Tidal služba

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Quintes11

Tidal služba

Příspěvek od Quintes11 » 20 srp 2016 15:17

Zdravím,

potreboval by som poradiť, mám aktívnu službu Tidal, čo je v podstate najvyššia možná kvalita hudby cez stream službu. Rozdiel je citeľný, no mám dilemu. Najradšej počúvam hudbu prenosnou formou. Používam na to mobil Huawei P8, čo by mal podporovať 24bit tok, slúchadlá mám Marshall Pilot 2. Na nete som čítal dosť o DAC prevodnikoch, a tu mám zopár otázok.
Je vôbec potrebný DAC prevodnik ak počúvam hudbu "len" v hi-fi móde cez Tidal?

Tidal umožňuje vraj aj Hi-res hudbu, za väčší príplatok samozrejme. Čo v tomto prípade?

Budem rád za všetky postrehy. Ak som niekoho urazil na tomto fóre počúvaním hudby cez mobil, ospravedlňujem sa.

Bond 007 alias Monte

Re: Tidal služba

Příspěvek od Bond 007 alias Monte » 20 srp 2016 23:37

Mobil, ne, ne
Je mi dvacet a chci změnit svět, je mi čtyřicet a nic měnit nechci, je mi šedesát a se_ru na něj :lol: ©

efičák

Příspěvek od efičák » 21 srp 2016 00:34

Na 1. místě je hudba a zvuk až podle osobní potřeby.
Hned povím svůj názor, že bych nic neměnil a užíval si Tidal.

Rajský pocit studnice nepřeberného množství hudby je dostupný z dobrého telefonu a sluchátek.

Mám kamaráda co věnuje velkou pozornost výběru sluchátek a DAC a je to dost složitý problém si najít to své. Je to drahé a navíc vkus se vyvíjí.
Vyšší rozlišení DAC a sluchátek či aparátu, přináší další roztřídění na nahrávky a to může přinést zklamání. Oblíbená hudba se může stát neposlouchatelnou.

bh69

Příspěvek od bh69 » 21 srp 2016 08:25

DAC s vystupem pro sluchatka nebo DAC plus sluchatkovy zesilovac urcite budou lepsi nez analogovy vystup mobilu. HiRes je zbytecnost, jen bys vic platil a prenasel vetsi objem dat.

Quintes11

Příspěvek od Quintes11 » 21 srp 2016 14:24

Ďakujem za postrehy, skúsim sa teda poobzerať po nejakých prevodníkoch, ak si dovtedy nezvyknem na to čo mám, pretože aj tak s touto službou Tidal je to skok :)

Odpovědět