BRYSTON B 14 SST - jaký vhodný předzesilovač

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

BRYSTON B 14 SST - jaký vhodný předzesilovač

Příspěvek od Mikipetr »

Zdravím všechny příznivce hifitechniky a hudby.
Po poněkud trnité cestě plné změn poslouchaných zařízení jsem před několika dny zakoupil starší zesilovač BRYSTON B14 SST. Provozuji ho s reprosoustavami AUDIOSOLUTION RHAPSODY 80 . Jako zdroje signálu používám CD BRYSTON BCD1 a gramofon MICHELL ENGENEERING GYRODEC SE , ještrě mám streamer ProJect Stream Box DS PLUS . Protože zatím nemám žádný adekvátní předzesilovač , rád bych uvítal nějaké poznatky na toto téma. Zatím - abych to mohl vůbec vyzkoušet , využívám ProJect Stream Box DS PLUS jako předzesilovač - má kromě fixního i variabilní výstup a 2 analogové lineární vstupy , ale tohle není zrovna optimální řešení - jen z nouze ctnost. U kamaráda jsem slyšel nějakou variantu DISPRE se zesilovačem BRYSTON B14ST a moc se mi to líbilo , bohužel tento diy předzes se už asi nedá sehnat. Potřebuji radu , třeba bych i něco sestavil , kdysi jsem stavěl nějaký tranzistorový HIGH END předzesilovač z časopisu ELEKTOR a ten po malé úpravě v zapojení fungoval vcelku dobře. Tenkrát jsem ho provozoval se dvěma konci AMBER CLASIC 70a reprosoustavami Martin Logan Aeirus.Jediný předzesilovačř , který jsem měl možnost ještě porovnat při poslechu u kamaráda , byl BRYSTON BP 25 , ale přiznám se , že ten v dané sestavě B 14ST a reprosoustavy Martin Logan Request poněkud pokulhával za diy předzesem DISPRE - tuším , že to byla varianta DISPRE III. Ale to mohlo být způsobeno konkrétní sestavou. Zvuk - jakoby ztrácel přesnost , hlavně v pásmu nízkých kmitočtů.

Pokud máte někdo nějaké konkrétní poznatky se zesilovači BRYSTON a vhodnými předzesilovači- prosím o sdělení zkušeností na toto téma.
S pozdravem P.T.
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: BRYSTON B 14 SST - jaký vhodný předzesilovač

Příspěvek od Zdeny »

Provozuji BP25 a nemám pocit, že by bylo něco špatně s basy. Mohu udělat přímé srovnání s Pass X2.5, který mám doma také. Oba jsou velmi slušné předzesilovače, Brytson je trochu choulostivější na propojovací kabely. Vhodnou kabeláží se podařilo v mé sestavě docílit opravdu velmi dobrého zvuku.
Oba moje předzesilovače jsou k prodeji, který se dříve prodá, je mi jedno - v druhé sestavě hrají přímo z variabilního výstuu CD do koncového stupně.
V mé druhé sestavě nyní hraje BP25/14B-SST, kabeláž Oyiade XLR. CD je Teac DV50 v XLR zapojení. Zvuk má dynamiku, razanci, důraz, má jasně definovaný neputující prostor. Pass X2.5 podává trochu teplejší zvuk a má malinko bohtaší pásmo vysokých kmitočtů. Jde ale o drobné nuance.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: BRYSTON B 14 SST - jaký vhodný předzesilovač

Příspěvek od Mikipetr »

Zdravím , mám zálusk na AYRE k5 XE , máte nějaké poznatky ?
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: BRYSTON B 14 SST - jaký vhodný předzesilovač

Příspěvek od Mikipetr »

Nebo předzes s aku napájením zn. EDGAR , znáte ho někdo ?
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
mirec1
Příspěvky: 33
Registrován: 27 úno 2012 09:06

Re: BRYSTON B 14 SST - jaký vhodný předzesilovač

Příspěvek od mirec1 »

Edgar som pocul spolu s firemnym koncakom Audiospace a hralo to velmi dobre. Ale nema symetricke vstupy , ani vystup.
Skus pozriet aj Cary Audio C-306.

http://www.audio-markt.de/_markt/browse.php?user=27147&

Ten by mal tvoje poziadavky na konektivitu splnat. Co som pocul vyrobky Cary Audio , bol to stale vyborny zvuk. :)
Mikipetr
Příspěvky: 256
Registrován: 03 čer 2011 04:55

Re: BRYSTON B 14 SST - jaký vhodný předzesilovač

Příspěvek od Mikipetr »

To mirec1 , díky za nápad , podívám se na to a zkusím zjistit nějaké info
2xCLASÉ AUDIO CA-M400 ,KRELL EVO505,Classé CP 700,KEF 109 MAIDSTONE,CANOR TP306 VR+,MAGNUM DYNALAB ETUDE,BRINKMANN BARDO Koetsu Rosewood, SHUNYATA RESEARCH DENALI
Odpovědět