CD, SACD

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

CD, SACD

Příspěvek od matori »

Tak nevím už opravdu co koupit. Opěvované OPPO končí tak a to asi postrádá smysl. A jak hrají Pionnery jsem neslyšel. Umí někdo poradit a nasměrovat.
Vlastním AV Pioneer SC-LX 501. A protože starý CD přehrávač je morálně i fyzicky za zenitem a odebírá se do křemíkového nebe, hledám nový zdroj digitálu. Už bych i rád zkusil SACD a Blůů :-j . Mám tedy dilema co koupit. Mám toho v hlavě moc a mám z toho páté p. deváté. Někdy z toho mám i naváté. Jak to čtu a promýšlám s " červeným". Nevím jak to vypsat všechno, ale pokusím se . Jít cestou kombajnu (např.OPPO), nebo CD+SACD a k tomu nějaký Blů. Prostě laik+ lama. No a v ještě pro mne přijatelné cenové relaci :-? . Nejsem, nebo spíš nemám na HIGH. How. :-ss
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: CD, SACD

Příspěvek od PavelDosko »

a kolik tech cd a sacd mas ?
neni placka, neni highend
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: CD, SACD

Příspěvek od matori »

nohu mám č. 8 v pase 82.
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: CD, SACD

Příspěvek od RedBaron »

matori píše:nohu mám č. 8 v pase 82.
Tak to by měl stačit Auna MCD-82 :lol:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: CD, SACD

Příspěvek od matori »

A na to jsi přišel sám, nebo ti radí Wikipedie.
terahera

Re: CD, SACD

Příspěvek od terahera »

Máš zajímavý styl,na jedné straně chceš poradit,na druhé straně nejsi schopen normální komunikace dle tvých odpovědí :thumbdown:
Ale k tématu.To,že OPPO končí přece neznamená,že jej nemůžeš koupit
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: CD, SACD

Příspěvek od PavelDosko »

matori : no mistre, bylo to mysleno jinak, ale co uz, stacis si sam
neni placka, neni highend
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: CD, SACD

Příspěvek od matori »

Já nevím jak to bylo myšleno. Bral jsem to jak to bylo čteno. Bral jsem to ve srandě, zapomenul jsem k té mojí reakci doklepnout smějícího se smajlíka. Ale pokud položím dotaz - podle mne jasný, a dostanu odpověď ve formě doplňující otázky , která je trochu (víc) mimo mísu, tak prostě asi jsem fakt na to sám. Nezlobte se, ale tak to cítím. :angel:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: CD, SACD

Příspěvek od Mark Levinson »

matori píše:Tak nevím už opravdu co koupit. Opěvované OPPO končí tak a to asi postrádá smysl. A jak hrají Pionnery jsem neslyšel. Umí někdo poradit a nasměrovat.
Vlastním AV Pioneer SC-LX 501. A protože starý CD přehrávač je morálně i fyzicky za zenitem a odebírá se do křemíkového nebe, hledám nový zdroj digitálu. Už bych i rád zkusil SACD a Blůů :-j . Mám tedy dilema co koupit. Mám toho v hlavě moc a mám z toho páté p. deváté. Někdy z toho mám i naváté. Jak to čtu a promýšlám s " červeným". Nevím jak to vypsat všechno, ale pokusím se . Jít cestou kombajnu (např.OPPO), nebo CD+SACD a k tomu nějaký Blů. Prostě laik+ lama. No a v ještě pro mne přijatelné cenové relaci :-? . Nejsem, nebo spíš nemám na HIGH. How. :-ss
Já bych volil CD/SACD přehrávač např. teď ten nový Pioneer a k tomu nějaký Bluray. Slušný Bluray se dá pořídit v ceně kolem deseti tisíc, pokud člověk nepožaduje nějaký High end stroj.
Mark Levinson
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: CD, SACD

Příspěvek od PGH »

Mark Levinson píše:
matori píše:Tak nevím už opravdu co koupit. Opěvované OPPO končí tak a to asi postrádá smysl. A jak hrají Pionnery jsem neslyšel. Umí někdo poradit a nasměrovat.
Vlastním AV Pioneer SC-LX 501. A protože starý CD přehrávač je morálně i fyzicky za zenitem a odebírá se do křemíkového nebe, hledám nový zdroj digitálu. Už bych i rád zkusil SACD a Blůů :-j . Mám tedy dilema co koupit. Mám toho v hlavě moc a mám z toho páté p. deváté. Někdy z toho mám i naváté. Jak to čtu a promýšlám s " červeným". Nevím jak to vypsat všechno, ale pokusím se . Jít cestou kombajnu (např.OPPO), nebo CD+SACD a k tomu nějaký Blů. Prostě laik+ lama. No a v ještě pro mne přijatelné cenové relaci :-? . Nejsem, nebo spíš nemám na HIGH. How. :-ss
Já bych volil CD/SACD přehrávač např. teď ten nový Pioneer a k tomu nějaký Bluray. Slušný Bluray se dá pořídit v ceně kolem deseti tisíc, pokud člověk nepožaduje nějaký High end stroj.
Přesně tak, byl jsem si tento přehrávač poslechnout a v teto cenové kategorii nemá konkurenci jedině až nad sto tisic a k tomu ten bluray kolem nebo do 10.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: CD, SACD

Příspěvek od jirie »

Kup si tohle a máš vystaráno do smrti. Za ty peníze je to špičková kvalita a univerzálnost.

https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... /bd32-mki/
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: CD, SACD

Příspěvek od sartel »

Proč si kupovat Oppo klon , když si může přímo pořídit Oppo player?
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: CD, SACD

Příspěvek od jirie »

... Protože to, co z toho udělali v Primare je totiž úplně jiné kafe.
Jen odstranění spínaného napájecího zdroje je obrovská změna.
O přidaném"pancéřování" ani nemluvím.
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: CD, SACD

Příspěvek od sartel »

Pokud je to opodstatněním trojnásobné ceny, tak proč ne :smile:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: CD, SACD

Příspěvek od valderon »

3nasobne asi ne, ale pokud se dá koupit Primare za cca 60,tak je to super. Počítej, Oppo, nákup cca 45,k tomu uprava 1+2 a je to taky cca 60...
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: CD, SACD

Příspěvek od Frogyman »

No, já bych řekl, že to za to stojí. Nemám sice porovnání přímo s OPPO, ale měl jsem CXU (to je postaveno tuším na OPPO 103) s úpravou CASEA sirius (cca 45tis+15tis) a současný PRIMARE BD32mkII jej přehrál jednoznačně.

valderon
Jak budu mít někdy rozhozenou sestavu (což bude kvůli gramci brzo), můžeme zkusit srovnat OPPO 105CASEA vs PRIMARE BD32mkII. Samotného by mne to zajímalo. ;-)

Každopádně - při pohledu do střev je vidět, že tam z OPPA moc nezůstalo. Mám pocit, že BD32mkII je stavěn na 103, ale jist si úplně nejsem, tak dávám na srovnání 103 i 105
PRIMARE BD32mkII
Obrázek
OPPO 103
Obrázek
OPPO 105
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: CD, SACD

Příspěvek od sartel »

valderon píše:3nasobne asi ne, ale pokud se dá koupit Primare za cca 60,tak je to super. Počítej, Oppo, nákup cca 45,k tomu uprava 1+2 a je to taky cca 60...
Pak je ale potřeba srovnávat jablka s jablky, bazarový Primare s bazarovým Oppo, 60.000 a 20.000
terahera

Re: CD, SACD

Příspěvek od terahera »

sartel píše:
valderon píše:3nasobne asi ne, ale pokud se dá koupit Primare za cca 60,tak je to super. Počítej, Oppo, nákup cca 45,k tomu uprava 1+2 a je to taky cca 60...
Pak je ale potřeba srovnávat jablka s jablky, bazarový Primare s bazarovým Oppo, 60.000 a 20.000
Přesně tak :thumbup:
terahera

Re: CD, SACD

Příspěvek od terahera »

Zabiny
Mám pocit,že Primare je ještě trochu níž,základ Oppo 95,ale nejsem si úplně jistý.To samozřejmě neznamená vůbec nic špatného,Primare si to dodělali po svém :smile:
Každopádně s koncem Oppo,konci i ostatní
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: CD, SACD

Příspěvek od Frogyman »

Co mám informace, tak mkI byla z 95, mkII je už postavená na 103 (popř. 105, jistý si fakt nejsem)
To bylo právě pro mne rozhodujícím agrumentem, když jsem mkII kupoval a rozhodoval se, zda neušetřit a nevzít mkI
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: CD, SACD

Příspěvek od terahera »

Každopádně buďme rádi,že máme co máme,jsem zvědav,jak se bude situace dál vyvíjet.Jestli se najde někdo,kdo výplní díru na trhu a hlavně jak
terahera

Re: CD, SACD

Příspěvek od terahera »

Další věc ,sice mimo téma,ale když už se bavíme co z čeho vzešlo,tak 103 a 105 jsou úplně jiné stroje co se konstrukce týče,aspoň to tak vidím, měl jsem oba.103 byl můj první Oppo na seznámení :smile: Pak 105,ale úplně jinde :shock:,jiná mašina :angel:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: CD, SACD

Příspěvek od valderon »

To s těmi jablky samozřejmě souhlasím, ale není to Primare demo? Možná jsem to špatně pochopil. Chtěl jsem jen říct, že za 60 to Primare bude super a už není potřeba dělat žádný tuning, takže je to určitě taky dobrá volba.
Zabiny007 :pokud bude čas, rád test udělám, stejně mě to vždycky zajímalo :lol:
Odpovědět