdou slyšet ven. Mně se taky zdály lepší ty menší naušníky. Je to nějaký molitan, který se po urč. době vytvaruje na ucho. Ze začátku můžou být naušníky nepohodlné. Taky jsem si musel roztáhnout hlavový most. Je to nějaká ocel, lze to. Ten přítlak z továrny byl nesmyslný. Naušníky se můžou začít drolit (molitan) po řekněme cca roce a půl (ale nemusí). Hodně se modují. Třeba izolačkou ten molitan omotat - přidá to basy. A taky se dost opravdu dost dlouho rozehrávají. Ze začátku nehrají téměř vůbec basy. Měl jsem od novoty SR325e. Dnes trochu lituju, že jsem je prodal. Hrála zábavný zvuk.. je asi to správné slovo. Občas mám na ně chuť .. :smile:
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od bacil2 »

... extrémne dlhé "rozohrávanie" je vždy iba vec psychoakustiky. Šťastný majiteľ nových sluchátok si jednoducho musí na nový/neštandardný zvuk navyknúť ...
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od Tinariwen »

Ďakujem všetkým za konštruktívne odpovede :smile:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Slúchadla Sennheiser a ine

Příspěvek od funkyman »

Mam Audeze EL-8..zavretu variantu ..prave ze to hram aj cez mobil vonku..vyzeraju dobre..a aj hraju..v tej kategorii cien ..
urcite vyskusaj..
ak len doma -tak potvrdzujem Sennheiser ..a ak definitiva tak ich komplet 820...
....music is my sanctuary,music is my life....
Odpovědět