Poradte s hlasitostou u analogu pls

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Vico26 »

Zdravim,

Som cerstvym vlastnikom analogu:
- project carbon debut esprit s red ortofon 2 M
- project tube box ds
Zosik mam Pass labs int30 - v acku 30w, vykon v ab vyssi (120w?)

Problemom je, ze hlasitost analogu je vyrazne nizsia nez digitalu, a kedze mam zosik v acku, tak ma mrzi, ze ho musim vytacat na 80% aby sa to dalo pocuvat. Pritom digital hra o 20 stupnov hlasitosti hlasnejsie (na skale 1-64).

Phonopreamp mam na gain 40db, ale ked dam 50db tak uz pocut kompresiu.

Ako to riesit? Vymenit phono preamp s jemnejsimi krokmi gainu? Vymenit prenosku na s nizsou citlivosotu (red ma 5,5mv) a prepnut na gain 50db? :shock:

V
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dobre vybavene zesilovace, a to i ty integrovane, mivaji funkci "nastaveni citlivosti" vstupu prave z toho duvodu, aby se daly jednotlive signaly (CD, PHONO, TAPE...) vyrovnat. Nedisponuje necim takovym tvuj zesik? Menit prenosku za jinou s mensim vystupnim napetim za soucasneho zvyseni zisku ti nepomuze. Jedine, ze by ten phono predzes mel jeste zvlast nastavitelnou vystupni uroven, coz asi nema.
Dieter Burmester
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Vico26 »

Hmmm, tak takuto funkcionalitu som este na zosilovaci nevidel. V kazdok pripade Int-30 taku nema.

Ale phono ma praveze nastavitelny gain (40,50,60 db) akurat s touto prenoskou je pouzitelnych 40db. Pri 50db je hlasitost OK, ale nieco nie je v poriadku - pri dynamickych spickach sa to nejako "komprimuje" a neda sa to pocuvat %-(
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od rOn »

To čo popisuješ ako kompresiu bude asi prebudené phono, 50 a 60dB zisk bude určený pre MC prenosky.
Čo sa týka tried zosilovača, nebude to tak že i pri vytočení volume viac doprava sa zosilovač drží väčšinu času v Á-čku a do AB sa dostáva len v špičkách? Niektoré predzosilovače majú nastavenie hlasitosti nelineárne práve kôli možnosti jemnejšie si doladiť hlasitosť pri tiššom posluchu, takže to kam to máš vytočené nemusí byť až tak smerodatné.

Výmenu prenosky by som ale nezavrhoval, 2M Red je slušná ale predsa len základná prenoska, to ramienko zvládne i lepšiu :)
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Vico26 »

Co hovorite na riesenie
1. vymenit prenosku za Nagaoku MP 200 s citlivostou 4mV (proti 5,5mV M2 red)
2. a zaroven navysit gain na preampe na 50db?

Mozem kupit tu? http://www.audiokazu.com/#!nagaoka-cartridge/c58m
Dokazal by som si ju sam nainstalovat?
V
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ty to porad nechapes - nastavit vyssi gain u prenosky s nizsim vysupnim napetim je +/- totez jako nastavit nizsi gain u prenosky s vyssim vystupnim napetim. Navic...myslet si, ze z te prenosky leze prave takova hodnota po celou dobu prehravani desky a nehlede na snimany signal by bylo blahove. Rozdil taky bude v tom, s jakou urovni byl signal do drazky vyrezan - nektera hraje hlasiteji, jina mene hlasiteji. Pokud ses dostal na hranici zkresleni, nebo jak ty rikas komprese, neni uz kam jit a muzes to resit:

a) srazit signal z CD prehravace (pokud lze nastavenim, jinak asi nejakym utlum clenem) a tim se priblizit k "hlasitosti" gramce
b) poridit phono predzes, ktery krome nastaveni citlivosti pro prenosku umi jeste separatne nastavit uroven vystup. signalu
c) signal z phono predzesu prohnat dalsim predzesem (no nevim :lol: )

Ja tento "problem" vyresil jednoduse - na vstupu, kam je signal z externiho phona priveden, jsem oproti CD vstupu zvysil citlivost o 9dB :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Federmann »

Vico26 píše:Zdravim,

Som cerstvym vlastnikom analogu:
- project carbon debut esprit s red ortofon 2 M
- project tube box ds
Zosik mam Pass labs int30 - v acku 30w, vykon v ab vyssi (120w?)

Problemom je, ze hlasitost analogu je vyrazne nizsia nez digitalu, a kedze mam zosik v acku, tak ma mrzi, ze ho musim vytacat na 80% aby sa to dalo pocuvat. Pritom digital hra o 20 stupnov hlasitosti hlasnejsie (na skale 1-64).

Phonopreamp mam na gain 40db, ale ked dam 50db tak uz pocut kompresiu.

Ako to riesit? Vymenit phono preamp s jemnejsimi krokmi gainu? Vymenit prenosku na s nizsou citlivosotu (red ma 5,5mv) a prepnut na gain 50db? :shock:

V
Gramo výstupní úroveň zřejmě 5mV
Předzesilovač +40dB, tedy 500mV
Zesilovač +26dB tedy 10V

na 8Ω je to maximální výkon 12W, zesilovač je nedobuzený, úroveň z předzesilovače je malá.

Předzesilovač by měl mít 50dB (1,5V), pokud však zkresluje? Je otázkou co s tím, měl by to zvládnout, proměřit a reklamovat.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Vico26 »

Klasika. Hned v druhom prispevku, treba vynadat, ze tomu stale nerozumiem. Aspon viem, preco je tu pusto. A preco som doteraz prispieval len na zahranicne fora :silent:

Podla mna tomu nerozumies Ty. Len nechapem preco nevies pochytit, ze nemam moznost nastavenia citlivosti na vstupe. A tiez si stale nepochopil, ze chcem hrat v triede A, a nie v triede AB (co pri navyseni hlasitosti na 80% bude asi).

Nevermind....
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Vico26 »

Federmann píše:
Vico26 píše:Zdravim,

Som cerstvym vlastnikom analogu:
- project carbon debut esprit s red ortofon 2 M
- project tube box ds
Zosik mam Pass labs int30 - v acku 30w, vykon v ab vyssi (120w?)

Problemom je, ze hlasitost analogu je vyrazne nizsia nez digitalu, a kedze mam zosik v acku, tak ma mrzi, ze ho musim vytacat na 80% aby sa to dalo pocuvat. Pritom digital hra o 20 stupnov hlasitosti hlasnejsie (na skale 1-64).

Phonopreamp mam na gain 40db, ale ked dam 50db tak uz pocut kompresiu.

Ako to riesit? Vymenit phono preamp s jemnejsimi krokmi gainu? Vymenit prenosku na s nizsou citlivosotu (red ma 5,5mv) a prepnut na gain 50db? :shock:

V
Gramo výstupní úroveň zřejmě 5mV
Předzesilovač +40dB, tedy 500mV
Zesilovač +26dB tedy 10V

na 8Ω je to maximální výkon 12W, zesilovač je nedobuzený, úroveň z předzesilovače je malá.

Předzesilovač by měl mít 50dB (1,5V), pokud však zkresluje? Je otázkou co s tím, měl by to zvládnout, proměřit a reklamovat.
Aha. Dakujem za prispevok. Este sa spytam, zosilovac pri vyssie nastavenej hlasitosti bude vydavat zo seba vyssi vykon? Aj ked hlasitost v dB bude rovnaka ako na digitalnom vstupe? Je vykon funkcia otacania volume, alebo realnej hlasitosti?
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Federmann »

Nikde jsem nenašel výstupní úroveň s digitálu, ale často bývá dle RIAA 2V. Pokud se přepne na analogovou úroveň 0,5V je rozdíl v hlasitosti značný a je ji třeba k dorovnání o 12dB zvýšit.

Pokud zesilovač běží ve třídě „A“, pak je jeho příkon i ztrátové teplo na výstupním výkonu téměř nezávislé, hřeje stále stejně při malé i velké hlasitosti. Pokud je to poslouchatelné při nastavení hlasitosti až k maximu, pak bych asi pro začátek neměnil nic, pak proměřil vlastnosti předzesilovače a zjistil, proč se zhorší při nastavení na zisku 50dB. Kdyby jel dobře na 50dB pak by byl rozdíl v nastavení hlasitosti zanedbatelný.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od efičák »

Zdravím Vico 26.
Dobře radí rOn.
Tube box DS je asi na 50 dB MM vstup jen pro MC HO přenosky s výstupním napětí kolem 2 - 3,5 mV. V návodu
http://www.project-audio.com/inhalt/en/ ... eboxds.pdf
je příklad s přenoskou Ortofon X5 MC (MC HO) s 2 mV výstupem. Takže použít slabší přenosku kolem 4 mV na 50 dB je risk, že vstup bude přebuzený.

40 dB zisku je pro MMka, 47 Ohmů a možnost nastavení kapacity a klidně můžou mít větší výstupní napětí.
Snad by ti pomohlo koupit Goldring MM nebo MI s 6,5 mV. (vynikající hrot FG u 1042)
Rega také umí 6,8 - 7,2 mV.
Ortofon profi umí až 10mV ale mají hroty určené k přehrávání větších drážek maxisinglů.
Shure M44-7 má 9,5 mV opět s kulovým hrotem.

Pořád to ale nejsou 2V jako ten digitál. Z Tube boxu DS by šlo z té nejsilnější Shure jen 0,95 V.

Integráč není závislý na poloze regulace hlasitosti, ale na skutečném výkonu do beden. Dovnitř jde slabý signál a zesilovač se bude držet v áčku dokud výkon nepřesáhne nastavení třídy A. (30W)

Takže silnější přenosky zesílí signál jen o necelou polovinu.
Zda to bude s SF stačit to nevím. Je možné, že ti analog prostě bude hrát potichu a je otázne jak to řešit.

Dynamicky nekomprimované nahrávky klasiky mají velmi tiché pasáže a sám mám potíže ve forte skákat k zesilovači a krotit hlasitost.
Můj koncák má nastavení kliďáku na 10W a při poslechu MC LO přenosky přidávám hlasitost na předzesilovači i dvounásobně oproti CD.
A protože mám měřáky co ukazují skutečný výkon, je vidět že jsou různě hlasité nahrávky a další rozdíly.

Fandím Ti aby ses nenechal odradit, zatím klidně zesil co to jen jde. Tube box DS bude v pořádku. Jestli Tě virus vinylu podchytí třeba se domůžeš i více epesnější analogové aparatuře. Když se LP podaří je i přes jednoznačně vyšší zkreslení speciálně klasická hudba především zpívaná pro mne požitkem. Ale cédéčko zas nepraská....
Zvuk dobrý - všechno dobré
Bond 007 alias Monte

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Tube box DS je předražený šunt a zatím si stojím. Se zesilovačem A nikdy dobrý nebude. Chtěl jsem ho vrátit, ale hledáním proč hraje blbě jsem zmeškal 10 dnů. Sykavky, takt to je dílo..... :mrgreen:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od sekal »

Dle měření něm. magazínu Stereo má zde diskutovaný Pass Labs INT-30A klidový příkon 134 wattů. To naprosto neodpovídá výrobcem udávanému výkonu - 30W v čisté tř. A. Ten je podstatně nižší, zhruba třetinový, takže přechod do tř. AB nastává výrazně dříve. To jen pro úplnost..
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Federmann »

Řešit kdy Pass Labs INT-30A opouští třídu „A“ není předmětem tohoto vlákna, navíc neznáme jakou má tento konkrétní kus spotřebu, vlákno je o tom zda Tube box DS tento zesilovač vybudí či nikoliv, je patrné, že jej nevybudí.

Je zarážející, že výrobce neudává maximální výstupní napětí, tudíž nelze ani reklamovat, další zarážející hodnota je napájecí napětí 18V a elektronka E83CC, která sice při 18V je schopna činnosti, ale je otázkou jak? Osobně u takových elektronek používám 100V, aby změna pracovního bodu byla nevýznamná, rozkmit dostatečný a značná přebuditelnost, což se při 18V dosáhnout nedá.

Bez změny komponent se plného výkonu dosáhnout nedá, je otázkou co a jak vyměnit, či přidat předzesilovač, který by měl několik vstupů, na každý vstup jiné zesílení, aby v konečném důsledku byly úrovně mezi zdroji signálu srovnány, sám takové předzesilovače na zakázku dělám.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od sekal »

Federmann píše:Řešit kdy Pass Labs INT-30A opouští třídu „A“ není předmětem tohoto vlákna
Ale je, protože tazatel v jednom z předchozích příspěvků jasně píše, že chce, aby jeho zesilovač byl při provozu stále v režimu tř. A a nepřecházel do tř. AB. Tudíž jsem považoval za vhodné upozornit na rozdíl v hodnotách výkonu přístroje (ve tř. A) udávaných výrobcem a reálně dosažitelných. Měření něm. magazínu Stereo je solidní. Ověřoval jsem si to. Případné odchylky budou minimální..
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Vico26 »

Chlapi diky moc za prispevky. Analog sa mi zatial moc libi. Takze sa odradit nedam :thumbup:
Predavajuci je ochotny vyskusat dalsie prenosky u mna na mieste aj menej citlive (sumiko pearl, a sumiko blue mc).
Tak uvidime. Inak by som najradsej vyskusal si nagaoka mp-300...

Skusim odmerat aj ten pass, aku ma spotrebu bez zataze.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od efičák »

Vico26 píše:Chlapi diky moc za prispevky. Analog sa mi zatial moc libi. Takze sa odradit nedam :thumbup:
Predavajuci je ochotny vyskusat dalsie prenosky u mna na mieste aj menej citlive (sumiko pearl, a sumiko blue mc).
Tak uvidime. Inak by som najradsej vyskusal si nagaoka mp-300...

Skusim odmerat aj ten pass, aku ma spotrebu bez zataze.
Zajímalo by mě zda poznáš na zvuku, kdy zesilovač přechází do A-Bčka. Já to poznám jen když je koncák bez zvýšení klidáku. Malinko to zdrsní na středech, poznám to na barokní opeře kdy zpěvačka ve vyšších polohách najednou zní nepříjemně. Jak zmáčknu "auto class A" tatáž pasáž je zcela příjemná bez drsnosti.

S přenoskama máš štěstí na pana prodejce, vynikající služba !
A to nejen seřízení přenosky ale i sladění přenosky s phonem Tube box DC.
Já provozoval Sumiko Blue Point 2 s Tube boxem a přesto že je MC HO přenoska velmi kvalitní nepovedlo se to zprovoznit kvůli strašně silným sykaffkám.
NApiš prosím jestli je to u novějšího modelu sladěné. Protože jinak je vyzkoušený Cambridge Audio 651p jako vynikající kombinace právě pro Sumiko BP2 a Sumiko EVO III.

Sumiko MC HO se zapojuje do MM vstupu na těch 50dB zisk. Předchozí model Tube box SE II. se dal upravit na Sumiko výměnou kondenzátorů, ale tím se přichází o záruku.
Velkou péči je třeba věnovat kablíku od grama. Čím nižší kapacita , tím lépe. Kamarát Tom dal na svém PJ RPM 9.1 kvalitní kabel PJ Connect it (nějaký VDH) s nízkou kapacitou a ještě jen 20 cm a Sumiko BP2 hrála tak japonsky a sladce jako žádná co jsem zkusil. V kombinaci s DIY phonem na základě OPA 2134 to bylo jemné a kulantní jak bavorský vdolek s tvaroho-povidlovou pomádou.
Tom si to přizpůsobil Actidampem což mu více sedělo.

Sumiko Pearl má bohaté basy ale nahoře je Ortofon 2M Red lepší. Zase záleží co ti sedí. Aby to nebylo moc temné. Taky výstupní napětí má jen 3,5 mV. Jestli to chceš zkusit zesílit tím 50dB obvodem napiš prosím, jak to spolu sedí.

Vico 26 tohle je zajímavé vlákno, mohl bys plsknout fotku třeba jen mobilem? Pass a Sonus Faber je zajímavá kombinace a myslím že máme podobný vkus. (*)
Zvuk dobrý - všechno dobré
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Vico26 »

Eficaku diky moc za super prispevok. Ano prodejce ma az prekvapil svojou ochotou. Nebudem robit reklamu, ale je to AvitSmart vo vinohradskom pavilone v Prahe.

Ak sa to zajtra podari zrealizovat, dam vediet ako to hralo. Hlavne teda budem davat bacha na sykavky :-)
Ani neviem ako dlho trva prenosku spravne nainstalovat, tak snad to do 1-2 hodin zvladneme, potom pridu decka domov :ymdevil:

Zajtra nahram nejake fotky. Inak Sonus fabery sa mi pacia moc. Ale uz mam Vivid G2 :shh: Ale brachovi sme prave objednali Venere 3.0 (budu s devialet 120)

V.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od efičák »

Hraješ na Vivid G2?
Já bych asi zvolil Sumiko Pearl.
Prach v drážce prská a lepší přenoska je předá silněji.

Debut je spíš základ a příležitost zjistit, zda je gramec pro tebe to pravé.
Když mi doma hrála kvalitní MC přenoska 1 rok , myslel jsem, že ji znám. Kamarád ji ode mne koupil a na jeho Transrotoru s SME ramínkem jsem teprve uslyšel co umí. :^o

Kluci z AvitSmartu by ti časem mohli nabídnout lepší gramec a k němu Sumiko Blacbird MC LO, novinku od japonců.

Sumiko EVO III. je také v nízkým výstupním napětí MC LO, ale oproti BP2 nepřináší až takové zlepšení. Je náročná na stav LP, na phono, na ramínko, zkrotit ji je buď o štěstí na komponenty, nebo trpělivé přizpůsobování.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
exaudio
Příspěvky: 132
Registrován: 06 lis 2013 13:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od exaudio »

Kdybyste neuspěli s výměnou přenosek a dalším laděním, zkuste Micro iPhono2 http://exaudio.cz/ifi/micro-iphono2/. Má zisk nastavitelný až na 72dB.
Náš e-shop: hifina.cz - iFi Audio, AURALiC, Thrax, AudioSolutions, PerfectSound, Chisto
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Vico26 »

Tak prikladam par obrazkov...
Dnesna seansa s prenoskami sa nakoniec nekona - snad to vyjde zajtra?
IMG_3820.JPG
IMG_0527.JPG
IMG_3819.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Vico26 »

Tak este jeden pokus. snad to bude lepsie vidiet. Ale nejde :-(
IMG_3820.jpg
IMG_0527.jpg
IMG_0526.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od sekal »

Nechci ti do toho moc kecat, máš špičkové bedny ^:)^, ale (soudě dle obrázků) nemáš je umístěné až moc blízko poslech. místu na sedačce ? Nedochází k určitému roztržení stereobáze ? Optimální rozmístění beden a posluchače by mělo být zhruba ve vrcholech rovnostranného evtl. rovnoramenného trojúhelníku (je třeba odzkoušet, která varianta je subj. lepší).
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Vico26 »

Prave, ze to mam rozlozene zhruba ako rovnostranny trojuholnik. Problemom skor je, ze je sedacka uplne na stene. Preto som na zadnu stenu zavesil absropcne difuzory. A priestor aj cistota prednesu sa zlepsili... Ale nie je to samozrejme idealne :sad:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od sekal »

Aha, tak to je jiná. Ty obrázky trochu zkreslují. Já jsem se domníval, že rozteč mezi bednami je o něco větší, než vzdálenost beden od poslech. místa na sedačce. V každém případě si s umístěním beden pohraj. Zaslouží si to. V testu něm. Stereoplaye doporučují jako optimální normálně zatlumenou místnost o ploše 30 m² s poslech. vzdáleností od 2,5 m výše (viz http://www.terrason-audio.nl/uploads/mi ... ay2012.pdf). Možná by nebylo od věci to prokonzultovat s prof. akustikem, který by příp. místnost proměřil a navrhnul celkové optimální řešení (zatlumení + ustavení beden). Tedy pokud už jsi něco takového neabsolvoval, samozřejmě. Každopádně přeji příjemný poslech a mnoho radosti s těmito skutečně excelentními bednami..:thumbup: (*) (*) (*)
Bond 007 alias Monte

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

založ si svoje vlákno :cool:
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od efičák »

Bond 007 alias Monte píše:založ si svoje vlákno :cool:
Monte, tady má Vico 26 poctivě vybudované představení.
viewtopic.php?f=15&t=3605&p=42167#p42167

Vico 26, báječné fotky, díky za ně. ^:)^
Zda-li Gia s Passem hraje tak bravó. Máš to doma. :-)

Audio je úžasné a povznášející. Neomezené prostředky v službách nadšence jež zná hodnotu "rytmu" a umí složit takový aparát, to je radost a já ti přeji radost z hudby i zvuku.

K montáži MC HO přenosky - návodu SBP2:
"Note: If your receiver or pre-amp has capacitance loading capabilities, a Sumiko high output moving coil cartridges
should be loaded with a value no higher than 200pf, and ideally below 100pf."


Jestli má Debut vyndavací kabely Cinch, použijte takový co má nejmenší hodnotu kapacity. Např. velmi krátký.

V Tube boxu DS na zadní straně , nechte pozice kapacity na obou voličích bez klemů.
Zisk by měl být těch 50 dB, ale zkuste i 40dB, jaký bude rozdíl.

MC LO vstup se ziskem 60 dB není pro Sumiko BP2 vhodný.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Bond 007 alias Monte

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

už vidíííím, přehlédl jsem :thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od fox »

Pokud to s gramofonem myslíš doopravdy, doporučuji phono RCM Sensor http://www.rcmaudio.pl/?action=oferta&f ... L1=nn&of=0
Já mám doma Sensor Prelude http://www.highfidelity.pl/!ev/artykuly ... 7/rcm.html, se kterým jsem, nejen já, ale i mí přátelé, spokojený. Dnes už firma RCM vyrábí Sensor 2, který je lepší, ale taky o něco dražší. Tyto phono předzesilovače mají výstup minimálně 2 V. V mé sestavě hraje gramofon hlasitěji než streamer i CD.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Vico26 »

efičák píše:
Bond 007 alias Monte píše:založ si svoje vlákno :cool:
Audio je úžasné a povznášející. Neomezené prostředky v službách nadšence jež zná hodnotu "rytmu" a umí složit takový aparát, to je radost a já ti přeji radost z hudby.
:thumbup: suhlas!!! Je to pozitok.

A vsetkym dakujem za rady. Uvidime, kedy sa najde cas na laborovanie.
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Vico26 »

sekal píše:Dle měření něm. magazínu Stereo má zde diskutovaný Pass Labs INT-30A klidový příkon 134 wattů. To naprosto neodpovídá výrobcem udávanému výkonu - 30W v čisté tř. A. Ten je podstatně nižší, zhruba třetinový, takže přechod do tř. AB nastává výrazně dříve. To jen pro úplnost..
Tak som to odmeral, a mas pravdu, v idle to fakt ukazuje spotrebu okolo 140W. Ale pozeral som manual k A-ckovemu accuphase a tiez pisu 170W. :shock: nicmene sa mi moj pass stale paci, a zatial necitim potrebu ho menit :thumbup:
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Vico26 »

Inak poskulujem po ortofon 2m bronze - bude celu prenosku, alebo iba vlozku :roll:
Ten by mal byt o malo menej citlivy nez red. Ak to nebude s PJ tube boxom hrat na 50db, tak asi fakt vymenim preamp. Uz som tu dostal niekolko zaujimavych tipov :thumbup:
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od rOn »

Ortofon 2M Bronze a Black majú iný generátor ako 2M Red a Blue, tak má zmysel upgrade celej prenosky.
Ak máš možnosť otestovať si u seba viacero prenosiek, tak by som to určite využil. Prenoska je podľa mňa osobná vec (asi ako auto, fajka a reproduktory :) )

Ešte k tomu zosíleniu, ak je phono konštruované tak že 50 a 60 dB je určených pre MC prenosky, tak to podľa mňa nebude hrať dobre ani keby si tam dal menej citlivú MM a nastavil na 50 dB. U môjho phona (Camtech) taká kombinácia síce nelimituje, ale úplne to zožerie výšky.
Vico26
Příspěvky: 69
Registrován: 14 úno 2015 20:50

Re: Poradte s hlasitostou u analogu pls

Příspěvek od Vico26 »

Ano vdaka, asi bude lepsie kupit celu prenosku. Snad budem spokojny.

Inak asi nebudem riesit tu hlasitost. Pocuvam to na cca 50 zo skaly 64. Ziadne skreslenie nepocujem. Docital som sa niekde, ze je lepsie drzat gain nizsie a navysovat volume cez pot. Neviem co je na tom pravdy...
Odpovědět