Vyber s gramom,phono a prenosky

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od adrian »

Ahojte,
potreboval by som radu skusenych.Zakladam vlastne vlakno,aby som "nespinil" zvysne. Mam v umysle kupit novy gramec. Volba padla nakoniec padla na The Classic (tanier hlinik,nechcem MDF ) a phono Leben RS30Q (demo kus). Avsak,viem,ze to phono je vyborne,aj ho kupim,no napadla ma alternativa. Investovat dane financie do gramca,kupit len 2MBronze + Pro-Ject Phono Box S a zvysok narvat do gramca Pro-Ject Xtension 9 . Dalsim predajom phona a prenosky stratim co najmenej. Casom by to slo na Leben + Quintet Bronze . Videl som aj ponuky na Super Pack s Ortofon Quintet Black ,ok...ale ziada si to na zaciatok Phono Box RS,cize dalsie investicie a vyssie straty. Poradite ? Nebude to Phono Box S uz moc malo ?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od efičák »

HEF je klub pánu, co si mají pomoct.
Když o pomoc žádáš pokusím se, ale je to jen můj názor, vkus a zkušenost.

Adrian jsi zkušený, vyposlouchaný milec hudby a vypadá to, že tě vinylový svět něčím upoutal. Že by ten drahý digitál co máš nebyl plně uspokojivý?

Pro mne je nyní gramofon zdrojem radosti i frustrace.
Mám tak málo maskující sestavu, že "snad" slyším úhlové zkreslení radiálního ramínka protože přesné nastavení bočního snímacího úhlu přenosky je možné jen tangenciálním ramínkem.
Nastavení Azimutu? Pouze nějakou měřící deskou či přístrojem. Naposled jsem měl jistotu po Rowingově měření pomocí desky a softwaru v PC od Adjus plus.
Přesný přesah za spindl? Přiměřeně...
Offsetový úhel? Pokud je přesah nebo efektivní délka správně což nevím, je ten úhel stanoven jen šablonou, která neříká zda je gramofon správně seřízen... http://www.hifinazory.cz/clanky/Gramofo ... Rowing.pdf
Slyším hluk drážky o sunoucí se hrot chvějky, prokopírované drážky se silným signálem napovídající co hraje o jednu otáčku desky vpřed.

Přesto je lidský hlas a klasická hudba poutavá a umožňuje poslech z nahrávek, jež mi na digitálu nezní úplně zajímavě a většinu takové hudby přesměruji dálkovým CDP nebo myší na PC.

Když to všechno dáme bokem, protože jsi se už rozhodl, přistoupíme k tomu jen jako ke koníčku. KDyž to koníčku zahučíš, je jedno jestli auta, čaje nebo hodinky. ROzhoduje vášeň a proto poslouchej svůj instinkt.

Jasně že lepší gramofon má lepší talíř, ložisko a celkové provedení. Tím si připravíš sestavu na vyšší kvalitu. Takže hlasuji pro úsporu na přenosce a phonu do začátku. Obojí snadno prodáš když nastane čas.
Taky je dobré se nejdříve proposlouchat, abys pak ocenil vyšší rozlišení a "rychlost" MC LO systému. ROn nasadil na špičkový gramec MS a podobně kvalitní ramínko vintage původu obyčejnou MM Stanton s kulovým hrotem. Výsledek ho nadchnul.
Než cpát na Debut Kiseki, raději na MS Pickering !

Phono preampů sem měl na poslouchání doma dost. Phono box S mě oslovil stejnoměrnou kvalitou ve všech pásmech což podporuje poslech. Neb phona jež mají nějaké výhody v jednom z kvalit poslechu na sebe strhávají pozornost a vybírají si k sobě nahrávky či žánry.
Moje doporučení.

Tvůj aparát předá barevnost plně elektronkového RIAA-čka, až se zorientuješ a pořídíš si vetší archiv LP, budeš připraven si něco kvalitnějšího vybrat.

Protože mám asi malý problém se sluchem v pásmu středů, vyhýbám se přenoskám s tvrdším přesnějším charakterem. 2M Bronze na uhlíkovém PJ 9" ramínku mi přišla příliš "chladná". Pro mne by byla jasná volba laskavé 2M Blue. Nemusí platit pro kovové ramínka Rega Jelco a Ortofon. Chtělo by to zkusit co na 2M Bronze řeknou Harbeth.
Muzika musí bavit !
Zvuk dobrý - všechno dobré
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od adrian »

Eficak
Dakujem pekne za Tvoj príspevok,velmi dobre sa to cita :thumbup: Tak,aby sme to rozvinuli,je tu este druha moznost a to PJ Experience SB S-shape avsak bez prenosky( 1599,-Eur ). Ramienko si pyta MC prenosku. Je mozne docielit rovnakého zvuk. prinosu s doborou MC prenoskou s Experience SB S-shape, samozrejme dokopy s cenou neprevysujucu Xtension 9 Evolution SuperPack ( s Quintet Black 2500,-Eur ), ako s Xt9 Evolution SP alebo je to stanovene tym gramcom,cize ma svoje kvalit.hranice a to S-shape ramienko s MC prenoskou to az tak neposunie ? Stale plati,ze radsej Xtension 9 Evolution s MM na zaciatok ?
A este jedna otazka, ako vysoko by som musel ist s MM prenoskou v pripade Xtension 9 Evolution, aby som dosiahol kvalitu ako s Quintet Black ? Je to ramienko take hrozne s Quintet Black ? Cena Super Packu je velmi lakava. Ked tak QBlack odlozim do buducna a dokupim MM.Obavam sa,ze s 2M Blue mi bude chybat detail,telo nastrojov,vzdusnost,predsa mam sluch zvyknuty uz na urcitu kvalit.uroven,ale oprav ma ak sa mylim.
V MM pripade dobre ohlasy su tiez na Nagaoka MP 200 v cene 2M Black ci Audio-Technica AT440MLB v cene 2M Blue. V cene 2M Bronze este Nagaoka MP150. V com zaostavaju poprípade su popredu oproti Ortofonkam v rovnakej cene. Netvrdim,ze ich chcem,len sa informujem.
Za kazdu radu som Ti vdacny a ostatnym tiez.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od adrian »

Eficak
Este som zabudol. Co sa tyka Harbeth, zneju prijemne,o ostrosti sa neda vôbec hovorit,tam by som problem nevidel,myslim,ze to skor hrozi analytickym zostavam,co nie je moj pripad.Elektronky 6cs7 Matsushita v predku zabespecuju jemnost. :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ve hre je spousta promennych a taky subjektivnich nazoru, takze podle mne nelze klast otazky, "zda bude lepsi tahle kombinace nebo tamhleta kombinace", protoze u pocitace to nikdo nezjisti. Urcite jsou nejake, ktere nebudou hrat dobre nikdy, ale zaroven se urcite najde nekdo, komu by se to mohlo zrovna libit. Ja bych se s MM prenoskou vubec nezaobiral - aparat mas pekny a paklize nejsou problem finance, tak bych rovnou koupil nejake MCéčko a hotovo. Vzrostou tim sice naroky na gramec a phono predzes, ale to uz tak byva. Proste bych neco koupil, nejakou dobu to poslouchal, a pak bych resil slabiny, ktere tim dlouhodobym poslechem urcite odhalis. Cesta to bude dlouha a mozna i trnita, ale tim si prosli asi vsichni :thumbup:
Dieter Burmester
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od adrian »

Dietre Burmester
Dakujem za nazor a pochvalu.Financie samozrejme zohravaju svoju rolu. Ale som cim dalej,tym viac presvedceny,ze zoberiem Xtension 9 Evolution Superpack s Quintet Black,pretoze mat ju za nejakých 400,-eur,tak to vychadza v SuperPacku oproti verzii bez prenosky a nevyuzit tu moznost, by bol hriech. Dalej k tomu zoberiem Phono Box DS+ a uvidíme,co dalej. Poprípade ak by som chcel zobrat 2experience Classic SB s S-shape ramenom a k tomu Quintet Black,tak som na cene Xtension9 Evo SuperPacku. Tak si myslim,ze je to vyriesene. :angel:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Quintet Black je super, ma "mensi" verzi Shibata hrotu, ktery je oproti klasicke Shibate mirumilovnejsi k lupancum :thumbup: V jinem vlakne jsem se o teto prenosce vyjadril slovy "sice zadny highend", ale bylo to mysleno v kontextu celeho Ortofon katalogu, protoze co by pak byla MC Anna? :smile: Ber ji, pokud muzes, po padesati nahranych hodinach ji ocenis :thumbup: Hlavne si porid PORADNY vercajk na serizeni gramce. Setrit nema moc smysl, protoze to je casem docela slyset :!:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Vlado222 »

Quintet Black je super, ma "mensi" verzi Shibata hrotu, ktery je oproti klasicke Shibate mirumilovnejsi k lupancum :thumbup:
To môžem potvrdiť.


Adrian, ak by si vedel kúpiť u predajcu P-J 9 Xtenzion bez ramena, tak ja mám na predaj tu -> viewtopic.php?f=33&t=4432 rameno P-J 9 evo a v prípade záujmu ti viem dať za dobrú cenu aj svoju Ortofonku Quintet Black.
Mám ju teraz na ramienku P-J Shape ale, ak by si ju vzal tak uvažujem svoj gramec osadiť Lyrou Deloskou -> http://www.webareal.sk/highend-eshop/es ... LYRA-DELOS
Ak nie tak aj naďalej budem spokojne užívať Quintetku Black.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

adrian píše:Dietre Burmester
Dakujem za nazor a pochvalu.Financie samozrejme zohravaju svoju rolu. Ale som cim dalej,tym viac presvedceny,ze zoberiem Xtension 9 Evolution Superpack s Quintet Black,pretoze mat ju za nejakých 400,-eur,tak to vychadza v SuperPacku oproti verzii bez prenosky a nevyuzit tu moznost, by bol hriech. Dalej k tomu zoberiem Phono Box DS+ a uvidíme,co dalej. Poprípade ak by som chcel zobrat 2experience Classic SB s S-shape ramenom a k tomu Quintet Black,tak som na cene Xtension9 Evo SuperPacku. Tak si myslim,ze je to vyriesene. :angel:
Jeste bych upozornil na jednu vec. Pokud tim S-shape ramenem myslis model primo od Pro-Jectu, tak pozor na efektivni hmotnost. Oproti tem Pro-Jectovskym karbonovym ramenum maji S-shape dost odlisnou ef. hmotnost, tak at nejsi v kombinaci s Quintet Black mimo "povolenou" toleranci. I kdyz treba takovemu Paculovi to je fuk a vubec na to nehledi :lol:
Dieter Burmester
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od adrian »

Dietre Burmester
Dakujem,za upozornenie.S S-shape ramienkom este pockam,ano bolo to ramienko myslene od Pro-Ject-u.Najpravdepodobnejsie pojdem do Xtension 9 Evo s Quintet Black + Phono Box DS+ .

Vlado
Aky rozdiel vnimas pri prechode z carb.Evo ramienka na S-shape pri Quintet Black ?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Vlado222 »

Adrian, zatiaľ nijaký, lebo ramienko ešte nemám zoštelované.
To Shape som kúpil z druhej ruky, bolo osadené RCA konektormi (samicami), pôvodný majiteľ ho dal priamo do P-J upraviť na moje želanie na 5 PIN DIN konektor tak aby som svoj phono kábel kimber TAK - Ag mohol zasunúť s jeho 5Pinovou koncovkou priamo do ramena. V P-J to spravili ako mali, ale povolili ramienko od základne, a neštandardný imbus s ktorým sa dá zoštelovať a dotiahnuť nedodali. :sad: Teda dodali ale až po tom čo ich o to požiadal jeho byvalý majiteľ. :smile:
Tak teraz čakám na kamaráta, ktorý dobehne a zošteluje mi to. Gramec mám zatiaľ len na okrasu. :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak jsem to spocital a pokud ma Vlado222 prenosku Quintet Black na 9" S-Shape ramenku od Pro-Jectu s ef. hmotnosti 17.2g pri hmotnosti prenosky 9g a snimavosti/poddajnosti, no zkratka pri compliance 15um/mN, tak:

a) v pripade, ze sroubky nebudou mit "zadnou hmotnost", vychazi rez. kmitocet presne 8Hz, coz je v limitu 8 - 12 Hz
b) v pripade, ze sroubky neco vazi (treba 0,5g), vychazi rez. kmitocet 7,94Hz, coz je mimo limit, ale zit se s tim asi da :?:

Na karbonovem 9" ramenku od Pro-Jectu se stejnou prenoskou:

a) v pripade ramena 9cc a hmotnosti sroubku 0,5g to dela 9,67Hz (s "nulovou" hmotnosti sroubku bude cislo jine, ale jen lehce)
b) v pripade ramena 9cc Evolution a hmotnosti sroubku 0,5g to dela 9,81Hz (s "nulovou" hmotnosti sroubku viz vyse)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vlado222 píše:Tak teraz čakám na kamaráta, ktorý dobehne a zošteluje mi to. Gramec mám zatiaľ len na okrasu. :lol:
Nauc se to sam, pekne se na par hodin zabavis :smile:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Vlado222 »

Burmester píše:
Jeste bych upozornil na jednu vec. Pokud tim S-shape ramenem myslis model primo od Pro-Jectu, tak pozor na efektivni hmotnost. Oproti tem Pro-Jectovskym karbonovym ramenum maji S-shape dost odlisnou ef. hmotnost, tak at nejsi v kombinaci s Quintet Black mimo "povolenou" toleranci.
Tu :arrow: viewtopic.php?p=47236#p47236
Žabiny píše:
Ke zvuku přenosek... Přenosky mohu hodnotit pouze ze zkušenosti na mé sestavě, takže odpověď nechám spíš v tomto vlákně. Dynavector 17D3 je skvělá detailní přenoska, ovšem pocitově níže položená s měkčím projevem. Při hraní mi chyběla trocha jiskry, takže jsem zkoušel měnit kablíky, hrát si s předzesilovačem, měnit VTA, přítlak, ale pořád to nebylo ono. Když jsem pak pořídil nový gramec, dostal jsem doporučení a reference na sladění s Ortofonem. No a protože se charakter zvuku Dynavectoru s novým gramcem nějak zásadně neposunul, zkusil jsem Quintet a "voala", najednou se objevila jiskra, vše se pročistilo a bylo tam "to", co mi u Dynavectoru chybělo. Pocitově má Quintet méně detailů, ale celkově jsem na své sestavě s ní spokojen více a věřím, že pokud se zadaří skok na Cadenzu, bude to final :lol: . Ale jak jsem psal - je to opravdu v kombinaci s celkovým laděním mé sestavy. Dovedu si představit, že pro analyticky hrající sestavy bude právě Dynavector mnohem vhodnější, než Ortofon.
[/quote
]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja vim, ale ja bych klidne spani nemel, pokud by se rez. kmitocet kombinace meho ramenka a prenosky do rozmezi 8 - 12 Hz nevesel :lol: Ale jak jsem psal vyse, kdyz to v mnoha pripadech nevadi ani Paculovi, tak to asi slyset neni.
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Vlado222 »

Dieter Burmester píše:Tak jsem to spocital a pokud ma Vlado222 prenosku Quintet Black na 9" S-Shape ramenku od Pro-Jectu s ef. hmotnosti 17.2g pri hmotnosti prenosky 9g a snimavosti/poddajnosti, no zkratka pri compliance 15um/mN, tak:....
Dietre a ako by si sadlo rezonančne to Shape rameno od P-J s Lyrou Deloskou?
Dík za ochotu. :smile:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pokud zabiny smeruje ke Cadenza Black na S-Shape od Projectu, tak rez. kmitocet vychazi 7,5 Hz. No teda :shock:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vlado222 píše:Dietre a ako by si sadlo rezonančne to Shape rameno od P-J s Lyrou Deloskou?
Dík za ochotu. :smile:
Dela to 9.27g (bez hmotnosti sroubku), coz je cajk :thumbup: Je to dano mensi hmotnosti a snimavosti Delosky.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Frogyman »

Dieter Burmester píše:9" S-Shape ramenku od Pro-Jectu s ef. hmotnosti 17.2g pri hmotnosti prenosky 9g a snimavosti/poddajnosti, no zkratka pri compliance 15um/mN, tak:
Podle materiálu ke gramcu je efektivní hmotnost zmiňovaného ramínka 15g, takže rezonanční kmitočet 8 je v pohodě i s rezervou na šroubky.
U Lyry Delos to vychází na nějakých 10...
(vycházím z tabulky na vinylengine, počítat napřesno to neumím)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Teda 9,27Hz, uz jsem dneska doplantany :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

zabiny007 píše:
Dieter Burmester píše:9" S-Shape ramenku od Pro-Jectu s ef. hmotnosti 17.2g pri hmotnosti prenosky 9g a snimavosti/poddajnosti, no zkratka pri compliance 15um/mN, tak:
Podle materiálu ke gramcu je efektivní hmotnost zmiňovaného ramínka 15g, takže rezonanční kmitočet 8 je v pohodě i s rezervou na šroubky.
U Lyry Delos to vychází na nějakých 10...
(vycházím z tabulky na vinylengine, počítat napřesno to neumím)
Na netu maji uvedeno 17.2g, tak nevim. Vinylengine tabulka muze byt zradna, protoze tamejsi hodnoty vychazi ze snimavosti prenosky merene pri 10Hz, ovsem spousta vyrobcu snimavost udava pri 100 Hz. Pokud to tve ramenko ma opravdu ef. hmotnost 15g, tak se samozrejme vlezes, ale pak nerozumim tomu, proc na netu uvadeji 17,2g (vztazeno na 9" ramenko).
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

zabiny007 píše:...vycházím z tabulky na vinylengine, počítat napřesno to neumím...
Tak se to muzes naucit :thumbup: Udelal jsem screen kalkulajdy.

9,5 je ef. hmotnost ramenka SME 309, dosad tu svou
7,3 je hmotnost Lyry Delos, dosad hmotnost sve prenosky
0,5 je hmotnost sroubku (nemusi byti nutne brano v potaz)
12 je snimavost Lyry Delos pri 100 Hz, dosad snimavost sve prenosky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Frogyman »

Dieter Burmester píše: Na netu maji uvedeno 17.2g, tak nevim. Vinylengine tabulka muze byt zradna, protoze tamejsi hodnoty vychazi ze snimavosti prenosky merene pri 10Hz, ovsem spousta vyrobcu snimavost udava pri 100 Hz. Pokud to tve ramenko ma opravdu ef. hmotnost 15g, tak se samozrejme vlezes, ale pak nerozumim tomu, proc na netu uvadeji 17,2g (vztazeno na 9" ramenko).
A kde jsi info našel? Podle mne píší na netu jen info k modelu "signature", kde opravdu uvádějí 17,2, ale to je jiné ramínko. K tomuto ramínku zatím nikde info není, jen to najdeš např. u manuálu k PRO-JECT 2 Xperience SB S tam ve specifikaci píší:

Technical specifications PRO-JECT 2 Xperience SB S/ Pro-Ject 9’’ S-tonearm
Nominal speeds 33/45 r.p.m.
Speed variance ±0,15 %
Wow and flutter ±0,09 %
Signal to noise 70dB
Effective tonearm mass 15g
Effective tonearm length 9 " (230mm)
Overhang 18mm
Power consumption 4W/ >0,5W standby mode
Outboard power supply 15V DC / 800m A, 90-264V AC, 47 – 63Hz
Dimensions (W x H x D) 460 x 145 x 360mm, dust cover open 460 x 400 x 445mm
Weight 8,5 kg
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Aha, tak v tomhle bude ten zakopany pes. Myslel jsem totiz, ze tve rameno je to, ktere maji zobrazeno na srankach Pro-Ject:

http://www.project-audio.com/main.php?t ... ms&lang=en

Jsi zachranen, nerkuli primo spasen :thumbup:
Naposledy upravil(a) Dieter Burmester dne 18 čer 2016 19:32, celkem upraveno 1 x.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Frogyman »

Dieter Burmester píše:Tak se to muzes naucit :thumbup: Udelal jsem screen kalkulajdy.
díky :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od adrian »

Vlado222 píše:
Quintet Black je super, ma "mensi" verzi Shibata hrotu, ktery je oproti klasicke Shibate mirumilovnejsi k lupancum :thumbup:
To môžem potvrdiť.


Adrian, ak by si vedel kúpiť u predajcu P-J 9 Xtenzion bez ramena, tak ja mám na predaj tu -> viewtopic.php?f=33&t=4432 rameno P-J 9 evo a v prípade záujmu ti viem dať za dobrú cenu aj svoju Ortofonku Quintet Black.
Mám ju teraz na ramienku P-J Shape ale, ak by si ju vzal tak uvažujem svoj gramec osadiť Lyrou Deloskou -> http://www.webareal.sk/highend-eshop/es ... LYRA-DELOS
Ak nie tak aj naďalej budem spokojne užívať Quintetku Black.
Hmm,kde si videl Pro- Ject gramofony nove bez ramena ? A ak by bola moznost,urcite by som sa vyhoj carb.ramienku.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Frogyman »

Dieter Burmester píše:Aha, tak v tomhle bude ten zakopany pes. Myslel jsem totiz, ze tve rameno je to, ktere maji zobrazeno na srankach Pro-Ject:
http://www.project-audio.com/main.php?t ... ms&lang=en
Jsi zachranen, nerkuli primo spasen :thumbup:
V podstatě zde jsou k tomu novému raménku jediné oficiální informace.
https://www.henleydesigns.co.uk/2Xperience-SB-S-p1463

Každopádně - já jej již nemám - právě ode mne si jej bral Vlado. Když jsem si s ním o ramínku před pár týdny psal, naskytla se mi zrovna možnost koupit "vysněné" RS-212D. Tak jsme se Vladem domluvili, Vlado má S Shape a já rozbil prasátko, přihodil pár drobáků a už mám doma snad konečnou :-). Tedy v ramínku, ještě vyladit přenosku, ale to má čas, s Quintet Black jsem spokojen :-)

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Vlado222 »

Tak, tak môžem potvrdiť. :smile:
Žabiny išiel si do vyššieho levelu, :smile: Ešte tú Cadenzu Black. :cool: a budeš to mať super. :thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jo Jo, Cadenza Black...to je paradni prenoska :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Frogyman »

Vlado222 píše: Žabiny išiel si do vyššieho levelu,
Tak, tak, mám totiž v těchto dnech druhé vánoce. Před 14dny nové ramínko, dnes jsem dovezl nové bedny (výměna ProAc D25 za D30), v úterý mi má dojít od Dr. Fusse nový zdroj pro gramec a pak si dám na chvilku pohov :cool: Ale to jsme už OT. Jak bedny trochu rozehraji, tak dám nějaké info do svého vlákna...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Vlado222 »

Žabiny, som zvedavý na ten Tvoj nový zdroj od dr. Fussa a jeho prínos. Potom zreferuj vo svojom vlákne.
Ja tiež uvažujem o ňom, alebo skôr o Russ Andrews, -> http://www.russandrews.com/eu/ ktorý sa špecializuje :idea: na zdroje pre P-J.

Tie spínacie čo sú štandardne dodávané s P-J 9Xtenzion sú ostuda. :thumbdown:
Na mojom bývalom P-J 2Xperience bol kvalitnejší, normálne navinuté trafo, nie ako teraz. Zrejme optimalizácia nákladov u P-J. :thumbdown:
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od adrian »

A ma niekto skusenosti s Thorens TD 2015 ? Vopred dakujem.
http://www.trinasty.sk/home-hifi-produk ... 2aVVpD6vIU
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Frogyman »

adrian píše:A ma niekto skusenosti s Thorens TD 2015
Můj subjektivní názor:
Thorens jsem neslyšel, takže srovnat jej zvukově nemohu. Ale jestli o to stojíš, mohu říci svůj pohled z hlediska čísel :-). Gramofon vypadá zajímavě, ale cena je bez ramínka i bez přenosky. Když k tomu dáš základní ramínko + MC přenosku, tak jsi o nějakých 1200 Euro výš a to ještě nemáš phono, což je dalších cca 500-1000 Euro. Pokud bych tedy chtěl investovat tyto peníze, volil bych spíše Xtension super pack vč. Quintet black, k tomu phono RS a ještě ti zbyde na kabeláž, na zdroj k RS nebo gramcu anebo ještě lépe na desky :razz:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od adrian »

Zabiny
DAkujem za nazor,potom tu pripada este moznost Thorens TD350 vyjde na 2990,-Eur s ramienkom TP 92 a s prenoskou Thorens TP 251
http://www.trinasty.sk/home-hifi-produk ... 2ajAZD6vIU
To uz taky rozdiel nie je,ak by bol zvuk.posun oproti Xtension 9 . Ide mi o to kupit co najkvalitnejsi gramec,prenoska Quintet Black nemusi byt . Na zahranicnych forach ako vinylengine moc PJ nechvalia,citam kopec vad . Preto rozmyslam prejst na Thorens,gramo menit uz v buducnosti nechcem . Zvysok mozem doladit aj potom. Nikde vsak nie je napisane,ze to nebude prave Xtension 9.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od adrian »

Zabiny
Ty si mal nejaky problem s X tension 9 evo ?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Frogyman »

adrian píše:Zabiny
Ty si mal nejaky problem s X tension 9 evo ?
Xtension mám zatím krátce - cca půl roku a zatím absolutní spokojenost. A to taková, že jsem investoval do relativně drahého ramínka a kvalitnějšího zdroje, protože to vnímám už jako "na delší dobu" konečnou. :cool: Jen nemám zkušenost s ramínkem evo - já jej pořizovat s tím S shape, které má teď Vlado, takže zkušenosti s Evo ti může říct on. Sám jsem zvědav na jeho srovnání EVO vs. S-SHAPE.
Navíc myslím, že s Xtension 9 žije delší dobu, takže s ním bude mít větší zkušenost.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

adrian píše:...menit uz v buducnosti nechcem...
Pak je jeste moznost pockat a nasetrit na poradny stroj ve vsech ohledech, ale chapu, ze vydrzet tu analogovou nadrzenost neni jednoduche :lol:
Dieter Burmester
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od adrian »

Zabiny
Dakujem...s tymi vadami to bude asi indidualne,ako u vsetkom. Verim,ze si s nim spokojny. Ako pisem,nikde nie je napisane,ze to nebude prave on. Po zvukovej stranke je vraj vynimocny.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od adrian »

Dieter Burmester píše:
adrian píše:...menit uz v buducnosti nechcem...
Pak je jeste moznost pockat a nasetrit na poradny stroj ve vsech ohledech, ale chapu, ze vydrzet tu analogovou nadrzenost neni jednoduche :lol:
:lol: :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od efičák »

Vlákno se rozrostlo, baví mě radit s nákupy, utrácet Adrianovy penízky. :clap:

A teď budu trošku kazisvět.
K 15 g efektivní hmotnosti ramínka PJ 9" S - Shape, je nutno připočítat headschell a ten original váží 9 g.
Rezonanční frekvence se posunula pod 8 Hz, ale co se tím stane?
Myslím že nic strašného, dojde možná k zdůraznění někde v basech což máme rádi. Ale puristé by tím Quintet Black vyřadili...


Adriane dovoluji si předložit Tvé pozornosti všechny přenosky s nižší snímavostí jejichž hlavním představitelem je Denon DL-103 a stereofonní Ortofony SPU.
Neboj se a buď svůj. Protože mě zajímá, jak ta přenoska hraje. (*)

Obrázek

V případě přenosky SPU s integrovaným headschellem, se počítá frekvence rezonance ramínka PJ 9" S - Shape, jen 15 gr plus váha přenosky.
Adriane využij té sladké nabídky mít více přenosek a vybírat si poslech opřený o momentální náladu a žánr.

Vzhůru do diskuze přátelé !

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Odpovědět