prenoska na luxman

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
StanLEE
Příspěvky: 6
Registrován: 28 čer 2016 09:04

prenoska na luxman

Příspěvek od StanLEE »

Zdravím, vedel by mi niekto poradiť akú prenosku by som mal dať na Luxman PD 284, teraz tam mam základný Ortofon /je problém s používanou prenoskou?/?
Diky za radu
StanLEE
Příspěvky: 6
Registrován: 28 čer 2016 09:04

Re: prenoska na luxman

Příspěvek od StanLEE »

Má niekto skúsenosť s takouto penoskou: DENON-DL-103LCII-75th-Anniversary?
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: prenoska na luxman

Příspěvek od MB »

Neviem aký máś predzosilovač ale u denoniek obecne treba uvažovať na veľmi nízkym výstupným napatím.
Keďže neviem akú má tvoje rameno efektívnu hmotu (Tonearm Effective Mass) v gramoch a stránky kde to obyčajne hľadám túto hodnotu neuvádzajú u Luxmana PD-284, neviem overiť či je prenoska vhodná na tento gramec.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: prenoska na luxman

Příspěvek od rOn »

Denon uvádza snímavosť u DL-103LCII 5 × 10 - 6 cm / dyne, prenoska sa hodí k ťažším ramienkam. U Luxmana som nenarazil na údaj o efektívnej hmotnosti ramienka, ale taký Luxman 277 s podobným ramienkom uvádza 9.5g takže to vyzerá na ľahké ramienko pod 10g. Podľa kalkulačky rezonančná frekvencia vychádza na 16Hz. Papierovo by to chcelo skôr prenosku s vyššou snímavosťou, môj tip je Audio Technica 440 MLb. Úplne ideálne by bolo prenosku si vyskúšať..

https://www.vinylengine.com/cartridge_r ... mit=Submit
Odpovědět