ake repro k EC zosiku

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
KANRYO
Příspěvky: 5
Registrován: 11 kvě 2016 18:54

ake repro k EC zosiku

Příspěvek od KANRYO »

zdravim vsetkych, som tu novy a vela skusenosti zo mna nevypadne, no mam momentalne dilemmu a dufal som, ze by som mohol dostat radu, ktorym smerom sa uberat. mam zostavu repro Dynaudio DM 3/7, zosik Electrocompaniet PI-2D a externy dac NAD M51. z priestorovych dovodov potrebujem vymenit stlp za regal a dynaudio su teda na predaj. len premyslam, ktore reproduktory by sa k mojim komponentom hodili. chcel by som si ist vypocut Sonus Faber Venere 2.0, Canton Reference 9K, ci B&W CM6 S2. zvuk mojich dynaudio sa mi paci a rozmyslal som teda aj nad Contour 1.4 LE. mate skusenosti s podobnymi kombinaciami? vdaka za kazdy postreh
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: ake repro k EC zosiku

Příspěvek od Vladio »

Dyno DM 2/7, definitivne. :angel:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: ake repro k EC zosiku

Příspěvek od pajuna »

Je de nekolik lidi, kteri dlouhou dobu zije s kombinaci EC + regalove Dynaudio, napr. 1,4 nebo C1 a jsou spokojeni. Navic jsou to letiti posluchaci:-), takze ta kombinace bude slusna, i ja jsem sestavy slysel:-)
Doporucuji vyzkouset ale i ty dalsi moznosti a nejlepe doma. Pak se rozhodni. Good luck
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ake repro k EC zosiku

Příspěvek od aretax »

Aj podľa mojich skúseností k EC veľmi dobre pasujú Dynaudiá. Taktiež by som odporúčal regálovky. Niekedy sa dajú za veľmi dobrú cenu kúpiť aj C1.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: ake repro k EC zosiku

Příspěvek od winelover »

jj, s kombinací EC a Dynaudio se dá žít. A dlouhodobě. :smile:
win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: ake repro k EC zosiku

Příspěvek od Bartoli »

No jako vtipny mi to teda moc nepripada:
http://www.stereophile.com/content/dyna ... tKG5V15.97

A stoji to ranec. Asi nemam stejny smysl pro humor jako ostatni zde :silent:
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ake repro k EC zosiku

Příspěvek od aretax »

Mali by sme sa ospravedlniť, zabudli sme na najlepšie bedne na svete. Ale keď Bartoli nemá na predaj stojanové... Možno by to išlo vyriešiť tak, že 1518 by sa položili na stôl, najlepšie každá na samostatný. Ja by som vedel dodať 2 kuchynské stoly.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
KANRYO
Příspěvky: 5
Registrován: 11 kvě 2016 18:54

Re: ake repro k EC zosiku

Příspěvek od KANRYO »

do dynaudia by som siel rad znova, no najskor musim svoje DM 3/7 predat. zatial mi len zavadzaju.
momentalne mam docasne zapojene male regalovky, Magnat Quantum Edelstein. mnohi sa asi pousmeju, no som velmi prekvapeny co tieto male bedne zo seba vedia dostat v kombinacii s mojim EC zosikom. oproti mojim dyno stlpom im samozrejme chyba spodok(len 11cm stredobas), no na tu velkost je ich basove podanie famozne a na posluch mi to casto pride prijemnejsie a vyvazenejsie, teda aspon v mojom priestore.
zatial ostavam pri tejto zostave, kym sa dynaudio nepreda :smile:
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ake repro k EC zosiku

Příspěvek od aretax »

Ak si spokojný, prečo potom hľadáš niečo iné? Ak je niečo teoreticky lepšie, to neznamená, že aj u Teba to bude lepšie. Pravda je, že repro je potrebné zladiť so zosilňovačom, ale na výsledný zvuk majú vplyv aj ďalšie faktory, hlavne však posluchová miestnosť. Možno práve tá kombinácia čo máš Ti bude najlepšie vyhovovať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: ake repro k EC zosiku

Příspěvek od Bartoli »

KANRYO píše:do dynaudia by som siel rad znova, no najskor musim svoje DM 3/7 predat. zatial mi len zavadzaju.
momentalne mam docasne zapojene male regalovky, Magnat Quantum Edelstein. mnohi sa asi pousmeju, no som velmi prekvapeny co tieto male bedne zo seba vedia dostat v kombinacii s mojim EC zosikom. oproti mojim dyno stlpom im samozrejme chyba spodok(len 11cm stredobas), no na tu velkost je ich basove podanie famozne a na posluch mi to casto pride prijemnejsie a vyvazenejsie, teda aspon v mojom priestore.
zatial ostavam pri tejto zostave, kym sa dynaudio nepreda :smile:
Ale proc bychom se smali, hele je zcela technicky mozne ze jina bedna nez dynaudio hraje lepe a stoji mene penez :silent:

Mimochodem kdybys zacal poslouchat a porovnavat jenom zvuk reprobeden = slepe testy - to bys koukal jak bys zmenil nazory na HIFI.
Ono totiz kdyz jde jen o zvuk a ne o bias oko poslechy a hezkou dyhu tak je pak vsechno uplne jinak a dynaudia jdou do kopru:lol:
KANRYO
Příspěvky: 5
Registrován: 11 kvě 2016 18:54

Re: ake repro k EC zosiku

Příspěvek od KANRYO »

mne ked niekto spomenul znacku magnat, predstavil som si velke subwoofery v autach a lacne domace kino. uz som tu na fore videl temy, kde sa tu ludia smiali z napr viablue kablov s prosbou, aby bolo toto forum o skutocnom highende :roll:
Magnaty som mal doteraz na slabsom onkyo zosiku ako ozvucenie PC a neda sa povedat ze by boli lacnejsie ako dyno. cennikova cena bola okolo 7-800€, co je na taky malinky reprak uz dost. dyno dm3/7 1450€ a ich regalova verzia dm2/7 650€. no pri tych kompaktnych rozmeroch by clovek naozaj necakal co zo seba vedia dostat so spravnym zosikom. je mozne ze pri nich ostanem, no rad by som ich este v mojom priestore porovnal s kamosovymi dm2/7 a potom sa uvidi
Roman2

Re: ake repro k EC zosiku

Příspěvek od Roman2 »

Bartoli,

výjimečně máš pravdu. Hifisti vybírají reprosoustavy pohledem a ne poslechem, a proto se ty tvé 1518 né a né prodat!
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: ake repro k EC zosiku

Příspěvek od Bartoli »

KANRYO píše:mne ked niekto spomenul znacku magnat, predstavil som si velke subwoofery v autach a lacne domace kino. uz som tu na fore videl temy, kde sa tu ludia smiali z napr viablue kablov s prosbou, aby bolo toto forum o skutocnom highende :roll:
Magnaty som mal doteraz na slabsom onkyo zosiku ako ozvucenie PC a neda sa povedat ze by boli lacnejsie ako dyno. cennikova cena bola okolo 7-800€, co je na taky malinky reprak uz dost. dyno dm3/7 1450€ a ich regalova verzia dm2/7 650€. no pri tych kompaktnych rozmeroch by clovek naozaj necakal co zo seba vedia dostat so spravnym zosikom. je mozne ze pri nich ostanem, no rad by som ich este v mojom priestore porovnal s kamosovymi dm2/7 a potom sa uvidi
No to je nic.
Ja mam znamyho co mel doma BW nautilus za statisice, roky rokouci zil v domeni ze ma jakoze high end top kvalitu zvuku. Pak si k TV jako druhou sestavu koupil nejmenovany bakelitovy bedny cca za 10000CZK, a cely prekvapeny zjistil ze to hraje v jeho cimre lip nez ty zazraky BW.

Tehdy jsem ani moc nevedel proc ale dnes uz vim ze ten bakelitak byl celkem kompetentne navrzeny, takze nedivim se.

Floyd Toole ma ve videu taky srovnani lacineho bakelitaku za 700USD co ve slepych testech prehral nacancany highend za 4000USD:

Pochopitelne ty stejny bedny z bakelitu s ocima otevrenyma dopadly spatne a ty lestenky za 4000USD byly najednou lepsi.

To je definice biasu u hifistu....... vypada to maly plastikovy laciny repraky = nemuze to hrat dobre.....omyl panove:

video cca 12 minuta:

https://www.youtube.com/watch?v=zrpUDuUtxPM
Odpovědět