Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Diskuze o zesilovačích-principy zesílení, jejich třídy apod.
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od aretax »

Rád by som, hlavne keby sa vyjadrili odborníci, či tranzistorové zosilňovače je potrebné vypínať, alebo nie. Počul som veľa protichodných názorov, napr. taký, ak je vypínač na zadnej strane, nemá sa zosilňovač vypínať, údajne častým vypínaním odchádzajú kondenzátory a pod. Vo viacerých štúdiách v Nemecku nevypínajú ani konce v triede "A". Ako to vlastne je? Vypínať, alebo nie? (napr. na noc, cez deň, keď sa nepočúva...nemyslím na vypnutie v prípade dlhodobej nečinnosti).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
DD

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od DD »

... to je relativne: zalezi aj na tom, co sa v tom zosiku vsetko odpoji... mne sa napr. nechce cakat hodinu kym sa vsetko stabilizuje, na druhej strane nemienim kurit izbu jednocinnym ackom 2 dni kvoli jednemu cd ak si najdem cas... predzosik mam napr. stale zapnuty len displej sa vypina. Samozrejme keby tie koncaky nezrali skoro 1kW/h tak na to kaslem rovnako ako v studiach v nemecku (to bol moj laicky prispevok) :cool:
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od Tinariwen »

Dobra tema :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od Yngwie »

aretax píše:Rád by som, hlavne keby sa vyjadrili odborníci, či tranzistorové zosilňovače je potrebné vypínať, alebo nie. Počul som veľa protichodných názorov, napr. taký, ak je vypínač na zadnej strane, nemá sa zosilňovač vypínať, údajne častým vypínaním odchádzajú kondenzátory a pod. Vo viacerých štúdiách v Nemecku nevypínajú ani konce v triede "A". Ako to vlastne je? Vypínať, alebo nie? (napr. na noc, cez deň, keď sa nepočúva...nemyslím na vypnutie v prípade dlhodobej nečinnosti).
Když se podíváš na kvalitní zesilovače, které běžně v domácnostech hrají po 15 letech v provozu, tak zřejmě máš odpověď. Kondíky ztrácejí své parametry až po mnoha letech a to postupně :mrgreen: Ještě bych rád věděl, kde jsi zjistil, že v Německu nevypínají konce v A vůbec :cool:
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od aretax »

Yngwie píše:
aretax píše:Rád by som, hlavne keby sa vyjadrili odborníci, či tranzistorové zosilňovače je potrebné vypínať, alebo nie. Počul som veľa protichodných názorov, napr. taký, ak je vypínač na zadnej strane, nemá sa zosilňovač vypínať, údajne častým vypínaním odchádzajú kondenzátory a pod. Vo viacerých štúdiách v Nemecku nevypínajú ani konce v triede "A". Ako to vlastne je? Vypínať, alebo nie? (napr. na noc, cez deň, keď sa nepočúva...nemyslím na vypnutie v prípade dlhodobej nečinnosti).
Když se podíváš na kvalitní zesilovače, které běžně v domácnostech hrají po 15 letech v provozu, tak zřejmě máš odpověď. Kondíky ztrácejí své parametry až po mnoha letech a to postupně :mrgreen: Ještě bych rád věděl, kde jsi zjistil, že v Německu nevypínají konce v A vůbec :cool:
Prepáč, ale môj dotaz bol iný - ja som nič nezisťoval, ja som to videl a nie v jednom štúdiu. Ale ako je v názve vlákna, zaujíma ma, či je lepšie vypínať, alebo nie. Navyše neviem, že by bežne v domácnostiach hrali kvalitné zosilňovače. Čiže na moju otázku si nič konkrétne neodpovedal.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
BVaudio

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od BVaudio »

zaujíma ma, či je lepšie vypínať, alebo nie.
Ak niekomu zapínaním odchádzajú kondenzátory, tak v tom zosilňovači nie je soft štart (obvod obmedzenia prúdového nárazu pri zapnutí, niekedy to vyhodí aj ističe..) a taký zosilňovač je "nedorobok" z technického hľadiska..Tranzistorový zosilňovač musí za 10 sekúnd hrať rovnako ako za 10 hodín , lampy po nažhavení ( cca2 minúty). Všetko ostatné (reči o nevypínaní ) je snaha maskovať konštrukčné problémy konkrétneho výrobku alebo "spojenectvo" s dodávateľom el. energie :smile: .Typická ukážka silnej tepelnej závislosti je napr. Densen, ale nájdu sa aj "onakvejšie" značky s týmito problémami.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od Tinariwen »

Dobra a nekonečna tema :thumbup: medzi
Bob the Builder v.s. bat's ears [-x
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od boxer »

Já bych s Buntou souhlasil asi na 105%.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od sekal »

Já, ve vší skromnosti, také..
A docela by mě zajímalo totéž, co Yngwieho, tj. která studia v SRN nevypínají konc. zesilovače tř. A...:eek: :???:
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od boxer »

která studia v SRN nevypínají konc. zesilovače tř. A

Taková, která nemají elektřinu od EONu,PRE a podobně.

A která mají normální marži a hodně prodávají.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od Tinariwen »

Dnes je už niekolko značiek ktore maju externe napajacie zdroje,či už predzosilovače atd a tie sa zapinaju iba sietovym kablom do el.zásuvky.Vypnutie je mozne iba vytiahnutim sietoveho kabla zo zasuvky.Žiadný vypinač ani vpredu ani vzadu.
Myslim si ,že veľa členov na tomto fore maju takyto komponent doma a poznam viacerých čo nevypínaju nie iba kvôli "spojenectvu"s dodavatelom el.energie,alebo lenivosti sa zohnuť a odpojiť sieťový kabel z el.zásuvky,ale kvôli zvuku.... :crazy:
A aj o toto zrejme autorovi vlakna ide,či je rozdiel vo zvuku..alebo sa mýlim? :oops:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od Tinariwen »

...doplním k horeuvedenemu iba že nemyslim vypnutie do pozície "standby"
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od boxer »

A aj o toto zrejme autorovi vlakna ide,či je rozdiel vo zvuku..alebo sa mýlim?

Už bylo odpovězeno, ne?
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od Tinariwen »

Rozumiem tomu čo napisal p.Bunta,mal som pocit ze svojim prispevkom niekoho "nakopnem" :-t :silent:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
DD

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od DD »

boxer píše:Já bych s Buntou souhlasil asi na 105%.
co sa beznej spotrebky tyka tak urcite kazdy z nas :cool:
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od boxer »

Já ale o "normální" spotřebce tedy vůbec nehovořím.
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od aretax »

Myslím, že som sa nič nedozvedel. Kopec úvah o ničom. Priama a fundovaná odpoveď - žiadna. Teórie okolo šetrenia elektriny ma nezaujímajú. Jediný ako - tak fundovaný príspevok bol od p. Buntu - ale mám preňho jednu otázku: Keď sme boli pred časom s kamarátom v jeho štúdiu, tak nám vysvetľoval asi po pol hodine počúvania, že prístroje sú ešte studené a plný zvuk sa prejaví asi po 1 hodine. P. Bunta, podľa Vášho príspevku sú Vaše výrobky nedorobky? Jednoznačne po 10 sekundách nehrali. tak, ako mali hrať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
BVaudio

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od BVaudio »

Keď sme boli pred časom s kamarátom v jeho štúdiu, tak nám vysvetľoval asi po pol hodine počúvania, že prístroje sú ešte studené a plný zvuk sa prejaví asi po 1 hodine
2 aretax
Vylúčené.. Toto som nikdy, nikomu 100% nepovedal, je to zásadne proti mojej konštruktérskej "filozofii" a prístupu k veci. Studené môžu byť tak uši..Takže kedy to bolo, kto bol ten "kamarát"? O aké "prístroje" sa jednalo, čo sa počúvalo?
A ak si sa nič nedozvedel (napr. "šetrenie" kondenzátorov trvalým vykurovaním v konci v A triede, nestabilita pracovných bodov v špatne navrhnutých zosilňovačoch, absencia soft štartu v mnohých výkonných koncoch- na jednej výstave som videl asi 10 pokusov o zapnutie známeho konca, jeden z vystavovateľov pritom držal skrutkovačom istič na chodbe..), tak je zbytočné niečo vysvetlovať.
stalker
Příspěvky: 15
Registrován: 01 zář 2013 08:05

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od stalker »

Tady někdo proklatě lže.
Pan Bunta to,ale nebude.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od Yngwie »

Nevím, jestli je slovo "lže" úplně na místě, ale řešit tyhle věci je nesmysl a jestli skutečně existují podobné zesilovače rádoby high-endových konstrukcí, které nejdou vypnout jinak než vyrváním ze zástrčky a vyhazují dokonce pojistky, tak nechť si hrdinové kupují ... zajímalo by mě, které aparáty jsou takto dělané konkrétně :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od Tinariwen »

Yngwie prečo tolko sarkazmu ...

napriklad vypininač ani zapinač nema toto:

http://www.stereophile.com/content/pass ... eamplifier
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
BVaudio

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od BVaudio »

napriklad vypininač ani zapinač nema toto:
Ale má, na ovládači.
http://www.hometheaterhifi.com/preampli ... esign.html
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od Tinariwen »

Pre korektne vysvetlenie,jedine tato funkcia na ovladači je nefunkčna,neda sa dialkovym vypnut...
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od Yngwie »

V pohodě já nechtěl nikoho urazit, jen mě udivuje, že něco takového je možné... navíc, pokud vše funguje jako u jiné elektroniky a čipů, tak teplo zkracuje výrazně životnost a pokud někdo nechává zesilovače zapnuté ... a áčka tím tuplem ...tak si akorát zkracuje životnost, protože všechny ty kondíky, bipoláry a nevím co ještě je dimenzované na určitý čas při určité operační teplotě (i jen každý stupeň navíc znamená výrazné zkrácení životnosti) ...selhání součástky pak přichází mnohem dříve. Aspoň tak je to třeba u hardware počítačů. Myslím si, že podobné zákonitosti fungují i zde, ale na tuhle debatu nemám :thumbup:
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od Tinariwen »

Yngwie,
Je to jasne,vsetko je ok :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od sekal »

stalker píše:Tady někdo proklatě lže..
Taky mám ten dojem, a nestalo se to poprvé..
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od aretax »

Yngwie píše:V pohodě já nechtěl nikoho urazit, jen mě udivuje, že něco takového je možné... navíc, pokud vše funguje jako u jiné elektroniky a čipů, tak teplo zkracuje výrazně životnost a pokud někdo nechává zesilovače zapnuté ... a áčka tím tuplem ...tak si akorát zkracuje životnost, protože všechny ty kondíky, bipoláry a nevím co ještě je dimenzované na určitý čas při určité operační teplotě (i jen každý stupeň navíc znamená výrazné zkrácení životnosti) ...selhání součástky pak přichází mnohem dříve. Aspoň tak je to třeba u hardware počítačů. Myslím si, že podobné zákonitosti fungují i zde, ale na tuhle debatu nemám :thumbup:
Konečne niečo k veci. Takto nejak som si predstavoval odpovede. Okrem tohoto príspevku som sa nič nedozvedel, ani od fundovaných odborníkov. Jediný Yngwie priamo napísal, že na túto debatu nemá, ale napriek tomu svoj názor napísal. A k veci. Ostatní na túto tému taktiež nemajú, ale priamo to nepriznajú a schovávajú sa za sarkazmus a osobné napádanie.
BVa: Nemám dôvod si vymýšľať.
K tejto téme je to z mojej strany všetko. Už sa určite nič nové k téme nedozviem. Tie ostatné "novoty" ma nezaujímajú.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
BVaudio

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od BVaudio »

Nemám dôvod si vymýšľať.
Tak to jednoducho nerob...
DD

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od DD »

aretax píše:...Okrem tohoto príspevku som sa nič nedozvedel, ani od fundovaných odborníkov….
aretax najskor si sa ani nic nechcel alebo nepotreboval dozvediet…
aretax píše: ...Ostatní na túto tému taktiež nemajú...
pokial nechces aby sa na verejnom fore v tvojom vlakne diskutovalo - naco tak ostre slova? :roll:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od Yngwie »

Já jsem spíše myslel, že na to nemám ... NERVY :mrgreen:
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od kodlNAD »

Proti vsem nepsanym pravidlum mam komponenty zavrene ve skrince, vetraci otvory jen zezadu. Zesilovac vetsinou zapinam rano a vypinam pozde vecer. NIkdy sem zadny problem nezaznamenal, letos byl na kontrole a veskere mereni nevykazalo zadne znamky toho, ze by to melo byt jinak. Pak tu mam treba PowerBooka G4, posledni 12''model s procesorem G4, vyrobeny v roce 2006. Do ted ho pouzivam coby server a ten pocitac se vypina pouze, pokud jedem na delsi cas pryc. Pri velkem zatizeni ukazuji cidla procesoru zahrati az 110 stupnu, vse krom akumulatoru je puvodni a nevypada, ze by na nem bylo neco spatne. Takze muj nazor je, ze je to uplne jedno, jestli se ma neco pokazit, pokazi se to a pokud ne, tim lepe. ;)
bertram

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od bertram »

Aretax,
Ty máš neskutočne vyvinutú jednu vlastnosť, ak niečo začneš a cítiš sa na koni , tak skoro každá odpoveď na tvoju , otázku nesplňa Tvoje predstavy.
Ak poznáš štúdia , kde neodpájajú prístroje a sú presvedčený , že je to správne , tak sa tým riaď. Musia vedieť , prečo to robia.Fundovaný odborníci,
kto to je ? Ja ,Ty , niekto s fora? Každý napýsal , čo si o tom myslí.Ty si však nespokojný , až na niektoré story.
Ak chceš fundovanú odpoveť , obráť sa na výrobcu svojej značky , kto Ti môže dať už lepšiu fundovanú odpoveˇ?
Za seba , mám už tri roky Audio Analogue Class A SE , je to inegráč postavený ako dual mono block v jednéj škatuli s vysokým kludovým prúdom až
1,8 A. Pri zapnutí a v klude má spotrebu 420 W a strata tepelná sa vyrovná menšiemu ohrievaču.Chceš mi povedať , že pri nemeckéj lakomosti má
toto niekto stále zapnuté? A to som len u integráča v trieda A.
Ak mám povedať za seba , tak zvuk sa pri tomto zosilovači mení , ale tak prvých 15 minút , kedy sa výšky skludnia a bas nabere na presnosti a tvrdosti.
Potom už nie je čo riešiť , je to stále ten istý zvuk.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od sekal »

Zdá se, že Audio Analogue je další z mála firem, které si při udávání výkonů zesilovačů v čisté třídě A nevymýšlí.. Koupils dobře Bertrame..:thumbup:
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od lubin »

Pročetl jsem celou diskusi a nerozumím jedné věci. BVaudio napsal v podstatě to, pokud jsem dobře pochopil, že tranzistorovému zesu (nebyla řeč o tom, zda jde o "áčko" či ne), musí stačit 10 vteřin na to, aby ukázal naplno co v něm je a lampáči max. 2 minuty. Nechápu , co potom znamená na konci příspěvku věta o Densenu....cituji: Typická ukážka silnej tepelnej závislosti je napr. Densen, ale nájdu sa aj "onakvejšie" značky s týmito problémami.
Co tedy vyvolává "tepelnou závislost" (tedy chápu li dobře, že teplejší, déle zapojený hraje lépe), když se jedná u Densenu (a i jiných značek) také o tranzistorovou konstrukci. Je to chyba konstrukce, jako takové??? Jedná se o onen "nedorobek" například?? Jaký je (součástkově nebo snad v zapojení) kvalitativní rozdíl mezi tranzistorovým zesíkem který není a nebo je "tepelně závislý"?? Je dobré mít nedorobek, který hraje za hodinu lépe než "dorobek", který hraje pořád stejně blbě?. Nabízí se spousta dalších otázek na toto téma. Můj příspěvek prosím v žádném případě na nikoho nemíří ani neukazuje, prosím o žádné podsouvání myšlenkových pochodů...jen mě prostě zajímá, zda mohou souběžně existovat dvě třebas stejně kvalitní tranzistorové konstrukce, se zvukem výsledně byť specifickým (nikdy jsem neslyšel dva zesíky co by hráli stejně), ale dalo by se říci stejně kvalitním zvukem a jedna je "tepelně závislá" a hraje tak až za hoďku a druhá není "tepelně závislá" a zda jde "vyselektovat" tento "problém", aneb co je špatně provedeno na "tepelně závislém zesilovači" , byť je zvukově vynikající (třebas po hodince). Myslím si, že potom dostaneme i odpověď pro Aretaxe. Je tady v threadu i další zkušenost...Audioanalogue hraje "ustáleně" po patnácti minutách, není to tedy deset vteřin (ale možná BVaudio myslel jen AB třídu). Má osobní zkušenost hovoří o tom, že čím více jsou tranzistorové zesi zapojené do "áčka", tím déle trvá, než se projeví jejich kladné vlastnosti. Sám celou sestavu vypínám na oddělovacím trafu, takže trvale zapojeného nemám nic. Rozdíl ve zvuku jde však , byť mírně slyšet cca.20 minut. Myslím si, že Aretax chce osvětlit, z jakého důvodu někteří výrobci doporučují nechat zesilovače pod proudem, zejména ty ve třídě "D".
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
monte

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od monte »

Aretax, víš jak to dělám já? Příjdu a zapnu přístroje (jdu se vych-ca..) :lol: , nahodím vinyl, poslouchám..... nakonec vypnu přístroje a jdu spat :lol: ...
monte

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od monte »

Ještě, v obyvakoposlechovce mám lampu, v ložnici JVC, v práci Grundig, v kumbále Teslu, u počítače Pioneer, v autě ani nevím co, no kdybych měl přemýšlet nad zapnutím a vypnutím, tak mne asi šlahne :lol:. Dlouhá věta :lol:
bertram

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od bertram »

Ja si myslím, že sme zabudli na jednu vec u zosilovačov. Lubin to tu naznačil.Podla mňa ide o pracovnú teplotu zosilovačov , ktorú sú
schopné dosiahnuť za určitý čas a hrať tak , ako boli konštruované a aby dosiahli najvyššie paramertre svojho výkonu.
To môže byť od 0 - až 15 až 30 min , ale určite nie niekolko hodín až dní , poprípade stále .A tu je znova tá demagógiia , ktorú tu stále
niekto podsúva

Aj auto v garáži Vám stále beží , aby ste ráno vyštartovali ako F1?
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od Vlado222 »

Mám podobné skúsenosti ako Bertrám.
Tiež svoje komponenty vypínam.
Po zapnutí ich idem počúvať tak za +/- štvrť hodinky. Až potom začnú hrať dobre. Po pol hodinkee a neskôr hrajú najlepšie.

V druhej slabšej zostave mám naim nait 5, Výrobca doporučuje že pre zosík je najlepšie ak je stále zapnutý. Nemá ani stand by iba ho treba stíšiť.
Ako je to pri ich top, resp. vyšších modeloch? Majú ich vlastníci stále pod prúdom? Alebo ich vypínajú?
Uvažujem že v budúcnosti by som išiel do naimu a rád by som sa o tom niečo dozvedel od ich majiteľov. Napr od Tonyho.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od boxer »

Ty máš neskutočne vyvinutú jednu vlastnosť, ak niečo začneš...

...tak nevíš kdy skončit.

I za cenu lhaní a překrucování. Ale to už známe.

Souhlasím s Buntou. Pouze u Aček a lamp to chvíli trvá. Jak velkou dobu nevím, asi dle konstrukce, ale jistě ne víc než těch 10 minut.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Vypínať, alebo nie - tranzistorové zosilňovače

Příspěvek od Vlado222 »

monte píše:Aretax, víš jak to dělám já? Příjdu a zapnu přístroje (jdu se vych-ca..) :lol: , nahodím vinyl, poslouchám..... nakonec vypnu přístroje a jdu spat :lol: ...
Ja si zas idem po zapnutí spraviť kávu. Neponáhľam sa s tým. Doprajem si čas aby som sa naladil na to že idem počúvať. (Nemám rád hrr pri počúvaní) pokutrem sa medzi CD-čKami, resp. vynilmi. Ak nemám čas na počúvanie tak nejdem počúvať. Pustím si hudbu na nejakom prenosnom orchestrione, alebo v druhom lacnejšom audio reťazci. Hudbu si viem užiť aj z lacnej vreštibúdky, ktorú si pustím ako kulisu (nesmie vrešťať heh :D )
Odpovědět