Gramofon Tesla NZC431

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Tapeta
Příspěvky: 8
Registrován: 11 črc 2013 23:26

Gramofon Tesla NZC431

Příspěvek od Tapeta »

Ahoj,
mám prosbu a problém. Pokoušela jsem se vyměnit přenosku na gramofonu, ale přetrhl se mi modročerný kontakt. Je nějaká možnost to spájet? Díky za rady.
Bond 007 alias Monte

Re: Gramofon Tesla NZC431

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Není, většinou je už i černý, zoxidovaný. Ideální v Litovli koupit nové dráty a všechny vyměnit. I zvuk bude daleko lepší.
havran
Příspěvky: 2
Registrován: 07 led 2015 12:51

Re: Gramofon Tesla NZC431

Příspěvek od havran »

Ahoj, tenhle gramofon by měl mít sundavací headshell, to je ten konec ramínka, co se do něj šroubuje přenoska a pokud jste přetrhla jen ten kablík mezi konektorem headshellu a přenoskou, je to hračka vyměnit. Teda pro někoho s pájkou a cínem. Jsem z Prahy a ochotný pomoci.
Zdravím, Havran
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Gramofon Tesla NZC431

Příspěvek od bigjoe »

Havrane :thumbup:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Tapeta
Příspěvky: 8
Registrován: 11 črc 2013 23:26

Re: Gramofon Tesla NZC431

Příspěvek od Tapeta »

Děkuji za odpovědi, vzala jsem pájku a zkusila to, výsledek se povedl :-) spíš než zkorodovaný drátek, tak jsou to nešikovné ruce. S tímto gramofonem mám řadu problému a když už to vypadá, že si v klidu přehraji desku, tak se objeví, zase něco jiného.
Momentálně řeším problém s reproduktory, když jsem vyndala kabely zjistila jsem, že mi bývalý spolubydlící odstřihl konce co patří do gramofonu, tak se je pokouším sehnat a zatím se to opravdu nedaří, tak jestli máte nějaké typy rady. Uvítám je
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Gramofon Tesla NZC431

Příspěvek od lidumil »

Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
havran
Příspěvky: 2
Registrován: 07 led 2015 12:51

Re: Gramofon Tesla NZC431

Příspěvek od havran »

Jo, to jsou oni, bude je mít i GME, GES. Jen je třeba dát pozor na polaritu - obě bedny musí mít stejně zem (plochý kolík) a živý (kulatý kolík).
Což, pokud vede pravděpodobně dvoulinka rovnou z beden a není na ní znát nějaké označení vodičů, může být problém. Při opačném zapojení to blbě hraje stereo.
Ty konektory mají niklované kolíky, špatně se to pájí, je na to taková pájecí kapalina (slaboučká kyselina - opět GME,GES). Pájet rychle, konektory jsou z termoplastu a rádi se roztaví.
Tak ať to brzo hraje, ahoj, Havran
Odpovědět