Stavba stereo sestavy cca 70tis.

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
pavelh
Příspěvky: 2
Registrován: 29 dub 2013 22:44

Stavba stereo sestavy cca 70tis.

Příspěvek od pavelh »

Dobrý den, rád bych poprosil o radu či brainstorming ohledně stavby mého prvního sterea.
Před časem jsem se rozhodl, že si pořídím nějaké repro a stereo zesilovač, abych si konečně poslechl svoje oblíbené skladby na něčem lepším, než plastovém domácím kině. Zatím jsem tedy zkoumal na internetu a padly mi do oka bedny značky Usher. Konkrétně model CP 6311 nebo BE 718, kupoval bych je zřejmě z druhé ruky. Nevím však jaký zvolit vhodný zesilovač. Dočetl jsem se, že Ushery mají menší citlivost a proto se k nim hodí výkonnější zesilovače. Na jednom internetovém bazaru jsem našel nabídku na Musical Fidelity A5 za cca 20tis., který by mohl vyhovovat a i dle recenzí se mi celkem líbí. Myslíte, že by to byla vhodná kombinace?
Poslední problém který řeším, je jak hudbu do zesilovače dostat. Veškeré nahrávky mám totiž uloženy ve flacu na domácím serveru. Pochopil jsem, že budu potřebovat nějaký síťový přehrávač nebo DAC, ke kterému připojím skrz USB notebook. Ze síťových přehrávačů jsem přemýšlel nad něčím jako je Marantz NA7004 nebo ekvivalent od Denonu, ale co do kvality by byl možná lepší variantou nějaký externí převodník. Zde však vůbec netuším. Moje flacy mají různé kvalitativní parametry a bojím se, abych nekoupil něco, co je nakonec vůbec nepřehraje. V současné době je přehrávám přes HD přehrávač napojený na reciever Denon. Mohl bych teoreticky využívat tento reciever jako DAC a posílat to do nového zesilovače?
Díky moc za každou radu.
Pavel
PS: Mám takovou představu, že bych do této srandy vrazil kolem 70ti tis., ale když kolikrát vídím ty cifry v cenících tak budu možná muset přitlačit.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Stavba stereo sestavy cca 70tis.

Příspěvek od fox »

Zkus oslovit Pavla Dioka ze Studia Panský Dvůr v Ostravě. Prodává Audiolab . CD přístroj s převodníkem vyjde na 22 tisíc a zesilovač na cca 20 tisíc. viewtopic.php?f=14&t=291 Nic lepšího fungl nové za tu cenu asi neseženeš. Bedny za třicet tisíc z druhé ruky k tomu určitě koupiš.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Stavba stereo sestavy cca 70tis.

Příspěvek od pajuna »

Bylo by vhodne popremyslet, zda sloupy ci regaly podle druhu muziky a mistnosti.

Kdyby te zajimala prvni moznost, prodavam sestavu cca v teto hodnote. Puvodni prodejni cena repro + zesilovace = cca 165.000Kc.
viewtopic.php?f=33&t=1621

Mam jeste stale doma od kamarada i zapujcene Usher BE718. V pripade tveho zajmu poslechu ci porovnani obou paru s Vincentem je mozne domluvit se na poslechu.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Stavba stereo sestavy cca 70tis.

Příspěvek od Jiri »

Musíš prozradit jak velkou místnost na hifi budes mít a jaký druh muziky posloucháš. Jinak zesilovač MF A5 za 20tis. je slušná volba a má obrovskou výkonovou rezervu takže nebudeš limitován při výběru reprobeden. Pokud hraješ ze sbírky FLAC souborů tak CD přehrávač nemá pro tebe smysl takže bych se zaměřil na slušný DAC (MF M1DAC , AudioLab M-DAC, atd.) a jako transport použij notebook. Výběr repro potom zvolit podle velikosti místnosti a druhu hudby co posloucháš.
Rozhodně nic nekupuj nové, protože pokud se jedná o tvoji první sestavu tak je možné že tě to "chytne" a budeš po čase mít už specifické požadavky na projev sestavy a budeš chtít postoupit výše. Zkus si polechnout nějaké sestavy u prodejců a hifi nadšenců.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Stavba stereo sestavy cca 70tis.

Příspěvek od bh69 »

Jiri píše:bych se zaměřil na slušný DAC (MF M1DAC , AudioLab M-DAC, atd.) ...Rozhodně nic nekupuj nové
to je trochu protimluv - treba uvedene se v inzerci moc nevyskytuji (M-DAC jsem tam videl jednou), takze tady by byl nakup noveho asi nutnosti ..
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Stavba stereo sestavy cca 70tis.

Příspěvek od bigjoe »

Za peníze, které jsi ochotný investovat budeš muset jít do nákupu z druhé ruky (pokud se chceš dostat co nejvýš). Ovšem nákup z druhé ruky je vždy riziko ~x( . Proto je v takovém případě k nezaplacení, když víš od koho to kupuješ a jak bylo s přístroji zacházeno ^:)^ . Z tohoto důvodu považuji nabídku od Pajuny za výhodnou a bezrizikovou. Samozřejmě se nedá kupovat naslepo, ale určitě bych si to jel poslechnout (de facto ti dává cenu o 100.000,- pod nákupkou a takový prachy jen tak na ulici nenajdeš =)) ). Navíc věřím, že to hraje, ale prvořadý je poslech. Držím ti palce :thumbup: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Stavba stereo sestavy cca 70tis.

Příspěvek od Jiri »

bh69
Ja samozřejmě mám na mysli ebay.co.uk , tam se to prodává běžně.
pavelh
Příspěvky: 2
Registrován: 29 dub 2013 22:44

Re: Stavba stereo sestavy cca 70tis.

Příspěvek od pavelh »

Chlapi díky moc všem za rady, je to úplná rocket science to stereo :eek: poslouchat plánuji v místnosti cca 5*6m a na hudbu bohužel nemám vyhraněný styl na jeden konkrétní žánr čili rád si pustím třeba rock až po balady ve stylu Lana Del Rey. Mám tedy koupit nejprve zesilovač a potom k hledat bedny nebo obráceně? A ještě jedna otázky, když koupím libovolná DAC s USB vstupem, tak mi to přehraje jakýkoli flac z PC bez ohledu na bitrate atd? Ještě jednou díky. P.
Odar

Re: Stavba stereo sestavy cca 70tis.

Příspěvek od Odar »

- podla mna najprv bedne a potom zosilnovac; ked mas doma bedne, lahsie sa vozia hore-dolu zosilnovace na skusku domov, ako opacne. Idealne je samozrejmem kupit cele "combo" ked pocujes, ako to hra spolu cele.
- DAC ma vacsinou obmedzenie na Frequency Sampling (povedzme 192 kHz / 24 bit, alebo 96 / 24), bitrate ti prehra akykolvek
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Stavba stereo sestavy cca 70tis.

Příspěvek od fox »

Mnohem lépe se půjčuje domů zesilovač než bedny. A zkoušet je nutno doma. Ve studiu to hraje většinou jinak. Každý prodejce to má nainstalováno tak, aby to u něj nejlépe hrálo. Doma pak čeká nejedno překvapení.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Stavba stereo sestavy cca 70tis.

Příspěvek od pajuna »

Hmmmm....a podle me bedny i zesik najednou. Ja uz bych to nikdy jinak neudelal v pripade, ze chci stejne celek a ne jen dokupovat ;)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Stavba stereo sestavy cca 70tis.

Příspěvek od bh69 »

pavelh píše:když koupím libovolná DAC s USB vstupem, tak mi to přehraje jakýkoli flac z PC bez ohledu na bitrate atd?
DAC není přehrávač, takže formát hudebních dat (FLAC, APE, MP3, WAV atd) se ho netýká, to se dekóduje v počítači a DAC už převádí proud nekomprimovaných dat na analogovy signal. Jak už bylo uvedeno, omezení DACu se týká frekvence, kterou podporuje (44/48, 96, 192 nebo i 384kHz). Bitovou hloubku dneska naprosta vetsina prevodniku podporuje 24b.
Odpovědět