Gramofon - volba pro začátek

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
zetkapb
Příspěvky: 3
Registrován: 12 říj 2018 15:58

Gramofon - volba pro začátek

Příspěvek od zetkapb »

Zdravím
Prosím o odbornější názor na gramofony grundig PS 2500, nebo PS 6000. Mám možnost jeden z nich v pěkném stavu zakoupit. Vracím se po letech k vinylům a chtěl bych někde začít. Uvažuji i o Tesle NC 470, takže bych chtěl porovnat uvedené přístroje díky.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Gramofon - volba pro začátek

Příspěvek od efičák »

Na odbornější názor počkej, také na netu je o Tesle NC-470 dost poznatků.
Já ji nerozehrál, šla z domu zdarma, protože mě odradil ten konektor v ramínku a lacinost provedení.

Grundigy se mi zdají lepší, tangenciál je zajímavý. Příjemná možnost výměny přenosky T4p bez nastavování úhlů, přesahu a azimutu. V hifi je to v podstatě nepřenosné, jestli tě baví renovace a technika těch let, je to ono.
Sám mám starý gramofon po renovaci a výměně kabelů od přenosky po RCA konektory.
Před úpravou hrál jako starý křáp.

Teď jde o celkovou cenu vloženou do gramce, oprav a přenosky. Můžeš se dostat klidně na cenu nového výrobku levnějších značek, provedení a modelů, včetně zabudovaného phona či pro někoho i převodníku do PC.

https://www.youtube.com/watch?v=WOro9R2y25c
Zvuk dobrý - všechno dobré
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Gramofon - volba pro začátek

Příspěvek od aretax »

Zožeň si nejakého retro Japonca, napr. Technics, Pioneer, JVC, prípadne Lenco, Revox a pod. Dajú sa kúpiť aj v ČR za veľmi solídne peniaze a sú spoľahlivé. Grundig ani nový za veľa nestál. Ak chceš tangenciál, tak jednoznačne Revox. Aj na dnešné pomery hrajú výborne a sú naozaj kvalitné.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Gramofon - volba pro začátek

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pak je taky otazka, zda ma smysl koupit nejaky levny gramec, potom lepsi, potom zase lepsi a porad tak dokola. Jestli by nebylo vhodnejsi koupit poradny gramec rovnou a vyhnout se tak vsem tem upgradum a tak :smile:
Dieter Burmester
JAPEX

Re: Gramofon - volba pro začátek

Příspěvek od JAPEX »

Tak, tak!

P.S.: Na Grundigu jsem odkojen, ale dnes fakt NE!
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Gramofon - volba pro začátek

Příspěvek od RedBaron »

Tohle je za tu cenu blbej gramec? Jen se ptám ;-)
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... 0-concept/
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
zetkapb
Příspěvky: 3
Registrován: 12 říj 2018 15:58

Re: Gramofon - volba pro začátek

Příspěvek od zetkapb »

Zdravím a díky za názory, Tesla NC 470 má původní jehlu a byla snad dvacet let uložená ve skříni. Zdá se mi, že hraje normálně. Asi by to chtělo vyměnit jehlu a možná řemínek, líbí se mi konstrukčně. Grundiga bych chtěl pro porovnání a upřímně ten analogový automat PS 6000 mě zaujal. Uvádí se, že PS 6000 je vlastně Technics SLQL5 a ty snad nebyly špatné? Mám i moc pěkně hrající sestavu o grundiga z osmdesátek včetně reprobeden. Díky
zetkapb
Příspěvky: 3
Registrován: 12 říj 2018 15:58

Re: Gramofon - volba pro začátek

Příspěvek od zetkapb »

Na to Clearaudio zatím nedosahnu, chtěl bych asi něco levnějšího díky
JAPEX

Re: Gramofon - volba pro začátek

Příspěvek od JAPEX »

RedBaron píše:Tohle je za tu cenu blbej gramec? Jen se ptám ;-)
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... 0-concept/
Jsou jedni, kteří jsou z gramofonů z Erlangenu uneseni, jiní ho zase bytostně nesnáší pro jejich nepřesnost či nemožnost správného seřízení.
Ale Clearadio magnetická ložiska určitě stojí za pozornost.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Gramofon - volba pro začátek

Příspěvek od Dieter Burmester »

JAPEX píše:Ale Clearadio magnetická ložiska určitě stojí za pozornost.
A zaroven jejich magneticke ulozeni ramenek je to, co znemoznuje jakekoliv seriozni serizeni :clap: :mad:
Dieter Burmester
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Gramofon - volba pro začátek

Příspěvek od RedBaron »

Já se spíš ptám jestli je to špatnej gramec, jestli jste ho někdo slyšel. Nebo je takhle levně jetej dobrá koupě. Takže jestli jsem to pochopil, tak na tom stroji je něco zásadně blbě.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Gramofon - volba pro začátek

Příspěvek od Dieter Burmester »

zetkapb píše:Na to Clearaudio zatím nedosahnu, chtěl bych asi něco levnějšího díky
Mas spoustu modelu od Projectu, Technics taky zacal delat svuj legendarni gramec znovu...

Znam jednoho, ktery chtel jit presne tou tebou vytycenou cestou. Koupil si gramec za 3k (da-li se ten stroj vubec takhle nazyvat), koupil phono predzes za petikilo a cele to zapojil do barevne blikajici “hi-fi” veze z vietnamske trznice. Po mesici mi rikal, ze nechape, co vsichni na tech vinylech maji. Ze to hraje jak z pr*ele. “Inu, vezmi ty placky ke mne”, poradil jsem mu. Vzal, vyprali jsme je, pustili na mem aparatu, a ty zuby z jeho az na zem otevrene huby (protoze jsem mu zapomnel poradit, at si ji podvaze satkem) hleda u mne ve sklepe dodnes. Prozrel, prodal sveho veterana Land Rovera (ktereho prej musel udrzovat pri zivote kvuli svemu otci, ale otec zemrel, a tak se zbavil jednoho bremene), koupil poradny aparat a je spokojen :thumbup:
Dieter Burmester
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Gramofon - volba pro začátek

Příspěvek od efičák »

Dítře jo! Jsi tím, kdo inspiruje. :thumbup:
To je královský příspěvek.

Majitel studia mě popuzoval otázkama, co mám na tom gramcování. Sám je prodával, ale jeho jediná deska byla od Stromboli a ta se zrovna v Loděnici odbyla. Můj renowovaný gramec Tesla 440 s VDH kabely a Ortofon Alpha a nějaká západní deska od Prince mu spravila chuť.
Čelist zůstala v čepech, ale hned si objednal model za 50t. Kč.

Kdo slyší, co mu tento formát dává, nemá jinou volbu.

A tady je laciný Dual s přenoskou AT-95e.

https://www.youtube.com/watch?v=WrHZO-hknWk
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Gramofon - volba pro začátek

Příspěvek od Dieter Burmester »

efičák píše:...renowovaný...
Geniální vtípek :clap:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Gramofon - volba pro začátek

Příspěvek od Dieter Burmester »

RedBaron píše:Já se spíš ptám jestli je to špatnej gramec, jestli jste ho někdo slyšel. Nebo je takhle levně jetej dobrá koupě. Takže jestli jsem to pochopil, tak na tom stroji je něco zásadně blbě.
Vse krome ramene je OK. Ale to rameno je neseriditelne a kdyz uz neco konecne nastavis, tak zitra je to jinak. Bejt tam Satisfy taktez od Clearaudia, tak by to bylo hned jine kakao. A ano - s timto gramcem mam vice nez bohate zkusenosti. A ano, skoncil na skladce :lol:
Dieter Burmester
jolefoto
Příspěvky: 208
Registrován: 20 led 2012 20:28

Re: Gramofon - volba pro začátek

Příspěvek od jolefoto »

Dieter Burmester píše:Pak je taky otazka, zda ma smysl koupit nejaky levny gramec, potom lepsi, potom zase lepsi a porad tak dokola. Jestli by nebylo vhodnejsi koupit poradny gramec rovnou a vyhnout se tak vsem tem upgradum a tak :smile:
Súhlasím. Tiež som začínal najprv Tesla HC 15 vo vlastnoručne vyrobenej skrini. Potom Tesla NC 470 a neskôr Tesla NC 452. To bolo všetko z bazáru. Nakoniec som to všetko predal a kúpil Pro-Ject ktorý mám dolu v popise a zatiaľ som maximálne spokojný. Ono je to skoro vždy tak, že človek chce kvalitne počúvať svoju obľúbenú hudbu len akosi podvedome si myslí že na to stačí relatívne málo peňazí. Potom počuje niekde lepšie zariadenie ako má (nedajbože si niečo od kamaráta požičia domov, čo bol aj môj prípad) a už je červík v hlave a hlodá a hlodá. Dnes po rokoch už by som touto cestou nešiel ani zďaleka. Tak len toľko k tomu.
Primare I32, CD32
Pro-Ject 2Xperience SB, MoFi Studio Phono, Hana EH
Sonus Faber Venere 1.5
Chord Crimson Vee 3, Cardass Crosslink, Quadlink 5, Parsec Interconnect XLR
IBasso Dx 150, IT 01s, Sennheiser HD 660 S, RME ADI-2 DAC FS, Strong LEAP S1
Odpovědět