Linkové káble - náhrada za Bandridge

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Linkové káble - náhrada za Bandridge

Příspěvek od Vladio »

Zdravím,

mám v pláne vymeniť linkový kábel medzi zosilňovač a cd prehrávač. Doteraz sme používali Bandridge, v prílohe, niečo ako http://www.bandridge.com/en-us/audio/an ... a/55901897, akurát bez pozlátenia. Otázka je, či si káblom ako napr. XLO HT Stereo alebo Ortofon AC-3600 SILVER pomôžeme, alebo je potrebné ísť do hodne vyšších súm. Osobne by som nerád dával viac ako cca 100-120€ za cca meter. Viete prípadne poradiť cenovo podobný, vhodný kábel? Rozmýšľam, že by som to na HighEnd Slovakia v októbri kúpil. Alebo, ak ma to skôr chytí, i skorej :D. Podľa mňa je asi najdôlezitejšie ako je kábel odtienený, na to by som rád dal dôraz, nakoniec i ethernet trpí na rušenie inými káblami.
Teda, čo by ste ešte vedeli poradiť, okrem XLO alebo Ortofon? Má prípadne niekto v Ba možnosť zapožičať niečo obdobné na test?

Ďakujem,
Vladio
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Linkové káble - náhrada za Bandridge

Příspěvek od lubin »

Vladio...kabelů je taková kopa a tolik, tolik o nich bylo napsáno...poradit nelze. To, čím se jaký kabel vyznačuje nebo naopak se dozvíš na netu všude, ale stejně ti zůstanou jen Tvoje uši. Běž do dvou studií, v každém si půjč dva kabely a ze čtyř vyber jeden, který Ti zvukově sedne. To je tak jediná rada k nekomplikovanému upgr. kabeláže. Základní načrtnutí toho, co který kabel umí lépe či hůře oproti jinému (nebo jen jinak, chceš-li), ti nabídnou např. slušné testy na audiodrom.cz. Zatím vše, co Ti kluci napsali ohledně kabeláže sedí i u mě doma. Na mých uších. Vyber dobře!!! A hlavně se do toho moc nezaplétej ;) Hi-fi zdar!
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: Linkové káble - náhrada za Bandridge

Příspěvek od Vladio »

Tak sme sa sa stavili v jednom audio šope a zajednali sme si s manželkou Atohm Zef Max na víkend. V piatok si ho požičiame, vypočujeme a uvidíme ďalej. Celkovo to nie je práve lacné, 45.-€ /m, ale vzhľadom na cenovky iných výrobcov to je veľmi ok. V prvom rade asi najprv vymeníme repro kabeláž, interlink neskôr, vraj by to bolo na náš cd prehrávač možno trochu overkill a najprv skúsime tie repro káble. Mali sme možnosť si ich ohmatať, pozrieť, boli tam i odstrihnuté vzorky, tak sa na víkend celkom tešíme. Potom napíšem, ako sa nám to pozdávalo. ;)
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Linkové káble - náhrada za Bandridge

Příspěvek od pajuna »

Proc zrovna tento kabel znacky v nasich koncinach ne prolis zabehnute? Kdyz bych vybiral kabely, urcite bych si jich na zkousku vzal vice najednou pro moznost porovnani. Ujasni si, zda potrebujes neutralni kabel nebo nejaky, kterym potrebujes v retezci neco "resit". Je to celkem zasadni pohled pro vyber.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: Linkové káble - náhrada za Bandridge

Příspěvek od Vladio »

Našiel som ho na teste na audiodrom.cz ako zaujímavý kábel, určite však nebude jediný.http://audiodrom.cz/recenze/kabely/322-atohm-zef.html Manželke sa pozdával i opticky i na ohmat, tak sa tešíme na test, sýtejší bas by nám nevadil a v konečnom dôsledku ani neviem, aký posun to urobí oproti tomu lacnému bandridge, takže viac ako hlad po zmene zvuku, ukájam zvedavosť. Dnes ešte plánujem si zaobstarať ešte nejaké káble, na tento istý víkend, som zvedavý čo ešte nájdem, ale financie na zálohy tiež nie sú nekonečné, tak testnem iba pár kablov naraz. Nákup nie je naplánovaný hneď na pondelok, skôr si to chceme vypočuť a ak nás to osloví, kúpime. Inak kľudne ostanem pri bandridgi a tom metrovom kábli k repro, čo mám na foto v profile.
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: Linkové káble - náhrada za Bandridge

Příspěvek od Vladio »

Zdravíčko, k našemu testu toľko:

test prebiehal v sobotu a nedeľu, na cd Shangri-La, Reference Recordings Classics, Bublé.
Atohm ZEF Max nam na našej zostave mal silné basy, až dunivé a prekreslené výšky, stredy boli potlačené. Audioquest Type4 bol neutrálny, široký zvuk bez viditeľného prifarbovania a nakoniec XLO KT6 nám znel najvhodnejšie, zvuk bol najviac otvorený, bas presný, zvuk končil kde mal. Kabeláž sme pár krát prehodili, výsledky som testoval na slepom teste na manželke. Interconnect tiež berieme od XLO, na moje počudovanie sme zbadali jemný rozdiel medzi bandridge, XLO a Audioquestom. Akurát idem zapožičané káble vrátiť a XLO nechať vyrobiť v potrebnej dĺžke.

Jediné, s čím si neviem dať rady je jemné pískanie ktoré sme cez víkend zaznamenali z cd prehrávača. Pri vypnutom zvuku to bolo počuť v celej miestnosti, i keď slabo. Po diskusii s kamarátom, som zložil kryt, hľadal nafúknutý, alebo inak divný kondenzátor, ale nič sme nenašli. Zapol som prehrávač bez krytu a opatrne hľadal, odkiaľ ide pískanie. Mám dojem, akoby to nešlo od kondíkov, ale z miesta, kde to nejako súčiastkami neprekypuje, i keď sa ta to veľmi ťažko lokalizovalo a môžem sa mýliť. Večer a dnes však nič také nepozorujem. Je takéto správanie normálne, alebo to značí, že to už je za hranicou životnosti?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Linkové káble - náhrada za Bandridge

Příspěvek od paul »

-normální to asi není a pokud to nedělalo předtím,tak bude někde problém...
DD

Re: Linkové káble - náhrada za Bandridge

Příspěvek od DD »

Vladio - ta fotka je dost neostra a piskat moze aj trafak alebo cievka hlavne ak su tam nejake spinane zdroje...
kedysi som na lowend dvd prehravaci pocul podobny zvuk - po vytiahnuti zo siete to malo pozvolne doznievanie o nic vazneho sa ale nejednalo...
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: Linkové káble - náhrada za Bandridge

Příspěvek od Vladio »

Tak páni,

dovoľte mi zhrnúť náš domáci projekt výmeny kabeláže. Test káblov prebehol za účasti mojej manželky s následovným verdiktom.

1. Atohm Zef Max - sýty bas, možno až trochu rezonujúci, prekreslené výšky, ale stredy zvláštne zatiahnuté, menilo to farbu hlasu Michaela Bublého, Marka Knopflera oproti každému káblu, i pôvodnej lacnej kabeláži.
2. Audioquest Type 4 - veľmi príjemné na posluch, akoby neutrálne, nezdalo sa nám, žeby niečomu prifarbovali, alebo uberali.
3. XLO HT6 - veľmi presný bas, krásne výšky, neutrálne a presné ako AQ, ale hrali širšie, muzikálnejšie.

Nakoľko som sa obával toho, že budeme nejako ovplyvnení, môj domáci netopier - manželka mala zavreté oči a ja som prehadzoval káble. Nakoľko 3x po sebe správne trafila káble a obom sa nám páčil zvuk cez XLO, minulý týždeň som ich teda zakúpil s koncovkami QED. Ako bonus k narodeninám dostala manželka ešte NAD C527 tuner, aby sme si mohli i ráno pred cestou do práce pustiť nejaké počasie a muziku. ;)
Interconnecty sme mali Audioquest Golden Gate a XLO ER-5. Po pár testoch sa nám zdal XLO zaujímavejší, takže bol spolu s repro kabelážou vymenený aj on.

Ďakujeme za tipy a rady, s manželkou sme si to tu radi prezerali a sme radi, že sme si to vďaka aj vaším tipom doma zariadili úplne tak, ako sme chceli. Nirvanus audiofilus :-)

PS: Na zažiatku testu som bol dosť skeptický, nevedel som si dobre predstaviť, ako ďaleko vedia káble ovplyvniť výsledný zvuk. Takýto domáci test odporúčam každému, kto začína s menším rozpočtom, alebo lacnejšími komponentami, ale chce veľmi dobrý zvuk.
Pískanie z cd prehrávača ustalo, asi bol "alergický na nejaké rušenie zo siete", aspoň to tak zatiaľ nechávam, výmena nastane až po zlyhaní prístroja.
Odpovědět