novy integrovany zosik

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

novy integrovany zosik

Příspěvek od Jurajc »

ahoj... poprosil by som o skusenost....ak ju mate...
..co poviete na zosik Marantz PM-14S1???...oproti Denonu 2500..CA851A..Hegel H160..NAD388 a podobnym, nema "vydobytky doby" ako je plno optickych vstupov a podobne.....chcel by som ho kupit prave kvoli tomu ale trochu vaham, kezde mnohi ako aj predajca ale velmi ochotny - klobuk dole, ma od neho odhovaraju, kvoli "horsiemu zvuku"...hmmmm... bedne Visaton Conga - miestmost cca (4.75x4.5x2.75)m...
Co Vy na to?? je to dobry zosik??
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od lidumil »

Půjč si ho, poslechni a uslyšíš.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od Jurajc »

ahoj... ved to, ze ho nema nikto v okoli ani predajca, iba na ext. sklade :(
JAPEX

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od JAPEX »

Můj názor je ten, že každý jednotlivý výrobce má jaksi "svůj charakteristický zvuk". A od určitých peněz se to jenom zlepšuje...ale pořád si drží směr.
Takže pokud se ti líbí zvuk Marantz, tak si vypůjč levnější model a ten napoví...

Ale samozřejmě slyšet, porovnat a nakonec ukázat na to co chceš "zabalit" je nejlepší :thumbup:
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od Jurajc »

diky moc...ale v okoli nemá nikto Marantz :/ ...ak môžem ešte položiť takú laickú otázku...môžem sa "držať" hodnotenia napríklad na Excelia-hifi v sekcii "TOP 1000?? - poprípade ešte nejakých hodnotení...asi to tam bude zovšeobecnené...hmm..mal som NAD 356, s tým som bol spokojný ale mal malú chybu krásy :)
- ešte upresním >> počúvam: Mike Oldfielda..Def Leppard..Yes...Rammstein..sú tam aj krásne hlboké tóny..
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od timcs »

Hľadáš zosík alebo repro? Máš v tom nejaký neporiadok. Ak si to Ty? http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=25158
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od lidumil »

Jurajc píše:diky moc...ale v okoli nemá nikto Marantz :/ ...ak môžem ešte položiť takú laickú otázku...môžem sa "držať" hodnotenia napríklad na Excelia-hifi v sekcii "TOP 1000?? - poprípade ešte nejakých hodnotení...asi to tam bude zovšeobecnené...hmm..mal som NAD 356, s tým som bol spokojný ale mal malú chybu krásy :)
Každý má jiné uši, hodně hraje zbytek řetězce a hlavně poslechový prostor. Takže hodnocení ano, ale s velkou rezervou. PS: Jakou chybu krásy měl NAD?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od Jurajc »

timcs píše:Hľadáš zosík alebo repro? Máš v tom nejaký neporiadok. Ak si to Ty? http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=25158
ahoj...nasiel som tu original Marantz stranku....tak som zakotvil :) ...cez "ss" som uz niekolkym ludom odpovedal, takze repro ostava..teraz len upresnujem zosik ale asi to už bude za chvilu vybavene... :)
..vdaka..
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od pajuna »

JAPEX píše:Můj názor je ten, že každý jednotlivý výrobce má jaksi "svůj charakteristický zvuk". A od určitých peněz se to jenom zlepšuje...ale pořád si drží směr.
Takže pokud se ti líbí zvuk Marantz, tak si vypůjč levnější model a ten napoví...

Ale samozřejmě slyšet, porovnat a nakonec ukázat na to co chceš "zabalit" je nejlepší :thumbup:
Ano, s tim souhlasim a je třeba se tim smerem vydat. Charakter zvuku a sladeni s ostatními komponenty v retezci, zejména s bednami.
Ruzne zebřičky a hodnoceni je pouhe nasmerovani, nic vice. Poslechni si zastupce těchto znacek a uvidíš co uslysis....
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od Jurajc »

lidumil píše:
Jurajc píše:diky moc...ale v okoli nemá nikto Marantz :/ ...ak môžem ešte položiť takú laickú otázku...môžem sa "držať" hodnotenia napríklad na Excelia-hifi v sekcii "TOP 1000?? - poprípade ešte nejakých hodnotení...asi to tam bude zovšeobecnené...hmm..mal som NAD 356, s tým som bol spokojný ale mal malú chybu krásy :)
Každý má jiné uši, hodně hraje zbytek řetězce a hlavně poslechový prostor. Takže hodnocení ano, ale s velkou rezervou. PS: Jakou chybu krásy měl NAD?
..ahoj...som proste raz od prirody "pohodlny" a vadil mi na nom prepinac na zadnej strane, kde som sa nemohol nikdy dostat :( ..ale jeho zvuk sa mi lubil...
..ak by som teraz mohol vyuzit tuto "citaciu" ..je Marantz PM-14S1 na basoch maksi ako nad c356??? ..jj..blba otazka ale trochu by mi asi odpoved na nu pomohla ...
..nemam moznost si pozicat zosik...
Naposledy upravil(a) Jurajc dne 25 říj 2017 21:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od lidumil »

Aha.A jiný NAD?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od Jurajc »

..myslis, pozriet sa po inom NAD-e???....mam streamer Marantz, tak som chcel najradsej aj zosik od tej istej znacky...hlavne pre ovladanie
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od lidumil »

Jj, když Ti vyhovoval .... Ale tohle má taky logiku.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od Jurajc »

..no mam nad cim spekulovat zase.. chcel som hegel ale ten je skor pre fajnsmekrov..pre mna nie..uz lem kvoli zapinaniu a vypinaniu :) ..som proste pohodlny :) ..a dik..
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od lidumil »

Jj, nejlepší, jak jsem psal, je chodit a poslouchat. Šťastnou ruku při výběru a krásné hudební zážitky.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od Jurajc »

...diky moc..
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od Yngwie »

Já bych vřele doporučil Audia Flight Three S, který je pro mé ucho mnohem lepší než všechny zmiňované zesíky ... alternativně ještě AMR AM-777. Audia Flight lze slyšet na několika místech ... AMR tak snad leda naslepo. NAD, Denon, Marantz mě v této cenovce nechává naprosto klidným ... ale asi taky záleží na hudebních preferencích.

Do pozornosti bych dal rovněž Audio Research VSi60 na KT-120, který je výprodeji v Tykonu ... nechápu, že tam za tu cenu ještě je :???: VSi60 si natře Denon i NAD na chleba :mrgreen:
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od Urbino »

~x( :-ss
Yngwie píše:Já bych vřele doporučil Audia Flight Three S, který je pro mé ucho mnohem lepší než všechny zmiňované zesíky ... alternativně ještě AMR AM-777. Audia Flight lze slyšet na několika místech ... AMR tak snad leda naslepo. NAD, Denon, Marantz mě v této cenovce nechává naprosto klidným ... ale asi taky záleží na hudebních preferencích.

Do pozornosti bych dal rovněž Audio Research VSi60 na KT-120, který je výprodeji v Tykonu ... nechápu, že tam za tu cenu ještě je :???: VSi60 si natře Denon i NAD na chleba :mrgreen:
Mám AF na prodej
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od Jurajc »

..ahoj - uz radsej ostavam v tomto vlakne..
...kedze som z generacie, kedy v skolach boli iba kalkulacky a na pocitaci sa ucim na kolene, tak mam jednu prosbu...
..na Hegel H160 som spojazdnil stream hudby zo Synology DS216 a spojazdnil som aj stream radii ALE okrem jedneho a to Antenne Bayern - Oldies but goldies!!! :sad:
..toto radio ale spustim v aplikacii na mobile, v samotnom prehravaci Synology, tak v notebooku ale ak streamujem v zosiku, tak tato stanica nejde!! :/
neviete poradit ako ju rozchodit???..ostatne slovenske, ceske aj nemecke idu, tak nerozumiem tomu..ci treba nieco prestavit na ulozisku alebo co..hmm
..ked tak dik..
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: novy integrovany zosik

Příspěvek od Miro »

heh..ja som amater ..na tomto fore som toho napisal za blboviny..ale teraz viem ze ozaj treba skusat. Secko su to svojim sposobom dobre stroje a hlavne je to aky mas rad zvuk TY.Ja som iba zmenil kable a opet mam nieco ine co sa tyka zvuku..vela stastia
Odpovědět