Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PítrsPraha »

Že by na motýlovy otázky, když svou odpověď adresuju motýlovi :-)?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od motýl »

Ano, prý kvalitní bedny mají hrát dobře i potichu včetně akustiky místnosti. Odjíždím na chalupu s veškerou audiotechnikou a nastane velká selekce, rozprodej a pokus stát se platným členem highend fora. Dokud jste ochotni odpovídat, ještě něco: Vy tady jste zřejmě se svým vybavením někde možná nad 50 000 Kč. A jsou nadšenci, kteří si naprojektují a vyrobí bedny sami. Jak hodnotíte takové amatérské projekty?
Posílám odkaz na jisté možnosti: http://www.visaton.de/de/bauvorschlaege/index.html
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od -Kocour- »

Stejne jako v komerci, I v DIY plati lze udelat dobrou I spatnou bednu. Kdyz se toho chytne nekdo znaly, neni duvod, aby DIY nebylo minimalne rovno komerci. Podle me lze udelat dobre hrajici bednu, za mene penez, proti nove komerci. Pak je jeste moznost bazar, tam se rozdil v pomeru cena/vykon u DIY a komerce bude srovnavat.
Pro me DIY neni o usetreni penez, postavit to za co nejmene. I dobre DIY je drahe.

Dobre zpracovane projekty ma Troels:
http://www.troelsgravesen.dk/Diy_Loudsp ... ojects.htm
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PítrsPraha »

motýl píše:prý kvalitní bedny mají hrát dobře i potichu včetně akustiky místnosti.
Ta část "včetně akustiky místnosti" nedává moc smysl. S přibývající vzdáleností posluchače od beden dramaticky vzrůstá vliv místnosti na celkový vnímaný zvuk. V akusticky špičkové místnosti se bude zvuk se vzrůstající vzdáleností měnit k horšímu jen málo, v akusticky špatné naopak výrazně.

A můj názor k samovýrobě beden: záleží, co má být výsledkem. Pokud to jsou bedny na chatu pro podkresový poslech bez nějakých větších nároků na kvalitu zvuku a vizuální podobu, zvládne to podle mne každý průměrně zručný kutil. Pokud to jsou bedny aspirující na zvuk povedené komerce v ceně třeba těch 50 tis. Kč na soustředěný poslech do obýváku, pak se podle mě člověk neobejde bez slušně vybavené truhlářské dílny, měřícího aparátu a znalostí elektrotechniky.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od motýl »

No, splnil jsem téma a ohodnotil své vybavení. 1. Kupované levné regály: na první dojem dobře vyladěný plný a akční zvuk (po již dvou úpravách. ) Přesto tvrdší charakter zvuku nevyhovuje relaxační potřebě poslechu.Zůstaly na chalupě, zvukem překvapivě dobře ladí s minicd receiverem.
2. Moje domádo regály o něco míň akční, decentnější, možná pocit z lepší definice sterea. Méně únavný poslech. Tyto bedny jsou na testu v ložnici, ale asi mám předlouhé kabely ??? (10m ke každé bedně a ještě oba kabely v liště) Blbost co? Zvuk nemá drive. Toto postaveno do konfrontace dvoupásem Tesla, evidentně zvukem nestačí, do dílny ok.
Což mne utvrdilo v názoru, že se do vstupní úrovně highendu nelze dostat, aniž bychom (ne)překročili nějakou určitou cenovou hladinu komponentů.
Takže, " Už mi chybí jen reprosoustavy................"
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PavelDosko »

jen technickou, high end tady ma jen malokdo, je to uplne neco jineho nez tesla nebo sestavy v radu sta tisic
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od Dieter Burmester »

To me zajima - kolik musim vysolit, abych mel high end? Ptam se, abych vedel, jak ze na tom vlastne jsem :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PavelDosko »

nerad bych se chytal do pasti, ale stare tesly se zakladnimi zesilovači daného výrobce to asi nebudou... stejne jako moje sestava
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od Dieter Burmester »

To vlakno znam :lol: Myslel jsem, ze se objevily nejake nove poznatky :smile:
Dieter Burmester
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od motýl »

Dieter Burmester píše:To vlakno znam :lol: Myslel jsem, ze se objevily nejake nove poznatky :smile:
Nové poznatky ne, ale nový posluchač. Asi jsem nevhodně použil výraz highend, řeknu to jednoduše. Pro mne je už highend sestava za můj roční plat.Případně, řečeno kamarádovi od plic "ty vole, tobě to úžasně hraje", to si ale nemůžu dovolit. Nikoliv sloupky za půl mega, to už je snobismus.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od Dieter Burmester »

Sloupky za pul mega snobismus nejsou - prijdes na to v momente, az uslysis sloupky treba za sest mega.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od pajuna »

motyl
Je videt, ze ty nemas o kvalitnich sestavach a zvuku zatim ani potuchy! ...a dokud nic slusneho neuslysis, ani mit nebudes.
Mozna by te to mohlo navest k nejake cinnosti :smile: s tim spojene
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od aretax »

motýl píše:
Dieter Burmester píše:To vlakno znam :lol: Myslel jsem, ze se objevily nejake nove poznatky :smile:
Nové poznatky ne, ale nový posluchač. Asi jsem nevhodně použil výraz highend, řeknu to jednoduše. Pro mne je už highend sestava za můj roční plat.Případně, řečeno kamarádovi od plic "ty vole, tobě to úžasně hraje", to si ale nemůžu dovolit. Nikoliv sloupky za půl mega, to už je snobismus.
Napriek názorom poniektorých členov fóra, high end nie je iba o cene. Je to high end a nie high price. Sú zostavy veľmi drahé, ktoré s high endom nemajú nič spoločné, ale aj naopak. Počul som DIY v nadobúdacej cene cca 3500 €, ktoré hrali a aj vyzerali lepšie, ako reprosústavy za 20000 €. A je ich u členov fóra viac. A to sa týka všetkých prístrojov, káblov a príslušenstva. Pôvodne mal high end znamenať niečo ako vyššia rada hifi. Je však aj tu na fóre veľa jednotlivcov, čo všetko posudzujú podľa ceny: čím drahšie, tým vyšší high end. Počúvanie je až na x-tom mieste. Ae proti gustu žiadna dišputa...a pritom to nemusí byť snobizmus. Mám kamaráta, čo má veľmi drahú aparatúru, rádovo 100-150 tis.€. Má ju pre vlastné potešenie a málokto vie, že ju má. Tento príspevok píšem iba preto, aby som Ti vysvetlil, že to, čo si Ty nemôžeš dovoliť, nemusí byť snobizmus (pozri si definíciu slova snob). Už som Ti písal, že podľa Tvojich požiadaviek by som Ti doporučil prenosnú vežu, ale nie veľmi drahú, aby si nebol snob.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od Urbino »

Dieter Burmester píše:Sloupky za pul mega snobismus nejsou - prijdes na to v momente, az uslysis sloupky treba za sest mega.
Bože Dieter Burmester ty mu dáváš. Chudák bude mít zamotané šišku =))
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od PavelDosko »

aretax : to doufam nesmerovalo na mne, ja mam krom beden vse od ceskych malovyrobcu a imo se to muze rovnat i nejakym drazssim cizim, nikde netvrdim ze je to o cene
neni placka, neni highend
terahera

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od terahera »

No o ceně to určitě není,o čemž mě přesvědčila letošní výstava v Praze :smile: Byl jsem tedy poprvé,ale u některých značek cena vuuuuubec neodpovídala zvukové kvalitě,a souhlasím s názorem,že highend může být ty vole tobě to hraje skvěle :thumbup:
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Už mi chybí jen reprosoustavy.....

Příspěvek od motýl »

Myslím, že se dostáváme mimo téma. Bedny za 6 mega nebudu hodnotit, určitě je to ruční výroba a dřevo zrající 100 let. Nikdo z nás tady by to nekoupil, tak nepějme ody na nedosažitelné zvukové komponenty. Jako zakladatel vlákna: Už jsem se zařadil, do jaké úrovně chci patřit a jaké jsou moje sluchové možnosti. Ovšem, co jsem poslouchal svoje CD, jsou tam tak velké zvukově kvalitativní rozpory, že na první místo před všemi komponenty řadím NAHRÁVKU.Můžeme téma klidně uzavřít, abychom se nedostali do osobních posměchů a útoků.
Odpovědět