Tidal služba

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal služba

Příspěvek od PavelDosko »

a k Tidalu - vyborna vec pro objevovani muziky ve slusne kvalite, pro mne mezi stream sluzbami nejen v kvalite, ale i v zastoupeni v mem zajmovem prostoru, tedy vazne hudbe a jazzu
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Tidal služba

Příspěvek od terahera »

Fakt se to tu rozjelo mimo téma,ale na dotazy typu kdo ti dal právo,kde je hranice highend a pod bych odpověděl,že nikdo neví,kde je hranice a každý to vnímá jinak.Ale vzhledem k názvu vlákna(když opomenu název fóra) bych to rozsekl asi tak,že hranice je spotify vs tidal :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Tidal služba

Příspěvek od YamahaMan »

Zdravím,
dnes mi prišli káble od Zattyho za čo mu ešte raz ďakujem!
Všetko ku MAXimálnej spokojnosti. Vetva je finalizovaná /okrem spomínaných káblov nový modem a pouter/ a hrá to o poznanie lepšie.
A to mi Zatty písal, že káble sa ešte rozohrajú...
Tidal bude teraz "šlapať" až do polnoci. Aj pri tichom posluchu je zvuk dynamický, hľbka, priestor - no jednoducho radosť počúvať!
Pár obrázkov z vetvy...
MR.jpg
RS.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Tidal služba

Příspěvek od zatty »

MilanP. píše: 13 kvě 2020 20:40 Zdravím,
dnes mi prišli káble od Zattyho za čo mu ešte raz ďakujem!
Všetko ku MAXimálnej spokojnosti. Vetva je finalizovaná /okrem spomínaných káblov nový modem a pouter/ a hrá to o poznanie lepšie.
A to mi Zatty písal, že káble sa ešte rozohrajú...
Tidal bude teraz "šlapať" až do polnoci. Aj pri tichom posluchu je zvuk dynamický, hľbka, priestor - no jednoducho radosť počúvať!
Pak dej vědět jak celou větev rozehraješ :smile:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Tidal služba

Příspěvek od YamahaMan »

Pak dej vědět jak celou větev rozehraješ :smile:
[/quote]

^:)^ :thumbup:
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal služba

Příspěvek od PGH »

Trochu odbočím, kdo má rád své oblibené muzikanty a chce je podpořit a ne jenom v této corona době tak hudbu nestreamuje.
Toto řekl varhaník Ondra Pivec v rozhovoru v květnové Harmonii.
IMG_20200516_083409.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Quentin

Re: Tidal služba

Příspěvek od Quentin »

A tomu někdo věří?! :-?
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Tidal služba

Příspěvek od PítrsPraha »

Kdyz si konkretne ja pustim nebo nepustim radio, nema z toho interpret preci taky nic.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Tidal služba

Příspěvek od Halíř »

PGH píše: 16 kvě 2020 08:39 Trochu odbočím, kdo má rád své oblibené muzikanty a chce je podpořit a ne jenom v této corona době tak hudbu nestreamuje.
Toto řekl varhaník Ondra Pivec v rozhovoru v květnové Harmonii.
IMG_20200516_083409.jpg
A ted mi rekni, kdyz ty hudebnici nemaji ze sve produkce, umistene v nabidkach hudebnich sluzeb, absolutně nic, tak jak se tam ta jejich hudba dostala? Bez jejich souhlasu?
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal služba

Příspěvek od PGH »

Mluvili jsme s kamarádem s nekolika muzikantama a hlavní příjem maji z koncertu pak z fyzických nosičů (nejlepe když si ho sami vydaji) a trochu to radio ale to jsou už drobné a stream už nic tam se pakuji vsichni okolo.
Toto nám říkal třeba Erik Truffaz, Karel Plihal, Mišík atd.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Tidal služba

Příspěvek od Halíř »

No, i kdyby to bylo jak ti interpreti rikaji a opravdu na ne nevyzbyde ani kačka, tak mi porad nedocvakava, kdo a čím je tedy prinutil, umistovat svou hudbu na tyhle music sluzby?
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal služba

Příspěvek od PGH »

Asi proto aby bylo o nich vědět.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Tidal služba

Příspěvek od Halíř »

Hmmm, tak to prave riskujou, ze si jejich nosice nebude tim spis nikdo kupovat. Kdyz uz se o nich za mesičně placený pausal na Tidalu dozvím, tak je tam budu i poslouchat. Ale co uz, nejen muzikuse, ale vetsinu z nas ten covid finančně pozabíjel. A stát na spoustu z nas udelal jenom dlouhej frňák!!! Nemáte někdo pučit litr? :lol: .
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal služba

Příspěvek od PGH »

Stav se, klidně dva litry :lol:
Michal Bratislava
Příspěvky: 23
Registrován: 08 říj 2019 16:09

Re: Tidal služba

Příspěvek od Michal Bratislava »

Keby mal niekto záujem teraz 3 mesiace za 2 eurá mesiac potom klasická cena

https://www.whathifi.com/news/listen-in ... f-the-year

Seva
Luxman 507 UX MARK II
Ayon S10 signature II
Denon DCD 1520 AE
PERLISTEN S7T
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal služba

Příspěvek od PavelDosko »

Black Friday TIDAL - pro nové uživatele (stačí jiný mail než mate ve stavajicim predplatnem) 120 dnu TIDAL Hifi za 30Kc (Master za 15Kc)
https://tidal.com/offers/blackfriday
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Tidal služba

Příspěvek od blesk666 »

len prides o svoje kniznce
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal služba

Příspěvek od PavelDosko »

pokud nejake mas, pro nove na vyzkouseni je to irelevantni
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Tidal služba

Příspěvek od blesk666 »

reagoval som na toto: “ stačí jiný mail než mate ve stavajicim predplatnem”
Kazdopadne vyborna zlava
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Tidal služba

Příspěvek od F2014 »

PavelDosko píše: 28 lis 2020 10:06 Black Friday TIDAL - pro nové uživatele (stačí jiný mail než mate ve stavajicim predplatnem) 120 dnu TIDAL Hifi za 30Kc (Master za 15Kc)
https://tidal.com/offers/blackfriday
Mně ta nabídka přišla přímo na můj mail, který jsem používal pro HiFi předplatné - TIDAL jsem nedávno zrušil. Proklikem přímo z mailu jsem si akci na 4 měsíce po 30 Kč aktivoval na svůj původní mail, zůstala mi zachována všechna dřívější nastavení i knihovna. Jinak než proklikem přímo z přijatého mailu se mi tu akci aktivovat nepodařilo.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal služba

Příspěvek od PGH »

japex píše: 16 kvě 2020 08:48 A tomu někdo věří?! :-?
Nedávno jsem poslouchal rozhovor s Romanem Pokorným (jazzový kytarista) a říkal ze od těchto poskytovatelů hudby Tidal atd má měsíčně sotva 20euro!
Quentin

Re: Tidal služba

Příspěvek od Quentin »

PGH píše: 29 lis 2020 07:19
japex píše: 16 kvě 2020 08:48 A tomu někdo věří?! :-?
Nedávno jsem poslouchal rozhovor s Romanem Pokorným (jazzový kytarista) a říkal ze od těchto poskytovatelů hudby Tidal atd má měsíčně sotva 20euro!
A kolik by si představoval dostávat? ( A není lepší "dvacka", než vůbec nic za kradení? :-? )
Nechci, opravdu nechci, zpochybňovat jeho umělecké kvality...ale podívejte se na jeho web !

To je regulérní žebrání!

A těch, co mají letos omezené čí žádné příjmy už mnohem déle jak 100 dní, je díky hysterii až děsivé množství!
A jenom umělci z malinké české kotliny to opravdu nejsou!
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal služba

Příspěvek od PGH »

Já jsem si aspoň objednal nějaká jeho CD co ještě nemám.
Lepší než to poslouchat z Tidalu.
Na jeho stránce to fakt vyznívá jako žebraní.
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal služba

Příspěvek od PGH »

Ještě jednou. Pokud mám rád hudbu někoho tak ho za jeho práci chci i odměnit a nejlepší je zajit na koncert a nebo si koupit nosič CD/LP/Flac, určitě mu to dá vic jak Tidal těch pár drobných.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal služba

Příspěvek od PavelDosko »

na koncerty chodim co to da,ale ted se fakt neda, -ere mne to. Naprostou vetsinu hudby kupuju, na Tidalu jen to co koupit nelze/nebo prozatim nemam na NASu
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Tidal služba

Příspěvek od blesk666 »

myslim ze by nezaskodila vacsia informovanost. A to aby bolo zname kolko ma interpret z predaja 1ks CD/SACD,LP... a kolko z jedneho predplatneho na stremovacej platforme. Dala by sa viest aj nejaka konstruktivna diskusia. Netreba zabudat ze poklesy prijmov z predaja klasickych nosicov zacali este dost davno pred tym, ked streamovacie platformy este neexistovali. Z nelegalneho kopirovania/stahovania, nemali interpreti vobec nic
Naposledy upravil(a) blesk666 dne 29 lis 2020 10:03, celkem upraveno 1 x.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Tidal služba

Příspěvek od PGH »

Tak je to správné.
Quentin

Re: Tidal služba

Příspěvek od Quentin »

Chlapi, to nemyslíte vážně, že ne?!
To už je kousek k tomuhle:

:arrow: Miloš Jakeš - .. řekněme, paní Zagorová je to milá holka .. :!:
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Tidal služba

Příspěvek od blesk666 »

Japex: nerozumiem ako to myslis. Nikoho tu nezaujima kolko ktory hudobnik zaraba, o to sa nestaram a prajem kazdemu ivalitnemu aby zarabal co najviac. Len rad by som poznal riesenie, kedze predaj CD nosicov nenavratne klesa uz niekolko rokov a reakcia vyrobcov elektroniky na to reaguju tym ze CD playery uz niektori aj vyradili z ponuky alebo aspon redukuju ich ponuku

Jakes mal sediet do smrti v base a nie si uzivat spokojnu starobu. Ked som ho videl v dokumente ako aj dnes kazdorocne byva cestnym hostom na zasadnuti komunistickej strany a este mu tam tlieskaju, tak je mi bolo blivno (pani si tam spokojne vedla neho strikuje, ostatni tlacia parky s horcicou, cucaju pivo s kriglov a potlakavaju sa ake to bolo super a dnes neni a pritom mohlo by byt...) desive.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Odpovědět