Creek 50A - zkušenosti, porovnání ?

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Creek 50A - zkušenosti, porovnání ?

Příspěvek od bh69 »

Neměli jste někdo možnost vyzkoušet Creek 50A ?

Líbí se mi vzhledově i provedením (OLED display, XLR vstupy - pekne by ladil s mym M-DAC), recenze má pozitivní (i když v jedné jsem narazil na to, že autor popisoval nějaké problémy u komplexnějších, složitějších nahrávek - prý tak 5% toho co poslouchal vykazoval tenhle problem. To mne znervoznuje, protoze posloucham hodne klasiku, vokalni a starou hudbu a pokud by s tim byl nejaky problem, nema smysl o nem uvazovat .. Bylo to ale jen v jednom z testu, ostatni se o nicem takovem nezminuji)

V tehle cenove kategorii by pak padaly do uvahy napr,
- Marantz PM8005 (vyborne mereni, dobre recenze i nazory lidi, nema XLR, vzhled je ponekud barokni a modre LED mne stvou)
- CA CXA80 (ma XLR, vypada solidne udelany, setkal jsem se s nazorem ze potichu mu bude chybet dynamika)
- Rega Elex-R (u nas jsem nenasel prodejce)
- MF M3si (o dost drazsi, bez XLR a ta konstrukce vypada takova chuda za tu cenu ...)
- nejaky dalsi zaruceny tip ???

Moje preference a podminky se nemeni
- neunavujici, neagresivni cisty zvuk - aby to nehralo efektne ale "normalne", prirozene
- schopnost hrat dobre na nizkych hlasitostech (koncertni hlasitosti doma neprovozuju, orientacni "mereni" na mobilu mi bezne ukazuje spicky kolem 60dB, vecer i min)
- duraz na dobrou reprodukci akustickych nastroju a lidskeho hlasu (preferuju akustickou hudbu)
- rad bych slysel i jemne dozvuky v nahravce bez jejich utlumeni - ambientni zvuky, ruzne selesty akustickych nastroju, nuance v hlasu (ale prirozene, ne nejak analyticky, rozpitvane)
- dobry spojity prostor, i predozadni
- mistnost < 20m2, regaly (vzhledem k male mistnosti a blizkemu poslechu spis uvazuju o subwooferu nez prechodu na sloupovky, ale to neni zas tak podstatny - kazdopadne nehledam zesik k velkym sloupum, ale pro komorni sestavu)
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Creek 50A - zkušenosti, porovnání ?

Příspěvek od bh69 »

nikdo ?
Odpovědět