Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

Aktuálně jsem doladil "hlavní sestavu" v obýváku (viz podpis - jak budu mít více času, napíši i něco do profilu), tak začínám přemýšlet, jak si splním svůj další sen a to druhou sestavu do pracovny. Předpokládám, že to řešit začnu až koncem roku, přesto bych si již teď rád začal dělat jasno.
Zde je mé interní zadání a rozvaha:
- Hlavním požadavkem je sestava, primárně určená na tichý noční poslech převážně akustických nahrávek = jazz, folk, blues (modelová situace - rodina se rozpíná v obýváku u nějaké TV srajdy a já se jdu zašít do pracovny poslouchat muziku :cool: )
- Vzhledem k rozměrům pracovny (= 12m2 , cca 3,5x3,5m, výška 2,5) a vybavení (pracovní stůl, počítače, monitory, uzavřené i otevřené skříně se šanony, dokumenty i knihami atd ) předpokládám, že to bude nejspíše NearField poslech v trojúhelníku max 1,5x1,5m.
- Na akustické úpravy a prvky zde není moc prostor.
- Cenově si představuji investici +- 100tis bez zdroje zvuku (tedy bedny + zesilovač)
- Rád bych postavil alternativu k hlavní poslechovce, takže podvědomě tíhnu k řešení lampový integráč + širokopásmové repro. Popř. dělený lampáč s s využitím preampu JADIS DPL2, který mi z minulé sestavy zůstal. Ale není to podmínkou...

Jak píši, je to projekt na následující cca půlrok, možná rok, takže nespěchám. Předpokládám, že objedu nějaká studia, naposlouchám a pak si vyberu. Přesto budu rád za nějaké nasměrování. Zatím si dovedu představit např. řešení s lampami 300B a širokopásmové repro Lowther, stejně tak i bedny Bodnar Audio od Pavla Dioka + lapové áčko, anebo cokoliv jiného :). Opravdu jsem nyní "před startovní čárou" a řeším, "kterým směrem se vydat"...
:angel:
Budu rád za vaše komentáře, rady i doporučení.
Díky!
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od koudelka »

Já jsem podobnou situaci s druhou sestavou řešil raději solidními sluchátky...
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Bartoli »

Na takovy blizky poslech si muzes vyzkouset treba monitory Genelec 8351, ma to vyrazne lepsi akusticke parametry nez tva hlavni sestava, je to malinke a vhodne i do maly cimry, jsou tam DSP technologie + DRC.
Akorat pak pri primem srovnani u tebe doma bys na 99,99% musel nasledne prodat svy jakoze hlavni HIFI (a nebyl bys prvni takovy co se mu tohle "stalo", neco podobneho mi popisoval jeden nestastny byvaly majitel BW nautilus 803D, slzel mi doma jak ty BW prehraly jiny 10x lacinejsi bedny, no znas to, jak jsme se spolu i osobne bavili v tvym aute o slepych testech, je to zkratka jen HIFI a oko poslechy nejsou vsechno).

Tohle je už fakt docela slusný, objektivně: bhttps://www.genelec.com/8351
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od PítrsPraha »

Bartoliho objektivni okoposlech....

Ale k veci:
Jednoduche rychle reseni by mohly byt aktivni Kefy LS50, pokud by nevadila absence hlubokych basu.
Druhou sestavou to resil treba boxxer, ten poridil regaly Aurum Cantus, z ceho je krmil si uz ale nevzpominam.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
aretax
Příspěvky: 3076
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od aretax »

Ako píše Pitrs, Aurum Cantus sú dobré aj na basy, prípadne skús si vypočuť slovenské NEO. Meniče Accouton robia svoje, aj na basoch. Čo sa týka zosilňovača, asi by Ti pasoval nejaký Jadis, prípadne Canor. Canor som počul hrať s NEO na výstave v BA v malej hotelovej miestnosti a ako to býva, skoro nezatlmenej a hralo to naozaj výborne.
http://www.neoaudio.sk/sk/produkt/crystal1
http://www.nisel.sk/?p=6347
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Bartoli »

PítrsPraha píše:Bartoliho objektivni okoposlech....

Ale k veci:
Jednoduche rychle reseni by mohly byt aktivni Kefy LS50, pokud by nevadila absence hlubokych basu.
Druhou sestavou to resil treba boxxer, ten poridil regaly Aurum Cantus, z ceho je krmil si uz ale nevzpominam.
Tak s Genelec se to srovnavat akusticky neda:

http://www.soundstagenetwork.com/index. ... Itemid=153

Ale nevim co si o tom mysli Pitrs :mrgreen:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

Ahoj, díky za typy k jednotlivostem:

- Sluchátka jsem před časem pořídil, i když ne nějaké špičkové (AKG702), ale nebaví mne to s nimi. Využívám je jen velmi okrajově.

- Genelec bedny znám, i když jen z profesionální praxe. Zvukaři je využívají na vykrytí "slepých" míst v prostorově členitých klubech a vždy mne překvapuje, jaký jsou schopny podat výkon i u živé kapely (bez ohledu na žánr). A to používají mnohem menší,ale dvoupásmové bedýnky, než Bartoli postnul... Ale do pracovny nechci přesný monitorový zvuk, ale spíš pohodový, teplý, lampový, který mne obejme a potěší :-). Toho stejného monitorového zvuku se bojím u KEFu, doporučené Pitrsem. Ale zkusím je někde prubnout, třeba když těmto aktivům předřadím JADIS, nastane překvapení... Spíše se ale bojím paskvilu.

- NEO jsou cenově mimo, ale Cantusy by mohla být zajímavá volba, i když bych se bál pásků a zadního basreflexu... Určitě je ale vyzkouším, mám to k dovozci 5minut pěšky :-)

A když jsme u slovenských NEO - co tak Stealth_mini? Slyšel je někdo na lampách?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od jimmi »

Nie Stealth_mini som nepočul ale dalšie Slovenské bedničky http://www.adamvox.sk/produkty/p20-ashdod a tie zahrali super všetky žánre aj na 15 ročný integráč BVaudio .A su aj prekrásne , na živo omnoho viac ako na obrazku :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

jimmi píše:Nie Stealth_mini som nepočul ale dalšie Slovenské bedničky http://www.adamvox.sk/produkty/p20-ashdod a tie zahrali super všetky žánre aj na 15 ročný integráč BVaudio .A su aj prekrásne , na živo omnoho viac ako na obrazku :thumbup:
Vypadají moc dobře, jen nechápu pár detailů:
- v materiálu píší o basreflexové konstrukci, ale nikde na fotkách nevidím, kde basreflex je. Vše je foceno se zaměřením na nějaký detail ale celkový pohled ze všech stran není - to se za to stydí?
- pak nechápu, že když si někdo dá práci se dřevem, jak tam může dát tak laciný a humpolácký logo (nic proti Humpolci :-) ). To je fakt děs.

Jinak se mi provedení fakt líbí, chtělo by je slyšet, jen se obávám, že to nebude vhodná bedna pro můj prostor. Podle dostupných informací vyžaduje od zadní stěny odstup min. metr a od bočních 0,75. To bych se v pracovně už nepohnul...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Bartoli »

Jen podotknu ze nejake reci o monitorove presnem zvuku jsou tady fakt silne zavadejici.

Kdyz se mluvi o kvalite zvuku u reprobeden tak mozna lze mluvit v reci basnicke o necem jako je hladky a nezkresleny zvuk bez rezonanci (cinkani).

Ono se neda nic delat ale prave ty vselijake udajne mekke a lampove teple zvuky ala Jadis lampace - tak to neni nic jineho nez silne slysitelne harmonicke zkresleni a slity zvuk - to se mnoha lidem muze na oko i libit (naslepo ne).
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

Bartoli píše: Ono se neda nic delat ale prave ty vselijake udajne mekke a lampove teple zvuky ala Jadis lampace - tak to neni nic jineho nez silne slysitelne harmonicke zkresleni a slity zvuk - to se mnoha lidem muze na oko i libit (naslepo ne).
Ale já nic jiného od sekundární sestavy neočekávám (i když nesouhlasím se slitým lampovým zvukem - to při dobrém lampáči a nízké hlasitosti a akustické hudbě není pravda :-) ). Jak jsem psal, hledám alternativu pro obývákovou sestavu, která bude dobře hrát při velmi nízkých hlasitostech a preferoval bych teplý, hřejivý, lampový zvuk pro poslech převážně akustického jazzu, folku a blues. A také chci vzhled, co bude mému oku lahodit. V tomto zde hojně diskutovaný bias přiznávám na celé čáře!
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od pajuna »

Bartoli
Muzes nam popsat jednotlive typy zesilovacu Jadis, ktere si slysel , s cim a konkretne u koho? Hodne by me to zajimalo kdybych se chtel posunout vyse?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od jimmi »

zabiny007 slabo si sa díval, :shock: pekne ich je vidieť.
Skus sa lepšie na tie obrazky pozrieť a zozadu su 2 basreflexy na každom boxe.1.je hore a 2. dole. :cool:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

jimmi píše:zabiny007 slabo si sa díval, :shock: pekne ich je vidieť.
Skus sa lepšie na tie obrazky pozrieť a zozadu su 2 basreflexy na každom boxe.1.je hore a 2. dole. :cool:
Nedíval, jen každý mluvíme o jiném modelu. Ty jsi sice postnul sloupový model ASHDOD, ale mne zaujaly víc jejich regálovky SET-HE-W-ET http://www.adamvox.sk/produkty/p6-set-he-w-et a tam píší ....Stojanová, dvojpásmová, basreflexová reproduktorová sústava s objemom 10 litrov... A na fotce opravdu basreflex není vidět a to logo zde vypadá mnohem hůř, logu se vztahovala i k tomuto provedení... :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od jimmi »

Jeden o voze a druhý o koze , klasika.
Basreflex bude pravdepodobne vzadu.Ak ho nevidno treba sa informovať na firme. :smile:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

jimmi píše:Jeden o voze a druhý o koze , klasika.
Basreflex bude pravdepodobne vzadu.Ak ho nevidno treba sa informovať na firme. :smile:
Pravděpodobně ano, jen mi přijde divný, že je tam 28 produktových image fotografií, ale basreflexu a pohledu na zadní stěnu se fotograf vyhýbal. Ale co už, uvidíme, resp. uslyším :-). Tím bych asi pro tuto chvíli produkty AdamVox opustil, díky za tip.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Federmann »

zabiny007 píše:Jak jsem psal, hledám alternativu pro obývákovou sestavu, která bude dobře hrát při velmi nízkých hlasitostech a preferoval bych teplý, hřejivý, lampový zvuk pro poslech převážně akustického jazzu, folku a blues.
co tak něco takového příjemně jemný, hřejivý tón ...příjemný analogový až lampový zvuk s detaily i impulsem
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

To bohužel nesplňuje další, i když přiznám že povrchní podmínku...
zabiny007 píše: A také chci vzhled, co bude mému oku lahodit. V tomto zde hojně diskutovaný bias přiznávám na celé čáře!
Prostě směřuji k potěšení tohoto typu... :razz:
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Federmann »

Překrásný stroj :thumbup:

Já sice elektronky používám, ale pouze v hybridech, jako budič a konec HEXFETy, zato to nemá celkovou zpětnou vazbu, brzy bude k poslechu.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od PítrsPraha »

zabiny007:
Kefy maji takovy sussi presny zvuk. Pro to, co hledas, by Cantusy byly urcite lepsi. Jsou i krasne a perfektne zpracovane. Zvukove maji takovy bohaty barevny stavnaty zvuk. Pasek je citlivy na ostre hrajici zesilovace, to ale s dobrym lampacem nehrozi.
Urcite nevynech Sonus Faber rady Venere...
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

Vzhledem k k dotazu, co jsem dostal do SZ možná nejsou některé detaily úplně zřejmé, tak zde kopíruji odpověď, kterou jsem dal tazateli:

- nejde mi o poslech u PC. Tam mám aktivní Audioengine A5+ do kterých hraji z PC pře DAC Audioengine D1. Jako podkres k práci, nebo na kontrolní poslech při výběru hudby to stačí, ale pro účely které popisuji výše ne.
- určitě nebudu hrát z PC. Zdroj zatím neřeším, ale bude to LP a CD. Přemýšlím, že časem nahradím analogovou větev v obýváku a tu co tam mám teď přesunu právě do pracovny, nebo koupím do pracovny něco jiného, když se objeví na bazaru zajímavá nabídka. K tomu pak doplním CD přehrávač. Ale to teď nechci řešit..

to PitrsPraha:
- Venere jsem slyšel, když jsem vybíral bedny do obýváku a bylo to pro mne jedno z největších zklamání. Čekal jsem od nich mnohem víc. Každopádně nevylučuji nějaký vyšší a starší model Sonusů, třeba Olympica 1.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Dieter Burmester »

No pokud se ti Venere nelibily, tak s Olympicama IMHO neuspejes uz vubec :smile:
Dieter Burmester
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Bartoli »

PítrsPraha píše:zabiny007:
Kefy maji takovy sussi presny zvuk. Pro to, co hledas, by Cantusy byly urcite lepsi. Jsou i krasne a perfektne zpracovane. Zvukove maji takovy bohaty barevny stavnaty zvuk. Pasek je citlivy na ostre hrajici zesilovace, to ale s dobrym lampacem nehrozi.
Urcite nevynech Sonus Faber rady Venere...
Nemají. To je uskali te nepresne frazeologie. Tahle fraze o sussim a presnym zvuku jakoby podprahove naznacuji ze jde o neutralitu (ze ty bedny nic nepridavaji, nezvoni a nedeformuji a nezkresluji), coz objektivne u tech KEF neni pravda. Ty paskovy bedny Aurum Cantus dtto.

Technicky by u nekvalitnich reprosoustav ala KEF/Aurum Cantus spise bylo vhodne napsat ze zvuk je zkresleny/silne zabarveny a frekvencne nevyrovnany.

Nakonec jde jen o tu frazeologii, u lampovych zesilovacu s extremne vysokym zkreslenim je taky trochu zavadejici mluvit o teplem zvuku, kdyz je to jen vysoky prales harmonickeho zkresleni:

https://www.stereophile.com/content/jad ... asurements
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od PítrsPraha »

Bartoli píše:To je uskali te nepresne frazeologie. Tahle fraze o sussim a presnym zvuku jakoby podprahove naznacuji ze jde o neutralitu
Nic takového jsem nenapsal. Tzn. je to úskalí domýšlení si nenapsaného, jen aby bylo s čím nesouhlasit. Je to jen tvůj "odborný" vhled, za který už jsi dostal trvalý ban na všech ostatních CZ/SK diskusních fórech.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od PítrsPraha »

zabiny007:
Jasně, je to o vkusu a očekáváních. Já slyšel Venere 2.0 (ale bylo to na přehnaně kvalitním železe) a měly příjemně měkký, plynoucí zvuk, kterej ale nebyl slitej a měl detail i dynamiku. A na velikost beden překvapivej objem basů, který taky nebyly úplně bláto.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od pajuna »

pajuna píše:Bartoli
Muzes nam popsat jednotlive typy zesilovacu Jadis, ktere si slysel , s cim a konkretne u koho? Hodne by me to zajimalo kdybych se chtel posunout vyse?
??? Na zaklade mych znalosti mistniho trhu predpokladam, ze jich tolik nebylo. Ty mas nejspise zkusenosti vyraznejsi. Nicmene pockam, az to vse sepises.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od pajuna »

zabiny007 píše:
To bohužel nesplňuje další, i když přiznám že povrchní podmínku...
zabiny007 píše: A také chci vzhled, co bude mému oku lahodit. V tomto zde hojně diskutovaný bias přiznávám na celé čáře!
Prostě směřuji k potěšení tohoto typu... :razz:
Obrázek
Smerujes dle meho naprosto spravne (zajiste i na zaklade tve vlastni zkusenosti:-))! Chce to trochu citlivejsi bedynky. Ja jsem sel kvuli tomuto atributu se ze zesikem podstatne vyse, nicmene v prvni sestave. i35 by se dala asi sehnat i celkem slusne.
Narozdil od nekterych tlachalu a chytraku, jsem od Jadis vyrobky slysel min.10x na ruznych sestavach

Pri staveni te druhe sestavy jdu naopak sice do nizsi kategorie, ale s mensimi sloupky a tranzistorem pro bezny poslech i obcasnych jinych zanru.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
JAPEX

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od JAPEX »

Ciao,
a co tohle:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od adrian »

[/guote]Prostě směřuji k potěšení tohoto typu... :razz:
Obrázek[/quote]
A co tak sa vratit k Harbeth ? Tentokrat pani manzelka nebude namietat,nakolko to budes mat v pracovni. K tomu spominany Jadis,ale moc neverim,ze sa zmestis do rozpoctu,potom ho budes musiet navysit.
harbeth-monitor-301-domestic.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

adrian píše: A co tak sa vratit k Harbeth ?
Zrovna dnes mne to napadlo, když jsem se řítil po D1 do Prahy. Tedy vlastně neřítil, ale popojížděl. A vlastně ne po D1, ale po úplně ucpaném průjezdu přes Velmez, protože D1 byla opět neprůjezdná. Nesnáším D1!
Ale zpět k Harbetům - tento menší model neznám, jen ten HL5 a mám obavy, že má malou citlivost a zda na to budou lampy stačit... I když -ty vlastně krmíš HL5 integráčem od Lebena, že? Škoda, že to mám k tobě tak daleko, moc by mne zajímalo, jak ti to hraje.
A cena - víš jak to v tom našem koníčku je... Nějaký limit si předem člověk musí stanovit, aby se od něčeho odrazil. :cool: Každopádně jak jsem psal, na koupi nespěchám, není to aktuálně na pořadu dne, takže stačí vyčkat, on se vždy objeví nějaký demo model - zrovna teď o jednom se slevou 30tis vím...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

to janpekarek
Nějaké bližší info - jak to hraje, jaké bedny se k tomu hodí atd, měl bys?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

PítrsPraha píše:Já slyšel Venere 2.0 (ale bylo to na přehnaně kvalitním železe) a měly příjemně měkký,
Já je slyšel jen u prodejce na CA 8XX a byl to pro mne fakt průšvih. Basy vůbec nezněly, jen tak nějak z beden "vytékaly", nevím jak to lépe popsat.
Dieter Burmester píše:No pokud se ti Venere nelibily, tak s Olympicama IMHO neuspejes uz vubec :smile:
Z řady Olympic jsem slyšel sloupy, tuším že to byl model 3, na zdroji Meridian a to neznělo špatně, ale úplně se to hodnotit nedá, protože u prodejce v převáděcí místností byla mezi mnou bednami šílená hradba zesilovačů, přehrávačů a beden. Dost jsem se divil, že se dá něco tímto způsobem prezentovat...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

pajuna píše: Narozdil od nekterych tlachalu a chytraku, jsem od Jadis vyrobky slysel min.10x na ruznych sestavach
Prosím, mohl by ses podělit o zkušenost, jaká kombinace tě nejvíce oslovila? Popř, jaké bedny bys doporučoval zahrnou do výběru, budeme -li se bavit o integráči úrovně i35?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Bartoli »

Kdyz uz se nezavazne probiraji okodojmy z poslechu ruznych vysokozkreslujicich lampacu, ja jsem slysel pred lety jen jadis integrac cca za 100 000 CZK: zvuk byl priserny zapatlany zkresleny a totalne slity - zcela v souladu s extremne vysokym harmonickym zkreslenim, viz mereni stereophile.

Kdyz jsme u lampacu, ono to jde udelat i snesitelne - mel jsem dlouho audiomat solfege a to teda hralo o mnoho lepe nez jadis. :thumbup:

Obecne na technicke stupnici ty lampy extremne zkresluji a jsou naslepo uchem vyhodnoceny - na chvost, podobne jako rezonancemi prolezle repro a jine silne zkreslujici antihifi zarizeni.

Prece jen vyznam souslovi high fidelity je vysoka vernost, coz tady jaksi se potira tim extremnim zabarvenim a zkreslenim, ale uznavam ze na oko maji lampy takhle v noci kdyz se zhasne a magicky to sviti svoje oko kouzlo, nedivim se ze se to stale dobre prodava.

Akorat lampy v lete v panelaku u Zabiny007 budou saunovat rozhicovany panelak na 30°C ++ :thumbdown:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

Bartoli píše:.. mel jsem dlouho audiomat solfege a to teda hralo o mnoho lepe nez jadis.
A ty jsi je měl možnost vede sebe porovnat a slyšet? S kterým typem to srovnáváš?
Bartoli píše: Akorat lampy v lete v panelaku u Zabiny007 budou saunovat rozhicovany panelak na 30°C ++ :thumbdown:
Mno... ty máš ale starosti. :crazy: Každopádně zbytečné - barák máme dobře zaizolovaný, poslechovka směrem na jih, takže to tak děsné není. A když srovnám bývalý lampáč s KT120, tak mohu zodpovědně říct, že PRIMARE bez lamp hřeje možná i o trochu víc :razz:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Frogyman »

zabiny007 píše:
Bartoli píše:.. mel jsem dlouho audiomat solfege a to teda hralo o mnoho lepe nez jadis.
A ty jsi je měl možnost vede sebe porovnat a slyšet? S kterým typem to srovnáváš?
Ideálně prosím napiš, i na jakých bednách. Opravdu mne to zajímá, protože i audiomat solfege je jeden ze zesilovačů, které mám v nějakém širším výběru. Zatím jsem slyšel jen model Arpege na Spendorech...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od adrian »

zabiny007 píše:
adrian píše: A co tak sa vratit k Harbeth ?
Zrovna dnes mne to napadlo, když jsem se řítil po D1 do Prahy. Tedy vlastně neřítil, ale popojížděl. A vlastně ne po D1, ale po úplně ucpaném průjezdu přes Velmez, protože D1 byla opět neprůjezdná. Nesnáším D1!
Ale zpět k Harbetům - tento menší model neznám, jen ten HL5 a mám obavy, že má malou citlivost a zda na to budou lampy stačit... I když -ty vlastně krmíš HL5 integráčem od Lebena, že? Škoda, že to mám k tobě tak daleko, moc by mne zajímalo, jak ti to hraje.,
Ano,Leben ma 40W v AB a bohate staci. Ma lepsie pod kontrolou repro ako napr.ECI 5 mk2,ktoru som mal pred nim. Ushe Mini Two hrali kontrolovanejsie nez so 110W tranzistorom. Nemyslim si,ze 30W v A (Jadis i35)je malo. Ale osobnu skusenost fakt nemam. Treba vyskusat... Harbeth su vsetky uvedene ako "easy driver" . Na druhej strane nevidim problem pouzit ako near field SHL5,mam to skoro momentalne pobobne,pocuvam v trojholniku 2x2 m . Vyborny zvuk.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Bartoli »

Audiomat arpege nebrat, ten hraje priserne zkreslene. Jen a pouze ten audiomat solfege je povedeny a hraje vcelku ciste.

Ten jadis hraje asi tak stejne mizerne jako ten arpege.

Mimochodem ten leben neni vubec spatny, jsem to slysel na ruznych bednach a rozhodne se mi libil vice leben nez jadis.

BTW lampac s 4x KT88 tak brutalne hreje ze v panelaku v lete to bylo nesnesitelne, uz bych to nechtel ani zadarmo (ani panelak ani lampy). :lol:
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od Bartoli »

adrian píše:
zabiny007 píše:
adrian píše: A co tak sa vratit k Harbeth ?
Zrovna dnes mne to napadlo, když jsem se řítil po D1 do Prahy. Tedy vlastně neřítil, ale popojížděl. A vlastně ne po D1, ale po úplně ucpaném průjezdu přes Velmez, protože D1 byla opět neprůjezdná. Nesnáším D1!
Ale zpět k Harbetům - tento menší model neznám, jen ten HL5 a mám obavy, že má malou citlivost a zda na to budou lampy stačit... I když -ty vlastně krmíš HL5 integráčem od Lebena, že? Škoda, že to mám k tobě tak daleko, moc by mne zajímalo, jak ti to hraje.,
Ano,Leben ma 40W v AB a bohate staci. Ma lepsie pod kontrolou repro ako napr.ECI 5 mk2,ktoru som mal pred nim. Ushe Mini Two hrali kontrolovanejsie nez so 110W tranzistorom. Nemyslim si,ze 30W v A (Jadis i35)je malo. Ale osobnu skusenost fakt nemam. Treba vyskusat... Harbeth su vsetky uvedene ako "easy driver" . Na druhej strane nevidim problem pouzit ako near field SHL5,mam to skoro momentalne pobobne,pocuvam v trojholniku 2x2 m . Vyborny zvuk.

Easy driver zalezi hlavne na tom jakou maji reprobedny citlivost a prubeh impedance - https://www.stereophile.com/content/har ... asurements

Ty bedny Herberth HL5 maji citlivost 85-86 dB a impedeanci min 6 ohm = to je v komerci nadprumerna hodnota, takovy bedny (jinak akusticky podprumerna mizerie) budou jiste lepsim resenim pro vecne limitujici lampy nez nejake pidibudky ala dynaudio 2p. s citlivost 81-82 dB s min impedanci kolem 3 ohm).

Technicky to proste takhle funguje.
Odpovědět