Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Diamont

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od pajuna »

Jak tady procitam ty ruzne nazory, mota se mi z toho uz hlava a myslim, ze jeste vice adrianovi :shock: . Nejdrive je potreba drajv, pak zase napad lampace. Sloupy s basakem jak svina, pak regal a sw. Pak ze sw ne, protoze by se to menilo (co takhle sw zapojit na svorky, a je po potizich?) Me to prijde od zdi ke zdi.
Co takhle se nejdrive zamyslet nad tim, ze jde o mistnost 4 x 4m :?: :!: Na mnoha mistech se nejen tady na foru mluvi o akustice, ale tady me prijde, ze se to tady trochu prehlizi. No, stejne ale je nejdulezitejsi, jak to tam majitel vnima.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
BVaudio

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od BVaudio »

2 pajuna
Pri "určitej" hlasitosti mu (Adrianovi) to vyhovuje, len chce aby tých basov bolo subjektívne rovnako aj pri menšej hlasitosti, a najlepšie pri každej nastavenej hlasitosti aby boli basy tak "akurát". To nie je možné (bez fyziologickej regulácie..), takže to bude o kompromise pridaním basov (subom alebo zmenou reproboxov alebo laborovaním s ich polohou) pri menšej hlasitosti. Len potom bude basov zase trochu príliš pri vyššej hlasitosti... Ale miestnosť je stále rovnaká, to žiadny zosilňovač je nezmení, ani Adrian je nehodlá meniť (upravovať).
Odar

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od Odar »

pajuna a co radis ty? Prihod do mlynceka :lol:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od Yngwie »

Chlapi, žádné laborování zde nemá smysl ... jasně jsem mu říkal, že Ushery potřebují minimálně několik týdnů než se ten středobas rozehraje. Basy budou zcela jiné a budou patrnější i při nízké hlasitosti. No a už na moje slova dochází. Nemá smysl cokoli řešit než bedny podávají optimální výkon. Tyhle sloupky na maximum vytáhne i můj integráč a BVa je na tom myslím výkonově velmi podobně pokud si pamatuji.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od adrian »

Yngwie píše:Chlapi, žádné laborování zde nemá smysl ... jasně jsem mu říkal, že Ushery potřebují minimálně několik týdnů než se ten středobas rozehraje. Basy budou zcela jiné a budou patrnější i při nízké hlasitosti. No a už na moje slova dochází. Nemá smysl cokoli řešit než bedny podávají optimální výkon. Tyhle sloupky na maximum vytáhne i můj integráč a BVa je na tom myslím výkonově velmi podobně pokud si pamatuji.
Ingwie ,suhlasim v plnej miere,treba cas,pisem aj vyssie,ze sa stale rozohravaju,snad to aj tak bude,navstevu studia som zrusil,elektronky skusat nejdem , ostavam pri BVa ...dakujem vsetkym za diskusiu a rozne riesenia .
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od adrian »

Cize ako najlepsie vyuzit potencial Usher Dancer Mini One DMD - treba im dat cas . Zreferujem pripadne dalsie zmeny vo zvuku .
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od Vlado222 »

Tak tak závesy na meničoch sa rozhýbu, ušiská si privyknú peňaženka nestenkne a všetko bude OK. :smile:
Adrian radšej sa nepitvaj moc vo zvuku a muziku si hlavne užívaj, lebo hifi neuróza nikdy nespí. :lol:
BVaudio

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od BVaudio »

Nechcem kaziť optimistické očakávania, ale žiadne rozohranie nedostane z 7" stredobasu viac, ako sú jeho reálne možnosti. Že sa zmení rezonančný kmitočet možno o 3-5Hz a tým sa mierne zmenia aj iné parametre , je fakt, ale to vnímanie zvuku objektívne neovplyvní (alebo na hranici rozlíšenia pri okamžitom priamom zrovnaní). Čo sa hlavne zahorí sú uši, zvyknú si na určitý zvuk..Rovnako žiadne zahorenie však nedá boxom možnosť "inteligentnej dynamickej korekcie", teda aby sa menila kmitočtová charakteristika (miera basov)podľa hlasitosti a podľa subjektívneho vnímania, čo sa tu vlastne požaduje.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od Vlado222 »

No basy ako z Vašich MAXOV z jeho búdiek nikdy nepolezú. :D To fyzika zas nepustí.
Preto som toho názoru že by pre ňho bolo najlepšie riešenie (ak bude pociťovať stále málo basov) subík s DSP procesorom.
Mimochodom štvorcová miestnosť čo sa akustiky týka je najhoršia. :sad:
Odar

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od Odar »

Identicky to mozes spravit s 3-pasmom. Odmerias, nastavis ekvalizer. Dozvuk miestnosti ti to ale nevyriesi.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od Yngwie »

Jojo klidně si tam ten ekvalizér strč a měř pro 3-pásma :thumbup: ...garantuji ti i tak, že nevyhraješ. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od Tony »

Vlado222 píše: Mimochodom štvorcová miestnosť čo sa akustiky týka je najhoršia. :sad:
Ja poznám ešte horšiu - kocku. Ale to je asi rarita ;)
BVaudio

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od BVaudio »

Jojo klidně si tam ten ekvalizér strč a měř pro 3-pásma
Yngwie,podceňuješ možnosti prehrávania z počítača, napr. Foobar a DSP pluginy (konvolver). Vo výsledku plne rovnocenné s DRC a podobným.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Pochválim sa sám..... správne som to odhadol hneď v druhom príspevku :cool:
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

Pdotykam,ze nemam v tom vobec jasno,ak mam ist cestou 2x subwoofer,dostanem sa k cene,pri ktorej kopou stlpu (plus s opredajom Mini One ) by som si polepsil vo vsetkych pasmach,stale je to pre mna lakavejsia a myslim,ze aj z hladiska zvukovej kvality ( predsa ta je najpodstatnejsia ) lepsia moznost . Pri pocuvani Contrastov sa mi zapacil prirodzeny nezafarbeny zvuk,super . Podobnu filozofiu ma aj pan Bunta,preto ma lakaju F3B ,mohol by som si ich ist vypocut,no kto mi potom vyzene chrobaka z makovice,no mne sa to urcite nepodari,ale urcite tak urobim,ak sa rozhodnem Usher-y predat. Bud ostanem pri Mini One al. ich odpredam,a siel by som do F3B .Pockam,este ako sa rozohraju. Ako pisem,nemam v tom este vobec jasno .
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od Vlado222 »

Každý si je strojcom svojho šťastia. :D
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od Tony »

Vlado222 píše:Každý si je strojcom svojho šťastia. :D
aj nešťastia...
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

wolf píše:Rád by som sa vyjadril k problému reprodukcie basov v bežných ( panelákových ) podmienkach. Vôbec nechápem ľudí čo riešia tento problém drahým 3- pásmom prípadne aj s velkým basákom. Toto riešenie je len záruka ďalších komplikácii pri krotení neviazaných spodkov - basové pasti , úprava akustiky, hladanie vhodných káblov... atd a pod. a samozrejme dalšie prachy do systému.
Pritom riešenie je jednoduché : 2.1. Kvalitný sub z procesorom , ktorý si "pomerá " miestnosť a nastaví si krivky ako treba. ( napr. SPL rada od Velodyne, prípadene DD rada )
Mám 2- pásmové stlpiky od AC M 103 , basu je tam málo ale to je skôr kvôli vintage Luxmanovi L 410. Dokupil som k nim SPL 1000. Dolné pásmo je suché , rýchle bez najmnešieho náznaku hučania, Sub mám otočený reprákom do boku , takže ho nemožno lokalizovať.Skvelé je to napr. pri večernom ( nočnom ) posluchu.Môžem počuvať v akejkolvek hlaitosti , vždy tam ten spodok mám, absolutne čistý. SPL 1000 má D zosilňovač o výkone 1200W . Ktorý bežný zosík má takúto rezervu aby uriadil spodok ? Neviem si predstaviť , či by mi velké 3-pásmové bedne poskytli takýto zvuk a nehovoriac o tom kolky by to sálo. Adrian , ak sa ti Ushery rozohrajú pouvažuj nad týmto riešením. Ak chceš , dojti si to ku mne vypočuť , som z BA.
to otazka : Neskusal si pripojenie dvoch subov apropo nepocitujes potrebu dvoch suboch kvoli stereo obrazu ?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

Co v pripade,ked mi Usher-y vyjadria urcity bas "svojsky" a woofer tak isto "svojsky" ,dany bas nebude jednotny,ale skor dvojity :?:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od Vlado222 »

Ak to dobre zladíš tak nič také sa určite neudeje.
Stačiť Ti bude aj jeden wofer. Dáš do ňho obidva kanály. Pri dvoch by si dal jeden kanál do jedného a druhý do druhého subíku.
Dva subíky sú dokonalejšíe ale jedným určite nič nepokazíš.

To Tony:
Máš pravdu. Ono to platí obojstranne. :D A tak som to aj myslel.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od adrian »

Bubuxin-KILBRU power píše:Pochválim sa sám..... správne som to odhadol hneď v druhom príspevku :cool:
trocha si mimo =))
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od adrian »

Tak teda,dnes rano som vstal o 7.00 ,obliekol sa a cestoval do Brna vyzdvihnut si krasavca Electrocompaniet ECI 5 MKII a ukazalo sa,ze som spravil velmi dobre . :thumbup:
Zvuk sa posadil nizsie,basov je v tejto chvili uz dostatok,pribudli detaily a hra to krasne muzikalne , Usher-mi si to sadlo ^:)^ Uska si to velmi chvalia :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od Dieter Burmester »

Marne, nekdy je to v zeleze a ne v budkach :cool:
Dieter Burmester
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od adrian »

Dieter Burmester píše:Marne, nekdy je to v zeleze a ne v budkach :cool:
skor by som povedal ako si co s cim sadne
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od Dieter Burmester »

To je to iste ;)
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od Vlado222 »

adrian píše:Tak teda,dnes rano som vstal o 7.00 ,obliekol sa a cestoval do Brna vyzdvihnut si krasavca Electrocompaniet ECI 5 MKII a ukazalo sa,ze som spravil velmi dobre . :thumbup:
Zvuk sa posadil nizsie,basov je v tejto chvili uz dostatok,pribudli detaily a hra to krasne muzikalne , Usher-mi si to sadlo ^:)^ Uska si to velmi chvalia :thumbup:
No vidíš a nebolo treba ani subík.. :D
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Reagoval som na toto
adrian píše:.....ze sa stale rozohravaju,snad to aj tak bude,navstevu studia som zrusil,elektronky skusat nejdem , ostavam pri BVa ...dakujem vsetkym za diskusiu a rozne riesenia .
Ale červík stále vŕtal a vŕtal.... až tak dobrý zase nie som aby som vytušil čo urobíš 30.11. ráno...... trafil by som len že vstaneš a oblečieš sa.
mirec1
Příspěvky: 33
Registrován: 27 úno 2012 09:06

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od mirec1 »

.... myslim , ze tymto stadiom vymen komponentov sme si presli kazdy z nas. Len perioda vymen bola rozdielna. Je vsak dolezita aj kvalita napajania - sietovy filter , oddelovacie trafo , prepojovacie kable , repro kabel , akustika miestnosti. Cely retazec ma vplyv na konecny zvuk......... :)
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od adrian »

Po tyzdni spolunazivacia z novym prirastkom musim povedat,ze som stale velmi spokojny,nadcenie neopadava !!! Len ma trapi,ze suseda je tu castejsie,minule sa jej manzel snazil dobuchat k "stizeniu" , no marne - nic som nepocul :crazy: No vcera tu buchala ona a vravi mi : "momentalne mi to nevadi,no musim povedat za manzela,ze nezijete tu sami atd..." ,vravim si, tak co tu robis,co tu stresujes,buchoces,ked ti to nevadi :shock:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Dia

Příspěvek od Mamut »

Dneska ve 2 ráno na mě zazvonil soused. Blbec-no neuvěříte, já se tak lekl, až mi vrtačka z rukou vypadla.
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od wolf »

Ahoj Adrian , dva suby som neskúšal , za prvé financie , za druhé necítim potrebu. Velodyne má rôzne vychytávky a dá sa naozaj velmi lahko napasovať do systému.Mám dialkové ovl. , kde môžem z kresla ovplyvnovať všetky jeho funkcie a hned počuť výsledok.Na nezaplatenie je sub pri tichom nočnom posluchu, samozrejme nepočúvam vtedy rock ale nejaký akustický jazz, pridám mierne volume na sube a mám tam úplne všetko. Sub " funguje" aj na nahrávkach kde
sú nástroje bez spodkov , napr. akustická gitara, sub pridá gitare jenoducho telo, pridá ozveny miestnosti takže lepšie sa vníma priestor nahrávky.....
Ďalšia výhoda , môžeš ho kedykolvek vypnúť ak máš pocit , že je tam toho moc.... čo pri klasickom 3-pásme nespravíš.
Ak kúpiš trojpásmo s velkým basákom môžeš tak akurát šúchať bedne hore dole pri hladní optima, dalej samozrejme špekulovať rôznymi pascami, deklami , panelmi atd ( pre mna naprosto otrasnými ) v obyváku.
U mna bez subu ani nota....
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od Vlado222 »

Adrian to už poriešil. Vymenil železo a subík už nepotrebuje.
viewtopic.php?f=17&t=2564&p=30684#p30684
Sám mám stĺpy (trojpásmo) a subík mi tiež nechýba. :smile:
Odpovědět