Stočení reprokabelu

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Sonorous
Příspěvky: 28
Registrován: 11 led 2014 10:38

Stočení reprokabelu

Příspěvek od Sonorous »

Prosím o radu... mám delší kabely k repro než bych nyní potřeboval... zkracovat je nechci.
Co by bylo lepší ... smotat je do spirály, nebo zatočit do tvaru S...? Někde jsem četl, že to smotání do spirály není dobré... nevím jestli zatočení do tvaru S je stejně špatně, nebo to tak nevadí.
Kabely jsou ploché Nordost.
Pokud bych je stočil do toho tvaru "S"... jaký rozestup mezi jednotlivým zakřivením bych měl udělat?
Dík za odpovědi
VG
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Stočení reprokabelu

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Určitě S a v rámci ohebnosti a aby to splnilo potřebné "zkrácení ", smotáním vznikne cívka a tedy indukčnost která potlačuje výšky.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Stočení reprokabelu

Příspěvek od timcs »

Nemotať, nehaj voľne položené.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Sonorous
Příspěvky: 28
Registrován: 11 led 2014 10:38

Re: Stočení reprokabelu

Příspěvek od Sonorous »

Těch esíček budu muset udělat tak dvě až tři za sebou... jaký by měl být rozestup mezi zakřiveními? Zvažuji, že bych si na to vytvořil nějaký přípravek, ve kterém by byl ten naohýbaný kabel veden (položen). Jaký materiál by byl vhodný abych jednotlivé ohyby vedle sebe nerušily (aby nevznikala ta cívka)? Nebo čím jiným vhodným by bylo dobré kabely oddělit?
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Stočení reprokabelu

Příspěvek od timcs »

Aké sú dlhé tie káble a aká je vzdialenosť medzi repro? Ak ich potiahneš od zos popri stene za repro do rohu a odtiaľ späť k repro, by nestačilo? Máš ich dlhšie?
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Stočení reprokabelu

Příspěvek od PavelDosko »

a jaky je presne duvod nezkratit to na pozadovanou delku ? resp proc jsi poridil tak zbytecne dlouhy kabel ?
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Stočení reprokabelu

Příspěvek od aretax »

Sonorous píše:Těch esíček budu muset udělat tak dvě až tři za sebou... jaký by měl být rozestup mezi zakřiveními? Zvažuji, že bych si na to vytvořil nějaký přípravek, ve kterém by byl ten naohýbaný kabel veden (položen). Jaký materiál by byl vhodný abych jednotlivé ohyby vedle sebe nerušily (aby nevznikala ta cívka)? Nebo čím jiným vhodným by bylo dobré kabely oddělit?
Je to jednoduché: zober si dosku hrubú asi 20mm (rozmer podľa potreby), ručným cirkulárom, alebo ručnou frézkou urob do nej rovnobežné zárezy po celej dĺžke (alebo šírke) hlboké cca 10mm, široké 4-5 mm, cca 50mm od seba a do týchto zárezov kolmo naskladaj kábel S-ovým spôsobom. Doska môže byť drevená, plastová, polystyrén, alebo iný nerezonujúci materiál. Túto dosku polož na nejaké nerezonujúce podložky, napr. korok, guma, prípadne filcové podložky pod nábytok (ak nechceš použiť špeciálne a drahé anti vibračné nožičky - v tomto prípade by to ani nemalo zmysel). Rozmer dosky Ti neviem navrhnúť. Ten si urči sám podľa Tvojich podmienok.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Sonorous
Příspěvky: 28
Registrován: 11 led 2014 10:38

Re: Stočení reprokabelu

Příspěvek od Sonorous »

Přešel jsem ze stereo koncového zesilovače na dva mono, které jsou každý kousek od repro... proto mi nyní stačí krátké kabely. Kabely jsou Nordost Blue Heaven zakončené u repro bi wiring vidličkami... je mi líto je krátit...
Něco jak popisujete s tou deskou mám právě v plánu vyrobit.... těch 5cm mezi jednotlivými kličkami tedy bude dostačující?
Druhá varianta je prodat stávající kabely a nahradit je jinými kratšími.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Stočení reprokabelu

Příspěvek od aretax »

Sonorous píše:Přešel jsem ze stereo koncového zesilovače na dva mono, které jsou každý kousek od repro... proto mi nyní stačí krátké kabely. Kabely jsou Nordost Blue Heaven zakončené u repro bi wiring vidličkami... je mi líto je krátit...
Něco jak popisujete s tou deskou mám právě v plánu vyrobit.... těch 5cm mezi jednotlivými kličkami tedy bude dostačující?
Druhá varianta je prodat stávající kabely a nahradit je jinými kratšími.
Ten druhý variant je jednoznačne lepší. Repro káble majú byť čo najkratšie. Elektrotechnici to iste fundovane vysvetlia.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Sonorous
Příspěvky: 28
Registrován: 11 led 2014 10:38

Re: Stočení reprokabelu

Příspěvek od Sonorous »

Tak jsem vyzkoušel ze starých zásob pracně vyrobit kabely metr dlouhé z CSSS 4x2,5 (křížová čtyřka) a to ještě bi wiring. Vždycky jsem se bránil myšlence, že kabel výrazně ovlivňuje výsledný zvuk, ale tímto jsem byl zklamán. Asi po týdenním zkoušení jsem se vrátil sice k delšímu (2,30) ale opravdu lepšímu původnímu kabelu Nordost Blue Heaven. Vyrobil jsem si přípravek z pvc trubky pomocí kterého jsem ho zkrátil, aby se mi nemotal mezi ostatními zejména silovými kabely. Rozdíl mezi těmi CSSS a Nordost naprosto zřetelný. Nordost vrátil zpět hloubku prostoru a detaily, které u toho CSSS chyběly. Ne že by ty CSSS hrály špatně, ale v přímém srovnání na ten Nordost nemají...
IMG_20170114_163826.jpg
IMG_20170114_163853.jpg
IMG_20170114_164209.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět