Nákup přes BOON TRANS

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od lidumil »

Při brouzdání po Hifi-Shark jsme narazil na McIntosh MA 6700 za 2400 E. Pán nabízí poslání přes http://boon-trans.eu/@page=Home.php nemáte s tím někdo zkušenost? Jednak ta cena mi přijde dosti nízká a ty stránky s datem 2017 taky nebudí moc důvěru :eek:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od Yngwie »

Jestli na slepo, tak jedině PayPal a nejlépe přes nějaký uznávaný portál typu ebay, audio-markt.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od lidumil »

Jj, Pay-Pal nechce - aspoň ne v tuhle chvíli a má to vystavené na http://www.annunci.net/latina/audio-tv- ... er-2021273 Je tam jen jedno foto, ale nemá problém osobního předání v Římě.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od LawIAR »

Skutočne by ma zaujímal dôvod odmietnutia paypal :D
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od jimmi »

Pozor na podvodníkov.Viac fotiek si daj poslať. PayPal je spolahlivý ak ho máš dobre nastavený.

"omnes viae Romam ducunt"

:cool: :roll:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od lidumil »

Jj, psal jsem o víc foto a on nic. Zjišťoval jsem přes známé a registry spedičních firem a je to podvodník, ta firma je snad ze Slovenska a má pozastavenou činnost. [-x . Další opět přes italský server - tentokrát Němec - mi nabídl poslat to buď http://www.gls-transport.eu/ nebo https://www.eco-treuhand.de/ poslal i další fota, dokonce foto své občanky-pasu , jen nějak nesedí údaje. V pasu bydlí v Rakousku, poslal adresu do Německa, údajně doktor zubař s ordinací v Hamburku, bydlí v Grossostheimu a inzerát je z Janova. Je to MA 6300 za 2150 E. Napsal jsem, že přijedu osobně, tak uvidím.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od Mark Levinson »

Lidumile,
bacha na to, to fakt vypadá podezřele. Jednou jsem slyšel, že tito podvodníci ani to zboží nemají a foto pochází normálně z netu. Takovou věc bych opravdu vyzvedával jen osobně, vyplatí se dát navíc 100€ na naftu a mít jistotu.
Mark Levinson
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od LawIAR »

Pochybujem, osobne, že dôjde k stretnutiu. Mám za to, že predajca predpokladá, že potenciálny záujemca sa nebude chcieť stretnúť a ponuku stretnutia bude považovať za dostatočné odôvodnenie jeho serióznosti. Aby to neskončilo tak, že predajca sa vyhovorí na čokoľvek, prečo sa nemožno stretnúť.

Prinajhoršom si aspoň pozrieš mesto miest. :lol:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od lidumil »

Jj, přesně tak to je. Zboží nemají a fota jsou z netu. Je to legrace si s nimi psát. Další nabídku mám z Hamburku, ta zatím vypadá seriozně, ale adresu ten člověk neposlal :thumbdown:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od aretax »

Aj moja rada je - daj od toho ruky preč. Tá cena je podozrivo nízka. Pri osobnom prevzatí riskuješ "iba" výlet do Ríma. Čo sa týka platby vopred, o tom ani neuvažuj a na Pay Pal mám tiež svoj názor. Pay Pal uvoľnuje peniaze na základe potvrdenia o odoslaní tovaru, prípadne o jeho prevzatí. Špeditér neručí za obsah zásielky. Odovzdá Ti krabicu, Ty potvrdíš jej príjem. Podmienky pre Pay Pal sú splnené. Ak v krabici bude tehla, sorry. Možno by si to vedel vybaviť na základe potvdenia svedka - špeditéra (ak bude ochotný svedčiť), ale vieš si predstaviť tie komplikácie? Nie sú to moje halucinácie, tie podvody tu už boli, vyšetrovali sa a nič sa nevyšetrilo. Ja si osobne kúpim cez Pay Pal napr. platňu a pod., ale nikdy nie vec nad 100 - 200 € (už som kúpil v USA na Discogs LP cez Pay Pal asi pred 3 rokmi a do dnešného dňa nič nemám. Bolo to iba 30 €.
Ponúkni mi, že sa stretnete v Prahe a že mu zaplatíš cestu - čo Ti na to povie? A na záver: Ty si trúfneš kúpiť taký stroj bez toho, aby si ho vyskúšal?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od Frogyman »

add PAYPAL
Trochu odbočím a budu nesouhlasit s Aretaxem ohledně plateb na PayPal.
Pokud jsi před posíláním peněz opatrný a používáš v maximální míře zdravý selský rozum, platby přes PayPal se není třeba bát. Za poslední tři roky jsem tak realizoval více než 100 nákupů v cenách od pár Euro až po cca 1500 liber a problém byl jen 2x, vždy při nákupu vinylů. 1x dodavatel (obchodník z Discogs) nedodal nic, takže jsem založil v paypal spor a za pár týdnů jsem měl vše zpět. A pak jiný obchodník (kamenný vinyl shop z NL) poslal jen půlku a přestal komunikovat - opět jsem založil spor a obchodník po dvou týdnech poslal (asi omylem) úplně celou částku zpět - tedy i za to zboží, co mi už poslal.Důležitý je jen nemazat emaily, archivovat komunikaci a pokud je problém se zásilkou, hned si vše nafotit, ideálně včetně obalu, uložení atd...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od Dieter Burmester »

Je to spise tak, ja pise zabiny. Ja jsem byl parkrat pri nakupu vinylu od Polaku taky o*eban, avsak PayPal mi ty penize pak vzdy poslal zpet. Na zaklade toho jsem se nebal jednou zaplatit PayPalem dosti vysokou castku. Platby PayPalem bych se nebal :thumbup:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od aretax »

Vy máte svoje skúsenosti, ja som bol svedkom tej, čo som napísal. Tu sa ani tak nejedná o platbu cez Pay Pal, ako o dodanie tovaru a v prípade problémov o vymáhanie nápravy. Rozhodnutie je na každom z nás. Ako som písal, cez Pay Pal objednávam max. do 200 €, čo v prípade problémov môžem pokladať za stratu na účet svojho hoby. Vonkoncom nie prístroje, kde môže byť problematický aj ich technický stav, za ktorý Pay Pal nenesie zodpovednosť. A už vôbec nie z Talianska, nanajvýš tak od renomovaného nemeckého obchodníka. Tam ale zas nepotrebujem Pay Pal a pokojne zaplatím vopred bankovým prevodom. Radšej ako Pay Pal by som použil akreditív, kde si sám môžem určiť podmienky odblokovania peňazí. Ale každý nech si sám vyberie, čo mu vyhovuje.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od LawIAR »

Zabiny, Dieter :thumbup: :thumbup: :thumbup:

úplný súhlas a podobné skúsenosti.

edit: aretax, bankový akreditív môže použiť aj fyzická osoba na súkromné účely? Fakt sa pýtam, lebo neviem.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od lidumil »

Je legrace si si nimi psát, posílají mi maily tu v italštině, tu německy, tu anglicky, poslal i scan pasu - asi ho ukradl. ani jeden na osobní převzetí nereagoval, maily a nabídky mají stejnou formu .... Jediný jakžtakž seriozní se jeví obchod https://www.soundandmore.com tak uvidíme. :cool:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
mirec1
Příspěvky: 33
Registrován: 27 úno 2012 09:06

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od mirec1 »

Nakupoval som zo zahranicia viac veci. V prvom rade kupujem zo studia , ktore ma dobre referencie. Od sukromnika iba v pripade , ked nie je registrovany par dni a tiez je dobre pozriet jeho feedback.
Po splneni tychto podmienok nemam problem poslat peniaze priamo na ucet predajcu.
Ak je cena velmi vyrazne vyhodna a predajca bez feedbacku , urcite neriskujem. To sa da kupovat iba osobne.
Ak viem co chcem a mam trochu trpezlivosti , vzdy sa dany vyrobok casom objavi u overeneho predajcu ..... :)
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od lidumil »

A co tohle? Máte někdo zkušenost s ebay kleinanzeigen? https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 4-172-4293
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od Dieter Burmester »

To je normalni eBay, ale na prodej malickosti. Jestli je zesik malickost, to nevim. Ale koupe bych se nebal.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od lidumil »

Pro prodejce asi je, ale má platbu přes paypal ...
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nákup přes BOON TRANS

Příspěvek od aretax »

LawIAR píše:Zabiny, Dieter :thumbup: :thumbup: :thumbup:

úplný súhlas a podobné skúsenosti.

edit: aretax, bankový akreditív môže použiť aj fyzická osoba na súkromné účely? Fakt sa pýtam, lebo neviem.
To závisí od banky. Ale osobne nevidím dôvod, prečo by to nešlo. Cez Tatrabanku sa to dá.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět