Komplet nová sestava?

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
biofarm
Příspěvky: 10
Registrován: 24 led 2018 20:03

Komplet nová sestava?

Příspěvek od biofarm »

Zdravím audio nadšence!

Chtěl bych otevřít diskuzi ohledně nové sestavy a poprosit Vás o vaše názory, typy, postřehy, zkušenosti ...

Abych k tomu dal trochu omáčky. Jsem dlouholetý kytarista, troufnu si říct se znalostmi zesilovačů a reproboxů pro ně určených. Ohledně domácího hifi toho však nevím vůbec nic. Před dvěma lety jsem našel nějaké LP a momentálně funguju na sestavě Pioneer s technics gramcem a Philips reproduktory viz foto. Začlo mě to hodně bavit, tak by to chtělo změnu.


Sestavu nedokážu ohodnotit, ale zvukově mi vyhovuje. Zná někdo cenu popř. do jaké kategorie se řadí? Gramofon je tuším úplně základní. Sestava je zbytečně velká a ten gramofon nic moc, který už vlastně jako jediný využívám.

Sestavu bych rád postupně vyměnil, pokud stávají nebude lepší než co jsem schopný zaplatit za novou. Proto prosím u Vašich typů pište přibližnou cenu.

Základ by měl být lampový zesilovač a gramofon, poté bych dokoupil bedny a možná CD přehrávač. Hodil by se i vstup ze zvukovky z PC. Mám celkem kvalitní externí přes kterou nahrávám kytaru. Můžete mi něco doporučit? Cenu bych potřeboval co nejmenší a v žádném případě se nebráním bazarovému zboží, starým teslám apod. právě naopak. Věřím, že dnešní výrobci za to chcou nehorázné peníze, před 40 lety byl v trendu zase tranzistor a lampy spotřební zboží... Moc děkuji za Vaše názory a rady. Možná je moje představa hloupá, nezdráhejte se mě poučit. Díky!
biofarm
Příspěvky: 10
Registrován: 24 led 2018 20:03

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od biofarm »

Obrázek nevím proč nejde vložit .... jedná se o Pioneer z53T a gramofon TECHNICS SL BD20
Bond 007 alias Monte

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Dobrá rada nad zlato :lol: . Kup si co se Ti líbí, hlavní je poslouchat dobrou muziku. Muzika vzniká pro bohaté i chudé :thumbup: na rozdíl od hifi.
biofarm
Příspěvky: 10
Registrován: 24 led 2018 20:03

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od biofarm »

To udělám! Ale nemam vůbec přehled ani z čeho vybrat a co všechno budu potřebovat pro mou potřebu :-D
Bond 007 alias Monte

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

vydrž, různí zástupci se časem v SZ na tebe vrhnou
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od pajuna »

Ahoj kytaristo.
Jakou mas predstavu o financich, ktere muzes investovat, a jake komponenty jsou nutnosti?
Pak je mozno o necem diskutovat.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
biofarm
Příspěvky: 10
Registrován: 24 led 2018 20:03

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od biofarm »

To je právě to co jsem moc nechtěl zmiňovat, každý má totiž řekl bych svou hranici, od které už jednotlivé komponenty považuje za únosné a pod kterou by nešel. A tady na té hranici se chci držet. Prakticky mám strop asi 20 000 Kč, ale je to těžko, vzhledem k tomu, že bude probíhat nákup postupně, může se to lišit. Každopádně žádné luxusní věci za deseti tisíce. Věřím, že tato částka by mohla pokrýt mé požadavky.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od pajuna »

Jestli mas hranici 20k, tak se budes muset s radou obratit nekam jinam. V tomto pripade se projdi nekde v Datartu ci Electroworldu a neco si vyber. Co, to vyjde skoro nastejno. Taktez, za desetitisice rozhodne nepovazujeme luxusni zbozi, tomu rikame bezne hifi stredni tridy.
Doporucuji ti precist si zde nejaka vlakna at si udelas predstavu...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
biofarm
Příspěvky: 10
Registrován: 24 led 2018 20:03

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od biofarm »

Nějak mi nejde do hlavy, že na bazaru koupím kytarový zesilovač za 10 tisíc a má výbornou kvalitu, bez polovodičů v signálové cestě a šlape jak hodinky. A teď by měl být problém za +/- tyto peníze sehnat zesilovač pro domácí poslech. Mohl bych vědět, v čem je rozdíl? Proč by měl být třeba tento gramofon https://elektro.bazos.cz/inzerat/849228 ... QL-A-2.php špatný a měl by mít kvalitu z datartu? Já osobně bych se toho tvrzení bál, ale jsem laik. Ale jestli je cena jediná známka kvality, jsem tady opravdu špatně, myslel jsem si, že to funguje trochu jinak, aspoň z toho co sem pochytil na hudebních forech a svou vlastní praxí.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od PavelDosko »

chtel jsi radu ... za 20 to pujde fakt tezko, s ohledem ze ses obratil na highend forum, nic ve zlem
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od aretax »

biofarm píše:Nějak mi nejde do hlavy, že na bazaru koupím kytarový zesilovač za 10 tisíc a má výbornou kvalitu, bez polovodičů v signálové cestě a šlape jak hodinky. A teď by měl být problém za +/- tyto peníze sehnat zesilovač pro domácí poslech. Mohl bych vědět, v čem je rozdíl? Proč by měl být třeba tento gramofon https://elektro.bazos.cz/inzerat/849228 ... QL-A-2.php špatný a měl by mít kvalitu z datartu? Já osobně bych se toho tvrzení bál, ale jsem laik. Ale jestli je cena jediná známka kvality, jsem tady opravdu špatně, myslel jsem si, že to funguje trochu jinak, aspoň z toho co sem pochytil na hudebních forech a svou vlastní praxí.
Za málo peňazí málo muziky. Ako hudobník by si to mohol vedieť. Cena nie je jediná, ale je podstatná známka kvality, tak ako u všetkých výrobkov. Vedel by si mi vysvetliť, prečo nikto nepredáva BMW radu 5 za cenu Škody Felície? Veď tam nie je žiaden rozdiel. Obidve autá majú volant, 4 kolesá (dokonca Škoda s rezervou 5), odvezú 5 cestujúcich a obidve majú aj motor a idú cca 150 km/h, pričom maximálna povolená rýchlosť je 130 km/h. Vidíš v tom nejaký rozdiel? Dokonca niektoré Škodovky jazdia dlhšie, ako 30 rokov a majú najazdených viac, ako 300000 km. Prečo potom ľudia kupujú BNW, Mercedes, Mazdu, Jaguár a pod.? Z Tvojho "fachu": Prečo niektoré kapely hrajú celý večer za pár Kč, pritom iné berú stovky tisíc?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
biofarm
Příspěvky: 10
Registrován: 24 led 2018 20:03

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od biofarm »

PavelDosko píše:chtel jsi radu ... za 20 to pujde fakt tezko, s ohledem ze ses obratil na highend forum, nic ve zlem
Ok pohoda, chápu. No já namátkově projel forum a viděl tady topic o starém gramofonu tesla apod. Dám sem pak post o tom jak jsem mou vizi vyřešil, třeba se budete divit :)
biofarm
Příspěvky: 10
Registrován: 24 led 2018 20:03

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od biofarm »

aretax píše:
biofarm píše:Nějak mi nejde do hlavy, že na bazaru koupím kytarový zesilovač za 10 tisíc a má výbornou kvalitu, bez polovodičů v signálové cestě a šlape jak hodinky. A teď by měl být problém za +/- tyto peníze sehnat zesilovač pro domácí poslech. Mohl bych vědět, v čem je rozdíl? Proč by měl být třeba tento gramofon https://elektro.bazos.cz/inzerat/849228 ... QL-A-2.php špatný a měl by mít kvalitu z datartu? Já osobně bych se toho tvrzení bál, ale jsem laik. Ale jestli je cena jediná známka kvality, jsem tady opravdu špatně, myslel jsem si, že to funguje trochu jinak, aspoň z toho co sem pochytil na hudebních forech a svou vlastní praxí.
Za málo peňazí málo muziky. Ako hudobník by si to mohol vedieť. Cena nie je jediná, ale je podstatná známka kvality, tak ako u všetkých výrobkov. Vedel by si mi vysvetliť, prečo nikto nepredáva BMW radu 5 za cenu Škody Felície? Veď tam nie je žiaden rozdiel. Obidve autá majú volant, 4 kolesá (dokonca Škoda s rezervou 5), odvezú 5 cestujúcich a obidve majú aj motor a idú cca 150 km/h, pričom maximálna povolená rýchlosť je 130 km/h. Vidíš v tom nejaký rozdiel? Dokonca niektoré Škodovky jazdia dlhšie, ako 30 rokov a majú najazdených viac, ako 300000 km. Prečo potom ľudia kupujú BNW, Mercedes, Mazdu, Jaguár a pod.? Z Tvojho "fachu": Prečo niektoré kapely hrajú celý večer za pár Kč, pritom iné berú stovky tisíc?
Jako muzikant vím, že to takhle fungovat nemusí. V dnešní době se prodávají nejlepší kytarové aparáty za obrovské sumy a přímo od stavitelů vím, že kvalita šla dolů a cena nahoru o to víc se teď staví aparáty na zakázku podle x let starých modelů. Tvé srovnání je fakt mimo, co řekneš na moje? Košile z tesca a gucci, srovnej to prosím. Tohle je dnešní doba a zesilovače nejsou auta, kde šel vývoj x-krát dopředu (bezpečnost, desing, výbava, komfort, ...). Lampový zesilovač vychází z konceptu třeba před 50 lety (nevím). Proč bych za to měl platit desetinásobek? Za 30 Tisíc ti dnes postaví high end zesilovač na kytaru kde kdo, proč bych neměl chtít koupit z bazaru za polovinu ceny střední třídu?
Edit: možná sem naivní, ale právě proto píšu na forum, abych se něco dozvěděl :)
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od aretax »

Myslím, že Tebe ja naozaj zbytočné odpovedať. Akosi mi uniká podstata Tvojho príspevku. Chceš radu, alebo si iba potvrdiť Tvoju "pravdu"?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
JAPEX

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od JAPEX »

biofarm píše:
aretax píše:
biofarm píše:Nějak mi nejde do hlavy, že na bazaru koupím kytarový zesilovač za 10 tisíc a má výbornou kvalitu, bez polovodičů v signálové cestě a šlape jak hodinky. A teď by měl být problém za +/- tyto peníze sehnat zesilovač pro domácí poslech. Mohl bych vědět, v čem je rozdíl? Proč by měl být třeba tento gramofon https://elektro.bazos.cz/inzerat/849228 ... QL-A-2.php špatný a měl by mít kvalitu z datartu? Já osobně bych se toho tvrzení bál, ale jsem laik. Ale jestli je cena jediná známka kvality, jsem tady opravdu špatně, myslel jsem si, že to funguje trochu jinak, aspoň z toho co sem pochytil na hudebních forech a svou vlastní praxí.
Za málo peňazí málo muziky. Ako hudobník by si to mohol vedieť. Cena nie je jediná, ale je podstatná známka kvality, tak ako u všetkých výrobkov. Vedel by si mi vysvetliť, prečo nikto nepredáva BMW radu 5 za cenu Škody Felície? Veď tam nie je žiaden rozdiel. Obidve autá majú volant, 4 kolesá (dokonca Škoda s rezervou 5), odvezú 5 cestujúcich a obidve majú aj motor a idú cca 150 km/h, pričom maximálna povolená rýchlosť je 130 km/h. Vidíš v tom nejaký rozdiel? Dokonca niektoré Škodovky jazdia dlhšie, ako 30 rokov a majú najazdených viac, ako 300000 km. Prečo potom ľudia kupujú BNW, Mercedes, Mazdu, Jaguár a pod.? Z Tvojho "fachu": Prečo niektoré kapely hrajú celý večer za pár Kč, pritom iné berú stovky tisíc?
Jako muzikant vím, že to takhle fungovat nemusí. V dnešní době se prodávají nejlepší kytarové aparáty za obrovské sumy a přímo od stavitelů vím, že kvalita šla dolů a cena nahoru o to víc se teď staví aparáty na zakázku podle x let starých modelů. Tvé srovnání je fakt mimo, co řekneš na moje? Košile z tesca a gucci, srovnej to prosím. Tohle je dnešní doba a zesilovače nejsou auta, kde šel vývoj x-krát dopředu (bezpečnost, desing, výbava, komfort, ...). Lampový zesilovač vychází z konceptu třeba před 50 lety (nevím). Proč bych za to měl platit desetinásobek? Za 30 Tisíc ti dnes postaví high end zesilovač na kytaru kde kdo, proč bych neměl chtít koupit z bazaru za polovinu ceny střední třídu?
Edit: možná sem naivní, ale právě proto píšu na forum, abych se něco dozvěděl :)
Takhle to opravdu nefunguje! A to z mnoha důvodů. Mimo to, zesilovač pro hudebníky není to samé, jako zesilovač na domácí kvalitní reprodukci.
Je samozřejmé, že můžeš koupit kvalitní "jeté" stroje...ale v tomto ohledu ti doporučuji se zaměřit na kategorii vintage. Je to sice z části loterie, ale kvalitní, plně funkční, neponičené (třeba špatným skladováním) a i ceněné kousky se občas zadaří sehnat.
biofarm
Příspěvky: 10
Registrován: 24 led 2018 20:03

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od biofarm »

aretax píše:Myslím, že Tebe ja naozaj zbytočné odpovedať. Akosi mi uniká podstata Tvojho príspevku. Chceš radu, alebo si iba potvrdiť Tvoju "pravdu"?
To mě mrzí, myslel jsem si, že jsem celkem jednoduše napsal oč mi jde. Bohužel z tvé strany jsem se rady nedočkal ani po tvé druhé odpovědi, jen stupidního srovnání s autama a povyšování, takže už prosím na toto téma nereaguj. Děkuju
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od PavelDosko »

tak jinak, gramofon a zesilovac dohromady za 20 nejak hrat budou, to jiste, ale ...
neni placka, neni highend
biofarm
Příspěvky: 10
Registrován: 24 led 2018 20:03

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od biofarm »

JAPEX píše:
Takhle to opravdu nefunguje! A to z mnoha důvodů. Mimo to, zesilovač pro hudebníky není to samé, jako zesilovač na domácí kvalitní reprodukci.
Je samozřejmé, že můžeš koupit kvalitní "jeté" stroje...ale v tomto ohledu ti doporučuji se zaměřit na kategorii vintage. Je to sice z části loterie, ale kvalitní, plně funkční, neponičené (třeba špatným skladováním) a i ceněné kousky se občas zadaří sehnat.
Abych to teď u tvého příspěvku shrnul...
Myslel jsem, že můj úvodní příspěvek docela vysvětluje co chci a jaké mám zkušenosti s HIFI, bohužel vidím, že jsem si to opravdu jen myslel.

Psal jsem, že preferuju z bazaru, takže tomu můžeme říkat klidně vintage. Ohledně funkčnosti stářím je mi jasné, že můžou být problémy. Šlo mi o to aby jste mi řekli třeba. "Tvá současná sestava je levná, ale za x pěněz to nebude o nic lepší, já osobně bych šel do Abcd, které stojí tolik a tolik a byla by to asi nejlevnější varianta, která by mohla nějak hrát, viděl jsem ji často prodávat na bazaru." Nebo "Mám zkušenost s tím Bcda, za ty prachy to hraje docela slušně ... "

Místo toho jsem se dočkal názoru, je to High End forum, ne nepostavíš protože málo peněz, proč se neprodává BMW, a pod. Moc Vám děkuju, ale řekli jste mi pouze, že to nejde, ale nikdo proč a když jsem se snažil vysvětlit, jak to vnímám a dát Vám možnost mě opravit, tak jsem se dočkal odpovědi, že si chci obhájit svoji pravdu. Takže už Vážně nevím co víc můžu udělat proto, abych dostal radu kterou potřebuji.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od PavelDosko »

nenapsal jsi ani kde poslouchas, jake mas bedny, co poslouchas ale poradit chces komponent ABCD high end do 20... no nic, mej se
neni placka, neni highend
biofarm
Příspěvky: 10
Registrován: 24 led 2018 20:03

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od biofarm »

PavelDosko píše:nenapsal jsi ani kde poslouchas, jake mas bedny, co poslouchas ale poradit chces komponent ABCD high end do 20... no nic, mej se
Nikde nepíšu že CHCI High end za 20 tisíc a pokud potřebuješ víc info, stačí se zeptat. Proč se tady lidé chovají jako namyšlení burani? :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: Forum o ničem, bohužel za to nemůžou správci, ale komunita. Hodně zdaru mistři světa. ^:)^ ^:)^ =)) =)) =))
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od PavelDosko »

ty se ptas, ne ja , kdyz se nedokazes zeptat relevantne tak se neptej ... a nadavky si vyprosuju
neni placka, neni highend
JAPEX

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od JAPEX »

JAPEX píše:
biofarm píše:
JAPEX píše:
Takhle to opravdu nefunguje! A to z mnoha důvodů. Mimo to, zesilovač pro hudebníky není to samé, jako zesilovač na domácí kvalitní reprodukci.
Je samozřejmé, že můžeš koupit kvalitní "jeté" stroje...ale v tomto ohledu ti doporučuji se zaměřit na kategorii vintage. Je to sice z části loterie, ale kvalitní, plně funkční, neponičené (třeba špatným skladováním) a i ceněné kousky se občas zadaří sehnat.
Abych to teď u tvého příspěvku shrnul...
Myslel jsem, že můj úvodní příspěvek docela vysvětluje co chci a jaké mám zkušenosti s HIFI, bohužel vidím, že jsem si to opravdu jen myslel.

Psal jsem, že preferuju z bazaru, takže tomu můžeme říkat klidně vintage. Ohledně funkčnosti stářím je mi jasné, že můžou být problémy. Šlo mi o to aby jste mi řekli třeba. "Tvá současná sestava je levná, ale za x pěněz to nebude o nic lepší, já osobně bych šel do Abcd, které stojí tolik a tolik a byla by to asi nejlevnější varianta, která by mohla nějak hrát, viděl jsem ji často prodávat na bazaru." Nebo "Mám zkušenost s tím Bcda, za ty prachy to hraje docela slušně ... "

Místo toho jsem se dočkal názoru, je to High End forum, ne nepostavíš protože málo peněz, proč se neprodává BMW, a pod. Moc Vám děkuju, ale řekli jste mi pouze, že to nejde, ale nikdo proč a když jsem se snažil vysvětlit, jak to vnímám a dát Vám možnost mě opravit, tak jsem se dočkal odpovědi, že si chci obhájit svoji pravdu. Takže už Vážně nevím co víc můžu udělat proto, abych dostal radu kterou potřebuji.
1, bazar nerovná se vintage

2, High End je sice o penězích, ale ne z důvodu, který asi myslíš

3, dnes jsou výrobci komerce schopni označit i autorádio za High End

4, 100 lidí, 100 chutí

5, asi platí to, co napsal výše aretax :clap:
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od RedBaron »

No nevím, jestli máš na upgrade dvacku, zůstaň u tvé aktuální sestavy, protože za to kvalitnější zvuk stejně nekoupíš. Pokud to můžeš vystřílet po bazosi a přidat dalších pár desítek tisíc, bude na konci něco, co ti ten rock (jako kytarista asi techno nejedeš) dobře zahraje, tzn. slušné sloupové repro a k nim zesilovač, co si je bude umět trochu povodit a k němu případně nějaký lampový předek. Já si teda moc neumím představit, že bys chtěl hrát rock na lampách, hlavy do komba jsou dobrý, protože zkreslujou jen jeden nástroj a může se to tak líbit, ale na věrnost a hlasitě jak si rock zaslouží, tomu moc nevěřím, to už jsi i v lampách někde za statisíce.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od adrian »

biofarm píše:
JAPEX píše:
Takhle to opravdu nefunguje! A to z mnoha důvodů. Mimo to, zesilovač pro hudebníky není to samé, jako zesilovač na domácí kvalitní reprodukci.
Je samozřejmé, že můžeš koupit kvalitní "jeté" stroje...ale v tomto ohledu ti doporučuji se zaměřit na kategorii vintage. Je to sice z části loterie, ale kvalitní, plně funkční, neponičené (třeba špatným skladováním) a i ceněné kousky se občas zadaří sehnat.
Abych to teď u tvého příspěvku shrnul...
Myslel jsem, že můj úvodní příspěvek docela vysvětluje co chci a jaké mám zkušenosti s HIFI, bohužel vidím, že jsem si to opravdu jen myslel.

Psal jsem, že preferuju z bazaru, takže tomu můžeme říkat klidně vintage. Ohledně funkčnosti stářím je mi jasné, že můžou být problémy. Šlo mi o to aby jste mi řekli třeba. "Tvá současná sestava je levná, ale za x pěněz to nebude o nic lepší, já osobně bych šel do Abcd, které stojí tolik a tolik a byla by to asi nejlevnější varianta, která by mohla nějak hrát, viděl jsem ji často prodávat na bazaru." Nebo "Mám zkušenost s tím Bcda, za ty prachy to hraje docela slušně ... "

Místo toho jsem se dočkal názoru, je to High End forum, ne nepostavíš protože málo peněz, proč se neprodává BMW, a pod. Moc Vám děkuju, ale řekli jste mi pouze, že to nejde, ale nikdo proč a když jsem se snažil vysvětlit, jak to vnímám a dát Vám možnost mě opravit, tak jsem se dočkal odpovědi, že si chci obhájit svoji pravdu. Takže už Vážně nevím co víc můžu udělat proto, abych dostal radu kterou potřebuji.
Tak nakoniec si ziadatel formuluje uz aj odpovede... zober tych 20 tis Kc, kup lampovy zosilovac z bazaru napr. Prima Lunu a sam sa presvecis ako to hra. No a spolu so skusenostou pochopis, co ti tu vysvetluju .
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Bond 007 alias Monte

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

:lol: :lol: , :lol: , tož na kabely už má, ale je tady po dlohé době dobrééé disco :lol:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od whisp »

Tak ja ti poviem aj preco. Pretoze ziadna firma nedokaze za tie peniaze postavit aparat ktory by hral. (Nemyslim tym vydaval zvuk). Prejdi si audio predajne radi ti tam zapoja rozne aparaty a vypocuj si co sa vlastne da a aky zvuk je mozny. Potom mozno lepsie pochopis co sa ti tu snazia ludia povedat. Neber to ako namyslenost od nich mnohi z nich presli (vratane mna) aj aparatmi v cenovej kategorii ako uvadzas ale maju mnohorocne skusenosti a poculi uz vselico. Podla mna su to vyhodene peniaze.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od Jirka33 »

biofarm: Co tu cekas od snobu viz XXXXXXXXXX ;) ktery je cim dal horsi, no jo asi ho stara podvadi tak si to tu leci. =))

(Edit by ML)
Osobní útoky zde nemají místo a nebudou tolerovány!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od aretax »

biofarm píše:
aretax píše:Myslím, že Tebe ja naozaj zbytočné odpovedať. Akosi mi uniká podstata Tvojho príspevku. Chceš radu, alebo si iba potvrdiť Tvoju "pravdu"?
To mě mrzí, myslel jsem si, že jsem celkem jednoduše napsal oč mi jde. Bohužel z tvé strany jsem se rady nedočkal ani po tvé druhé odpovědi, jen stupidního srovnání s autama a povyšování, takže už prosím na toto téma nereaguj. Děkuju
Nečakaj radu, tam kde nie je možná. "Nemému dieťaťu ani vlastná matka nerozumie". Neviem, kde si zobral, že sa povyšujem, ale predpokladám, že musíš mať komplexy. Čo sa týka reakcie na Tvoju tému - si na verejnom fóre, kde prispievať môže každý a to bez toho, aby si od Teba pýtal dovolenie. Ale ako som už "povýšenecky" písal, tu naozaj nemá zmysel reagovať. :lol:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od Yngwie »

RedBaron píše: Já si teda moc neumím představit, že bys chtěl hrát rock na lampách ....
Já si to teda představit nejen umím, ale dokonce tak i poslouchám :mrgreen:

Netrapte ho, za 20 tisíc půjde koupit starší Prima Luna nebo Unison Research nebo Triode ... chce to ovšem koupit bedny, které nepadají pod 4 Ohmy. Časem koupí lepší lampy. Proč by takto nemohl hrát?
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od pajuna »

Ja myslel ze 20k je za celou sestavu, viz.nazev vlakna !!!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od RoGi »

biofarm : uz som stretol xxx ludi ako ty ,aj na zivo ,nie len na fore -tvarili sa ze tomu rozumia ale su to skutocni laici a nevedia dokopi nic. Teraz ti to pisem ako fakt ,nie ako osocovanie ,ci nieco podobne (aby nedoslo k nedorozumeniu) .Sam som si niecim presiel. A za tvoju cenu naozaj nedostanes to co by si pravdepodobne chcel. Vies co znamena hifi ?! -vysoka vernost -zvuku - Kedze si kytarista (ako pises) skus si nahrat nieco s kvalitnym mikrofonom, uloz to lossless format (na DR nesahaj) ,prehraj si to a ked to bude zniet tak ako pocujes ,ked hras -tak ti gratulujem. Toto je cesta highendu (hifi) cize len pocut to co pocujes v realite . Cesta je dlha trnista, plna prekazok ,ci uz financnych, vedomostnych ,skusenosti atd...., Mnohi ,ako tu uz bolo spomenute maju nieco za sebou ,Roky..., a vedia ,pisu ti fakty a to ze to nedokazes stravit ,je tvoj neuspech. Je mnoho ciest -najlepsia je vlastna skusenost -ist si vypocut ,rozne cenove relacie ,komba a usudit preco sa veci maju tak ako sa maju. Bohuzial vela ludi vie iba hanit a nadavat na produkty ,ale nevie ani ako hraju. (ci uz zavist ,lenivost si vypocut a pod...) Kratka rozpravka: Volakedy (komunizmus ,pad CR a tie roky) boli napriklad oblubene klasicke bedne Tesla a pod. ,Hralo to slusne ,hralo to ako hralo a ludia boli spokojni . Zosilnovace boli kvalitne ,a bedne tiez (vo svojej vlastnej kategorii teoreticky) Skratka -ano - hralo to klasicky pekne. Neskor prisli nove technologie ,rozne podlozky pod bedne, rezonatory ,kable, nove materialy (karbon ..lan.. mesto papiera -priklad) hlinik frezovany mesto dreva v bedni (magico), Zosilnovace s lepsou mikrodinamikou, aj makrodinamikou :smile: , Vsetko islo proste zavratne hore kvalitovo (hlavne reprodukcne) ,ale aj cenou samozrejme. Skratka vznikol highend ,uz neboli hifi veze (urazlive slovo ,co s tym hifi nema nic spolocne, -skor disko-veze :oops: ) , Priklad -cca roku 1998 ked bola slovenska mena dost silna. brat dostal pioneer 2.0 repro kombo + zosilnovac +cd prehravac za cca 25 000 Sk, Teraz by to bola cena asi 2000 € , ked nie viac ..(platy ,veci -vsetko islo od tej doby dost hore) , Dobre -no porovnaval som zvuk s Creative GigaWorks T40 Series II (cca 100€) -lacnejsi kolega je asi za 50€ a -cuduj sa svete -pioneer zastrety ,a nie ze mikrodinamika ,ci trochu -pocul by to aj polohluchy clovek ,do!slo!va !, Fakt ,neviem ako na tom je ta basova zlozka, ci ten pioneer aku ma, su to male reproduktory (asi ako tie creative ) ale cistotou a rozlisenim su t40 daaaaleko dalej. Inak su aj hodnotene pomer cena-zvuk ,i ked je to lacna spotrebka. Dalej tu mame v cenovej relacii audioengine A5+ -tiez spicka -brat ich ma -za tu cenu -dobre.!
Dufam ze si pochopil co som sa ti snazil vysvetlit /napisat. To co si bol zvyknuty volakedy a co bolo -uz NEPLATI ! aj pocitac zaberal niekedy celu miestnost /halu a teraz mas xxx krat vykonnejsi vo vrecku. Ano -audio ide pomaly a pomensie dopredu -vdakabohu !, ALE ide -a pohlo sa odvtedy za cca 20 -30 rokov poriadny kus vpred. Tolko k tomu. V tvojej veci to vidim na all in one riesenie. Ja za 20 000kc ( cca 788 €) nekupim pomali ani kable, jedine tak bazarove ,.. Ale o to nejde. -Mas tu pre seba tzv -studiove monitory -je ich vela znaciek a staci sa rozhodnut. Nezabudni ze ked kupujes kazdu vec zvlast -platis za material (šasi) ,obalovy material a marzu dvom ,ci trom vyrobcom.., mozem pokracovat, To vie aj najväcsi laik ,ci sprosty clovek (ci nie?! ) -takze logicky -jednu vec aby bola co najkvalitnejsia .

Napriklad :

https://www.whathifi.com/kef/x300a/review

toto je uz asi nad tvoj rozpocet ,ale zvazil by som.. (podstate ocenovane ls50 +zosik v jednom)
http://uk.kef.com/ls50-wireless


https://www.muziker.sk/studiove-monitor ... e=650,1100


,inak tvoj rozpocet by som skor orientoval bazar -sluchadlovy zosilnovac +sluchadla -napriklad casea lyra digital+ 650hd ,ci akg k702 a pod.. (dostanes highend za ,,babku´´ -to je vyhoda sluchadiel -nevyhoda ? -no to je individualne -mat na usiach..)

mas z coho vyberat. Takto by som to riesil JA z mojich dlhorocnych skusenosti. Aktivne monitory, ked nie teda sluchadla v tejto cenovej relacii.

ale necakaj moc.Hlboke basy ci presne stredy a vysky.. to asi nie..., Aj subfoower nieco stoji ,aj tam mozem mat za 30 € ci 3000 € - 5000€ zalezi co od toho ocakavas. Preto su dolezite vlastne skusenosti ,ako som ti pisal vyssie. Je to na dlho tema zvuk a kvalita. Treba studovat a skusat.. Urobit si vlastny nazor. Ak si polohluchy -tym lepsie pre teba -usetris -ale inak...
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od Jirka33 »

RoGi: Pekne napsane. Podle tve sestavy se zname z avmanie \m/
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Komplet nová sestava?

Příspěvek od RoGi »

Jirka33 píše:RoGi: Pekne napsane. Podle tve sestavy se zname z avmanie \m/
...ano cas plynie... , ludia sa menia.., na zaciatok to bolo dobre, ked som zacinal a zaujimal som sa o sluchadlovu zostavu -na tento ucel bola AVmania dobra (dalo sa) ,ale potom co som sa posunul za tak kratky cas hodne vyssie (viaceri ludia tak neposkocia ani za 10 -15 rokov ,co som ja spravil za 3 roky) ,uz proste nestacilo, ludia maly mentalne bloky , ziarlivost a nepochopenie pre veci v highende. Bohuzial..., Ci uz adminostratori, spravcovia fora, aj uceny elektrikari -boli proti mne laici z jedneho dovodu -skusenost s danou vecou -a preto som od tial odisiel (ne)dobrovolne. Ale je to tak lepsie. Mentalita toho fora je velmi plytka a nizko,cest vynimkam. Proste akonahle clovek dosiahne urciteho bodu ,uz treba ist inde, -tam uz nemaju co ponuknut okrem osocovania a nadavok . V kazdom pripade -uziva si ten clovek co si zasluzi a VIE. Ten co ma len reci -ma len reci :oops: :mrgreen: a nic viac v rukach. Moze pisat ,nadavat , urazat ,klamat -a ked ich je viac -nech. Je to kazdeho osobny problem. Problem mna je ten -ze sa bojim vyskusat hocico lepsie (vypocut) ,lebo potom uz len chodim a rozmyslam ako na to -kde na to zobrat alebo nejaku alternativu :mrgreen: . skratka kolotoc :cool:
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Odpovědět