Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Yngwie »

Harbeth SHL5 Plus hraje v menších prostorách s Leben CS-300F/XS více než dostatečně ... osobně doporučuji spíše XS a vyměnit dodávané lampy za Mullard EL84. Zkresluje to? Jasně ... ale důležitější je spíše nedostávat ty méně výkonné lampy do limitace, pak je to děs. 25m2 ale malý Leben ozvučí více než dostatečně. Zvuk je krásně "komunikativní" na středech a díky bass boost knoflíku se dá hrát i slabě nahraný rock.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od adrian »

Akurat sa vyskytla dobra ponuka...
https://www.quoka.de/hifi-audio-tv-vide ... r-hl5.html

Nie su to, ale spominane Plus-ka...tie su zvukovo este dalej...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od adrian »

Je to uplne na severe Nemecka,na hranici s Danskom,ale cena je viac nez nizka,trebalo by vyzistit,ci to ale nie je blud. Ak nie,oplati sa zaplatit aj cestu... na slepo by som to urcite ale nekupoval...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

to adrian
Díky moc za tip, ale jak jsem psal hned v úvodu - je to plán s vyhlídkou cca na 6 měsíců a do té doby si chci s pomocí vašich rad a následného poslechu vyjasnit, co vlastně budu chtít. A až pak nastane proces shánění a nákupu. Taky počítám, že si tam na zkoušku přesunu aparaturu z obýváku, abych přes REW zjistil, co se bude při pouštění hudby dít.
Každopádně myslím, že u HL5 neskončím, do pracovny jsou moc velké. Psal jsem, že by bedny měly být 150 cm od sebe, ale tím jsem myslel vnější hrany a ještě maximálně. Aby to trochu více dýchalo od boků a nemusel jsem s bednami hýbat když polezu do skříně, byl by ideální stav cca metr dvacet...Takže pokud Harbeth, tak maximálně 30.1 nebo i P3ESR. Uvidím, každopádně si je určitě půjdu někam poslechnout...

Pro lepší představu je zde pohled na pracovnu. Je to sice vizualizace, ale relativně přesná. Jen ve skutečnosti tam přijde jiné křeslo, místo skříňky pod obrazy je stojan s kytarami, police jsou zaskládány knížkami a šanony, na stole je víc monitorů, jsou tam bedny Audioengine5+ a všude je standardní pracovní bordel, který se mi nechce kvůli fotce uklízet :-). Sestava přijde do míst, kde je teď křeslo, tedy mezi vstup do pracovny z jedné strany a vstup do vinotéky z druhé.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od pajuna »

Bartoli píše:...
Kdyz jsme u lampacu, ono to jde udelat i snesitelne - mel jsem dlouho audiomat solfege a to teda hralo o mnoho lepe nez jadis. :thumbup:
....Akorat lampy v lete v panelaku u Zabiny007 budou saunovat rozhicovany panelak na 30°C ++ :thumbdown:
ANO, takovou odpoved jsem cekal. Placal nesmyslu a strkac sveho nosu do kazde diskuze bez poznatku!
Jednou v historii slysel nejlevnejsi integrac kdo vi kde s cim a bude delat zavery! Bez radeji do sveho vlakna o krabicich, ktere nikoho nezajimaji, nez ti vyprsi cas na inzerat. Pravdou je snad to, ze lampy v lete topi a teplotu zvednou. Projet se jednou Fabii, nebudu tvrdit, ze SKODA jezdi spatne!
zabiny007 píše:
pajuna píše: Narozdil od nekterych tlachalu a chytraku, jsem Jadis vyrobky slysel min.10x
Prosím, mohl by ses podělit o zkušenost, jaká kombinace tě nejvíce oslovila? Popř, jaké bedny bys doporučoval zahrnou do výběru, budeme -li se bavit o integráči úrovně i35?
zabiny
Nedoporucuji levne lampove zesiky, i35 je slusny start, nektere levnejsi Lebeny hraji krasne jako 300, ale chybi tam vykon. O tom vi mnohem vice ynwgie.
Ja mam opacnou situaci, kdy v poslechovce stavim drazsi sestavu s lampacem a v obyvaku levnejsi s tranzistorem...
Jelikoz znam velmi dobre leta i35, ktery jsem slysel mnohokrat na ruznych sestavach a s ruznymi lampami za poslednich asi 3,5 roku a jeho zvuk byl svym prokreslenim, barvami apod, jinde nez spousta okolnich zesiku, zvazoval jsem jeho koupi. Znam nekolik lidi, kteri jsou stale nadseni v ruznych kombinacich.
Jelikoz me bedynky jsou mene citlive, chtel jsem udrzet charakter s vetsim drajvem, hlavne na spodku. Proto ted mam co mam. To ale nebude to co momentalne hledas z hlediska budgetu.
Ziju od zacatku roku s DA88S a KT120 a slysel jsem konecne taky i50 a uslysim znovu zitra, a taky tvuj predzesilovac, a dobre vime co starecek ukazal renomovane znacce behem chvilky. Jde ale vzdy o sladeni s cim a jak zapojit a skombinovat. Citlivost beden a charakter hraje vyraznou roli.

Nemam prilis casu na psani, ale budesli chtit, zavolej mi primo. Muzeme o tom dat rec.
Nahledni do meho vlakna na posledni prispevky, kdy jsme meli i35 a DA88S spolu cely vikend a zkouseli ruzne kabely.

Good luck ve hledani a zkouseni :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

pajuna:
Díky, určitě toho využiji a ozvu se.
Ohledně Bartoliho - i když jsem měl rozepsanou odpověď, tak jsem se rozhodl ji nakonec neodesílat a raději nereagovat, bylo by to zbytečné.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Tony »

Len jedna fakticka k tej teplote - v pripade i-35 je to uplne v pohode.
Taka 50" plazma Pioneer, tak to je iny zdroj tepla!:-)
Hovorim z vlastnej skusenosti.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Dieter Burmester »

Znam jeden pokoj, ktery je plazmou Pioneer v zime dokonce vytapen :thumbup:
Dieter Burmester
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Bartoli »

Pekna vizualizace pokojiku, dominuji akusticky zcela nevhodne plochy a povrchy (lidove se tomu pak rika koupelna akustika).
Primlouval bych se proto za ty sluchatka.

Pokud uz teda bedny do tyhle "koupelnovy" akustiky tak snad neco uzkosvazkoveho se zvukovodem, z komerce treba slusne a lacinem JBL 4425.

Kalota bedny do tohodle koupelna prostoru urcite nedavat.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

Yngwie píše:Harbeth SHL5 Plus hraje v menších prostorách s Leben CS-300F/XS více než dostatečně ... osobně doporučuji spíše XS a vyměnit dodávané lampy za Mullard EL84. Zkresluje to? Jasně ... ale důležitější je spíše nedostávat ty méně výkonné lampy do limitace, pak je to děs. 25m2 ale malý Leben ozvučí více než dostatečně. Zvuk je krásně "komunikativní" na středech a díky bass boost knoflíku se dá hrát i slabě nahraný rock.
Neměl jsi možnost slyšet Leben CS-300F/XS s Harbeth HL-P3ES-2? Pro mne je to jedno z možných řešení, které splní moje představy jak cenové, tak předpokládám, že i zvukové. Nějaký čas jsem SHL5 měl doma a měl jsem na vyzkoušení i Leben předzes, takže mám jakžtakž o charakteru zvuku těchto značek představu)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Yngwie »

zabiny007 píše:
Yngwie píše:Harbeth SHL5 Plus hraje v menších prostorách s Leben CS-300F/XS více než dostatečně ... osobně doporučuji spíše XS a vyměnit dodávané lampy za Mullard EL84. Zkresluje to? Jasně ... ale důležitější je spíše nedostávat ty méně výkonné lampy do limitace, pak je to děs. 25m2 ale malý Leben ozvučí více než dostatečně. Zvuk je krásně "komunikativní" na středech a díky bass boost knoflíku se dá hrát i slabě nahraný rock.
Neměl jsi možnost slyšet Leben CS-300F/XS s Harbeth HL-P3ES-2? Pro mne je to jedno z možných řešení, které splní moje představy jak cenové, tak předpokládám, že i zvukové. Nějaký čas jsem SHL5 měl doma a měl jsem na vyzkoušení i Leben předzes, takže mám jakžtakž o charakteru zvuku těchto značek představu)
Je strašně subjektivní, co komu stačí, ale CS-300XS s Harbeht P3 hraje fámozně ... čekej komorní příjemnou reprodukci téměř všech žánrů. Není to nic pro zvukové inženýry, ale je sestavička pro příjemný poslech, která se dá poslouchat dobře v blízkém poli (jako nearffield monitory). Pokud je trošku více místa, pak asi byla lepší volba M30.1. Já jsem o podobné sestavě uvažoval k PC :mrgreen:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

Yngwie
Díky moc, popsal jsi přesně to, co od této sestavy v pracovně očekávám, takže to bude určitě jedna z variant, kterou budu chtít slyšet a která bude v užším výběru.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

Bartoli píše:Pekna vizualizace pokojiku, dominuji akusticky zcela nevhodne plochy a povrchy (lidove se tomu pak rika koupelna akustika).
Primlouval bych se proto za ty sluchatka.

Pokud uz teda bedny do tyhle "koupelnovy" akustiky tak snad neco uzkosvazkoveho se zvukovodem, z komerce treba slusne a lacinem JBL 4425.

Kalota bedny do tohodle koupelna prostoru urcite nedavat.
Ano, jsem si vědom akusticky absolutně nevyhovujících prostor a proto píši o preferenci NearField poslechu, sluchátka nechci, nemám je rád.
Poslech v pracovně nemá nahradit hlavní poslechovku, nechci zde budovat sestavu s chirurgicky přesným zvukem. Chci opravdu příjemný, klidný, noční relaxační poslech bluesových či jazzových nahrávek :angel: Je to opravdu jen alternativa pro chvíle, kdy poslechovka plní svůj původní účel obýváku a já mám potřebu se jít někam zašít :lol: .

Bartoli
Mimochodem, co se týká akusticky nevhodných ploch, tak to máš doma přece velmi podobné, jen ve větším měřítku. Ty jsi mi ale vysvětloval, že je to schválně, že proto máš bedny natočeny před poslechové místo, aby jsi poslouchal jen odražený zvuk, který je tím pádem všude konstantní a není tedy nutné sedět jen v poslechovém místě. Myslíš, že u mne by tato teorie fungovat nemohla? Nebo jsem to jen špatně pochopil?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Bartoli »

Jo pochopil jsi to totalne spatne (to je problem diskusi s lidmi kteri maji pocity, emoce, jen poslouchaji muziku, flasky magicky zhnou, ale ta samotna technika je fakticky nezajima).

Jen podotknu ze uzkosvazkove bedny ala JBL M2, JBL4425 a jine hraji simply hodne dopredu a malo energie vyzari mimo osu (jak se rika doboku) a proto odrazy zvuku od zdi, stropu, podlahy jsou utlumeny uz na bednach, a proto, a jen proto takove uzkosvazkove bedny nemusi mit silne zatlumenou cimru.

Natoceni zvukovod beden dovnitr baze je slozitejsi problematika a bez kresleni a papiru je celkem problem to polopate vysvetlit, ale jde o rozsireni sweetspotu. Vhodnym natocenim dovnitr se kompenzuje problematika poslechu mimo sweetspot a tim se sweetspot rozsiruje coz je obecne zadouci. Takhle to laikum staci, kreslit na papir to nebudu ale bez vizualizace se to chape a vysvetluje obtizne.

Kalota bedny hraji hoodne silne i mimo osu a proto jsi v pasti akustického dilematu zatlumovani (prostrovost versus prehlednost/presnost/lokalizace)....je to bohuzel pak rovnice neco za neco....taky proto top bedny se zvukovodem v realu u slepého testovani porazi top bedny s kalotou.

Ale to uz jsou dost znalosti akustiky, ktere jdou daleko za ramec trivialit, celkem je za tim i hodne vedy a techniky, ne jako flasky jadis se zapojenim z roku cca 1955-1960,....to se neda nic delat tak to technicky proste je.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

Bartoli píše:Jo pochopil jsi to totalne spatne (to je problem diskusi s lidmi kteri maji pocity, emoce, jen poslouchaji muziku, flasky magicky zhnou, ale ta samotna technika je fakticky nezajima).
JJ, přesně tak to je a přesně jsi to vystihl. Já jsem opravdu prototyp člověka, pro kterého je muzika o pocitech a emocích a ne o grafech a technice. A mám to tak ve všem. Když jsem kupoval nové auto, "věděl jsem přesně", na jakých parametrech budu při výběru trvat. Ale pak jsem se projel v autě, které nesplňovalo ani jeden z nich a přesto jsem okamžitě věděl, že to je ONO a bral jsem jej. A stejně tak to mám s pořizováním ostatních věcí - vše mne musí zaujmou, vyvolat nějakou emoci. Jsem prostě člověk, kterého by život podle grafů a tabulek nebavil. Proto si nemůžeme nikdy rozumět. Každopádně i tak děkuji za tvé příspěvky a názory.

https://youtu.be/fIWtXWZyv-M
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Ramones »

Tady se to zase hrotí :silent:

Dotaz zní:
Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Takže k tomu to účelu cokoli, co má možnost regulace bass + treble, případně regulovatelné loudness.
Nějaké kompaktní, slušně hrající regálovky s dobrým středním pásmem a není třeba nic moc vymýšlet.

Spíše bych se zamyslel nad místností, která by měla k takovému poslechu sloužit.
Ta z fotek je sice hezky zařízená, ale akusticky to nebude přívětivé.
Jestli, pokud nepřejít na sluchátka, nezkusit monitory pro blízký poslech ... ?
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od aretax »

zabiny007 píše:
Bartoli píše:Jo pochopil jsi to totalne spatne (to je problem diskusi s lidmi kteri maji pocity, emoce, jen poslouchaji muziku, flasky magicky zhnou, ale ta samotna technika je fakticky nezajima).
JJ, přesně tak to je a přesně jsi to vystihl. Já jsem opravdu prototyp člověka, pro kterého je muzika o pocitech a emocích a ne o grafech a technice. A mám to tak ve všem. Když jsem kupoval nové auto, "věděl jsem přesně", na jakých parametrech budu při výběru trvat. Ale pak jsem se projel v autě, které nesplňovalo ani jeden z nich a přesto jsem okamžitě věděl, že to je ONO a bral jsem jej. A stejně tak to mám s pořizováním ostatních věcí - vše mne musí zaujmou, vyvolat nějakou emoci. Jsem prostě člověk, kterého by život podle grafů a tabulek nebavil. Proto si nemůžeme nikdy rozumět. Každopádně i tak děkuji za tvé příspěvky a názory.

https://youtu.be/fIWtXWZyv-M
:thumbup:
Neviem pochopiť, prečo to niektorí nechcú pochopiť...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Bartoli »

Kdyby nahodou nekoho zajimala problematika jak moc poslouchate v cimre odrazy zvuku od stropu, stena podlahy - tak se muze zamyslet jak jsou na tom ruzne omnipolarni konstrukce co vyzaruji vykon radialne 360° .

https://www.stereophile.com/content/mbl ... asurements

Vertikalne pochopitelne takove bedny jsou bida a utrpeni, ale to uz je dane konstrukci MBL.

Ale to je jen kousek skladacky pro doplneni skladacky jak moc mohou ty odrazy v cimre dominovat a jak moc zalezi na konstrukci repro. :thumbup:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od PítrsPraha »

Bartoli píše:Jen podotknu ze uzkosvazkove bedny ala JBL M2, JBL4425 a jine hraji simply hodne dopredu a malo energie vyzari mimo osu (jak se rika doboku) a proto odrazy zvuku od zdi, stropu, podlahy jsou utlumeny uz na bednach, a proto, a jen proto takove uzkosvazkove bedny nemusi mit silne zatlumenou cimru.
Takhle napsáno je to opět naprostý nesmysl. Bartoli si, jako obvykle, někde přečetl něco, co se mu pocitově líbí, doplnil do toho svou dojmologickou interpretaci a vznikl paskvil.

Bedny typu JBL M2, JBL4425 vyzáří mimo osu drtivou část energie - komplet basy (nejhlubší, střední, vyšší) a podstatnou část středů. Proto je úplný nesmysl, že odrazy těhle frekvencí jsou nějak tlumeny bednou. Zvlášť v holobytech typu Bartoliho poslechovky a při tak nevhodném umístění beden v prostoru, jsou odrazy od blízkých zdí, podlahy a stropu velmi silné a vytvářejí módy s rozdíly desítek dB.

Takže ano, malá část energie je velmi směrová. Ale jen zlomek z celkové vyzářené energie. V praxi to ale není úplně žádoucí, viz nutnost cvičení s natočením beden mimo poslechové místo a využívání odrazů od nezatlumených zdí.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Bartoli »

Jasne Pitrsi, jen "mala" cast energie a jen v takovem uzkem a nevyznamnem pasmu 1-10kHz......ironie.

Kdyz uz o tom v souvislostech technicky nic nevis tak aspon nereaguj na moje prispevky.

Muzes se treba vyjadrovat na tema jak hraji lampace jadis, vyvojove cca do roku 1960, nebo herbert s vyhybkou za 25 CZK a provedeni kisne s rezomancemi jako lowend....

Nebo okomentuj peknou vizualizaci pokojiku, imho je to velmi vkusne a pekne designove povedene prostredi (zeny maji takove moderni designove cimry rady a i Pitrs ma tokovou moderni panelakovou cimru).

Hlavne zadny flame Pitrsi, vyber si jinou obet kterou ukrizujes :clap:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od PítrsPraha »

O nevýznamnosti toho pásma jsem nenapsal nic, to je zase jen tvůj výmysl.
Faktem ale zůstává, že z pohledu celkové vyzářené ENERGIE, tvoří pásmo tebou uvedené jako od 1kHz do 10 kHz jen malý zlomek, menšinu.

Podstatou mého příspěvku bylo ale upozornit na zavádějící nepřesnost ve tvé doměnce, že "uzkosvazkove bedny ala JBL M2, JBL4425 a jine hraji simply hodne dopredu a malo energie vyzari mimo osu". Není to tak. Mimo osu takové bedny vyzáří většinu ENERGIE (někoho se zeptej, co to slovo znamená). V ose vyzáří jen její malý zlomek.

Chápu tvou dlouhodobou snahu třeba i za pomocí sprostých nadávek a urážek umlčet lidi, kteří upozorňují na enormní množství faktických nesmyslů, výmyslů a "upravených" informací, kterými se dlouhodobě prezentuješ. Ale dokud budeš psát o věcech, o kterých nic nevíš (nejen technika, ale třeba i můj obývák, který je vzhledově i charakterem téměř pravý opak té vizualizace), máš smůlu.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Bartoli »

Pitrsi hlavne tady z toho nedelej flame.
Zkratka ty zvukovod bedny maji pro 90°mimo osu amplitudovy utlum -20 dB.

Kalotovy bedny maji pro 90°mimo osu amplitudovy utlum cca -6dB.

Tim cely to tvoje flame konci, kdo technicky fakta zna nepotrebuje v kazdym prispevku ukrizovat Bartoliho. Jen proto ze se Pitrs vzil do role Jidase a Pilata v jedne osobe tady z toho nedelej Golgotu. :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

Bartoli píše: Muzes se treba vyjadrovat na tema jak hraji lampace jadis, vyvojove cca do roku 1960, nebo herbert s vyhybkou za 25 CZK a provedeni kisne s rezomancemi jako lowend....
Svůj názor jsi již jednou vyjádřil a já jej akceptuji a jak jsem psal výše, je evidentní, že se spolu neshodneme. Není proto nutné, abys to neustále dokola omílal. Prostě přijmi fakt, že jsou lidi, kteří mají rádi jiné věci a např. z tebou preferovaných 1518 mají stejnou kopřivku, jako ty z lampáčů. Takže prosím, už to neřeš, alespoň ne v tomto vlákně. Děkuji.
Bartoli píše:Nebo okomentuj peknou vizualizaci pokojiku, imho je to velmi vkusne a pekne designove povedene prostredi (zeny maji takove moderni designove cimry rady a i Pitrs ma tokovou moderni panelakovou cimru).
Zde mi uniká význam tvého vyjádření. Že máš mindrák z paneláku jsme již z předchozích příspěvků pochopili. Každého věc, na to máš právo. Já bych zase neměnil s Tebou, protože bych nemohl denně hodinu ráno a hodinu odpoledne dojíždět.
Nerozumím ale poznámce, že se pěkné věci líbí ženským. Máš pocit, že chlapům snad ne? Nemyslím si, že ty máš s pěkným a moderním vybavením problém, spíše naopak. Tak to tě na té vizošce s..e? A proč do toho designu a paneláku taháš Pitrse? Pokud se s ním chceš přít, založte si vlákno Pitrs vs. Bartoli a tam si to rozdejte. Ale proč musíte plevelit každé vlákno?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Yngwie »

Hoši, musíte zkurwit každé vlákno neustálými pseudoodbornými hádkami? Je to opravdu nezbytně nutné? :-t

Zabiny chtěl inspiraci a má místo toho guláš ze zvratků .... jinak už to fakt nelze nazvat.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Bartoli »

Ty modejrni holobyty nejsou pro kalotove bedny vhodne - to tady nekterym asi unika (zaklady akustiky cimry a zatlumeni je obecne slabina moderniho holobyt bydleni).

Mimochodem ten pokojik je rozmerove malinky holobyt, vtip je v tom ze cim mensi cimra je, tim rychleji dostanes do ucha ty prvni silne odrazy od zdi a stropu a podlahy (mensi vzdalenost ucha i repra od zdi = rychleji se tam ten odraz zvuk dostane....proto jsou male cimry obecne horsi nez vetsi cimry).

No zkratka kdyby se hifisti s holobyty v panelaku ridili akustickymi poznatky nekupovali by si tam kalota bedny, ale treba nejake lacine second hand JBL M2, JBL 4425, JBL 4435 a podobne uzkosvazkove bedny ktere ty odrazy minimalizuji uz na bednach.

Takhle to technicky funguje, nejsou to zadny imprese oko nazory ale technicke jevy popsane ve vedecke literature.....asi tak podobne jako najdete schema zapojeni lampacu jadis v publikacich z roku 1960, nic tajneho ani kontroverzniho v tom nehledejte. Jen fakta.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od PítrsPraha »

Bartoli, to, co pises o utlumu mimo osu, plati na jen vyskach. To je fakt, na ktery neustale "zapominas".
A i kdyz jeste 100x zopakujes nesmysl o tom, ze bedny s klasickym basakem a hornou potlacuji odrazy, pravdou se to nestane. Plati to predevsim o vyskach a male casti stredu, tedy malinkem zlomku celkove energie vyzarene bednama. Negativnim dusledkem je pak extremni smerovost a z ni vyplyvajici nutnost krizit osy pred posluchacem a tim stejne vyuzivat onech odrazu od sten.

Yngwie, reaguju na fakticke nesmysly, kterymi to tu Bartoli zapleveluje. Jeho pokusy o flame o lampacich nebo nazorech na interier neresim, to je jeho blbost.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Tony »

Yngwie píše:Hoši, musíte zkurwit každé vlákno neustálými pseudoodbornými hádkami? Je to opravdu nezbytně nutné? :-t

Zabiny chtěl inspiraci a má místo toho guláš ze zvratků .... jinak už to fakt nelze nazvat.
Lebo Bartoli.
A bude horšie...
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Bartoli »

PítrsPraha píše:Bartoli, to, co pises o utlumu mimo osu, plati na jen vyskach. To je fakt, na ktery neustale "zapominas".

Yngwie, reaguju na fakticke nesmysly, kterymi to tu Bartoli zapleveluje. Jeho pokusy o flame o lampacich nebo nazorech na interier neresim, to je jeho blbost.

Plati to pro cele pasmo cca 1-10 kHz.

Konkretne upresnuji u beden JBLM2 je -20dB na 90°od 800Hz do 13 kHz....ono je to taky state of the art v komerci dneska, nic akuticky lepsiho v komerci asi neni a je to soucasna mez moznosti co technika umi.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

Bartoli píše:Ty modejrni holobyty nejsou pro kalotove bedny vhodne - to tady nekterym asi unika (zaklady akustiky cimry a zatlumeni je obecne slabina moderniho holobyt bydleni).
Ach jo....
Chtěl jsem radu, jakou aparaturu na blízký poslech v akusticky nevyhovujícím malé pracovně s tím, že se bude jednat o sekundární systém, využívaný okrajově a převážně na noční tichý poslech akustických nahrávek. V zadání bylo, že mám rád lampový zvuk a rád bych jej měl v pracovně, když už mi nezůstal v obýváku. Prosím, vyjadřuj se tedy pouze v rámci tohoto zadání. Kecy o nevhodnosti moderních holobytů pro poslech hudby, teple v paneláku jsou fakt mimo. Prosím, smiř se s tím, že neexistuje jen tvoje pravda. Každý máme jiné preference - někdo rád holky, jiný vdolky a třetí kluky - no a? Co tak se zkusit řídit heslem "žij a nech žít" ? Nezkusil bys to někdy?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od PítrsPraha »

Bartoli píše:Konkretne upresnuji u beden JBLM2 je -20dB na 90°od 800Hz do 13 kHz....
No vidíš, jak sám sebe umíš usvědčit z podsouvání nepravdivých informací. Hodnej :-). A 800 Hz - 13 kHz je jen zlomek ENERGIE oproti pásmu 20 Hz - 800 Hz. Dobře sis naběhl, i tentokrát...
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od adrian »

Yngwie píše:Hoši, musíte zkurwit každé vlákno neustálými pseudoodbornými hádkami? Je to opravdu nezbytně nutné? :-t

Zabiny chtěl inspiraci a má místo toho guláš ze zvratků .... jinak už to fakt nelze nazvat.
Neostava nic ine,len suhlasit...co je smutne.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od adrian »

A nebolo by mozne to vycistit a nesuvisiace presunut do smetista ?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
JAPEX

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od JAPEX »

zabiny007 píše:to janpekarek
Nějaké bližší info - jak to hraje, jaké bedny se k tomu hodí atd, měl bys?
Nyní to mám napojené na Sonus Faber Liuto (86dB) a až mne to překvapilo, že to má celkem i "power".
Zvuk je dobrý, dost dobrý. Na malé bedýnky s nízkou citlivostí i hodně basů...ale je to opět subjektivní pocit.
Takový "Stepping (Isise) od Babatunde Olatunji" jde opravdu překvapivě hodně nízko!
Líbí se mi.

Jinak, zpracovaní je moc pěkně. Zatím tam mám ECC82 od TUNG-SOL (zůstanou) a EL34 od Electro-Harmonix, a ty pekelně topí!
Odpovědět