Phono preamp Dynavox TPR-1

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Ajven Black
Příspěvky: 16
Registrován: 19 bře 2017 20:44
Bydliště: Trnava SR

Phono preamp Dynavox TPR-1

Příspěvek od Ajven Black »

Všetkých na tomto fóre srdečne zdravím a ako začínajúci hi-fista sa chcem opýtať a možno poprosiť o radu vo svojom úplne prvom príspevku na tomto fóre. Chcem prejsť na počúvanie vinylov, lebo počúvať CD ma už akosi omrzelo po istom čase. Gramofón mám Thorens TD190-2 s prenoskou OMB10 a chcem si kúpiť predzosík, ale neviem aký by sa k MM prenoske hodil najlepšie. Pozeral som dlho na Pro-ject tube box DS2, ale tu som sa dočítal, že s predchádzajúcimi modelmi boli problémy. Ja chcem elektrónkový predzosilňovač. To je podmienka, lebo neskôr bude aj koncový zosilňovač lampový. Rozpočet je max. do 700 Eur. Máte nejaký tip na lampáčik ku môjmu gramofónu? Za všetky komentáre veľké ďakujem ;-) :thumbup:
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Phono preamp Dynavox TPR-1

Příspěvek od efičák »

Zdravím Tě srdečně Ajven Blacku a zvu tě k čerpání informací na našem fóru.

Tvůj dotaz je poměrně složitý. Nikdo píšící nemá o tvém phonu informaci a google moc neporadí.
Na elektrikářských webech jsou jen stesky na kvalitu dílů od nichž se zvuk degraduje, ale i podstatné výhrady k návrhu.
Taky se nemůžu dopátrat, jestli tam vůbec MM korekce RIAA jsou ?

Jsou-li, pak tě ta kombinace Thorens s povedenou Ortodfon OM10 může potěšit, ale za tu cenu hrajou lépe obyčejné operákové phona na MM, třeba Phono box S.

Z mých zkušeností mi dlouho a dobře sloužil Tube box II., což je hybrid 12AX7 s operákem, ale pro akustickou jazzovou hudbu se mi líbil.
Protože tento Thorens není lupoidní detailista s drtivou basou nehrotil bych nároky a nevyhazoval peníze za polopokus o čistě lampové řešení.
Dej si na čas a poslouchej s přiměřeným předzesilovačem k gramci.

Svěřím se ti s mým TOP lampovým řešením. Je to Canor 306 s triodama 6SL7. Opravdu podařené phono až je škoda jej pro MM doporučit, s trafem pro MC hraje famfárově.

Pak mě nadchlo zapůjčené DIY phono od Peera. 6 triod bez celkové zpětné vazby, zvuk jak malovaný, absolutně analogový. Byl to projekt asi z Číny, upravený a prodávaný německou manufakturou. Opět jen pro MM, nebo MC se silnějším výstupním napětím, odeálně od 0,9 mV.
Magický plný zvuk.

Starší Audio Research je hybrid, což není tak prostorové a efektní jako plná lampa. Měl sem jeden zapůjčený a velmi sem si užíval dálkové ovládání . :)

Nevím, jak hraje phono od JJ ze Slovenska, nikdo to nepomlouval asi slušný výsledek

Je spousta projektů čistě elektronkových phon na čínských stránkách, ale k tomu ti nic nenapíšu.

Vím, že touha po silnějších zvukových dobrodružstvích je silná, ale gramo zvuk ve vyšší kvalitě je velmi drahý a když seženeš dobrý digitál v HiRes a DSD, může být zvuk srovnatelný jen v drážce to sem tam praskne. :-?

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Ajven Black
Příspěvky: 16
Registrován: 19 bře 2017 20:44
Bydliště: Trnava SR

Re: Phono preamp Dynavox TPR-1

Příspěvek od Ajven Black »

Ahoj Efičák a ďakujem ti za odpoveď na moje otázky. Máš pravdu v tom, že som si asi fakt vybral drahý koníček, ale pre mňa hudba je droga, no a to nie je nikdy lacný špás :) Som rád, že si ohodnotil prenosky OMB 10 ako dobrú voľbu v gramofóne Thorens. Je tam vlastne od výroby už osadená, ale čím viac čítam všetky fóra, zisťujem, že gramofóny a vinylové platne sú veľká veda až alchýmia. Trocha som zneistený výberom MM prenosky a uvažujem, či nie je lepšie MC prenosku kúpiť. Možno hlúpa otázka, ale nanašiel som nikde inde odpoveď - ako sa prejavuje opotrebovanie LP počtom prehraní? Je rozdiel medzi MM a MC v tom ako ihla dokáže zničiť platňu mnohonásobným prehrávaním? Čo ak je zle nastavený prítlak prenosky na platňu? Ako zistím, že výrobca dobre nastavil všetky hodnoty na môj typ prenosky, aby som si neničil platne? #:-s
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Phono preamp Dynavox TPR-1

Příspěvek od efičák »

Na fóru dodržujeme přehlednost tím, že se držíme názvu vlákna.

Proberme teď prosím Dynavox TPR-1.
Dosud nikdo nenapsal, asi se tedy nedovíme něčí zkušenost s tímto spíše v Německu známým předzesilovačem.
O phono vstupu se na netu nepíše, předpokládám, ale nevím, zda to není jen elektronkový předzesilovač.
Kdybys ho doplnil o koncový elektronký zesilovač, měl bys zajímavou sestavu s nejistým výsledkem.

Můj vlastní vkus je spíš elektronka jen v předzesilovači a výkon nějakým tranzistorovým koncákem s příjemným charakterem.
Povedené jsou hybridní integráče Xindac. Jeden model má neutrální ECC88 které mám rád pro jejich nevtíravost. Tobě Ajvene nic nenutím, jdi si svou cestou :)

Naposled sem ségře nainstaloval Ortofon OMB5 na automatický Akai 103. Tahle nenápadná malá přenosková kouzelnice se přizpůsobí skoro každému ramínku a přitom neodhalí slabiny v mechanice staršího levného HiFi. MC přenoska s nízkým výstupním napětím je kvalitnější a středy z ní jsou více přesvědčívé ale pro Akai to byla příliš dobrá přenoska, protože odhalila všechny vůle v mechanice použitého přístroje.

Rád bych viděl o co máš zájem v přístrojích, jaké máš zkušenosti, co posloucháš, nejlépe ve vlastním vlákně - členové.

Moje nejhezčí vzpomínka na OMB10 je z Project Perspektivu do děleného zesilovače Atoll a beden Sonus Faber Concerto. Celé to bylo vyvážené a živé a současně analogově hladké s velkou barevností. Ortofonka silnou převahou potlačila celkem kvalitní CDP Atoll.

Kombinace vybraná Thorensem je promyšlená, velmi lehké ramínko s OMB10 ladí dobře a výběr lepší dražší přenosky nemusí dopadnout dobře.
Pohodlný automatický gramofon není dost tichý na MC přenosku.

Eliptický hrot OMB10 je dobrý, má nižší přítlak a tím je opotřebení v celku zanedbatelné. Nastavení Thorense by bylo dobré vidět někde na videu, nebo od zručného kamaráda a pomůckami.
Zkus Youtube.
https://www.youtube.com/watch?v=2iPVIWmjsg0
Zvuk dobrý - všechno dobré
Odpovědět