Scan speak

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Scan speak

Příspěvek od Pamela »

Chtěl bych se zeptat odborníků o jaký model se jedná. Jde mi o to je-li
tento model chlazený ferrofluidem a jestli ano, jsou li s tím spojeny po delší době nějaké
trable? Případně jaká je životnost těchto tweetrů?
Bohužel jsem dřív vlastnil repro B-W u kterých ferrofluid vysychal a po cca 10 letech jsem musel
výšky měnit.
Jedná se o repro Wilson Benesch Curve (jestli to někomu může pomoc)
Je-li dotaz tupý, omlouvám se, ale nepodařilo se mi to zjistit a rozebírat bedny určitě nebudu.
Předem dík. :thumbup:
curve-wilson-benesch-0d.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Scan speak

Příspěvek od aretax »

Podľa obrázku to vyzerá na D 2905 950 000: http://lautsprechershop.de/index_hifi_d ... in.htm?xxx Ale pravdepodobne to bude špeciálna úprava pre Wilson.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Scan speak

Příspěvek od Pamela »

No vypadá to na jeden z:
D2904/950000
D2905/950000
D2905/970000
Myslel jsem jestli někdo neví přesně co a jak?
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Scan speak

Příspěvek od -Kocour- »

Ano, myslim ze to bude jeden z nich. U 9500 pisou ferrofluid, u ostatnich ne.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Scan speak

Příspěvek od Pamela »

No to vím, ale co když je to model s ferrofluidem, představuje to nějaký problém???
Jakou životnost mají uvedené repra??? Snad s nimi někdo musel přijít do styku, není to žádná exotika.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Scan speak

Příspěvek od Vlado222 »

Uživatelský avatar
Sanycz
Příspěvky: 21
Registrován: 24 led 2013 20:49

Re: Scan speak

Příspěvek od Sanycz »

Zdravím tě Pamelo, myslel jsem že už jsi s HiFi fórama skončil :lol: . No abych tady nezacláněl, tak něco k tvému dotazu. Ten Tweeter používali WB pro celou končící sérii ODYSSEY RANGE http://www.rpaudio.cz/produktLevel2.asp?p=621 zhruba tedy cca 15 roků, TYKON je prodával cca 10 roků co vím a podle toho co kdysi tvrdil Libor Š. tak veškeré opravy na WB byly mechanického poškození beden nebo měničů způsobeny samotnými majiteli. Myslím že za celou dobu prodeje neřešili případ výměny měničů z důvodu jejich ukončení životnosti, ale konec konců se můžeš sám informovat.
Electrocompaniet AW250R+EMM Labs CDSA SE+WB Discovery
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Scan speak

Příspěvek od Pamela »

Ahoj chlape :thumbup:
Poslední 1 a 1/2 roku jsem řešil jiné, nepříjemné věci a na hobby nebyl čas :thumbdown:
Co píšeš je mi jasné, pokud by teda používal WB v celé řadě ODYSSEY RANGE stejné výšky,
tak je možné že máme stejné SS. Tebe to nezajímá?? Případně měl jsi někdy repráky venku???
Nějak se mi nedaří najít seriozní info o modelu SS, pak by se snad dalo zjistit jakou má daný reprák
životnost.
Myslel jsem že se mi tady dostane jednoduché odpovědi typu:
uvedené modely SS jsou takové a makové, feroffluid je/není problém, pokud ano po jaké době,
tweetry obecně s nebo bez ferrofluidu vydrží tolik a tolik.
Myslel jsem že zase tak zapeklitý dotaz to nebyl :lol:
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Scan speak

Příspěvek od blesk666 »

zivotnost u priemysleneho/elektro produktu da malokedy urcit presnejsim casovym ohranicenim. Obvykle to moze bt u vyskoveho menica aj niekolko desiatok rokov pokial nedojde k jeho ovividnemu mechanickemu poskodeniu. Ferofluid vsak moze vysychat - zavisle najviac od podmienok v akych sa bedne prevadzkovali (teplota/zatazovanie menica, prasnost prostredia). Moze to byt teda 10 ale aj 30 rokov (samozrejme ak vylucime pretazovanie menica a jeho mechanicke poskodenie kedy moze byt zivotnost od nula)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
Sanycz
Příspěvky: 21
Registrován: 24 led 2013 20:49

Re: Scan speak

Příspěvek od Sanycz »

Pamelo, předně jsem rád že ses vrátil mezi živé :lol: to že máme stejné výškače je téměř jisté, ale nějak jsem ještě jejich životnost neřešil, zatím moje Discovery hrají jak víno a doufám že to tak ještě pár let zůstane a kdyby ne tak věřím že se o nás Libor postará. Shodou okolností tam řešil kolega na moje doporučení opravu starých BW a byl nadšen, TYKON vše vyřešil za něj včetně objednaní i samotné výměny výškáču a cena byla téměř směšná. Takže si myslím že můžeme být v klidu i kdyby se něco posr... Zatím hoj.
Electrocompaniet AW250R+EMM Labs CDSA SE+WB Discovery
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Scan speak

Příspěvek od Pamela »

Neumíral jsem, jen jsem se rozváděl a stěhoval :lol: :lol: :lol:
Odpovědět