Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od motýl »

Ahoj. Předem omluva za vstup lowenďáka do vašich high sfér. Nasbíral jsem nějaké zkušenosti v audiotechnice, bastlením a pročítáním recenzí a fór. Pomalu mne to přestává bavit a rád bych to ukončil. Vybral jsem z diskuzí zde pár postřehů a okomentoval je svým postojem.
--------------------------------------------------------------------------
Ke mně přišel Xavian v roce 2014 po dlouhém a finančně bolestivém hledání dokonalého zvuku. Je mi přes 50 a už mám opravdu vyřešeno . Bravo, já hledám totéž.
Obecně bych řekl, že Xaviany potřebují neutrální zesilovač . To bych asi měl.
Hybridní či povedený hladce hrající tranzistorový integráč, protože obyčejné levnější bedny prostě na dobrém zesilovači hrajou líp, než super drahé bedny nedokrmené zesilovačem. Mám v úmyslu Xavian Delizia nebo Joy. Na víc nemám.
Doladit sestavu do plné spokojenosti nelze, neb rozdíl v nahrávkách samotných je tak obrovský, že se nelze nikdy vyhnout kompromisům. S tím velmi souhlasím a dodal bych, že pro poslech té které hudby je zásadní aktuální citové rozpoložení. U rockové laděné sestavy jest těžko relaxovat. Pořád a stále si myslím, že opravdový hudební fanda by měl mít dvě odlišně vyladěné aparatury a „přepínat“ dle hudby.
Nejdůležitější ovšem není na čem posloucháme, ale co posloucháme. To považuji za podceněnou záležitost. To je už vyzkoumáno, že příjemná nahrávka zní na levném hifi snesitelněji než plochá nahrávka na stotisícovém. Stará sestava si vynucovala své cédéčka, jež jsem měl už připravené u CDP, prostě mě zabarvení donutilo vybrat hudbu, které to nevadilo . Trefa, taky mne čeká selekce. Na tom je HiFi těžké, protože návyk na zvuk s zabarvením, třeba líbivým je těžké prolomit. Řekl bych, že tohle se netýká těch, kteří mají omezený rozpočet. Já osobně hledám příjemný zvuk, protože hudba mi slouží k odpočinku a nemám takové ušiska, abych poznal, co je správně a co ne. Poznám jen, kde je víc detailů a různorodost barvy zvuku.

Máte pro mne nějaké rady? Dík.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od Dasta »

Myslím, že s Xavian Joy neuděláš chybu. Vpohodě ozvučí obývák běžných rozměrů . Filosofie Xavianu relaxačnímu poslechu vtechto vstupních modelech přeje.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PavelDosko »

zdar, a jaky ze to mas zesilovac ? a jak velky poslechovy prostor ? Poslouchat budes rock ?
neni placka, neni highend
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od motýl »

Otázku na zesik jsem čekal. Když se mi nebudete smát!!!?, Mám dva různé zesilovače, ale řešení hledám pro Yamahu A-S500, která mne nadchla pevným basem na docela obyčejných bednách, pokud to ty bedny umožňují, a to bez korekcí. Kdybych byl 100% přítelem rocku, nic bych neřešil. Když mi jebne, krátce poslouchám tvrdší muziku (během dne) a na pohodu zase jazz a pop (večer). Proto hledám bedny, které budou charakterem jemnější, melodické,"jazzové". Ve své podstatě útěk od hloupých večerních pořadů v televizi směrem k poslechu muziky. CD mi vyhovují, nehodlám řešit analog. Dokonce jsem našel test, ale ještě nečetl. http://www.avhub.com.au/product-reviews ... est-395710 No jo, tohle je pro vás tady komerční ořezávátko. No a poslech cca ve 5x4 m, maximálně střední hlasitost.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od lubin »

Podle toho co píšeš Motýle (a v prvním příspěvku máš několik krásných pravd...) , bych to viděl na poslech DYNAVOICE DF-5, protože sy myslím, že si právě s Tvojí Yamahou náramně pasují....ale nechci Tě zrazovat od "příjemných" Xavianů...jen, jestli to máš blízko, tak je někde poslechni....
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od adrian »

motýl píše:Otázku na zesik jsem čekal. Když se mi nebudete smát!!!?, Mám dva různé zesilovače, ale řešení hledám pro Yamahu A-S500, která mne nadchla pevným basem na docela obyčejných bednách, pokud to ty bedny umožňují, a to bez korekcí. Kdybych byl 100% přítelem rocku, nic bych neřešil. Když mi jebne, krátce poslouchám tvrdší muziku (během dne) a na pohodu zase jazz a pop (večer). Proto hledám bedny, které budou charakterem jemnější, melodické,"jazzové". Ve své podstatě útěk od hloupých večerních pořadů v televizi směrem k poslechu muziky. CD mi vyhovují, nehodlám řešit analog. Dokonce jsem našel test, ale ještě nečetl. http://www.avhub.com.au/product-reviews ... est-395710 No jo, tohle je pro vás tady komerční ořezávátko. No a poslech cca ve 5x4 m, maximálně střední hlasitost.
Kludne vyskusaj Xavian Joy a neboj sa Yamahy,"Xavian " ich prave tiez paruje s S501 :thumbup: Zapozicaj na skusku domou a rozhodnes sa ...
https://eshop.xavian.cz/doporucene-sety ... a-cd-n301/
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od motýl »

Tak se přiznám, mám ještě Cambridge Audio 640V2. Pocitově to mám tak, že Yamaha má lepší drajv, ale je trochu syrová, zatímco CA má zvuk takový kulatější. Mám tedy dvojnásobnou šanci na úspěch, i když se mi doma válí chybně zakoupené bedny , které mi nepasují ani s jedním. Ptal jsem se přímo u "kováře", zde je odpověď:

V nízké cenově kategorie používáme především Yamahou. Máme prakticky všechny modely stále zapojené u nás. Vaše 500 stačí jak pro JOY tak i pro Delizia. Výběr mezi těmito modely záleží na Vás hudební vkus a schopnosti vnímat rozdíly.
JOY je záruka výborného "chutneho" dlouhodobému poslechu.
Delizia za danou cenu nabízí hodně, vůči JOY i vyšší zatizitelnost. Nemá však jemnost a kouzelnost kterou najdete u JOY.

Doporucuji abyste se u nás zastavil a v klidu porovnal. K dispozici jsou i přístroje Onkyo a Creek.

S pozdravem
Kind regards
Roberto Barletta
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od timcs »

Ja by som vyskúšal aj Creek (veľa muziky za málo peňazí). Keby som mal na výber na slepo medzi CA a Creek, tak radšej Creek. Lovu zdar!
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od Vlado222 »

Súhlasím s Timcom -
creek som počul v platanaudio. Za tú cenu hral super.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PavelDosko »

jen technickou - zesilovač tazatel má, shání bedny ...
neni placka, neni highend
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od motýl »

PavelDosko píše:jen technickou - zesilovač tazatel má, shání bedny ...
No právě, to co mám já se tady ani nepovažuje za zesilovač. :smile:
Jestli to ještě někoho baví, pořád mi to vychází v budoucnu na dvě varianty. Popík na regálové repra a třeba jazz a vážnou na sloupky. Přece jen je tam v těch sloupech víc repráků, větší "zátah".....?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PavelDosko »

víc reproduktoru ne vzdy znamena "vetsi zatah", jde trochu i o to jake ty reproduktory jsou, v jake bedne, s jakou vyhybkou atd...
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PavelDosko »

a v jake mistnosti to budes provozovat ...
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od pajuna »

motýl píše:
PavelDosko píše:jen technickou - zesilovač tazatel má, shání bedny ...
No právě, to co mám já se tady ani nepovažuje za zesilovač. :smile:
Jestli to ještě někoho baví, pořád mi to vychází v budoucnu na dvě varianty. Popík na regálové repra a třeba jazz a vážnou na sloupky. Přece jen je tam v těch sloupech víc repráků, větší "zátah".....?
Myslis jako"cim vic prouzku, tim vic addiddas". Promin, ale zminenou uvahu vcetne rozdeleni beden povazuji slusne receno za divnou :shock:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od aretax »

PavelDosko píše:víc reproduktoru ne vzdy znamena "vetsi zatah", jde trochu i o to jake ty reproduktory jsou, v jake bedne, s jakou vyhybkou atd...
Prečo nie? Aj viac lokomotív znamená väčšiu ťažnú silu a aj silnejší zvuk...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od aretax »

motýl píše:Řekl bych, že tohle se netýká těch, kteří mají omezený rozpočet. Já osobně hledám příjemný zvuk, protože hudba mi slouží k odpočinku a nemám takové ušiska, abych poznal, co je správně a co ne. Poznám jen, kde je víc detailů a různorodost barvy zvuku.[/b]

Máte pro mne nějaké rady? Dík.
Teraz vážne. Keď čítam Tvoj príspevok, zarazil ma citovaný úsek. Prečo vlastne hľadáš samotné reprosústavy? Ak Ti ide len o to, aby Ti hudba robila podmaz a nepožaduješ, resp. nechceš riešiť detaily, priestor a pod., kúp si kompletnú vežu. Dnes sa do cca 1000 € dá kúpiť naozaj kvalitná veža, máš tam kompletne všetko a niektoré dokonca aj veľmi slušne hrajú a nič nemusíš riešiť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od adrian »

Motyl,podla mna si sa zamotal,tu sa to uz tak stava :smile:
Mas tu Yamahu S-500 tak preco neskusis tie Toy . Dalej mas 640mk2,k tej mal jeden uzivatel dokonca zapojene male stlpy Neat motive 1 a bol spokojny. CA 640mk2 som mal tiez a k nim Aurum Cantus Leisure 3 mk2 a hralo to slusne.
S tym teoretizovanim sa len zamotas a znechutis,chod si tie Toy,zober CA sebou a posudis sam. Ak sa Ti to bude pacit,zapozicaj domou na posluch a rozhodnes sa. Mozes k CA vyskusat kludne ine Aurum Cantus trebárs aj M103,co su stlpy (mal som tiez ). :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od Tinariwen »

aretax píše:
motýl píše:Řekl bych, že tohle se netýká těch, kteří mají omezený rozpočet. Já osobně hledám příjemný zvuk, protože hudba mi slouží k odpočinku a nemám takové ušiska, abych poznal, co je správně a co ne. Poznám jen, kde je víc detailů a různorodost barvy zvuku.[/b]

Máte pro mne nějaké rady? Dík.
Teraz vážne. Keď čítam Tvoj príspevok, zarazil ma citovaný úsek. Prečo vlastne hľadáš samotné reprosústavy? Ak Ti ide len o to, aby Ti hudba robila podmaz a nepožaduješ, resp. nechceš riešiť detaily, priestor a pod., kúp si kompletnú vežu. Dnes sa do cca 1000 € dá kúpiť naozaj kvalitná veža, máš tam kompletne všetko a niektoré dokonca aj veľmi slušne hrajú a nič nemusíš riešiť.

Ja si dokonca myslím že butterfly si tu z nás robí peknú "autocenzura".
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od motýl »

adrian píše:Motyl,podla mna si sa zamotal,tu sa to uz tak stava :smile:
Mas tu Yamahu S-500 tak preco neskusis tie Toy . Dalej mas 640mk2,k tej mal jeden uzivatel dokonca zapojene male stlpy Neat motive 1 a bol spokojny. CA 640mk2 som mal tiez a k nim Aurum Cantus Leisure 3 mk2 a hralo to slusne.
S tym teoretizovanim sa len zamotas a znechutis,chod si tie Toy,zober CA sebou a posudis sam. Ak sa Ti to bude pacit,zapozicaj domou na posluch a rozhodnes sa. Mozes k CA vyskusat kludne ine Aurum Cantus trebárs aj M103,co su stlpy (mal som tiez ). :thumbup:
Ale ano, jednou nohou jsem nakročen na poslech do Hifimorava. Zdá se mi, že ví, co prodává. Ale nejdřív bych rád rozprodal ty svoje lowendy, jenomže takových je po bazarech mraky.... :thumbdown:
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od efičák »

Slyšel sem nové Joy na repasovaném integráči a dobré a drahé externí zvukovce PC. Velice se mi to líbilo.
Nevím s čím bych to srovnal.

Mám dobré bedny s větším rozsahem dolů, ale tohle pojetí zvuku Joy má velkou sílu.
Taková kvalita středů je v své třídě neobvyklá a jednopásmovost je vynikající a já nevím, zda kolegáčkové uvyklí mírně odtažitému typu reprodukce běžných rozšířených zapojení budou s to pobrat co všechno je na nahrávkách zaneseno...Zahrajou dobře i MP3, ale dobrou nahrávkou se roztají a předvedou stereo více rozlišené.

Nedávno mě úplně dostal známý, je to normální poslouchač spíš kulisový, má receiver na DK a pořídil si Xavian Joy, aniž by je slyšel!
Prý, : "vždyť to nestojí sto litrů" ! Úplně mě tím dostal. Zatím co já sleduji jazýček reprodukce a přemýšlím o poměru cena - výkon, on to napálí z cenníku prstem a plnou zálohou.

A koupil je. Má štěstí, protože většina nových beden s měniči Audio Barletta už není tak nenasytných na výkon a kvalitu zesu, jako modely s měniči Scan Speak. Bude mu to hrát i s receiverem a snad si je časem přikrmí stereem...

Motýl nechť si koupí cokoli, ale ať začne poslouchat neboť hudba je relaxující a harmonizující podnět pro kvalitu života a stojí za to se jí zabývat.
Zvláště v době, kdy je naprostá většina nahrávek dostupná do 5 minut na netu. Dnes sem si vzpoměl na velkého oblíbence devadesátých let Chrise Reu. Jenže kouzlo se neopakovalo, můj terrabytový disc už zná lepší hudbu ve vyšší kvalitě.

Neustrnem a zvyšujeme nároky na zvuk nás obklopující!
:idea:
Zvuk dobrý - všechno dobré
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od motýl »

................Zvláště v době, kdy je naprostá většina nahrávek dostupná do 5 minut na netu....................
Vy tady posloucháte mp trojky? Na Highendforu? Nechci zakládat boj o tom, že se to od CD snad ani nepozná, jen mne to překvapuje.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od Dieter Burmester »

Aaaa, tady nekdo zaspal :lol: Ona hudba na netu neni jen mp3. Existuje i v bezeztratovych formatech typu WAV, FLAC, ALAC... No a dokonce i signal zakodovany v DSD dnes stahnes v souboru. Balšaja technika! :crazy:
Dieter Burmester
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od LawIAR »

motýl píše:Nechci zakládat boj o tom, že se to od CD snad ani nepozná, jen mne to překvapuje.
nice.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PavelDosko »

jejda :-)
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od Dieter Burmester »

No pokud motyl neslysi rozdil mezi mp3 a CD, tak to na druhou stranu resi spoustu veci a prinasi mnoho klidu do zivota :thumbup:
Dieter Burmester
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od motýl »

Máte samozřejmě naprostou pravdu. Jednoduše se mi nedaří dosáhnout zvýšeného poslechového zážitku z CD se svým současným vybavením, takže investice do lepších reprosoustav by bylo jen poloviční řešení s čtvrtinovým nárůstem požitku. Možná.
Jestli vám to nevadí, jak máte repra daleko od sebe, a jak nahlas posloucháte? Mně vyhovuje spíš tichý poslech, což může vycházet z laciného projevu mého audio. Uznávám, že sem nepatřím, jen hledám to svoje minimum optimum. Asi ukončíme tema, ať rozhodne poslech u prodejce.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PavelDosko »

ahoj, rozestaveni beden je imo dost zavisle na poslechovem prostoru, universalni rada asi neexistuje
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PavelDosko »

ja to mam takhle, cca 3m od sebe, cca 3,5m od zadni zdi

Obrázek
neni placka, neni highend
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od motýl »

PavelDosko píše:ahoj, rozestaveni beden je imo dost zavisle na poslechovem prostoru, universalni rada asi neexistuje
Ahoj, máš to super!, jako ve studiu. V tvém případě naprosto chápu, jak to asi hraje a co je to zážitek z hudby. :thumbup: Mně musí postačit na delší dobu rozměr místnosti 2,85x4 metry, půl metru od té širší zdi, to je šílený, ne? Pořád bojuju s myšlenkou, jestli by nebyly zatím nejvhodnější Xavian Bonbonous a pak našetřit na sloupy do snad budoucího baráku. Ale nemám odvahu jít do takových ptačích budek.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od pajuna »

Ve studiu bych ocekaval upravy akustiky, prvky, ktere budou ucinne pro dozvuk, ktery zrovna zde asi nebude idealni.

PavelDosko,
mas to tam moc pekne, vazne. Upravene, stylizovane.

Dotaz na akustiku. Co ti dela postaveni beden v prostoru, kde je spousta mista za nimi, nesoumernost na stranach, bez reseni rohu apod?
Jak to vypada za tebou v mistnosti?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od RedBaron »

Taky by mě to zajímalo, kamarád teď pořídil sestavu a předělal to aby šikmou stěnu neměl vedle repro, ale za repro a hraje to líp - prostor je symetrický.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PavelDosko »

zdar chlapi, místnost je obrovská, před repro je dalších 9 metrů, postavení napříč jsem zkoušel, takhle s odstupem od zadní zdi a v prostoru to hraje podstatně lépe, aspoň pro mé uši :-) k nějakým zásadním úpravám se asi nedostanu, je to hlavní obytný prostor, kupodivu zvuku pomohly i ty regály s cd a koberec před repro, s šikminou problém nemám, repro je před ní a od další šikmé zdi otočené.
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PavelDosko »

pro hrubou představu jak vypadá skoro celá místnost ...

Obrázek
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od Dieter Burmester »

A kde pri poslechu sedis?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PavelDosko »

na tom bobku u sloupu ... kreslo dlouhodobe vyhlizim
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PavelDosko »

p.s. sorry za OT zakladateli vlakna
neni placka, neni highend
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od motýl »

PavelDosko píše:p.s. sorry za OT zakladateli vlakna
Ježíš, jen pokračuj, všem se nám to líbí. To jo, sem se ta hudba vejde,netřeba řešit pidibudky. Mně by ještě pomohla odpověď na tuto otázku: Bude li nás uspokojovat jistá úroveň hlasitosti hudby měřená u hlavy, můžeme být blízko a hrát decentně, nebo se posouvat dál a zesilovat. Jak se mění pocit z hudby, tak obecně? Neboli, hrají špatně odhadnuté bedny stejně blbě nablízko i třeba 2x dál?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PavelDosko »

ja si tedy dovolim napsat jeste neco a mozna sklidim vysmech ... sam posloucham relativne potichu, preamp max na 9 hodin, imho jednim ze znaku slusne sestavy je i to ze hraje slusne i potichu (netvrdim tim, ze takovou vlastnim, abych predesel dohadum)
neni placka, neni highend
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PítrsPraha »

motýl:
To ale není o bednách, nýbrž o akustice.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od lubin »

PítrsPraha píše:motýl:
To ale není o bednách, nýbrž o akustice.
Na co je to prosím odpověď? Nějak jsem se "ztratil"...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Odpovědět