Výběr reprosoustav do 100 000kč

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od Dieter Burmester »

Bartoli píše:
Dieter Burmester píše:Satas by nemel vahat, podle mne je bomba mit za necelou padesatku bedny, ktere svou kvalitou zvuku konkuruji JBL M2 :clap:
JBL M2 i 1518 - tam uz lze mluvit o state of the art. Proste to uz lepe nejde, za soucasnych technologických moznosti.

Mimochodem ve zvukovodech byla udelana velka prace a vyvoj. Prvni opravdu kvalitni veci JBL 4425, 4435 atd. a dnes to co udelal Geddes NS 15 /1518 a JBL M2, to jsou dnes TOP veci.

Nejaky kalotovy 3p.HIFI ktery zkresluje s pretizenou kalotou na 2500Hz pri trochu vyssim SPL jako svine si JBL M2/1518 vytre zadek :silent:
Takze moje JBl 4344 nejsou kvalitni? :lol: Nejsou, je to ten nejvetsi hnus, co jsem kdy slysel. Koupil jsem je za dva litry z Ceske televize- dostal k tomu fungl nove gumove zavesy, ktere uz potrebovaly vymenu. I tak to hraje k pobliti, pouzivam je jako podstavce pod lepsi monitory :smile:
Dieter Burmester
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od LawIAR »

Dieter Burmester píše: Takze moje JBl 4344 nejsou kvalitni? :lol: Nejsou, je to ten nejvetsi hnus, co jsem kdy slysel. Koupil jsem je za dva litry z Ceske televize- dostal k tomu fungl nove gumove zavesy, ktere uz potrebovaly vymenu. I tak to hraje k pobliti, pouzivam je jako podstavce pod lepsi monitory :smile:
Ak nájdete lepší podstavec, ja si tie 4344 rád zoberiem. :thumbup:
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od Urbino »

adrian píše:
Urbino píše:
Bartoli píše:
No neni to nic moc zazrak, ale porad mnohem lepsi volba nez herberth :thumbup:
Dlouho jsem po Harbeth hl5 plus pokukoval, nemám se tedy již o ně zajímat?? Proč?? Nejsou dobré?? Zajímavé??
Dlho som tu nepisal,no musel som vstupit...Harbeth su super bedne,odporucam vypocut Shl5 Plus. Bartoliho ber s velkou rezervou ohladne doporuceni... blaznia ho a smeju sa na nom...viem si tu novy...chod pocuvat a ujasni si co sa Ti paci,mozno z prvoti Ti bude vyhovovat skoro vsetko,no po case si vyberies to svoje...vela zdaru

Diky za názor, svoji nynější aparaturu jsem vybíral tak, jak píšeš, přivezl domů a poslouchal sám se sebou. Vybral jsem si to co mne bavilo a dělalo mi radost z poslechu a taky mi dovolila kapsa. Momentálně jsem spokojen moc, ale občas mne chytnou myšlenky zkusit něco jiného. :lol:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
RedBaron
Příspěvky: 269
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od RedBaron »

Harbetky jsou momentálně zánovní na hifionline v bazaru :smile: http://www.hifionline.cz/hifibazar/?hle ... th&x=0&y=0
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od aretax »

Bartoli píše:
timcs píše:
Bartoli píše:
Jsou to drahe mrsby, protoze mereni:
http://www.stereophile.com/content/harb ... taecVko.97

To neni hifi, to je za ty penize technicky jen pro smich.
Mohol by si to konkretizovať. Nevyznám sa v meraní a v grafoch.
PS : Niekto počúva uchom, niekto okom a niekto grafom. Ja uchom. :smile:
Konkretizovat bych to mohl ale kdyz napises ze na mereni kasles a zajima te to tve zlate ucho tak se mi nechce.

Ono by bylo fajn si o tom neco zjistit - zacni tim jak fungujou ty hifi poslechy s otevrenyma ocima a co je bias:

https://www.youtube.com/watch?v=zrpUDuUtxPM

Doslova plati vedecka pravda o vyzkumu biasu v HIFI poslechu, pokud na to HIFI cumis ocima nezajima nikoho seriozniho tvuj nazor na zvuk!
Bartoli, Ty musíš mať vážnu duševnú poruchu. Prečo by niekoho, kto chce kvalitne počúvať, mali zaujímať grafy? Nečítal som, že by tu niekto dával svoj názor na zvuk ako etalón - nemennú pravdu. Robíš to iba Ty. Všetkým vnucuješ svoju pravdu na zvuk, založenú na pochybných meraniach. Tebe je určite zbytočné vysvetľovať, že merania môžu mať iba informatívny charakter, pretože ľudské ucho nikdy nebude mať rovnú charakteristiku a ucho každého človeka je citlivé na inú frekvenciu. K tomu si pridaj akustiku miestností, charakteristiku prístrojov a možno niekedy aj sám zistíš, že bedňa s rovným grafom môže hrať super, ale aj úplne na ho...
To všetko samozrejme neplatí o zázraku menom 1518. Vzhľadom na mimoriadne kvality tejto repro sústavy začala ich masová výroba v Číne. poprední svetoví výrobcovia zistili, že ich zvukovej a ani dizajnovej kvalite nedokážu konkurovať a jeden za druhým ohlasujú krach. Na celom svete sa nenašiel jediný človek, ktorému by sa nepáčili a odborné periodiká sa pretekajú v chvále na 1518. Preto Ti odporúčam, aby si začal ich veľkovýrobu a pokryl obrovský dopyt po týchto zázrakoch, ktoré z trhu vytlačili všetky známe značky. Meno Bartoli sa stalo svetovým synonymom a 1518 univerzálnym etalónom pre všetkých konštruktérov reprosústav. VIVAT BARTOLI !!!
Po tom si sa z krásneho sna zobudil a ruku si mal v "šerbli".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Roman2

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od Roman2 »

=)) Málem jsem se udusil!
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od Bartoli »

To je oblibeny predsudek ze vsichni slysi jinak: neni to pravda, v slepych testech se ukazuje ze to vsichni slysi stejne, bez ohledu na rasu, pohlavi atd:

https://www.youtube.com/watch?v=zrpUDuUtxPM


Praveze jakmile na to nastoupi bias (oko, cenovka, design) tak se najednou objevuje ze kazdy slysi "jinak"...je to jen bias :thumbup:

Pro blbe viz. video treba 12 minuta :angel:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od pajuna »

satas tady zadal dotaz na radu a tim to pro nej zda skoncilo...nebo? Prestante placat mezi sebou a pockejme na feedback co mu to dalo!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od Zdeny »

Ty woe, Bartolík s náma vydrbal a koukejte, co dělá krásnýho:-)

http://www.hifionline.cz/hifibazar/foto ... 769_1.jpg/
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od aretax »

Bartoli píše:To je oblibeny predsudek ze vsichni slysi jinak: neni to pravda, v slepych testech se ukazuje ze to vsichni slysi stejne, bez ohledu na rasu, pohlavi atd:

https://www.youtube.com/watch?v=zrpUDuUtxPM


Praveze jakmile na to nastoupi bias (oko, cenovka, design) tak se najednou objevuje ze kazdy slysi "jinak"...je to jen bias :thumbup:

Pro blbe viz. video treba 12 minuta :angel:
V čom všetkom si ešte "odborník"...? To už sa naozaj nedá komentovať (keď si prdneš, niekto to počuje, iní iba cíti).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od Bartoli »

pajuna píše:satas tady zadal dotaz na radu a tim to pro nej zda skoncilo...nebo? Prestante placat mezi sebou a pockejme na feedback co mu to dalo!
Aby to mezi troly nezapadlo ze seznamu ma cenu se zabyvat pouze 4p. bednama u Roba v Brne + ty fosilni BW matrix 801.

To ostatni na seznamu je jen k smichu, nebo spis k placi :cool:
terahera

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od terahera »

Bartoli či jak
A ty jsi k smíchu nebo pláči?
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od efičák »

Souhlasím 4pásma s cenou materiálu za 150 t. a prodejkou kolem sto, je příležitost.
Pokud máme nekompromisní zdroj zvuku a krmení na to.
Dopřál bych si jemné doladění na osobní vkus panem konstruktérem Kocourem.

(*)

Mám rád Magnepany. Se silnosilným kvalitním zesilovačem můžu sosat jazzové aranže s velmi příjemně podanými vokály. Tyhle bedny mají pro mně své kouzlo.
Zvuk dobrý - všechno dobré
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od PítrsPraha »

satas:
Ve výběru máš i špičkové Focal Electra 1027 Be. S bazarovým rozpočtem by ses vešel i do výkonnějších a trochu hlouběji hrajících 1037 Be, u kterých je v bazaru až nemravně špičkový poměr kvalita/cena.

Stereophile o nich mj. píše:

The Electra 1037 Bes were a different story: a pair of attractively modern-looking, beautifully built, moderately priced (by today's high-end standards) loudspeakers that seemed to deliver a seamless, coherent, faultless presentation in terms of tonality, harmonics, and rhythm, with limitations only at the extremes of frequency, dynamics, and soundstaging. I never found them too bright or too dull, or too lean, or too anything. The few "not quite enoughs" were omissions so far out of range that I could easily ignore them.

The Electra 1037 Bes remained in my system for almost three months, yet try as I might, I couldn't find a seam in the speaker's frequency balance. I'm certain that, at least in my room, it produced the smoothest, most coherent frequency response of any speaker I've reviewed, and especially of any model that extends down into the 30Hz region. The result was among the most convincing and believable expression of instrumental harmonics I've heard.

The Electra 1037s had limitations at the extremes of frequency and dynamics, and their soundstaging was less than expansive. If I had to assign any negative attribute to the Focal's overall presentation, it would be that it was on the somewhat dry and reserved side. But if you crave real detail, accurate instrumental timbres, rhythmic certitude, utter transparency, overall coherence, musical believability, and—especially—a speaker that, while it might not bowl you over on first hearing, over the long run will keep bringing you back to the listening room, and keep you happy and enthralled through every listening session, I can't imagine a better $11,000 candidate than the Focal Electra 1037 Be. When the design expertise that went into this loudspeaker is applied to a refreshing of the top of Focal's line, watch out.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od Bartoli »

Na focalech neni spickove zhola nic. Takove nejake "bezbasaku" focaly nesnesou srovnani s M801 ktere prece jen uz trochu hraji.

Skoda ze Pitrs neumi cist mereni, pak by vedel jak mizerne ty focaly jsou:

http://www.stereophile.com/content/foca ... HQURYgT.97
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od Bartoli »

Pro srovnani treba jiny maly lacinejsi 3p. nez ty mizerny focaly, to je rozdil panecku:

http://www.stereophile.com/content/thie ... JBRVFT0.97

A jeste je to za citelne min penez :silent:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od PítrsPraha »

Bartoliho poslech obrazku na monitoru zatizeny tezkym biasem nenavisti vuci vsemu a vsem vs celosvetove respektovany nazor Stereophile.

:-D
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od Bartoli »

PítrsPraha píše:Bartoliho poslech obrazku na monitoru zatizeny tezkym biasem nenavisti vuci vsemu a vsem vs celosvetove respektovany nazor Stereophile.

:-D
A jak zapada do tveho lhani Pitrsi to ze tady uvadim konkretni priklady solidne zvladnute komerce, naposledy maly Thiel, drive Vividy/Revely?

Ono je to cele jen o tom Pitrsi, ze problematice nerozumis. BTW i ty fosilni Matrix 801 jsou v souctu o dost lip zvladnute bedny nez ty focaly:

http://www.stereophile.com/content/bw-m ... d9pLd7P.97

Narozdil od impresionistu na technicke mereni je spolehnuti a je opakovatelne. Zato hifista ten se probudi a co se mu vcera libilo zitra uz je spatny a tak porad dokola v bludnym kruhu neznalosti :silent:
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od miero »

Bartoli zabudol na podarene a lacne Wharfedale Jade 7, dokonca su dostupne v CR u viacerych predajcov a za nizsiu cenu nez je max. pozadovana.
It is rare to find even an expensive speaker that measures as well as this. That Wharfedale's Jade 7 does so at a price of a dollar less than $4200/pair is especially commendable.
Read more at http://www.stereophile.com/content/whar ... asurements
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od Bartoli »

miero píše:Bartoli zabudol na podarene a lacne Wharfedale Jade 7, dokonca su dostupne v CR u viacerych predajcov a za nizsiu cenu nez je max. pozadovana.
It is rare to find even an expensive speaker that measures as well as this. That Wharfedale's Jade 7 does so at a price of a dollar less than $4200/pair is especially commendable.
Read more at http://www.stereophile.com/content/whar ... asurements
Jo to jsou slusne male 4p.bedny, tohle zamazne jakekoliv 3.p focaly utopia taky levou zadni :thumbup:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od PítrsPraha »

Bartoli, vzdyt ano. Nerozumim tomu ja, nerozumi tomu Stereophile. Jediny, kdo tomu rozumi, je clovek s takovou technickou erudici, ze tvrdi, ze vsechny zesilovace hraji stejne a pripadne zvukove rozdily mezi nimi jsou zpusobeny tim, ze permanentne limituji pri jakekoliv hlasitosti.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od Zdeny »

PítrsPraha píše:Bartoli, vzdyt ano. Nerozumim tomu ja, nerozumi tomu Stereophile. Jediny, kdo tomu rozumi, je clovek s takovou technickou erudici, ze tvrdi, ze vsechny zesilovace hraji stejne a pripadne zvukove rozdily mezi nimi jsou zpusobeny tim, ze permanentne limituji pri jakekoliv hlasitosti.
A nebo je pokaždý jinej bias =)) =)) =))
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
satas
Příspěvky: 6
Registrován: 06 úno 2016 20:28

Re: Výběr reprosoustav do 100 000kč

Příspěvek od satas »

Byl jsem chvíli pryč,
Zesilovač do budoucna bude čistě tranzistorový.

Nyní jsem si přivezl domu na vyzkoušení wilson audio Cub, tak jsem zvědav až si uši zvyknou že to je něco nového.


Lubin rád tvou nabídku příjmu :-)
Odpovědět