filter

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

filter

Příspěvek od Jeliman nautilus »

sorry ze tu stale nieco chcem, chlapi vieme poradit niejaky dobry filter s 8 koncovkami ? 5 koncoviek potrebujem na monobloky a predzosilovac. na oplatku poradim nieco na dobry spanok a elektosmog a geopatogenne zony. ja frcim na to uz vise roka a super spanok. www.somavedic -medic uran. vopred dakujem za rady a tipy. ^:)^
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: filter

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: filter

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Pokud budou napájeny 4ks zesilovačů typu MC 1200 bude tato jednotka dimenzovaná na 10A a osazená oddělovacím trafem 3kW dost možná brzdou. Pro výkonové přístroje má nevíc určené pouze dvě zásuvky na pravé straně.
Pro případ sestavy jakou tazatel plánuje bych to viděl na dvě separátní jednotky, jednu koncipovanou pro výkonové a druhou pro nízko odběrové přístroje.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: filter

Příspěvek od lubos »

Dobre filtre robí Synergistic Research alebo Shunyata Research (predajca na SK - Platan audio), mam odskúšané a pokial by si chcel práčku, tak PS Audio má nový model P20 (známy ju práve testuje, má P10 a P20 je o kus ďalej). Rátaj, že to nie je lacná záležitosť , priprav si od 6t. -12t.€, ale potom je tu i druha možnosť , dohodni sa z NA a on ti na mieru urobí filter.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: filter

Příspěvek od valderon »

No potěš buřta, to bude sestavicka :shock:
To je až děsivé, když si to uvědomím a představím. Teď nechci vypadat povrchně, ani nezávidím, ani to není o myšlence peněz. Ale...
Má taková sestava vůbec smysl? Je tam za ten randál peněz něco navíc, za řekněme....polovic peněz? Už si v takových sférách nejsem jistý. Jsem si téměř i jistý, že za půlku budu mít to" stejné".
Ale pravda je, že kdybych si to mohl dovolit, tak si tu radost udělám taky.
Jelimane, přeji ti to, hlavně neudělej nikde chybu, protože tě čeká těžký úkol (sen), a ať jsi na konci spokojený :thumbup:
P. S. Předpokládám, že to jednou posadis do vhodné a profesionálně udělané akustické místnosti, abys využil potenciál plánované, fantastické, sestavy.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: filter

Příspěvek od PavelDosko »

v tom pripade pritlacime ... no problem :-)
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ower-plant
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: filter

Příspěvek od Federmann »

Jeliman nautilus píše:sorry ze tu stale nieco chcem, chlapi vieme poradit niejaky dobry filter s 8 koncovkami ? 5 koncoviek potrebujem na monobloky a predzosilovac.
Chtělo by to blíže konkretizovat s upřesněním čeho se chce dosáhnout
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: filter

Příspěvek od Jeliman nautilus »

chlapi chcem sa vam podakovat za tipy ,dobre masiny ste poradily, uz to vsetko zistujem a citam. neviem ci nenatiahnem solo kabel z j.bohunic alebo mochoviec. :thumbup: ^:)^ ^:)^
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: filter

Příspěvek od aretax »

Neodporúčam zapájať monobloky do filtra. Každý Ti "oreže" zvuk, hlavne pri tých výkonoch monoblokov, ako plánuješ. Samotné transformátory tých monoblokov sú dostatočným filtrom. Na ostatné komponenty odporúčam Gigawatt EVO 4. Mám ho a lepší som nepočul (test na Audiodrom). Pokiaľ by si mal problém so stabilitou siete, potom niektorú PS Audio, uvedenú v predchádzajúcom príspevku PS Audio.
(Tie monobloky by si naozaj mohol zapojiť priamo na rozvádzač v obci, aby Ti pri zaťažení nevyhorel dom =)) )
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: filter

Příspěvek od lachim »

aretax
Jeliman si z tebe a ostatních se snažícíh dělá srandu, že?
tedy já to tak právě "vyčetl".

(ač téma by to bylo k rozepsání se o zkušenostech velmi zajímavé)
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: filter

Příspěvek od jimmi »

Tiež to tak trocha cítim preto aj ten Vtip.

viewtopic.php?f=17&t=5523
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: filter

Příspěvek od aretax »

lachim píše:aretax
Jeliman si z tebe a ostatních se snažícíh dělá srandu, že?
tedy já to tak právě "vyčetl".

(ač téma by to bylo k rozepsání se o zkušenostech velmi zajímavé)
Je to možné, aj mne to tak pripadá, ale to neznamená, že mu nemôžeme odpovedať. Naše odpovede nie sú iba pre neho, ale hocikto iný si v nich môže nájsť inšpiráciu. Aj ja som sa ihneď po prvom príspevku pozastavil nad tým, že nejaký "jeliman" si ide kupovať aparatúru za desiatky tis. € a pritom ju vôbec nepočul. Ale vďaka nemu sa tu rozprúdila zaujímavá debata. On nech si kúpi čo chce - je to iba jeho vec. Aj to, či niečo kúpi, alebo nie. Srandu si robí akurát zo seba aj s jeho snami o drahej aparatúre - ak sú to sny. Ak to však myslí vážne, prajem mu, aby sa mu to podarilo.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: filter

Příspěvek od valderon »

Aretax: přesně, ze stejného důvodu jak to vysvětluješ jsem odpověděl "dvousecne" i já. Ikdyž si taky myslím, že jeliman si dělá zadnici, je to zajímavé téma. A klidně se rozepiste na moji otázku, zda se nepletu, když si myslím, že sestava řekněme za 6mega nebude hrát o nic víc nez třeba za 3-4 mega. :smile:
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: filter

Příspěvek od Jeliman nautilus »

:-@ srandu si nerobím , to má nepoznáte . Vždy je to o technológiách než o peniazoch. Čo má naviac Bentley od škodovky ??? Ved má tiež len 4 kolesa a na na diaľnici môže max 130km . Žijem len raz tak si ten život chcem vychutnať a nie mravce ukladať do banky , všade idu ceny len hore a pôjdu len tým smerom. Takto aspoň nebudú na mne banky zarábať , a keď niekde necháš xxl mravcou tak ti spravia úplne iné ceny a spravia aj nemožné , a to práve využívam ja .
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: filter

Příspěvek od aretax »

Nie je potrebné sa brániť. Je to iba Tvoja vec, či to myslíš vážne, alebo nie. Už som Ti toho napísal dosť. Ja osobne súhlasím s Valderonom, že nie vždy to najdrahšie musí hrať najlepšie v každom priestore. Väčšinou najdrahšie znamená najvýkonnejšie a nemyslím si, že 1,2 kW zosilňovače Ti zahrajú v každom priestore aj najlepšie. Podobne je to aj s bedňami. "Slimáky" sú super, ale nie všade a vždy. Nikde neuvádzaš, akú máš miestnosť, či je akusticky upravená, aké má rozmery a pod. Ak máš doma halu, tak výber je dobrý. Veľa ľudí však pochopili, že do menšej miestnosti sú vhodnejšie regálovky a lampový zosilňovač a pod. Táto debata by Ti mohla hodne napovedať. Ale ako som písal v predposlednom príspevku, čudujem sa Ti, že pri tej investícii si naprv plánovanú zostavu nevypočuješ. Typ som Ti dal a môžem Ti poradiť aj to, že oproti zálohe Ti zostavu aj zapožičajú domov. To je k Tvojej téme asi všetko.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: filter

Příspěvek od Jeliman nautilus »

ale ja som nepisal ze to idem kupovat za plnu cenu, mam moznost pol rocne demo za pol ceny.a tak to vyuzijem aj ked to bude rok v krabici. prinajhorsom na slimakoch budem susit ponozky a zvuk pouzijem v hale aby som prehlusil stolar.stroje. ja to beriem vs z rezervou. ak mi na demo povie pri skuske predajca ze 1,2kw netreba ze staci len 600w bohato tak je vimalovane. vsetko co sa tu pitam je len preto ze jeto vsetko v plane kupovania. tento tyzden maju prist slimaky k predajcovi. kable som si popoziciaval a aj predajca ma daco. nechcem tu nikoho nasierat ani sa niekoho dotknut. cudujete sa ohladom miestnosti. no nieje zatial.nemozem kuvovat az ked bude miestnost taketo hracky.to by sme sa nikam nedostaly.ja kupujem vtedy ked sa mi to oplati. ved ani kvoli mlieku si nekupim predsa kravu. ak ma naseru susedia tak im to otocim ku stene. =))
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: filter

Příspěvek od aretax »

Aj to je životná filozofia. Ak tomu dobre rozumiem, keď Ti teraz niekto ponúkne mahagónovú rakvu za cenu papierovej, tak ju okamžite kúpiš - "do foroty", lebo sa oplatí...Vždy som "obdivoval" ľudí, ktorí vedia, čo chcú. A hlavne - nech sa to oplatí...Myslím, že rôzne reklamné časopisy majú u Teba veľký úspech - no nekúp to, keď sa to oplatí... =))
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: filter

Příspěvek od PavelDosko »

a to se vyplati, v klidu pockam az Jeliman postne fotku co nakoupil ...
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: filter

Příspěvek od aretax »

Jeliman nautilus píše:ale ja som nepisal ze to idem kupovat za plnu cenu, mam moznost pol rocne demo za pol ceny.a tak to vyuzijem aj ked to bude rok v krabici. prinajhorsom na slimakoch budem susit ponozky a zvuk pouzijem v hale aby som prehlusil stolar.stroje. ja to beriem vs z rezervou. ak mi na demo povie pri skuske predajca ze 1,2kw netreba ze staci len 600w bohato tak je vimalovane. vsetko co sa tu pitam je len preto ze jeto vsetko v plane kupovania. tento tyzden maju prist slimaky k predajcovi. kable som si popoziciaval a aj predajca ma daco. nechcem tu nikoho nasierat ani sa niekoho dotknut. cudujete sa ohladom miestnosti. no nieje zatial.nemozem kuvovat az ked bude miestnost taketo hracky.to by sme sa nikam nedostaly.ja kupujem vtedy ked sa mi to oplati. ved ani kvoli mlieku si nekupim predsa kravu. ak ma naseru susedia tak im to otocim ku stene. =))
Ešte niečo k Tvojmu duchaplnému príspevku: ak si si nevšimol, bavíme sa tu o zvuku a nie o tom, kto má drahšiu aparatúru a ani nie o výhodnosti nákupov. To si si pomýlil fórum. Buď sa naozaj pokúšaš o slaboduchý vtip, alebo si...(domysli si sám). Mne to pripadá na tú druhú verziu. K tej Tvojej krave - jasné, že si ju rozumný človek nekúpi. Najprv by musel mať maštaľ. Ale Ty to zjavne robíš opačne.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: filter

Příspěvek od Jeliman nautilus »

tema je filter, takze poprosim vas. ak este niekto mate k tomu co je dobre a comu sa vyhnut. dakujem ^:)^ :thumbup:
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: filter

Příspěvek od Federmann »

tema je filter
Nejvíce rušení vzniká až při usměrnění a filtraci, tedy v samotném přístroji, což žádný předřazený filtr nemůže nikdy vyřešit. :mrgreen:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: filter

Příspěvek od lachim »

určitě to není jen o penězích. měl jsem u sestavy filtry drahé i levné.
chce to vyzkoušet na té dané sestavě a na té zásuvce.
k ultra drahé sestavě bych si zapojil kombinaci isotek supertitan + isotek genesis.
když je na opici, musí být na banány.
neznám nic lépe fungujícího. ani 2x ps1220 se tomuto kombu zdaleka nevyrovná.
ovšem i taková filtrace se dá totálně "zazdít" nevhodnou instalací.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: filter

Příspěvek od aretax »

Jeliman nautilus píše:tema je filter, takze poprosim vas. ak este niekto mate k tomu co je dobre a comu sa vyhnut. dakujem ^:)^ :thumbup:
A zas sme tam, kde sme boli - k čomu filter? Akú máš zostavu? Aké káble používaš, kde počúvaš? Filter je rovnaká časť zostavy, ako zosilňovač, CD prehrávač a pod. Čítaš tu rôzne odporúčania, ktorý je "najlepší", ale ten je potrebné tak isto dopasovať, ako hociktorý komponent. Ďalším faktorom, ktorý ovplyvňuje výber filtra, je stav Tvojej siete. Či máš stabilné napätie, aké máš v sieti skreslenie, resp. koľko veľkoodberateľov energie máš vo svojej blízkosti - z toho vyplýva, či potrebuješ pračku, alebo stačí Ti kondicionér a pod. Zas je tu iba jediná rada - skúšať. Keď Ti poviem, že mne najlepšie pasuje Gigawatt EVO 4, u Teba to môže byť diametrálne odlišné - ten istý prípad, ako s komponentami. Ale keď chceš mať "najprv kravu a potom maštaľ" (napriek tomu, že si to písal naopak), pokojne si kúp ten najdrahší a "najlepší" - ale za výhodnú cenu !!! Lachim Ti to výstižne napísal v poslednej vete. Ja by som Ti doporučoval, pokiaľ to myslíš vážne a ide Ti o dobrý zvuk, spoj sa osobne s niekým znalým s fóra a nechaj si problematiku ohľadom zvuku vysvetliť. Ak Ti ide o "výhodnú" kúpu, prípadne ak potrebuješ exkluzívny sušič ponožiek, kúp si čo chceš. Tu, na fóre zbytočne márniš čas.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: filter

Příspěvek od merhaut »

"Tu, na fóre zbytočne márniš čas." Souhlasím:-)
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: filter

Příspěvek od Jeliman nautilus »

Sorry nevedel som že high end má viacej úrovni. Tak som sa asi zle zaregistroval. :thumbdown: skúsim výšsiu úroveň . Napr .beton miešačky .ps dakujem niektorim za info . :thumbup:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: filter

Příspěvek od PavelDosko »

potkas tam ale ty same lidi :-)
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: filter

Příspěvek od aretax »

^:)^ ^:)^
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět