gramofon Pro-Ject

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Tapeta
Příspěvky: 8
Registrován: 11 črc 2013 23:26

gramofon Pro-Ject

Příspěvek od Tapeta »

Ahoj,
vybrala jsem si gramofon Pro-Ject Essential nebo Pro-Ject Debut Carbon. Jelikož jsem úplný lajk, chtěla bych poradit zda musím ke gramofonu dokoupit zesilovač či předzesilovač, nebo je to zbytečná investice. Máte nějaké doporučení ohledně reproduktorů.

Děkuji všem předem za rady.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od pajuna »

Zbytecna investice to asi nebude ;) , tipnul bych si, ze bez ni to hrat nebude!
Moznosti je nekolik, napr. zesilovac s integrovanym predzesilovacem nebo v pripade zesilovace, ktery ho nema, k nemu dokoupit predzesilovac pro gramo zvlast.
Doporuceni pro repro je mozne v pripade zmineni priblizne ceny, muziky, kterou poslouchate, poslechoveho prostoru, sladeni se zesilovacem apod.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od tujatuja »

Jako nejjednodušší řešení doporučuji integrovaný zesilovač se zabudovaným předzesilovačem pro přenosku s pohyblivým magnetem (MM). Dále nutno koupit pár reprobeden s impedancí a citlivostí, odpovídající parametrům zesilovače. Jelikož gramofony se obvykle prodávají bez přenosky, nutno ji dokoupit zvlášť. Běžným nárokům postačí přenoska s pohyblivým magnetem.
Tapeta
Příspěvky: 8
Registrován: 11 črc 2013 23:26

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od Tapeta »

Díky za rady,
už se v tom celkem orientuji. Stačí jen hledat a číst a číst. Mohla bych se zeptat ještě na radu co si myslíte o repro XAVIAN BONBONUS?

Děkuji Moc
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od pajuna »

No, mozna se zacinate v necem orientovat, ale doporuceni nahore nectete :eek:
napr. Doporuceni pro repro je mozne v pripade zmineni priblizne ceny, muziky, kterou poslouchate, poslechoveho prostoru, sladeni se zesilovacem apod.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tapeta píše:Díky za rady,
už se v tom celkem orientuji. Stačí jen hledat a číst a číst. Mohla bych se zeptat ještě na radu co si myslíte o repro XAVIAN BONBONUS?

Děkuji Moc


Xavian Bonbonus pro zacatek urcite dobra volba, barevne je lze sladik k barve gramofonu :thumbup: Ale taky zalezi na zesilovaci :!:
Dieter Burmester
Tapeta
Příspěvky: 8
Registrován: 11 črc 2013 23:26

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od Tapeta »

Pokud mi vyjde koupě, tak by zesilovač byl MARANTZ PM 5004.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od Dieter Burmester »

To bych radil predem vyzkouset. Ja jsem zazil, jak Marantz PM8003 se svymi 2x80W do 8Ohmu nedokazal zacvicit temer s zadnou 8Ohmovou bednou. Bedny cvicily spise s nim :D
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od pajuna »

No s tim vykonem 45W na Xavy s citlivosti 87dB :sad: , ale zase pisou, ze je to maly zazrak :thumbup: , a jeste mnohobarevny. Treba na nejake pinky linky....
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od tujatuja »

Pro Vámi vytipovaný zesilovač bych doporučoval citlivější reprobedny (cca 90 dB).

Jinak doporučuji pokud možno navštívit nějaké hifi studio se solidním prodejcem. Na tomto fóru se začátečník rozumných rad nedočká, protože tady se pindá spíše o kabelech za desítky tisíc apod.
Tapeta
Příspěvky: 8
Registrován: 11 črc 2013 23:26

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od Tapeta »

Máte prosím někdo nějaké doporučení na solidního prodejce v Praze?
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od sylvian »

Tapeta píše:Máte prosím někdo nějaké doporučení na solidního prodejce v Praze?

Počkal bych do 5-6.října na výstavu High-End (tam se sjedou všichni....)
Tapeta
Příspěvky: 8
Registrován: 11 črc 2013 23:26

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od Tapeta »

Ahoj,
to taky čekám a na tu výstavu se chystám :-)
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od tujatuja »

Tapeta píše:Máte prosím někdo nějaké doporučení na solidního prodejce v Praze?
Zkuste kontaktovat třeba pana Šimka, www.studioeso.cz.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od Yngwie »

Marantz PM5004 rozhodně nedoporučuji ... ne nadarmo se nyní prodává za 5500. Nedokáže rozehrát ani bedny s citlivostí přes 90dB. Pokud něco takto levného tak NAD někde okolo 8 tisíc alespoň a k tomu nějaké repro Wharfedale Diamond nebo a nebo lépe Tannoy DC6 nebo 4.
monte

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od monte »

Cvičíš, cvičíme, jen jsem kdysi psal. Bedny na výkon ve W musí být vždy slabší oproti zesáku. Bral bych k výše uvedenénu Marantzu něco na 60W a 4 ohmy. Citlivost je polemická......
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od Dieter Burmester »

monte píše:[ Bedny na výkon ve W musí být vždy slabší oproti zesáku...
=)) =)) =))
Dieter Burmester
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 157
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

1.)Výkon zesilovače může být větší,než "zatižitelnost "reprosoustav.Dnešní běžné integráče mívají na 4 Ohmech často přes 150W,což bývá např.u regálovek se stejnou impedancí za limitem.Daleko větší nebezpečí pro reprosoustavy,než maximální možný výkon zesilovače,znamená necitlivé používání korekcí basů a výšek.
Příklad:Když vyjedete korekce s rozsahem +/-8dB naplno na výškách,přestěhujete i 40W zesilovačem větší část výkonu do výškáčů(které mívají zatižitelnost cca 5-15W).To také bývá 99% příčin odpálených výškáčů.V direct "line"režimu se Vám to většinou nestane.

2.)88dB není citlivost bůhvíjaká,ale zde je třeba znát také impedanční průběh konkrétních repro(nejen jmenovitou hodnotu),poněvadž spousta tzv.8-Ohmových repro mívá minimální impedanci třeba 3,6-Ohmu.
Naopak reprosoustavy s vyrovnaným impedančním průběhem budou i při nižší citlivosti spolupracovat se zesilovačem bez větších problémů.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od Vlado222 »

Len aby ten výber pre Tapetu nebol na koniec zložitejší ako na začiatku.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nejlepsi bude navsteva nejakeho prodejce prodavajiciho produkty dle penezenky Tapety. Hotovo :thumbup:
Dieter Burmester
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od sylvian »

Dieter Burmester píše:Nejlepsi bude navsteva nejakeho prodejce prodavajiciho produkty dle penezenky Tapety. Hotovo :thumbup:
Neposmíval bych se....každý jsme nějak začínali, a každý máme omezené zdroje.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jake posmivani? :???: Ja to myslim vazne a podle mne je to nejlepsi reseni v zacatcich.
Dieter Burmester
Tapeta
Příspěvky: 8
Registrován: 11 črc 2013 23:26

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od Tapeta »

Děkuji všem za cenné rady, ale popravdě je to pro mě vše španělská vesnice. Takže podle rad to přenechám odborníkům. Spíše jsem se chtěla zorientovat v nějakých souvislostech, abych aspoň trochu věděla o čem bude prodejce mluvit a nekoukala na něj stejně nechápavě jako na některé rady co mi píšete :-)
Pevně doufám, že nenarazím na prodejce co by se choval jako "Dieter Burmester" ale na opravdového profesionála.

Všem přeji pěkný den a děkuji :-)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: gramofon Pro-Ject

Příspěvek od Dieter Burmester »

??? Muzes mi vysvetlit, co ti vadi? :shock: Já jsem vznesl návrh, aby ses obrátila na nějakého prodejce, kde ti poradí, dají poslechnout a nabídnou komponenty podle tvých finančních možností. Pokud ti to přijde jako špatný nápad, tak se vyjádři jasně :roll:
Dieter Burmester
Odpovědět