Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silnejsi

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silnejsi

Příspěvek od Vladio »

Zdravim Vas,

chcel by som vas poprosit o nazor ohladne vymeny zosilnovaca. Mame Dyno 2/7 a NAD c326, zostavu ktoru mame cca rok a velmi sa nam paci. Co sme vsak pri jej kupe vedeli, je, ze neskor budeme planovat upgrade na stlpove repro a kamarat sa ponukol, ze by nas setup rad prevzal, teraz sa nam vyhraza, ze si po zosilnovac chce prist a my pozerame po silnejsom.

Plan je si vypocut Dynaudio 3/7, nakolko zvuk Dyna sa nam pozdava, asi ostaneme pri nich. Pri NAD zosilovacoch som najprv pozeral po NAD 356, 2x80w, ktory mi bol ale odporucany ako uplne minimum na stlpove 3/7 Dyna, pripadne ich vyssi, excite model. Ako vhodny sa teda ponuka NAD 375 s 2x150w, ktory by vraj krasne uhral aj velke stlpy.
Rozmyslame budto kupit 357 nad- aby sa I male 2/7 rozohrali, vraj to bude badat na dynamike, alebo 375 a neskor zakupit stlpy.

Pri cene okolo 1400e ma vsak znamy strasne lame na Sony receivery, ktore su podla neho technicky dokonalejsie a presnejsie, nakolko su digitalne a NAD ma podla neho hodne horsie realne skreslenie. V tej cene vraj Sony uz ma -jeho slovami - reference class, kdezto analog nad je enthusiast. Mne o slovicka moc nejde, ale neviem si predstavit reference class za tie peniaze. Co ma vsak zaujima, ci by ste okrem nadu odporucili aj nejakeho ineho vyrobcu, ktory uz v takejto cene moze byt zaujimavy. Hodne som aj hladal rozdiel medzi digital /analog hudbou, ale velmi som si nepomohol, ma niekto realne skusenosti a podeli sa? Je analog naozaj nepresny a menej kvalitny?

Ohladne multikanalu, pre nas moc podstatny nie je, pocuvame hlavne cd, ked tak sa tesim na nejaky stream, nemame doma 5.1 ani to neplanujeme.

Dakujem,
Vlado
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od sekal »

Pokud se chceš posunout skutečně o třídu výš a akceptuješ i koupi mírně jetých komponentů z druhé ruky (v dobrém stavu), doporučil bych následující kombinaci :
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -halo-a23/
http://www.customworks.cz/predzesilovac

Z integr. strojů lze doporučit :
http://www.bvaudio.sk/a300se.htm
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od MB »

Povedz znamemu ze je debil a zruš si jeho čislo v telefone
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od Vlado222 »

MB :thumbup:
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od MB »

Aby som nebol za debila ja skus to BVa, ale nie som si isty kombinaciou s dynaudio a osobne by som sa určite poobzeral po Pro-ject Stereobox RS. Ale kedže už máš doma skoro všetko NAD tak možno pani domu bude rada ak to bude ladit. V NADoch sa ale nevyznam ani za mak. Takže som za aj tak za debila.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od winelover »

Určitě se nenech od známého zlomit!!! Blábolí naprostý koniny. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od Vladio »

Ďakujem za tip na A300SE,

práve som sa predbežne dohodol s pánom Buntom na sobotňajšie stretnutie, zoberieme NAD prípadne i Dyno. Bolo mi povedané, že AS300 je stavaný na čo najmenšie skreslenie, NAD vraj nejaké korekcie má - to som čítal aj po webe vraj ma výraznejšie spodky a trochu výšky - čo sa mi ale páči, som však zvedavý, čo na to povie AS300 a manželka.

Som veľmi zvedavý, pri čom nakoniec ostaneme.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od martinowsky »

Vybirani a vymena komponentu jekrasny zazitek. Nesmi se uspecht. Je to kolikrat stresujici, clovek je nervozni, nerozhodny, sklamany, nadseny, zbrkly, zoufaly atd.. Ale nakonec pokud vse sedne a dobre dopadne, a srovna se v hlave proc to ci ono a za kolik. Tak prijde krasny pocit dobre provedene prace, a zuzitkovani vynalozenych prostredku. Kdybys mel milionove konto tak by Te to nebavilo, nezahralo u srdce. Vyberu zdar zdar zdar.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od Vladio »

Pani,

po dlhsej dobe aktualizujem stav. Ako klasik pisal, ze vyber komponentu je skoro umenie, bolo tak, boli sme si par kuskov vypocut a nakoniec som spolu s manzelkou dali prednost NAD 375 BEE, zvuk je este prekreslenejsi, energickejsi a ma aj viac spodnych frekvencii. V ramci testovania sme testovali I BW repraky u svagra s jeho malym 30w Rotelom a NADom, a i pri rovnakej prijemnej hlasitosti bol rozdiel pocutelny. Jedina vec, co sa este bude riesit je pripadne MDC DAC 2 modul, alebo MT1, mobile tuner na streamovane veci z internetu, tu prave este pozeram pripadne I ext dac zariadenia.

Hudba je jednoznacne relax, tesim sa ako maly, ked si mozem popocuvat to ci ono cd podla chute. Ci to je nieco od Ravela, Cajkovskeho, Liquid Boogie Roll, Queen, ci Smokie, je to super. Uplne hifisticky som zviedol aj zvuk z televizora, ano, sluchatkovym vystupom Rovno na cinche, takze si uzivame aj filmy a serialy na Dynach :)
Som velmi rad, ze sme si nasli takuto fajnovu zostavu, ako sa spominalo hudba sa nepocuva technickymi udajmi z excelu ci pdf, ale usami.

Prajem kazdemu tie momenty uvolnenia a oddychu tak, ako si ich on sam zela,
Vladimir
MrG
Příspěvky: 2
Registrován: 09 bře 2016 10:08

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od MrG »

cely NAD a vsetky analogove akoze zosiky su uplne chobotiny. len s digitalom budes mat skutocny hudobny zazitok, ten si vie s presnostou na 1cm nastavit vzdialenost repro od hlavy a pri pocuvani koncertu mas pocit akoby si bol priamo tam. na to ale treba surround, nie tieto predpotopne stereo zostavy. Vyrobcovia ako sony ci pioneer, kde pracuju nositelia nobelovych cien, maju know how ake garazova firma ako NAD mat nikdy nemoze. Parametre o vykone ci skresleni su merane zcestne a tudiz sa svojim rozfazovanym zvukom nemozu porovnavat s inymi. Je jedno aky sony receiver ti kamos ponuka, bude to lepsie ako ktorykolvek NAD. Iba digitalny zosilovac dokaze presne bez skreslenia zosilnit signal, lebo nie je nicim ruseny, iba znasobuje signal electronicky, pricom analog je ruseny vsetkymi radiami dookola a je iba pre amaterov, ktori nevedia ze i Mozart komponoval priestorovu hudbu. Zo sterea nikdy nebudes mat taky pocit z hudby, lebo aj koncerty sa nahravaju v multikanali.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od pajuna »

To ses sem prihlasil abys hned v prvnímu prispevku negoval sestavy a placal takoveto bludy?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od PGH »

MrG píše:cely NAD a vsetky analogove akoze zosiky su uplne chobotiny. len s digitalom budes mat skutocny hudobny zazitok, ten si vie s presnostou na 1cm nastavit vzdialenost repro od hlavy a pri pocuvani koncertu mas pocit akoby si bol priamo tam. na to ale treba surround, nie tieto predpotopne stereo zostavy. Vyrobcovia ako sony ci pioneer, kde pracuju nositelia nobelovych cien, maju know how ake garazova firma ako NAD mat nikdy nemoze. Parametre o vykone ci skresleni su merane zcestne a tudiz sa svojim rozfazovanym zvukom nemozu porovnavat s inymi. Je jedno aky sony receiver ti kamos ponuka, bude to lepsie ako ktorykolvek NAD. Iba digitalny zosilovac dokaze presne bez skreslenia zosilnit signal, lebo nie je nicim ruseny, iba znasobuje signal electronicky, pricom analog je ruseny vsetkymi radiami dookola a je iba pre amaterov, ktori nevedia ze i Mozart komponoval priestorovu hudbu. Zo sterea nikdy nebudes mat taky pocit z hudby, lebo aj koncerty sa nahravaju v multikanali.
Ch Jejda to jsou ale blbý kecy a bludy!!!
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od MB »

Nebude to ten ohrdnutý kamarát čo bol zmazaný z telefonu?
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od aretax »

MrG píše:cely NAD a vsetky analogove akoze zosiky su uplne chobotiny. len s digitalom budes mat skutocny hudobny zazitok, ten si vie s presnostou na 1cm nastavit vzdialenost repro od hlavy a pri pocuvani koncertu mas pocit akoby si bol priamo tam. na to ale treba surround, nie tieto predpotopne stereo zostavy. Vyrobcovia ako sony ci pioneer, kde pracuju nositelia nobelovych cien, maju know how ake garazova firma ako NAD mat nikdy nemoze. Parametre o vykone ci skresleni su merane zcestne a tudiz sa svojim rozfazovanym zvukom nemozu porovnavat s inymi. Je jedno aky sony receiver ti kamos ponuka, bude to lepsie ako ktorykolvek NAD. Iba digitalny zosilovac dokaze presne bez skreslenia zosilnit signal, lebo nie je nicim ruseny, iba znasobuje signal electronicky, pricom analog je ruseny vsetkymi radiami dookola a je iba pre amaterov, ktori nevedia ze i Mozart komponoval priestorovu hudbu. Zo sterea nikdy nebudes mat taky pocit z hudby, lebo aj koncerty sa nahravaju v multikanali.
Tak to je absolútna bomba, toto tu ešte nebolo. My tu riešime káble, poistky a ďalšie voodoo a taká podstatná vec, ako digi Sony nám uniklo. Páni, máme čo doháňať. Bolo by dobré, keby si nás ešte poučil. Možno po Tvojich ďalších "pikoškách" budeme všetci prispievať iba do vlákna predaj, aby sme sa zbavili svojich predpotopných analógových aparatúr. Ozaj, nevieš poradiť aj nejaké digitálne auto, ktoré už nejazdí na naftu (benzín), ale stačí ho nakŕmiť jednotkami a nulami ?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od sartel »

aretax píše:Tak to je absolútna bomba, toto tu ešte nebolo. My tu riešime káble, poistky a ďalšie voodoo a taká podstatná vec, ako digi Sony nám uniklo.
Díky. Konečně je tu černé na bílém, že je to všechno voodoo=psychoakustika=kravina :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od aretax »

Sartel, to tvrdíš Ty. Musíš sa naučiť pochopiť veci tak, ako sú napísané. Všetci ostatní pochopili, že môj príspevok bol ironický.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
MrG
Příspěvky: 2
Registrován: 09 bře 2016 10:08

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od MrG »

Asi je zbytocne to vysvetlovat, clovek si to musi sam odskusat. Ked pridem do predajne ja alebo niekto z mojej rodiny, predajcovia nas hned beru dozadu a to co maju vystavene analogove stereo zostavy nam ani neukazuju. To maju na ukazku pre ludi bez hudobneho sluchu, ktorym nezalezi na tom co kupuju. To pocuje iba niekto s dobrym sluchom. Ja pocujem u rodicov v noci niekedy netopiere piskat, ja to posudit viem. Pravda je ze hociktory 300eurovy receiver od sony ci pioneeru je lepsi ako ten predrazeny NAD, nad ktorym uvazujes. Ten je drahy len preto, lebo nemaju masovu vyrobu ako ostatni. Preto maju drahsiu vyrobu a zdaleka nie taku kvalitu ako firmy, co si komponenty sami vyvijaju a nemusia platit zbytocne licencie.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od pajuna »

Urcite by radu lidi tady zajímalo na cem doma posloucháš netopyre:-). Muzes si dat do podpisu sestavu, pripadne ji trochu rozebrat ve svém novem predstaveni? Budeme moci porovnat tve zkusenosti s digitalnim zarizenim kontra nektere nase obycejne analogove krabice. Mohl by ses sverit cemu rikas analog? Diky za všechny ostatní.

Btw, zastance NAD rozhodne nejsem, ale když se nekomu libi, tak proc ne.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od aretax »

Asi niečo takéto:
lievik.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od Dieter Burmester »

MrG píše:Ked pridem do predajne ja alebo niekto z mojej rodiny, predajcovia nas hned beru dozadu a to co maju vystavene analogove stereo zostavy nam ani neukazuju.
Ten duvod je ale uplne jiny, nez si myslis :cool:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od aretax »

MrG píše:Asi je zbytocne to vysvetlovat, clovek si to musi sam odskusat. Ked pridem do predajne ja alebo niekto z mojej rodiny, predajcovia nas hned beru dozadu a to co maju vystavene analogove stereo zostavy nam ani neukazuju. To maju na ukazku pre ludi bez hudobneho sluchu, ktorym nezalezi na tom co kupuju. To pocuje iba niekto s dobrym sluchom. Ja pocujem u rodicov v noci niekedy netopiere piskat, ja to posudit viem. Pravda je ze hociktory 300eurovy receiver od sony ci pioneeru je lepsi ako ten predrazeny NAD, nad ktorym uvazujes. Ten je drahy len preto, lebo nemaju masovu vyrobu ako ostatni. Preto maju drahsiu vyrobu a zdaleka nie taku kvalitu ako firmy, co si komponenty sami vyvijaju a nemusia platit zbytocne licencie.
Čítam, že si naozaj mimoriadne skúsený hifista. Presne vieš, kde je kvalita. Dovoľujem si dať do Tvojej pozornosti high end digitálne zariadenia, ktoré sa vyrábajú v obrovských sériách, čiže výrobca určite nemusí šetriť na dizajne a funkciách a ani nešetrí. Okrem digitálneho zvuku tieto prístroje majú aj vizuálnu stránku - všetky frekvencie sú vizualizované a to každá v inej farbe, čo umocní Tvoj maximálny zážitok z posluchu. Dokonca ani nemusíš počúvať, stačí sa pozerať. Okrem toho tieto prístroje majú aj mikrofón, kde si môžeš na základe nahrávky svojho hlasu okamžite skontrolovať vernosť reprodukcie. Všetky prístroje majú mimoriadny dizajn, kompletne v čiernom lesku a chróme a navyše sú prenosné !! Uznaj, toľko funkcií v jednom stroji, to už stojí za to. A fantastický je aj pomer cena/výkon. Cena pri väčšine z nich nepresiahne 50 €, keď si kúpiš 2 ks (aby si mohol počúvať stereo), zjednáš aj zľavu. Najväčší výber je na Mexico Platz vo Viedni. Ale musíš tam ísť skoro ráno, lebo do obeda ich hifisti vykúpia. Podotýkam, že na týchto aparatúrach naozaj počuješ pískať netopiere a inú háveď, možno tam nájdeš aj muchy tse-tse. A všetko je digitálne !!! Žiaden aušusový analóg. A ešte niečo - títo výrobcovia naozaj neplatia drahé licencie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od sekal »

Dieter Burmester píše:
MrG píše:Ked pridem do predajne ja alebo niekto z mojej rodiny, predajcovia nas hned beru dozadu a to co maju vystavene analogove stereo zostavy nam ani neukazuju.
Ten duvod je ale uplne jiny, nez si myslis.
Že by výběr výpalného ? :idea:
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silnejsi

Příspěvek od Vladio »

Dlho som rozmyslal co odpovedat. Ma vobec zmysel uvazovat o takejto analog vs digital debate dalej?
terahera

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od terahera »

MrG píše:cely NAD a vsetky analogove akoze zosiky su uplne chobotiny. len s digitalom budes mat skutocny hudobny zazitok, ten si vie s presnostou na 1cm nastavit vzdialenost repro od hlavy a pri pocuvani koncertu mas pocit akoby si bol priamo tam. na to ale treba surround, nie tieto predpotopne stereo zostavy. Vyrobcovia ako sony ci pioneer, kde pracuju nositelia nobelovych cien, maju know how ake garazova firma ako NAD mat nikdy nemoze. Parametre o vykone ci skresleni su merane zcestne a tudiz sa svojim rozfazovanym zvukom nemozu porovnavat s inymi. Je jedno aky sony receiver ti kamos ponuka, bude to lepsie ako ktorykolvek NAD. Iba digitalny zosilovac dokaze presne bez skreslenia zosilnit signal, lebo nie je nicim ruseny, iba znasobuje signal electronicky, pricom analog je ruseny vsetkymi radiami dookola a je iba pre amaterov, ktori nevedia ze i Mozart komponoval priestorovu hudbu. Zo sterea nikdy nebudes mat taky pocit z hudby, lebo aj koncerty sa nahravaju v multikanali.
A já "autocenzura" jsem se zbavil multikanálu a začal vrážet do sterea s pocitem neuveřitelného rozdílu reprodukce,asi jsem měl zajít na ušní :thumbup: nebo někdo k psychiatrovi
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silne

Příspěvek od pajuna »

pajuna píše:Urcite by radu lidi tady zajímalo na cem doma posloucháš netopyre:-). Muzes si dat do podpisu sestavu, pripadne ji trochu rozebrat ve svém novem predstaveni? Budeme moci porovnat tve zkusenosti s digitalnim zarizenim kontra nektere nase obycejne analogove krabice. Mohl by ses sverit cemu rikas analog? Diky za všechny ostatní.

Btw, zastance NAD rozhodne nejsem, ale když se nekomu libi, tak proc ne.
Doporucuji zanechat vsech tech ironickych dodatku, nemaji smysl.

Nicmene bych rad dostal odpoved na me dotazy od MrG. Vzdycky, kdyz nekdo podobny zacne chytracit, podobny dotaz polozim, a vzdy! je bez odezvy. Cim to asi bude?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silnejsi

Příspěvek od Vladio »

Pouziva niekto z Vas na hudbu multikanal alebo receiver?
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silnejsi

Příspěvek od pajuna »

Myslim, ze je tu rada z nas, ktera si prosla cestou receiveru a poznala, ze to neni smer pro kvalitni stereo.
Co se tyce multikanalu je to obdobne, s tim, ze pri top systemu za vyrazne penize muze byt i toto urcita cesta. Viz.zkusenost lachim, fotolaik.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
terahera

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silnejsi

Příspěvek od terahera »

Já jsem skoušel stereo přes receiver,ale nejde to vůbec srovnávat.Měl jsem Onkyo v ceně asi tehdá 80000,- a pak jsem skusil obyč starý Sony z aukra za asi 1500,- a zvuk ůůůůplně někde jinde.Můj názor je,že receiver i za 100 000,- hraje ve stereu hůř jak stereozesilovač za pár tisíc
Sonorous
Příspěvky: 28
Registrován: 11 led 2014 10:38

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silnejsi

Příspěvek od Sonorous »

Stejná hovadina jak ten příspěvek o super digitálu ....
terahera

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silnejsi

Příspěvek od terahera »

Samozřejmě jsem se nechtěl nijak dotknout majitelů AV receiveru, jeto pouze můj názor, něco jsem si s receiverama prošel a ve stereu mě prostě nepřesvědčili,třeba jsem něco dělal špatně :?:
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: Prosim o radu pri vymene zosilnovaca NAD 326bee za silnejsi

Příspěvek od Vladio »

Zdravim kolegovia,

tak zhrniem ako to celé dopadlo. Boli sme si vyskúsať nad C375BEE, zapáčil sa, máme ho doma, sme spokojní. Hudba akoby získala na priestore, energii, bas je presnejší, prezentnejší i pri nízkzch hlasitostiach. Máme teraz už naozaj super zostavu a veľmi radi si ju púšťame. Jedine cd player nás necháva v smútku, lebo už odchádza do večných lovíšť, niekedy mechanika nevie načítať cd. Niekedy ani na 5-7 krát, potom to zase ide. Kolega ma láme aby som zanechal cd techniku a ponúka mi M51 dac, ak k nemu postavím htpc, možem streamovať z tidalu alebo podobne. Na túto tému otovorím nový thread, nakoľko v dac a streameroch sa nevzynám.

Ďakujem všetkým za postrehy, posunuli nás dalej. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Odpovědět