TV jako streamer

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
johny_r
Příspěvky: 2
Registrován: 07 zář 2016 08:55

TV jako streamer

Příspěvek od johny_r »

Zdravím,
rád bych znal názor na následující věc. Mám zesilovač Pioneer A-A9-MKII a výborné DIY bedny. Není to high-end za statisíce, ale pro mé potřeby to hraje víc než uspokojivě. Dosud jsem to krmil z PC přes USB a DAC integrovaný v zesilovači (Burr Brown). Po přestěhování, ale musím najít jiné řešení. Hudbu chci streamovat přes DLNA a napadlo mne použít televizi jako streamer. K ní bych připojil pomocí optiky DAC a dál do mého zesilovače. Moje otázka je, jestli streamování přes televizi nějak zásadně negativně ovlivní kvalitu reprodukce. Domníval jsem se, že na kvalitu má zásadní vliv především DAC a ne software, kterým přehrávám, ale možná se pletu. Cenově bych se rád pohyboval mezi 5 a 10 000 za DAC.
Další řešení by byl streamer, kde se těžko dostanu pod 15000 a zajímá mne, jestli by to byl zásadní rozdíl od navrhovaného řešení.
Předem díky a omlouvám se, jestli je můj dotaz příliš low-end :).
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: TV jako streamer

Příspěvek od miero »

Zvukovy vystup z TV nebude dobry a USB DAC do TV pravdepodobne nezapojis. Zostava asi moznost optika z TV do DACu.

Inak streamer nemusi byt drahy ak nechces peknu skatulu a mas USB DAC. Staci napr. kupit RaspberryPi 2, vlozit do neho SD kartu so spravnym obsahom (napr. http://www.pimusicbox.com/ ), pripojit na siet, DAC a ovladat z telefonu.

http://zakladni-desky.heureka.cz/raspbe ... 3-model-b/
+ skatulku + adapter
mumu
Příspěvky: 63
Registrován: 10 říj 2011 20:29

Re: TV jako streamer

Příspěvek od mumu »

Miero, vsak pise ze to pripoji optikou z TV do DAC, nemusis mu to opakovat :) Pyta sa ci TV je ako streamer Ok.
johny_r
Příspěvky: 2
Registrován: 07 zář 2016 08:55

Re: TV jako streamer

Příspěvek od johny_r »

Díky,
ano, optikou to připojím. Jde mi o to, jestli přehrávání v televizi nějak nepoškodí signál ještě před převodem do analogu, který se bude dít externě. Jinak co se týče streameru, Raspberry je určitě použitelná věc, jenže já potřebuju nějak dostat signál do HiFi i z TV jako takové a předpokládám, že do Raspberry nejde zapojit optika z TV a dál ho zapojit do zesilovače přes USB. Nebo ano? Napadá mne jedině nějaký HiFi streamer s optickým vstupem (Třeba Pioneer N-50A apod.), jenže tam se pod 15000 asi těžko dostanu.
Díky
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: TV jako streamer

Příspěvek od bh69 »

optika do R. pro prevod do USB urcite ne, pripojeni TV bych resil nejakym DACem s optikou (jestli to stejne potrebujes, zkus si jak to hraje a treba budes spokojeny i pro prehravani muziky pres TV)
Odpovědět