BI-wiring vs Bi-amp

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Robur
Příspěvky: 14
Registrován: 27 pro 2011 13:06

BI-wiring vs Bi-amp

Příspěvek od Robur »

Zdravím,známý se mne ptal ohledně zapojení repro. Vlastní SHAN EMOTION 530 a ma k tomu 1x koncovy stupeň DPA + 2x mono bloky taky DPA. Repro maji připojení na Bi-wiring a ma obavy (někde četl) ,že možna bude problem při zapojení na Bi-amp,prý jsou na tohle zapojení specialní vyhybky. Ja jsem mu říkal,že se nemusí bát,ale nikdo neví vše,tak se ptám. Jestli je reprobedna s terminaly na Bi-wiring tak se muže bez obav provozovat i na Bi-amp,jestli je to jinak tak mi dejte vědět. Díky za info
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: BI-wiring vs Bi-amp

Příspěvek od lidumil »

Ano, může.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Robur
Příspěvky: 14
Registrován: 27 pro 2011 13:06

Re: BI-wiring vs Bi-amp

Příspěvek od Robur »

Díky,přesně tak jak jsem myslel. Jen ještě taková drobnost,existuje nějaky postup ohledně nastavení koncovych stupňů u Bi-ampingu? Jeden stereo konec DPA ma vykon cca 75W ten bude zapojen na spodni terminaly a monobloky DPA vykon cca 120W budou na vrchni terminaly,ladit citlivost podle ucha nebo je na to jina finta?
Uživatelský avatar
elese
Příspěvky: 9
Registrován: 22 lis 2013 10:13
Bydliště: Pardubice

Re: BI-wiring vs Bi-amp

Příspěvek od elese »

Zdravím dalšího majitele kontraverzních Shan E530 :thumbup:
Jsem zvědavý, jakých výsledků s Bi-amp docílíš. Já takto také experimentoval s Bi-wire, Bi-amp a nakonec jsem skončil u dvoukanálového integráče a propojením Single-Wire.
U mne měly největší změny na svědomí kabely.
Ta nejzásadnější byla výměna Shark Musical Dream v zapojení Bi-Wire za Cardas HEXLINK GOLDEN 5-C v zapojení Single-Wire. Tam jsem skončil a nepotřeboval dál nic řešit.
Přeji hodně úspěchů,spokojenosti a radosti z hudby.
NUC, Casea Orion 2, Burson Conductor, Sennheiser HD800, SUPRA MD06-EU/SP, Vincent power cable
Meridian G08 + G51, Shan E530, Cardas HEXLINK GOLDEN 5-C, Vincent power cable
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: BI-wiring vs Bi-amp

Příspěvek od PMA »

Robur píše:ladit citlivost podle ucha
... skončí asi dost velkým průserem. Nejlépe sehnat nějakého ochotného kolegu, který umí měřit v prostoru amplitudové charakteristiky reprosoustav.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: BI-wiring vs Bi-amp

Příspěvek od Federmann »

1. Bi-amp znamená dva galvanicky oddělené zesilovače v jedné skříni, výhodou je menší riziko vzniku zemních smyček.

2. Bi-wiring znamená galvanicky oddělené basy a zbytek pásma v jedné reproduktorové skříni, výhodou při samostatném připojení je neuplatnění úbytků druhé části reproduktorů, pokud jde o třípásmovou bednu, nejčastější výkonové dělení je 7:3:1, tedy výkon basového reproduktoru 7/11 a středů s výškami 4/11 celkového výkonu.


Pokud se Bi-wiring reproduktorová soustava nepřipojí na jeden zesilovač, ale na zesilovače dva, pak je třeba zajistit, aby oba zesilovače měly totožné zesílení, jejich výkonové dimenzování je vhodné v poměru 11/4, jak vyplývá s výkonového dimenzování reproduktorů.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Robur
Příspěvky: 14
Registrován: 27 pro 2011 13:06

Re: BI-wiring vs Bi-amp

Příspěvek od Robur »

Diky všem za podněty,budu majitele informovat.
mirec1
Příspěvky: 33
Registrován: 27 úno 2012 09:06

Re: BI-wiring vs Bi-amp

Příspěvek od mirec1 »

.....
Odpovědět