Co používáte na Applu za přehrávač?

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Harros
Příspěvky: 14
Registrován: 07 črc 2013 08:46

Co používáte na Applu za přehrávač?

Příspěvek od Harros »

Zdravím přátelé, chtěl bych se zeptat na vaše názory a zkušenosti, co používáte na zařízeních od Applu (macbook, iMac, mac mini) za přehrávač hudby.

Tato zařízení mě přijdou svým provedením a kvalitou úplně jinde, než cokoliv jiného a přijdou mě jako komponent vhodné. Jejich OS a vše kolem mě zkrátka vyhovuje.
Problém ale nastává při řešení co za přehrávač na ně dát. Bavím se o řešení přes mac OS. iTunes je pro mě katastrofa a nemožnost přehrání FLACu je pro mě fatální. Zkoušel jsem Fidelii což má být super high end přehrávač na mac, ale nevyhovuje mě, asi je na mě moc složitá, moc drahá a nerozjel jsem na ní otevření *.cue souborů.

Taky mě zajímá jak tam řešit wasapi, Asio nebo něco takového.

Předpokládám, že většina z vás to řeší tak, že k mac OS tam má např. win7. Není ale nějaké řešení na mac OS?

Díky
Vincent SV232, Vincent DAC-1, Aurum Cantus M-103, Proson SSC, Vincent Premium Cinch, Pangea AC14SE MKII
DD

Re: Co používáte na Applu za přehrávač?

Příspěvek od DD »

...omluvam sa za zbrkly prispevok ohl. fidelia ... prosim o zmazanie diky
Harros
Příspěvky: 14
Registrován: 07 črc 2013 08:46

Re: Co používáte na Applu za přehrávač?

Příspěvek od Harros »

Je to možné, ale poslední dlouhou dobu se tu nic takového neřešilo, tak jsem si řek, že doba pokročila a může nás tu s Applem být více a může být i více programů.

Fidelii jsem právě zkoušel a nepřišla mě nijak dobrá, nerozjel jsem přes ni vůbec *.cue soubory, což mi vadí a za ty penize mě to celkově přišlo dost špatné... Musel bych zakoupit i remote app na iphone a za ty finance mě Fidlia nepřesvědčila...

Edit: Ten překlep neřeš :)
Vincent SV232, Vincent DAC-1, Aurum Cantus M-103, Proson SSC, Vincent Premium Cinch, Pangea AC14SE MKII
monte

Re: Co používáte na Applu za přehrávač?

Příspěvek od monte »

Otázku bych raději položil na google, nebo podpoře Applu. Problém je v konkurenčním boji, každý operační má svůj domeček. Kdysi dávno jsem řešil cue (soubory byly Flac) vytvořené na Macu a vyřešil jsem ho jen v Linuxu podpůrnou untilitou, kterou někdo napsal. Pravděpodobně chceš přehrát cue vytvořené ve Windows. Zeptej se ještě přímo člena TETI...

Fidelii, moc drahé, tady bude možná problém.....

Jabko je Appl, http://xbmc.org/download/
Odar

Re: Co používáte na Applu za přehrávač?

Příspěvek od Odar »

dost veci k Apple najdes na www.computeraudiophile.com - amici sa nezapru ;) jeden z velmi slusnych prehravacov, ktore podporuju bitperfect je J River http://www.jriver.com/download.html nejaky cas som ho pouzival pod Win
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Co používáte na Applu za přehrávač?

Příspěvek od kodlNAD »

Ja pouzivam k plne spokojenosti toto: http://cogx.org/
Fidelii mam take, ta je dobra co se tyce vzhledu, ale dost papa vykon pocitace a nema tak rychlou odezvu jako Cog. ;)
marekg
Příspěvky: 38
Registrován: 13 kvě 2011 12:02

Re: Co používáte na Applu za přehrávač?

Příspěvek od marekg »

Harros
Příspěvky: 14
Registrován: 07 črc 2013 08:46

Re: Co používáte na Applu za přehrávač?

Příspěvek od Harros »

Díky moc za cenné rady! JRiver a Audirvana vypadají pěkně a na JRiver je i remote app na iphone. Vyzkouším co bude příjemnější.

Každopádně díky a kdyby ještě někdo měl něco s čím je spokojen, napište.
Vincent SV232, Vincent DAC-1, Aurum Cantus M-103, Proson SSC, Vincent Premium Cinch, Pangea AC14SE MKII
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Co používáte na Applu za přehrávač?

Příspěvek od funkyman »

kam sa posunula tato tema za cca 5 rokov?
do pracovne som dal designove bedne, ku tomu ida 16 nuprime a usb od Viablue do iMacu ..a v iMacu a domacom server mraky hudby /flac, itunes...DSD / co s tym dalej ? aka kvalita a cez co sa da dosiahnut? dakujem za skusenosti..
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 119
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Co používáte na Applu za přehrávač?

Příspěvek od Overgrounder »

Pořídil jsem si nového Maca Air, nainstaloval jsem zkušební verzi Audirvany, zdá se super, přidání knihovny z NASu, kde mám všechny myslitelné formáty, dva kliky, nahodil jsem Tidal a teď budu testovat. Vypadá dobře, včera jsem jen tak zkusmo projel svoje testovací skladby, pouze přes sluchátka. Zdálo se mi to trošku ostřejší, uvidím, až si pohraju s nastavením. Ale jinak zvuk velice slušný... :clap:
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Co používáte na Applu za přehrávač?

Příspěvek od funkyman »

super, daj echo ..este mam par dorabok tento tyzden, takze sa ku tomu dostanem neskor..ale presne taky komfort a zdroje hladam..
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Co používáte na Applu za přehrávač?

Příspěvek od funkyman »

Audirvana stiahnuta, aj s roznymi mojimi hud. subormi /iTunes, HD..este nemam DSD/..
cez vikend vyskusam..dajte aj vy neaku skusenost
....music is my sanctuary,music is my life....
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Co používáte na Applu za přehrávač?

Příspěvek od parnass »

A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Odpovědět