Propojení AVR + koncový zesilovač

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
petjan
Příspěvky: 5
Registrován: 12 led 2016 19:15

Propojení AVR + koncový zesilovač

Příspěvek od petjan »

Zdravím, příští týden očekávám dodání AVR Mazantz SR 7012 a k němu šestikanálový zesilovač Vincent SAV P 150. Kino budu zatím provozovat v režimu 5.1 , kde přední repro jsou Focal Cobalt 826. Otázka zní: Jak správně propojit AVR se zesilovačem , bednami a repro tak, abych použil zapojení Bi-amping? Manuály samozřejmě ještě nemám a chtěl bych se na to připravit a koupit ty správné propojovací kabely. Díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Robur
Příspěvky: 14
Registrován: 27 pro 2011 13:06

Re: Propojení AVR + koncový zesilovač

Příspěvek od Robur »

Zdravím,dle mne bude asi problem v propojeni konec a zesilovač. V recievru jsou cinch a v koncaku XLR konektory. Možna by bylo vhodnější použít předzesilovač s vystupy XLR. Např v hifi bazaru je nyni v nabídce jeden od ONKYO PR-SC5507 za 14000kč.
JAPEX

Re: Propojení AVR + koncový zesilovač

Příspěvek od JAPEX »

Neee, Tvůj Vincent má přepínače RCA/XLR. Takže tady není problém. Na Marantzu to připojíš do svorek PRE OUT, to je jednoduché. Ale pro Bi-amping nelze, podle mého názoru, použít na jeden kanál dva rozdílné zesilovače. Marantz neznám, ale myslím, že nebude umět hrát na vlastní koncáky a zároveň mít výstup ven na další jiné...to ale fakt netuším, to neporadím. (hledat se mi nechce :cool: )

Pouze mi to celé přijde jako drbání pravou rukou za levým uchem. Nemyslím totiž, že to bude hrát jako dělenec výrazně lépe. :-?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Propojení AVR + koncový zesilovač

Příspěvek od Frogyman »

Robur
koncák má i RCA vstupy, stačí se pořádně podívat

petjan
Nevím, nad čím spekuluješ, když jsi již dvě správné odpovědi dostal. Tedy 6kanálový koncák použij pro přední bedny a centr. Signál dovedeš z preout výstupů Front L+P a z Centr přes tři rozdvojky a následně připojíš každý kanál z konce na samostatný terminál beden (jen u nich nezapomeň vyhodit propojky). Zadní bedny připoj na reproterminály přímo na reciveru (surround L +R), subwoofer na výstup PREOUT SUB.
Pokud Ti to není z popisu jasné, koukni do manuálu - nemusíš čekat až dorazí, stačí si jej stáhnout třeba zde : http://manuals.marantz.com/SR7012/EU/EN/

V manuálu se dočteš, že je možné v případě požadavku na biamp použít pro přední bedny krom výstupu front i výstup HEIGZT2, ale netuším, zda to platí i pro preout, nebo jen pro reproterminál, studovat se mi to nechce, to budeš muset pořádně načíst nebo vyzkoušet sám. Každopádně ti to nevyřeší centr, ten budeš muset vždy zapojit přes rozdvojku.

Pokud ti to nebude ani tak jasné, raději popros někoho v okolí, kdo ti s tím pomůže.
Výstřižek.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Propojení AVR + koncový zesilovač

Příspěvek od Frogyman »

EDIT: zde najdeš manuál online, to přiřazení biampu podle všeho platí jen pro zesilovací část reciveru, takže pro externí koncák musíš využít rozdvojku.
http://manuals.marantz.com/SR7012/EU/EN ... oamsev.php
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
petjan
Příspěvky: 5
Registrován: 12 led 2016 19:15

Re: Propojení AVR + koncový zesilovač

Příspěvek od petjan »

Díky všem za vyčerpávající odpovědi.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Propojení AVR + koncový zesilovač

Příspěvek od lidumil »

zabiny007 píše:EDIT: zde najdeš manuál online, to přiřazení biampu podle všeho platí jen pro zesilovací část reciveru, takže pro externí koncák musíš využít rozdvojku.
http://manuals.marantz.com/SR7012/EU/EN ... oamsev.php
Jj, biamp platí jen pro koncovou část.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Odpovědět