Hledá se předzesilovač

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Zdeny »

S ohledem na fakt, že po výměně konce Bryston 4B-SST došlo k razantnímu zlepšení zvuku s koncem 14B-SST, napadlo mě, zdalipak by byla zěmna ve zvuku, kdyby se nahradil současný preamp Pass X2.5 něčím jiným.
Otázka tedy zní: čím?
Pojďme zkusit vybrat variantu v zaplatitelné kategorii, tzn. cena nového přístroje kolem 200.000Kč.
Mám ještě Bryston BP25, ale ten mi hraje na druhém aparátu s koncem Pass X150 na bednách C5.
Nemám vyhraněnou žádnou značku, asi podvědomně se bráním lampovým předzesilovačům (možná, že zbytečně), neboť u lamp mám předsudek rozbláceného nekonkrétního basu.
Preamp by měl mít XLR vstupy.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od lubos »

Počul som vedľa seba Audio Research REF5 a Mark Levinson 326S a čo sa týka basu, tak určite tranzistor. Aktuálne oba prístroje su dostupne na SK , perfektný stav a cena 6-6.5t.€. ;)

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=1352043498&
BVaudio

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od BVaudio »

cena nového přístroje kolem 200.000Kč
Ak by to mohlo byť aj cca 10x menej, o niečom by som vedel (ak by stačil jeden XLR vstup) :smile: .
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Zdeny »

BVaudio píše:
cena nového přístroje kolem 200.000Kč
Ak by to mohlo byť aj cca 10x menej, o niečom by som vedel (ak by stačil jeden XLR vstup) :smile: .
Když to bude dobře hrát-proč ne? XLR stačí jeden, ale ještě jeden RCA by se hodil. Mám se vydat do Trnavy nebo tam někde?
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
BVaudio

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od BVaudio »

XLR stačí jeden, ale ještě jeden RCA by se hodil. Mám se vydat do Trnavy nebo tam někde?
Okrem XLR sú tam 3 RCA +phono pre MM/MC, XLR výstup, DO... Smer na Trnavu je správne. :smile:
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od PMA »

"Skrytá" reklama? :lol: :lol: :lol:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od sekal »

Z komer. strojů mě napadá Parasound HALO JC 2 a Audionet PRE 1 G3. Rozpočet by (tak akorát) stačil ještě i na Accuphase C-2120.. Na tvém místě bych ale začal hledat nejdříve u BVaudio a SPAudio...:cool:
BVaudio

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od BVaudio »

2 PMA
"Skrytá" reklama?
Je to poradna, padla otázka, poradil som :D . Ako sa nakoniec rozhodne, je vecou "tazatele", nič nevnucujem.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Federmann »

Zdeny píše:S ohledem na fakt, že po výměně konce Bryston 4B-SST došlo k razantnímu zlepšení zvuku s koncem 14B-SST, napadlo mě, zdalipak by byla zěmna ve zvuku, kdyby se nahradil současný preamp Pass X2.5 něčím jiným.
Otázka tedy zní: čím?
Pojďme zkusit vybrat variantu v zaplatitelné kategorii, tzn. cena nového přístroje kolem 200.000Kč.
Mám ještě Bryston BP25, ale ten mi hraje na druhém aparátu s koncem Pass X150 na bednách C5.
Nemám vyhraněnou žádnou značku, asi podvědomně se bráním lampovým předzesilovačům (možná, že zbytečně), neboť u lamp mám předsudek rozbláceného nekonkrétního basu.
Preamp by měl mít XLR vstupy.
Co to má přesně umět, co bude na vstupu či vstupech?
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Basstl

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Basstl »

Federmanna ignoruj, na tvým místě bych se kouknul po SPaudio, CW, BVA.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Federmann »

Basstl píše:Federmanna ignoruj, na tvým místě bych se kouknul po SPaudio, CW, BVA.
Oni dělají něco speciálního, něco přímo na míru? Již jsem něco slyšel =))
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Basstl

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Basstl »

Nedělají nic speciálního.
Pouze špičkové stroje s vynikajícími parametry a výborným zvukem, podložené měřením a testy.
Žádný lži, výmysly a napadání, jako tu předvádíš ty, Tatrmane.
Už konečně pochop, že tu na tebe není nikdo zvědavej a žádnej kšeft tady neuděláš... :ymsick:
mirec1
Příspěvky: 33
Registrován: 27 úno 2012 09:06

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od mirec1 »

Tieto hodnotenia tranzistor , elektronka budu vzdy subjektivne. Viem o majitelovi ML 326 , ktory ho menil prave za AR REF 5. :)
Mal som aj Pass Labs X 2.5 a mne sa prave elektronkovy predzosilnovac paci viac. A naozaj si nemyslim , ze by mal problem s basom. VYskusat , vyskusat , vyskusat ......... :)
BVaudio

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od BVaudio »

Ja zase viem o majitelovi AR REF5, ktorý ho vymenil za....Vec názoru, "vkusu" požiadaviek..
mirec1
Příspěvky: 33
Registrován: 27 úno 2012 09:06

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od mirec1 »

BVaudio píše:Ja zase viem o majitelovi AR REF5, ktorý ho vymenil za....Vec názoru, "vkusu" požiadaviek..
....... p.Bunta , presne to som napisal , staci citat ........ :)
BVaudio

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od BVaudio »

Však nepolemizujem,súhlasím, vkus je rôznorodý, rovnako aj výmeny idú potom často opačnými smermi.
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Audio Research SP 20,mnohem lepší než Reference 5,téměř srovnatelný s Reference 5SE,alternuje u nás často i Audia Strumento 1 nebo EMM Labs Pre 2.

Navíc to má excelentní phono vstup a vynikající sluchátkáč. :thumbup:
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od PMA »

To zase bude co rad, to názorů.
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

No,když on chce slušně poslouchat,a to na těch vašich samodomo hoňkách nejde,soudruzi! :thumbdown:
Basstl

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Basstl »

To by ses divil... :thumbdown:
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Superklasa je i pasív od Music First Audio Reference,ale to nezaplatí.
Basstl

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Basstl »

Pohled na stavbu jedný "samodomo hoňky". :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od PMA »

Třeba pro mě jsou jedna z největších sr.... tlampače AA, pane Šulci. Co darTZeel, ten už nepropagujete?
Odar

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Odar »

Vazeny pan Libor Šulc. A kde zacina ta hranica, na com sa da slusne pocuvat? Mal som tu cest s AR predkom. Netvrdim, ze by to nehralo. Ale na rovinu - posrat som sa z neho neposral. A ked zohladnim cenu, tak to by som mal byt (ako hovori klasik v jednom komedialnom filme) "po usi v hovnech".

Prepacte za vulgarizmy, ale takto to ciste subjektivne vnimam ja. Dufam, ze citlivo pristupujete ku vsetkym Vasim zakaznikom :thumbup:
BVaudio

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od BVaudio »

Dobre navrhnutý, plne funkčný.....Za 9000USD. Skutočne "value for money". Nejako nadšený Atkinson nebol. ;) , merania ako horšia "nesamodomo hoňka".
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

to Odar:
ano,souhlasím,
u Audio Research je třeba vybírat,zejména u starších modelů,třeba ta Reference 5 se moc nepovedla.Však taky šmahem udělali Reference 5SE,který je ale úplně jinde.Ne všechno se povede.Ale to SEéčko je skvělé.Doporučuji poslechnout,kdo má adekvátní systém,není problém zapůjčit.

SP20 je mu hodně podobná,ale to je zdejším mistrům světa stejně úplně jedno.Mimochodem,je teď jedna v Praze v Esu,kdyby chtěl někdo porovnat předzesy mezi sebou...


Na Macurovy útočné poznámky raději ani nebudu reagovat.


High End je především zábava,ale s vámi tady to jsou jen samé hádky a pomluvy.
BVaudio

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od BVaudio »

ale to je zdejším mistrům světa stejně úplně jedno
Atkinson je "zdejší"?? Vidím tu len jedného "majstra sveta", pozrite sa do zrkadla pán Šulc.. :thumbdown:
Ad útočné poznámky
na těch vašich samodomo hoňkách nejde,soudruzi!
toto je čo?
A toto
kdo má adekvátní systém,není problém zapůjčit.
To vy budete kastovať, čo je adekvátne a čo nie, komu ano a komu nie? Podľa čoho ? Jediné čo rozlíšite je asi cena, takže?
Z toho, čo ste napísal v tomto vlákne, je pravda len toto
s vámi tady to jsou jen samé hádky a pomluvy.
[-x
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Tady to opravdu nemá význam.Konec.
Basstl

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Basstl »

Libor Šulc-TYKON píše:Tady to opravdu nemá význam.Konec.
S tebou teda určitě ne, to máš pravdu.
Na prodejce jsi na můj vkus hodně arogantní a namyšlenej.
V Tykonu si teda určitě nic nekoupím... :thumbdown:

BVaudio :thumbup:
davidsound

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od davidsound »

Tykon - to je teda výstup a výkřik do tmy :) nejdříve urazí spoustu lidi a pak čeká rozumnou argumentaci. K tobe se uz raději ani nepřijdu podivat abych nebyl darmozrouta.
mirec1
Příspěvky: 33
Registrován: 27 úno 2012 09:06

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od mirec1 »

.... myslim . ze Zdeny by mal upresmit , ci chce kupit novy predzosilnovac za cca 7000 eur , alebo mu ide o doporucenie predzosilnovaca v tejto cene a nasledne jeho kupu z druhej ruky ........ :)
Asi by sme sa vyhli niektorym nedorozumeniam ......
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Federmann »

Hudba má lidi spojovat, ne naopak
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od lubin »

AR SP20 , jak doporučuje p. Šulc, stojí zcela jistě za zařazení do výběru. Všechny preampy AR, které jsem slyšel byly vždy velmi zajímavé, neskutečně vybavené, spolehlivé a hlavně výborně hrály. S jedním jsem asi dva roky žil. Navíc jejich vzhled považuji za mimořádně povedený, což je třešnička na dortu.
Z domácích končin jsem slyšel jen předzes od SPAudio na mém řetězci. Za danné peníze zcela jistě velmi dobrý. Podle mého osobního vkusu, dobře udělané konstrukce hybridního nebo celolampového předku, malují hudebně zajímavější obrazy, než konstrukce bez trubek. Ale podotýkám, že nemusí být nutně nejpravdivější. Nejsem měřič, jsem posluchač a nehoním se za měřením a grafy, jen poslouchám. Navíc, dle libosti můžeš "ladit" zvuk výměnou lamp. Lze o nich sehnat na netu zajímavé informace, které mohou posloužit jako "vodítko" za osobním vkusem. Jen jediný tranzistorový předek se vyrovnal lampám, co se týče zobrazení prostoru. A já ho blbec kdysi prodal. Nejde sehnat. :lol:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Tinariwen »

lubin píše:AR SP20 , jak doporučuje p. Šulc, stojí zcela jistě za zařazení do výběru. Všechny preampy AR, které jsem slyšel byly vždy velmi zajímavé, neskutečně vybavené, spolehlivé a hlavně výborně hrály. S jedním jsem asi dva roky žil. Navíc jejich vzhled považuji za mimořádně povedený, což je třešnička na dortu.
Z domácích končin jsem slyšel jen předzes od SPAudio na mém řetězci. Za danné peníze zcela jistě velmi dobrý. Podle mého osobního vkusu, dobře udělané konstrukce hybridního nebo celolampového předku, malují hudebně zajímavější obrazy, než konstrukce bez trubek. Ale podotýkám, že nemusí být nutně nejpravdivější. Nejsem měřič, jsem posluchač a nehoním se za měřením a grafy, jen poslouchám. Navíc, dle libosti můžeš "ladit" zvuk výměnou lamp. Lze o nich sehnat na netu zajímavé informace, které mohou posloužit jako "vodítko" za osobním vkusem. Jen jediný tranzistorový předek se vyrovnal lampám, co se týče zobrazení prostoru. A já ho blbec kdysi prodal. Nejde sehnat. :lol:

...ktory tranzistorovy? ;)
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Zdeny »

Tak diskuze se rozjela a to ejhlavní. Některé raději ignoruji a těm, co napsali k věci, děkuji.
Situace se trošku "zkomplikovala" tím, že mám nyní vypůjčený jistý CD/SACD přehrávač, který posuul zvuk mé sestavy do úrovně, kdy začínám cítit, že by to ohlo být ono.
Ozvali se mi někteří gurmáni a nabízeli mi předezesilovače mně neznámých značek za částky přes 400.000Kč. Těm předem odpovídám, že to je zbytečné a že zůstávám nohama pevně na zemi.
Po pravdě, nejvíce mě zaujala nabídka jistého západoslovenského výrobce, který se nabízí kompromitovat svlj výrobek s mými současnými dvěma předzesilovači. Technické řešení sice neznám, ale zvukové porovnání vyřeší vše a dyzajn se mi také zamlouvá. S přihlédnutím k symaptické ceně by to mohla být volba. V hledání budu pokračovat až po té, zdali vyřešímotázku zapůjčeného přehrávače.
Diskuze je samosebou pořád vítána.
Jen znovu zopakuji, že mám rád racionání řešení podložené poslechem a nakonec i nějakým měřením a že nemám rád vůdů za přemrštěné peníze. A také to, že zatím jsem nedospěl na to, abych zkusil nějaké lampy.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Ramones »

Pokud se stále hledá, pak bych doporučil i ten, co mám doma:
Nuforce P9, případně něco z jejich novějších nabídek.

http://translate.google.cz/translate?hl ... annel%3Dsb
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od bohus »

se chichcu jako blázen - Tykon - AR REF 5 je ještě blbější než REF 3, že jó. A ta REF 5 SE, víte proč vyšla na světlo boží, těžko že. =))
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Libor Šulc-TYKON píše:....třeba ta Reference 5 se moc nepovedla.Však taky šmahem udělali Reference 5SE,který je ale úplně jinde.Ne všechno se povede.Ale to SEéčko je skvělé......
To akože "slovutní mistři" od AR urobili niekde chybu? To sa mi nezdá, v AR by predsa nezamestnali podpriemer.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od PMA »

Až na malé chybky je REF5 SE super, ovšem to bude platit jen tak dlouho, než přijde vyšší verze :D

http://www.stereophile.com/content/audi ... asurements
Despite the small disparity in the two channels' linearity and noise floor (and remember my caution about the temporary repair I had to do), Audio Research's Reference 5 SE is a superb-measuring preamplifier.—John Atkinson
Takže - je to super, až na to, že kanály se trochu liší v linearitě a šumovém pozadí, muselo se to při testu opravit - ale co, je to jen stroj, ne? :lol:
There was one problem: During shipping, one of the four large, 10µF Teflon output-coupling caps at the right rear of the printed circuit board had broken off. ARC sent me a replacement, along with the appropriate solder. However, although my soldering iron is temperature-controlled, it dates from a time when solder was lead-based and melted at a lower temperature. That, coupled with the fact that the Ref 5 SE's printed circuit board traces are very large and thus have significant thermal mass, meant that I was unable to do a professional job of installing the new capacitor. I rigged a temporary solution with clips that appeared to work correctly. But I do wonder if some of the distortion measurements of the left channel had been compromised, so keep that in mind as you read on.
Odar

Re: Hledá se předzesilovač

Příspěvek od Odar »

lubin píše:Navíc, dle libosti můžeš "ladit" zvuk výměnou lamp.
alebo operákov
Odpovědět