Jaký zesilovač do 80.000,-?

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Robsi
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2017 23:19
Bydliště: Hradec Králové

Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Robsi »

Dobrý den, poradíte jaký vybrat zesilovač?

Ahoj všichni. Jsem nadšenec do hudby, ale teprve se začínám orientovat v kvalitnějších soustavách. Pročetl jsem nějaká fóra, testy, recenze, mluvil s kamarády, ovšem rád bych slyšel i radu zkušených zde na fóru.

Od kamaráda mám starší repro - JBL L90, dále transport Caseu Aquilu a převodník Audiolab M-DAC. K lepšímu poslechu mi ovšem chybí dobrý zesilovač.

Zaujal mě integrovaný zesilovač Marantz-PM11S3, četl jsem recenzi monobloků Audiolab 8300MB, četl jsem o Audreal A 600 E, líbí se mi také zesilovače firmy Accuphase. Ovšem netuším který zesilovač by si nejlépe sedl s mojí sestavou. Samozřejmě je to i o financích.

díky všem za rady a názory :-)
Marantz SACD 30n, Audiolab 8300MB, JBL L90
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od PavelDosko »

zkus si poslechnout koncak Hypa 17 + preamp Hypa 1 - http://www.customworks.cz/
neni placka, neni highend
Robsi
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2017 23:19
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Robsi »

díky za tip
Marantz SACD 30n, Audiolab 8300MB, JBL L90
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od -NIN- »

Za mne silné monobloky. Ty watty pod kapotou jsou znát v každé sestavě. Audiolab je dle mého výborná volba v poměru výkon cena.
Ayon+MF+Tannoy
Robsi
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2017 23:19
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Robsi »

-NIN- píše:Za mne silné monobloky. Ty watty pod kapotou jsou znát v každé sestavě. Audiolab je dle mého výborná volba v poměru výkon cena.
Díky a jaký bys k nim volil předzesilovač?
Marantz SACD 30n, Audiolab 8300MB, JBL L90
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od PavelDosko »

jen technicka, s Audiolab 8300MB se do limitu nevejdes ani bez predzesilovace ...
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od PavelDosko »

ale hele ... http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... imare-a32/ + http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... re-pre-30/ ... tj dohromady za pusu velice slusne zelezo, jeste ti zbyde na kabely
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od pajuna »

Robsi,
byt tebou, nedaval bych prilis na nejake vystrely do tmy :-|
Muzeme ti tady vyjmenovat 20 zesiku v kategorii, ale to neni smysluplne.

Popremyslej o zakladnich faktech:
- co poslouchas za muziku (citim to na nejaky rock apod:-))
- jaky zvuk preferujes - je videt, ze nemas ve zvuku jasno, z vyjmenovanych kazdy pes jina vse - napr.Audiolab je zcela jiny nez Marantz i nez Fejz apod.
- pote volba zesiku A, AB, ...
- level - zda novy nebo z druhe ruky
- dulezita je kombinace s repro

Dej si cas, ujasni a poslechni vicero moznosti, pripadne primo doma na tvych bednach a ve tvem prostoru. Kazdy prehmat stoji pomerne dost penez!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od PavelDosko »

presne tak

i proto jsem psal "zkus si poslechnout ..."
neni placka, neni highend
Robsi
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2017 23:19
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Robsi »

PavelDosko píše:jen technicka, s Audiolab 8300MB se do limitu nevejdes ani bez predzesilovace ...
pár monobloků Audiolab 8300MB stojí kolem 50 tis., takže bych se do limitu vejít měl
Marantz SACD 30n, Audiolab 8300MB, JBL L90
Robsi
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2017 23:19
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Robsi »

pajuna píše:Robsi,
byt tebou, nedaval bych prilis na nejake vystrely do tmy :-|
Muzeme ti tady vyjmenovat 20 zesiku v kategorii, ale to neni smysluplne.

Popremyslej o zakladnich faktech:
- co poslouchas za muziku (citim to na nejaky rock apod:-))
- jaky zvuk preferujes - je videt, ze nemas ve zvuku jasno, z vyjmenovanych kazdy pes jina vse - napr.Audiolab je zcela jiny nez Marantz i nez Fejz apod.
- pote volba zesiku A, AB, ...
- level - zda novy nebo z druhe ruky
- dulezita je kombinace s repro

Dej si cas, ujasni a poslechni vicero moznosti, pripadne primo doma na tvych bednach a ve tvem prostoru. Kazdy prehmat stoji pomerne dost penez!
díky za odpověď;

Marantz jsem slyšel, ostatní zesilovače byl jen návrh mých kamarádů a orientoval jsem se podle recenzí. Problém je v tom, že si člověk nemůže domů vzít více zesilovačů a poslechnout je..

- poslouchám jazz, country, vážnou hudbu, world music, nebráním se ale jakékoliv dobré muzice.
- preferuju teplý zvuk, pokud možno co nejvěrnější živým nástrojům
- volba zesiku určitě AB
- může být i z druhé ruky
- repro mám JBL L90

Ještě bych měl asi napsat, že Marantz jsem si oblíbil, ovšem chtěl jsem slyšet i názory dalších lidí. Například; ten Marantz s JBL nebude hrát dobře.. nebo že se k ním naopak hodí.. Ale chápu že to asi není tak jednoduchý. ;-)

Dám na tvou radu, čas tomu dám a zkusím poslechnout více zařízení.
Marantz SACD 30n, Audiolab 8300MB, JBL L90
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od pajuna »

JBL L90 - to jsou takove ty stare bedny z 90.let hrajici od 70Hz? To je zakladni kamen pro dlasi uvahu. Muzes sem hodit foto a parametry, nebo nejaky odkaz?

Marantz je v teto kategorii fajn, znam radu 15 a kdysi davno jsem ji i zvazoval. Hraje tepleji, sladce, neagresivne, pro nekoho mozna az jemne (znal jsem jednickovou radu). V te dobe jsem nakonec zvolil Vincent, protoze byl razantnejsi, silnejsi, s vetsim drajvem a vzhledem k teplejsim repro.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od efičák »

Vidím možnost utratit 80 tisíc za zesilovač a souznění s příjemně hrajícím charakterem.

Dopřál bych si, nebo Tobě Robsi, jednočinné lampové áčko v monoblocích.
Známý má podobně osazený zesilovač s triodama 6SN7, které miluji pro úplně nejvyzrálejší zvuk a těmahle výkonovýma elektronkama.
Hraje to famfárově, hladí to uši, poslech je obřad, těšíš se na každé zapnutí.
Na nic jiného se nemá cenu orientovat, monitorování nechejme statistikům a přesňákům. O:-)

Obrázek

Malinko mi nevyšlo na předzesilovač...
Tak později, něco od Cary s toutéž epesní a liběharmonickou tiodou 6SN7, klidně něco z Číny nebo Ruska, aby to neprznila žádná 12AX7, ECC83, ECC82. Na zvuku 6SN7 je něco komplexního. Ucho nemonitoruje basy středy a výšky. Hraje hudba v celém zvuku bez rušivých technikálií.

Někdy se může líbit koncert na obouruční pilu, to je každého svobodné rozhodnutí. Pila má přesně definované kalení, úhel brusu zubů a famozní pregnantní zvuk
http://www.mszdar.cz/wp-content/uploads ... 14.mp4?_=1

Na nejvěrnější zvuk který ti schválí hlídači THD se vykašli, protože budeš prodávat a kupovat a nakonec , když budeš mít dobrou paměť s uděláš součet všech investicí a výměn, dojdeš k takové částce že se zardíš nad scestnou cestou pravdy. :-?

Jedinou smysluplnou funkcí rekreačního poslechu elektromagnetických a digitálně vzorkovaných výrobků, je radost jaký způsobuje dobře postavený aparát.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Ramones
Příspěvky: 582
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Ramones »

[quote="pajuna"]JBL L90 - to jsou takove ty stare bedny z 90.let hrajici od 70Hz? To je zakladni kamen pro dlasi uvahu. Muzes sem hodit foto a parametry, nebo nejaky odkaz?

Vend une paire de JBL L 90
enceinte Bass reflex

Frequency Response: 40 Hz - 30 kHz
Recommended Amplifier: 50 to 300W
Crossover Frequency: 400, 2500Hz
Impedance: 4Ω
Sensitivity: 91 dB / 1m / 2,83V
Bass: 1 x 300mm cone
Midrange: 1 x 150mm cone
Tweeter: 1 x 25mm titanium dome

Dimensions: 600 x 400 x 340mm
poids 27kg
Ramones
Příspěvky: 582
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Ramones »

...nebo přímo z manuálu v toleranci +/- 2 dB:

https://www.avforums.com/attachments/18 ... pg.426429/
Robsi
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2017 23:19
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Robsi »

pajuna píše:JBL L90 - to jsou takove ty stare bedny z 90.let hrajici od 70Hz? To je zakladni kamen pro dlasi uvahu. Muzes sem hodit foto a parametry, nebo nejaky odkaz?

Marantz je v teto kategorii fajn, znam radu 15 a kdysi davno jsem ji i zvazoval. Hraje tepleji, sladce, neagresivne, pro nekoho mozna az jemne (znal jsem jednickovou radu). V te dobe jsem nakonec zvolil Vincent, protoze byl razantnejsi, silnejsi, s vetsim drajvem a vzhledem k teplejsim repro.
Ano to jsou oni. http://www.audioheritage.org/vbulletin/ ... nextoldest
Marantz SACD 30n, Audiolab 8300MB, JBL L90
Robsi
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2017 23:19
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Robsi »

efičák píše:Vidím možnost utratit 80 tisíc za zesilovač a souznění s příjemně hrajícím charakterem.

Dopřál bych si, nebo Tobě Robsi, jednočinné lampové áčko v monoblocích.
Známý má podobně osazený zesilovač s triodama 6SN7, které miluji pro úplně nejvyzrálejší zvuk a těmahle výkonovýma elektronkama.
Hraje to famfárově, hladí to uši, poslech je obřad, těšíš se na každé zapnutí.
Na nic jiného se nemá cenu orientovat, monitorování nechejme statistikům a přesňákům. O:-)

Obrázek

Malinko mi nevyšlo na předzesilovač...
Tak později, něco od Cary s toutéž epesní a liběharmonickou tiodou 6SN7, klidně něco z Číny nebo Ruska, aby to neprznila žádná 12AX7, ECC83, ECC82. Na zvuku 6SN7 je něco komplexního. Ucho nemonitoruje basy středy a výšky. Hraje hudba v celém zvuku bez rušivých technikálií.

Někdy se může líbit koncert na obouruční pilu, to je každého svobodné rozhodnutí. Pila má přesně definované kalení, úhel brusu zubů a famozní pregnantní zvuk
http://www.mszdar.cz/wp-content/uploads ... 14.mp4?_=1

Na nejvěrnější zvuk který ti schválí hlídači THD se vykašli, protože budeš prodávat a kupovat a nakonec , když budeš mít dobrou paměť s uděláš součet všech investicí a výměn, dojdeš k takové částce že se zardíš nad scestnou cestou pravdy. :-?

Jedinou smysluplnou funkcí rekreačního poslechu elektromagnetických a digitálně vzorkovaných výrobků, je radost jaký způsobuje dobře postavený aparát.
Zvuk na pilu mě dostal. :-) Lampový zesilovač.. no proč ne, ale nejprve bych si to rád někde poslechl, díky za tipy.
Marantz SACD 30n, Audiolab 8300MB, JBL L90
Robsi
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2017 23:19
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Robsi »

Federmann píše:
Robsi píše:Dobrý den, poradíte jaký vybrat zesilovač?
Poslechnout třeba i HQQF :mrgreen:
kde se to dá poslechnout?
Marantz SACD 30n, Audiolab 8300MB, JBL L90
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Yngwie »

efičák píše:Vidím možnost utratit 80 tisíc za zesilovač a souznění s příjemně hrajícím charakterem.

Dopřál bych si, nebo Tobě Robsi, jednočinné lampové áčko v monoblocích.
Známý má podobně osazený zesilovač s triodama 6SN7, které miluji pro úplně nejvyzrálejší zvuk a těmahle výkonovýma elektronkama.
Hraje to famfárově, hladí to uši, poslech je obřad, těšíš se na každé zapnutí.
Na nic jiného se nemá cenu orientovat, monitorování nechejme statistikům a přesňákům. O:-)

Obrázek

Malinko mi nevyšlo na předzesilovač...
Tak později, něco od Cary s toutéž epesní a liběharmonickou tiodou 6SN7, klidně něco z Číny nebo Ruska, aby to neprznila žádná 12AX7, ECC83, ECC82. Na zvuku 6SN7 je něco komplexního. Ucho nemonitoruje basy středy a výšky. Hraje hudba v celém zvuku bez rušivých technikálií.

Někdy se může líbit koncert na obouruční pilu, to je každého svobodné rozhodnutí. Pila má přesně definované kalení, úhel brusu zubů a famozní pregnantní zvuk
http://www.mszdar.cz/wp-content/uploads ... 14.mp4?_=1

Na nejvěrnější zvuk který ti schválí hlídači THD se vykašli, protože budeš prodávat a kupovat a nakonec , když budeš mít dobrou paměť s uděláš součet všech investicí a výměn, dojdeš k takové částce že se zardíš nad scestnou cestou pravdy. :-?

Jedinou smysluplnou funkcí rekreačního poslechu elektromagnetických a digitálně vzorkovaných výrobků, je radost jaký způsobuje dobře postavený aparát.
Tohle bych podepsal. Po letech laborování s tranzistorovými zesilovači a více než pár jsem jich doma delší dobu měl, tak mě přijde, že jedinou cestou pro domácí relaxační poslech (tzn. ne "full force" řev a simulace živého amplifikovaného koncertu) jsou lampy a gramofon. Digitál, byť si myslím, že mám relativně slušný stroj, bez lamp nemůžu dlouhodobě poslouchat. Bohužel naprostá většina mé sbírky jsou "red book" záznamy a kvalitní věcí v hi-resu mám minimum.

Abych nekřivdil tranzistorům, tak jsou opravdu špičkové kousky od firem, které umí ... bohužel pro normálního jedince nezaplatitelné (nejvyšší Accuphase, Luxmany, Audia Flight, Boulder atd.). 80 000 korun už je slušný rozpočet, ale osobně bych se směroval na lampy podle reprosoustav, které máš. Nesouhlasím s Efičákem ohledně prznění zvuku 12AX7, ECC83, ECC82 .... ale takový je už život:). K lampě to chce vybrat velmi dobře reprosoustavy ... JBL L90 mají rozumnou citlivost, ale pozlobit může impedance (není někde měření? padá to hodně pod 4 Ohmy?). V jejich případě bych se orientoval na slušně silné lampy od 30W na kanál.

Moje tipy:
Leben CS-600 (Panský Dvůr - Pavel Diok) 2x32W
Line Magnetic LM-518IA (v ČR nevím) 2x22W
Jadis i35 na KT 120 (možnost slyšet a vidět NavratilAudio.cz v Havířově) 2x30W
Octave Audio V 40 SE (možnost slyšet a vidět NavratilAudio.cz v Havířově) 2x40W
PrimaLuna DiaLogue Premium (+ výměna lamp za EAT KT 88) 2x42W s KT-88
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Yngwie »

Ještě dodatek. Nic neuspěchat! :mrgreen: Zajímavou volbou mohou být navrhované monobloky Audiolab 8200/8300 s lampovým předzesilovačem. Doma jsem měl chvíli nouzově konce Audiolab s předkem od Lebena a hrálo to skvěle na tu cenu. Zrovna teď jsem někde zahlédl ve výprodeji monobloky 8200MB (Audio Ego v Praze?) a lampové předzesy se taky v inzerci najdou. Lepší než jakýkoli integráč v této ceně.

P.S. - Doufám, že v tom máš teď pořádný guláš :mrgreen:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od pajuna »

...a bude mit jeste vetsi gulas po mych slovech.
Vetsinovy souhlas s yngwiem i eficakem :thumbup: , ale...!

Prosel jsem take dlouhou cestu hledani toho praveho zvuku, spousta tranzistorovych zesilovacu, a dobrych. Naposledy McInotsh 7900.
Bohuzel zvuk tranzistoru, ackoli ma spoustu + atributu, se v urcitych zejmena psycho-emotivnich vnimanich nevyrovna zvuku lampy. Je to kazdeho vyber a veci pocitu a preferenci. Dalsi dulezity pohled je "k cemu". Mit asi velke sloupove repro, sel bych pravdepodobne jinou cestou, ale kdo vi?!

Ted ale prijde to ALE! Slysel jsem vicero lampovych stroju, kde se samozrejme jejich kvalita zvysuje s cenou a to jednoznacne. Takove za 50k CZK apod bych rychle presel. Druhym poznatkem je podani zvuku, ktere je rozlicne ikdyz lampy jsou treba stejne. Jde i o koncepci zesiku. Napr podani Jadis x Octave je vyrazne jine.

Tudiz me doporuceni - nekupovat levnejsi lampove zesilovace, a to v mych odhadech pod 150k CZK v novych cenach. Asi by pro tebe byla volba srovnani nektereho podobneho z druhe ruky v porovnani s cenove obdobnym tranzistorem. Je to napsano zevrubne, ale urcite rozumis o cem je rec.
Nicmene, kdyz poslechnes nekolik typu dle doporuceni dole, pripadne drazsich, a sladis s bednami a sedne si to, ...vidim to na dlouhe ziti :smile:

A jeste dodatek k pripadnemu przneni 12AX7 :eek: , pral bych vam to przneni spolecne s KT120 slyset :lol:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od PítrsPraha »

Já jsem zastánce tranzistorů, možná také proto, že jsem zatím moc lampáčů neslyšel.
Co je ale podle mě dobré zmínit, a pánové nade mnou to už naznačili, je potřeba dobrého "sednutí" si lampáče a beden. Z technického pohledu to znamená aby bedny měly velmi ukázněný průběh impedance a fáze. Takové bedny ale mívají malou citlivost, což jde proti relativně malým výkonům lamp.
Ne že by se lampáče nedaly zapojit na bedny s propady impedance nebo divokou fází signálu, ale má to dopady na zvlnění frekvenční charakterisktiky a dynamiku reprodukce. Ale neříkám, že to tak někomu subjektivně může vyhovovat, líbit se.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Frogyman »

Yngwie píše:...........monobloky a lampové předzesy.... Lepší než jakýkoli integráč v této ceně...
pajuna píše:.....Napr podani Jadis x Octave je vyrazne jine.
Bohužel v podpisu neuvádíš, odkud jsi, ale pokud bys měl zájem nezávazně slyšet lampový předzes JADIS s koncákem PRIMARE, tedy kombinaci, se kterou se v 2handu dostaneš pod svůj limit (v nových cenách přes 200tis), jsi na poslech zván ke mne do Brna...Rovnou ti mohu demonstrovat i stejnou sestavu jen s tranzistorovým předzesem PRIMARE (stejná cenová kategorie, jako JADIS, jen fungl nový) a budeš si moct udělat jasno, zda je ti bližší teplo lamp, nebo detailnost a preciznost tranzistorů... :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vanav
Příspěvky: 46
Registrován: 12 pro 2012 12:41

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od vanav »

Z nových HYPA (www.customworks.cz), nebo SPAudio (www.spaudio.cz). Second hand Audionet SAM V2 (G2), nebo Luxman L 505 ux.
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Urbino »

vanav píše:Z nových HYPA (http://www.customworks.cz), nebo SPAudio (http://www.spaudio.cz). Second hand Audionet SAM V2 (G2), nebo Luxman L 505 ux.
A co třeba Audia Flight Three S ? Vůbec není špatný, ba naopak myslím, že je výborný.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Federmann »

Chce to poslouchat a poslouchat, srovnávat a srovnávat a pak se rozhodovat. :mrgreen:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od timcs »

...No a nakoniec príde na zistenie, že najslabším článkom reťazca je reprosústava. :crazy:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 71
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od acibuk »

Ahoj,

loni jsem začal podobnou cestu jako ty. Začal jsem s tím, že chci nový zesilovač. Po několika měsíčním ježdění jsem došel k závěru, že bude lepší začít od beden. Bedny podle mě udělají celkový charakter poslechu, zesilovač je srdce, které to může povýšit nebo utopit, ale už to nezmění. Nakonec jsem koupil bedny a zesilovač najednou.

doporučuji zajít o víkendu na výstavu do Prahy a inspirovat se.

Lovu zdar :thumbup:
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od ivanb_cko »

na start ty bedny jsou dost slušný a začít od pořádného zesilovače je v tomlhle případě lepší volba.

Ostatně postupem času mi přijde, že na sestavě je zesilovač o kousek důležitější než bedny samotné.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Urbino »

acibuk píše:Ahoj,

loni jsem začal podobnou cestu jako ty. Začal jsem s tím, že chci nový zesilovač. Po několika měsíčním ježdění jsem došel k závěru, že bude lepší začít od beden. Bedny podle mě udělají celkový charakter poslechu, zesilovač je srdce, které to může povýšit nebo utopit, ale už to nezmění. Nakonec jsem koupil bedny a zesilovač najednou.

doporučuji zajít o víkendu na výstavu do Prahy a inspirovat se.

Lovu zdar :thumbup:

:thumbup: já jsem taky pořídil prvně bedny a pak to šlo dál a docela dobře. Hlavně ať si najdeš něco co tě bude těšit a bavit.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od timcs »

Odzneli tu už viaceré návrhy, čo nespochybňujem, len by som doplnil o tzv. hybridné zosilňovače. Tj. kombinácia elektróniek a tranzistorov. Či už v presdzos, alebo koncovej časti. Pathos(vlastná skúsenosť), Copland(vlastná skúsenosť), Unison Research a isto existujú aj iné značky, ktoré ma momentálne nenapadnú. Väčšinou je to kombinácia tých lepších vlastností elektróniek a tranzistorov a máš výkon a možnosť sa aj trochu pohrať so zvukovým charakterom podľa použitých elektróniek. Ale konečný výsledok dosiahneš len jednine vlastným posluchom.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od efičák »

Velmi mě těší reakce kolegáčků i zakladatele vlákna.

Jak svěřit jemné předivo básnířek a básníků do tenat křemíkových polotovarů, když zaniká témbr plátků do klarinetu ?

Byl sem na koncertě mé favoritky Marušky Rottrové a dojem z PA zvuku dopadl velmi špatně.
Kde je hebký zvuk archivních vinylů? Jasně je to o aparátu a o talentu zvukaře, ale tohle nebyla má laskavá Maruška ! :-|

kamaše z medvědích tlap, až budeš sám já ti dávám
palčáky z ovčích řas, když bodá mráz
košili z holubích per, když ztratíš směr
svůj horky dech, když půjdeš v nečasech

Může to být přesné, může tam být tranzistor či JFET nebo i ten operák ale jemně !!
A stejně to není To, hebké slunivé červenouhlíkaté lálá z elektronek. ECC88 se mi zdá slušné.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Robsi
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2017 23:19
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Robsi »

Nestačím číst.. :-) Super, moc díky za všechny rady a postřehy, bomba :thumbup: .

Jinak jsem z Hradce, tak nevím jestli je teď vhodná doba jezdit do Brna.. ;-) to byla samozřejmě legrace. Pracuju v Praze a zrovna spekuluju o tom jak si zítra na chvíli odskočím na tu výstavu.
Marantz SACD 30n, Audiolab 8300MB, JBL L90
Robsi
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2017 23:19
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Robsi »

Yngwie píše:
efičák píše:K lampě to chce vybrat velmi dobře reprosoustavy ... JBL L90 mají rozumnou citlivost, ale pozlobit může impedance (není někde měření? padá to hodně pod 4 Ohmy?). V jejich případě bych se orientoval na slušně silné lampy od 30W na kanál.

nevyznám se v měření, zde jsou nějaké údaje:

Obrázek

Obrázek
Marantz SACD 30n, Audiolab 8300MB, JBL L90
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od pajuna »

Ahoj Votroku. Budes.li chtit i na sever zavitat a poradny hudby kus slyset, zvedni svuj Bell a zavole j...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Robsi
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2017 23:19
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Robsi »

pajuna píše:Ahoj Votroku. Budes.li chtit i na sever zavitat a poradny hudby kus slyset, zvedni svuj Bell a zavole j...
díky za nabídku :thumbup:
Marantz SACD 30n, Audiolab 8300MB, JBL L90
Robsi
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2017 23:19
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Robsi »

Před chvílí jsem se vrátil z výstavy a mám takový pocit, že se vyjasňuje.. :smile: Velice mě zaujali monobloky Audiolab 8300MB, byl jsem překvapen muzikálností, šťavnatostí, dynamikou, opravdu pěkný zážitek. Navíc za velice dobrou cenu. Poslouchal jsem i další sestavy, od nového Marantze PM 10 jsem čekal trochu víc, ovšem je potřeba říct že byl připojen k poměrně malým repro.
Zvuk lampových zesilovačů byl docela zajímavý, dále některé drahé monobloky vykazovali až nadpozemskou dynamiku, leč ne úplně odpovídající realitě. Některé zesilovače zněly až příliš digitálně, velice pěkně však hrála česká sestava od firmy Sroll.

A Audiolab 8300MB - přirozenost, s úžasnou muzikálností.
Marantz SACD 30n, Audiolab 8300MB, JBL L90
Robsi
Příspěvky: 14
Registrován: 12 bře 2017 23:19
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Robsi »

Pár fotek:
Obrázek

Marantz PM-10
Obrázek
Obrázek

Audiolab 8300MB + 8300CD
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Marantz SACD 30n, Audiolab 8300MB, JBL L90
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký zesilovač do 80.000,-?

Příspěvek od Yngwie »

Robsi píše:
Yngwie píše:
efičák píše:K lampě to chce vybrat velmi dobře reprosoustavy ... JBL L90 mají rozumnou citlivost, ale pozlobit může impedance (není někde měření? padá to hodně pod 4 Ohmy?). V jejich případě bych se orientoval na slušně silné lampy od 30W na kanál.

nevyznám se v měření, zde jsou nějaké údaje:
To vypadá OK. Žádné záludnosti snad. Audiolab 8300 je hodně fajn start s dobrým předzesilovačem. Osobně bych to nakombinoval jak už jsem psal s nějakým lampovým předzesem, který trošku "odtranzistorovatí" výsledný zvuk. Nevím, odkud jsi, ale pokud máš možnost, tak si udělej zápůjčku na víkend a hrej ...hodně to napoví. Hodina nebo dvě poslechu ve studiu nic zásadního neprozradí :thumbup:
Odpovědět