studený zesilovač

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

studený zesilovač

Příspěvek od vojta1 »

Hodil by se mi nějaký zesilovač se studenějším projevem (málo středů), něco jako inverzní charakter NAD, CA. Možná něco jako ECI, ale levnější.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: studený zesilovač

Příspěvek od šeďour »

Vezmi jakejkoliv zesilovač, nezapínej ho a uvidíš, že bude studenej...pro tebe přesně akorát !
=))
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: studený zesilovač

Příspěvek od fox »

Tchyně a uzené, nejlepší je studené ! :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: studený zesilovač

Příspěvek od fotolaik »

jak pozoruji Tve prispevky v jinych tematech, ideal pro Tebe bude odpojit stredaky v repro
a mas vyreseno
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: studený zesilovač

Příspěvek od vojta1 »

hm, tak sem to zkoušel, ael bez střeďáku ty repráky hrají naprd. \m/
Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 42
Registrován: 05 dub 2013 10:17

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Svensound »

vojto1:
na ty Tvé vymakané dotazy se opravdu moc těžko odpovídá. Dobře Ti poradit je velký oříšek. Myslím si, že i ten největší zesilovací šunt středy hraje. Jak z toho ven?
Monitory GURU Profi QM10, mosfetový zesilovač ATOLL IN30, plejér ATOLL CD30, filtr SUPRA MD06EU/SP, dráty SUPRA Ply 3,4 a SUPRA DUAL, akustické mobilní basstrapy / Max a Arnošt /, navíc však ještě fixní - 1 pár peřin i s polštáři.
Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 42
Registrován: 05 dub 2013 10:17

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Svensound »

Jedna věc mě nyní napadla. Myslím, že je to idea dobrá
Nevím jaký trápíš v současné době doma zesilovač. Sám ale možná z Tvé praxe dobře víš, že špičkové hijkendové zesílovače mají oddělené korekce na výšky a basy. Pokud by jsi nějaký takový kvalitní zesík doma měl, zkus na něm vytočit výšky i basy na max. Tím logicky utopíš výrazně středy a Tebou požadovaný zvuk se zastrčenými středy je na světě. Myslím si, že nebudeš v budoucnu chtít už nic jiného!
Monitory GURU Profi QM10, mosfetový zesilovač ATOLL IN30, plejér ATOLL CD30, filtr SUPRA MD06EU/SP, dráty SUPRA Ply 3,4 a SUPRA DUAL, akustické mobilní basstrapy / Max a Arnošt /, navíc však ještě fixní - 1 pár peřin i s polštáři.
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Kokin »

Svensound
:thumbup:

vojta1
Mě zase napadl equalizer. Čím vícepásmovější, tím lepší.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: studený zesilovač

Příspěvek od vojta1 »

Svensound píše:Jedna věc mě nyní napadla. Myslím, že je to idea dobrá
Nevím jaký trápíš v současné době doma zesilovač. Sám ale možná z Tvé praxe dobře víš, že špičkové hijkendové zesílovače mají oddělené korekce na výšky a basy. Pokud by jsi nějaký takový kvalitní zesík doma měl, zkus na něm vytočit výšky i basy na max. Tím logicky utopíš výrazně středy a Tebou požadovaný zvuk se zastrčenými středy je na světě. Myslím si, že nebudeš v budoucnu chtít už nic jiného!

já sem jasně napsal, že bych rád něco jako ECI, který přesně tlumí středy a proto zní studeně a výborně čitelně, ale na ten nemám prachy.
stejně jako jsem jasně napsal , že jde o charakter zvuku, ne nějaké štelování korekcemi.

jinak ve zvuku to takto nefunguje, že když chceš udělat studený zvuk, tak můžeš korekcema kroutit jak s ušima tvojí starý a maximálně z toho uděláš huhlanec.
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: studený zesilovač

Příspěvek od vojta1 »

navíc, když seš takový expert, tak bys mohl vědět, že korekce zdaleka nejsou nakonci spektra, ale u basů klidně na 100 Hz, takže pomocí tech si uděláš na reprákách tak akorát hrbol a budou ti hrát jak nějaké šmejdy z datartu.
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: studený zesilovač

Příspěvek od PavelN »

Vojta1

mohl bys napsat alespoň jaké máš reprosoustavy nebo zbytek řetězce. Výsledný zvuk je o celé sestavě.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 42
Registrován: 05 dub 2013 10:17

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Svensound »

Tak to se moc omlouvám. Vidíš a já myslel, že je to idea pro Tebe opravdu dobrá. Zkus se podívat zde, tady se dozvíš více.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ekvaliz%C3%A9r
Zveřejnění Tvé sestavy by možná dost napovědělo jak na to. To má PaveN recht.
Monitory GURU Profi QM10, mosfetový zesilovač ATOLL IN30, plejér ATOLL CD30, filtr SUPRA MD06EU/SP, dráty SUPRA Ply 3,4 a SUPRA DUAL, akustické mobilní basstrapy / Max a Arnošt /, navíc však ještě fixní - 1 pár peřin i s polštáři.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: studený zesilovač

Příspěvek od PMA »

Ten internet je už opravdu maso, Milane. Mezi hájend fórem a kyblíčkem s bábovičkami veškerý rozdíl rovná se nula :D .
Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 42
Registrován: 05 dub 2013 10:17

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Svensound »

Ano Pavle je to maso. Všem, kdo mě znají se za mé vstupy omlouvám. Nemohl jsem však opravdu jinak ! Když jsem se zde zaregistroval, mylně jsem se domníval, že je to kecárna o high-endu. Zmýlil jsem se. Studený zesilovač a jiné mu podobné mě však zcela dostaly.
Monitory GURU Profi QM10, mosfetový zesilovač ATOLL IN30, plejér ATOLL CD30, filtr SUPRA MD06EU/SP, dráty SUPRA Ply 3,4 a SUPRA DUAL, akustické mobilní basstrapy / Max a Arnošt /, navíc však ještě fixní - 1 pár peřin i s polštáři.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: studený zesilovač

Příspěvek od jirie »

Ostatně ruské přísloví říká: "I hlupák dokáže položit takovou otázku, na kterou neodpoví ani deset mudrců."
:mrgreen:
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Kokin »

vojta1 píše:tak já za to nemůžu, že mne neni schopnej ani zabanovat, trouba
jako když ti někdo řekne máš ban a neumí ti zablokovat přístup, to je asi jako když ti řeknou nekraď peníze z banky a nechají otevřené dveře.....
jinak pokud to tady martin čte, nebo na něj máte někdo kontakt, tak mu přepošlete toho vyjádření. Dobrý den, omlouvám se za nastalé nepříjemnosti a již dále nebudu forum bombardovat svými i-diotskými výlevy. Je nesmysl, abyste se kvůli mně na to vyprdnul. Myslím, že forum sloužilo dobře. Máte moje s....
Berme to s nadhledem, zasmějme se tomu. Přece jeden člověk nerozvrátí tohle forum, tak jak se mu to povedlo jinde. Vojtíšek bude takový náš maskot, pro občasné odlehčení a pobavení. :shh:
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: studený zesilovač

Příspěvek od fotolaik »

kazdy kral mel sveho saska ...
kazde forum by melo ......
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: studený zesilovač

Příspěvek od winelover »

vojta1 píše:Hodil by se mi nějaký zesilovač se studenějším projevem (málo středů), něco jako inverzní charakter NAD, CA. Možná něco jako ECI, ale levnější.
Jak jsi přišel na to, že ECI jsou studené nebo že snad potlačují středy? Já bych řekl, že jsou v podstatě neutrální. http://www.electrocompaniet.no/files/re ... i5MKII.pdf
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: studený zesilovač

Příspěvek od jimmi »

A mne sa zase zdaju teplejšie. :razz:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mne treba prijdou taky "studene" - svuj puvod EC nezapre :smile: Ale proc ne, urcite to mnohym do sestavy zapadne ;)
Dieter Burmester
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: studený zesilovač

Příspěvek od jimmi »

Teplejší ale suchší,ked už tak.
Su omnoho studenšie zosilnovače s chladnejším až sterilným prejavom.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Dieter Burmester »

Studene, ked uz tak. Nesnaz se mi podsouvat svuj nazor ;)
Dieter Burmester
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: studený zesilovač

Příspěvek od jimmi »

Zvukový charakter sa strašne mení v akej aparature je zapojený,aké su použité prepojovacie,sieťove,repro káble a samotné reprosustavy.
Odar

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Odar »

jimmi píše:Zvukový charakter sa strašne mení
Zvukovy charakter celej aparatury - nie samotneho zosilnovaca. Netreba miesat jedno cez druhe.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: studený zesilovač

Příspěvek od miero »

Vojta, obrateny slovnik Stereophile k stredom hovori toto:
MIDRANGE
Good: alive, jump factor, natural, neutral, realism, uncolored
Not Good:
Excess: aggressive, brassy, close-up, forward, humped, projected, row-A
Deficiency: dished, distant, laid-back, polite, recessed, reticent, withdrawn
Colorations: boxy, chesty, honky, hooty, horn sound, nasal, raucous, vowel ("a," "ah," "aw," "ee," "eh," "ih," "oh," "oo," "unh")
Zdroj: http://www.stereophile.com/content/soun ... ary-part-2

Cize by ti mohlo pomoct hladat nieco s "dished, distant, laid-back, polite, recessed, reticent, withdrawn" midrange.

Napríklad:
- "laid-back" http://www.stereophile.com/content/krel ... ert-harley
- "reticent" http://www.stereophile.com/content/sima ... ier-page-4
...
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: studený zesilovač

Příspěvek od jimmi »

Zosilnovač+použité do nho rozne sieťové šnuri-menia rozne celkovo zvuk zosilnovača.Takže to spolu suvisí.
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: studený zesilovač

Příspěvek od vojta1 »

PavelN píše:Vojta1

mohl bys napsat alespoň jaké máš reprosoustavy nebo zbytek řetězce. Výsledný zvuk je o celé sestavě.
ale jaký já chci výsledný zvuk to je věc jiná, já chci zesilovač, který bude co nejméně zahučený na středech, aby byl výslendý projev co nejlépe čitelný na jakémkoli repro.
jak příklad můžu uvést třeba Cambridge Audio, to je esence zahučenosti na středech, čili kdybych měl zvolit, tak chci zesilovač ve středovém pásmu přesně inverzní k CA
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: studený zesilovač

Příspěvek od vojta1 »

a proto, mi taky přijde nesmysl prohlašovat o nějakém charakteru, že je suchý, to by jeho opak byl mokrý, a mokrý zesilovač jsem ejště neslyšel.
oproti tomu teplý zesilovač je dle mého názoru přesně Cambridge Audio třeba (výrazné středové pásmo a tím nemyslím, jenom přímo středy ale prostě prostředek jeho reprodukčního spektra, to může klidně zasahovat i do vyšších basů a nižších středů).
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: studený zesilovač

Příspěvek od vojta1 »

další věc je taky ta, že já nedokážu pomocí ekvalizéru změnit charakter zesilovače a reprosoustav už vůbec, to skončí vždy tím, že je z toho jedna velká nesrozumitelná koule. Ono zase ten charakter bez korekcí se ladí buhví jak dlouho, tak je logické, že z toho ekvalizérem neudělá člověk nějaká kouzla, minimálně asi těžko bez nějakých měřících přístrojů dost těžko, a ty já nemám.
Naposledy upravil(a) vojta1 dne 27 dub 2013 17:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: studený zesilovač

Příspěvek od miero »

Niekedy stačí i stlmiť hlasitosť a už to potom nehučí...
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: studený zesilovač

Příspěvek od vojta1 »

to tak možná basy, když máš ty repráky nacpané v rozích ale rozhodně ne středy zesilovače.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: studený zesilovač

Příspěvek od miero »

tak to asi myslíš niečo iné ... mne keď je posluch nepríjemný, tak je to z ukričaných stredov a výšok ... vtedy stiahnuť hlasitosť rozhodne pomáha
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: studený zesilovač

Příspěvek od miero »

hmm, hodilo by sa uviesť príklad skladby, u ktorej je to najviac počuť...
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: studený zesilovač

Příspěvek od vojta1 »

to je prostě charakter zvuku.

musim se přiznat, že ty nové neznám, taky je nikdo nechválí, ale slyšel jsem nějaý starý vysoký model pioneer a ten se mi taky celkem zamlouval. myslím pioneer a-858 to byl
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Kokin »

vojta1 píše:...proti tomu teplý zesilovač je dle mého názoru přesně Cambridge Audio třeba (výrazné středové pásmo a tím nemyslím, jenom přímo středy ale prostě prostředek jeho reprodukčního spektra, to může klidně zasahovat i do vyšších basů a nižších středů).
Někde jsi psal, že máš v každé místnosti jiné repro. Jestli je CA představitelem teplého zesilovače, tak teda nevím. Ony totiž středy jsou ve zvuku tím nejdůležitějším, kde je většina informací v hudbě. Asi by sis měl koupit konečně pořádné bedny, a postavit je tak, jak si žádají. Tzn. do prostoru. Podle mě u tebe nebude problém v zesilovači, ale v bednách a v nevhodném umístění. Pořád čekáme na nějaké konkrétnější info, abychom mohli rozkrýt Tvůj problém.
Tak se trošku rozepiš. A zkus to konkrétně. Sestava a hudba jakou posloucháš?
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: studený zesilovač

Příspěvek od vojta1 »

Z toho tvého tvrzení přesně vychází mastering a výsledkem jsou zkomprimované konce a jedna velká koule ve středu v co nejvyšší hlasitosti.

To, že se v nějaké části spektra odehrává „nejvíc“ neznamená, že by měla být nejvíce zdůrazněna.


Naproti tomu, když část spektra, kde je lidské ucho nejcitlivější drobně potlačím, tak stále získám stejné informace, ale navíc uslyším lépe i ta místa, kde už ucho tak dokonalé není, což na mne působí, jako celkové pročištění zvuku. Protože toho slyším více.
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Kokin »

Tak dobře. Já o voze, ty o koze. Tady fakt není co radit. Bohužel. Snaha, byt se sebezapřením, byla.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: studený zesilovač

Příspěvek od miero »

Obávam sa Vojto, že pre nás si tá nezrozumiteľná guľa ty. A strácam pocit, že ti tu niekto dokáže poradiť. Žiaľ.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Tinariwen »

Vojta1.... To je neuveritelne ake maš myšlienkove pochody... je neskutočné že si svojou otazkou nachytal aj celebrity tohto fora a veselo nič netušiaci ti aj odpovedaju... Môj nazor je,že si velmi odvažny chlapec :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: studený zesilovač

Příspěvek od vojta1 »

vždyk mi nikdo neodpověděl.

v celém vlákně neni jediná značka zesilovače, ale jenom hromada naprosto irelevantních blábolů. [-x
Odpovědět