studený zesilovač

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Tinariwen »

Ved hovorim ze si 1 :thumbup: čka....
Dostal si všetkych tam kde nechceli byť... V rozpakoch... ^:)^ ~x(
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: studený zesilovač

Příspěvek od aretax »

Táto téma je jednou z najväčších "haluzí" na tomto fóre. Studený zosilňovač!!! Daj si ho do mrazáku a budeš ho mať ľadový.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Vlado222 »

Vojta1 studená je dobrá len svokra (tchýně) a pivo dvanástka. :lol:
Tak ako sa dá povedať o víne že je suché tak sa to dá povedať aj o zosíku. Skôr ten tvoj výraz studený zosilňovač je dobrá hlúposť.
Ako tu už bolo napísané v stredoch je zakliatych vyše 80% informácii a preto je nerozumné stredy potláčať. Každý chce z hudby vydolovať čo najviac informácií Ty si tuším prvý čo chce opak.
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Kokin »

Tinariwen píše:..Dostal si všetkych tam kde nechceli byť... V rozpakoch... ^:)^ ~x(
Máš pravdu. Na rozpacích jsem já osobně chvíli byl. Ovšem nikoliv z dotazu. Ten je nezodpověditelný, dokud Vojta blíže nespecifikuje co vlastně chce, nepopíše zbytek své sestavy a neuvede nějakou finanční hranici. Studený nebo chladnější nerovná se zvýrazněná okrajová pásma a potlačené středy. To potom směřuje do toho svého Datartu a vyřeší to kdejaké "vysoce kvalitní třípásmo" s cenou do pár tisícovek. Tam si potlačených středů a zvýrazněných okrajů užije až až.
V rozpacích jsem byl v tom smyslu, že jsem přemýšlel, jestli je Vojta provokatér, ale on za to chlapec asi opravdu nemůže. :sad:
A to je spíš k pláči než k smíchu.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: studený zesilovač

Příspěvek od lubin »

Vojtíku, kup si zesík, který má kvalitní korekce. Přidej si na basech, na výškách, tím si ubereš zastoupení středního pásma a je to. Kvalitní integráče s dobře udělanýma korekcema jsou např od Accuphase nebo Luxmanu (vlastní zkušenost). Pokud Ti ani toto nepomůže, budeš se muset vyzpovídat z hříchů, které jsi učinil a věř, že jednou k Tobě domů příjde ten správný zesík. :crazy: ;)
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: studený zesilovač

Příspěvek od miero »

vojta1 píše:vždyk mi nikdo neodpověděl.

v celém vlákně neni jediná značka zesilovače, ale jenom hromada naprosto irelevantních blábolů. [-x
Skus si pohladat nieco o Vincent SV-226. Mal som ho 2 roky a potom som ho vymenil za detailnejsi a vernejsii Musical Fidelity, ale ten Vincent sa hodi i na zle nahravky, ktore su s nim pocuvatelnejsie. Akurat neviem ci by som ho oznacil za studeny.

Resp. novy model SV-227 ... http://www.vincent-tac.de/en/product-ty ... v-227.html
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Ďakujem za veselú tému pred nedeľným obedom :-) Všetci čo doteraz hodnotili zvuk EC ho hodnotili ináč. Vraj na zvuk má vplyv aké sú k nemu pripojené komponenty, káble, kde sa počúva... Zabudlo sa aj na to KTO to počúva. Keby traja hifisti počúvali rovnakú zostavu v rovnakej miestnosti, vznikli by štyri názory na jej zvuk. Každý by mal svoj a jeden spoločný by sa napísal na web verejne. Vojto nenapísal nič bližšie k zvyšku svojej zostavy, nevideli sme jeho audiogram, ale chce poradiť a znervózňuje ho že nikto nenapísal konkrétnu značku. Vojto prepáč, ale ty si začal s blbými otázkami. Najjednoduchšie bude keď rozoberieš svoje bedne a pred streďák vrazíš rezistor s hodnotou takou (napr. 10 ohm) aby bol tvoj súčasný zosilňovač dostatočne studený.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: studený zesilovač

Příspěvek od jimmi »

Nuž ked už sme pri obede-najlepšie studené pivo a teplé párky.Ale niekomu to tiež chutí naopak. :smile: Veru ťažko tu radiť,ked každu radu neguje.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nejde o negaci. Ale je potreba se smirit s tim, ze sto lidi bude mit sto chuti ;)
Dieter Burmester
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: studený zesilovač

Příspěvek od vojta1 »

Vlado222 píše:Vojta1 studená je dobrá len svokra (tchýně) a pivo dvanástka. :lol:
Tak ako sa dá povedať o víne že je suché tak sa to dá povedať aj o zosíku. Skôr ten tvoj výraz studený zosilňovač je dobrá hlúposť.
Ako tu už bolo napísané v stredoch je zakliatych vyše 80% informácii a preto je nerozumné stredy potláčať. Každý chce z hudby vydolovať čo najviac informácií Ty si tuším prvý čo chce opak.

středové pásmo ti zahrají i repráčky k PC za 100 kč, rozdíl v oproti kvlaitnímu HiFi je právě v reprodukci krajů.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Dieter Burmester »

vojta1 píše:středové pásmo ti zahrají i repráčky k PC za 100 kč, rozdíl v oproti kvlaitnímu HiFi je právě v reprodukci krajů.
2^164858597 x =))
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Vlado222 »

Vojto. Áno tie malé repráčky k PC zahrajú stredy.ALe ako? :geek: Určite nie verne.
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: studený zesilovač

Příspěvek od vojta1 »

já jsem to samozřejmě nemyslel doslova, ale prostě jde to, že středové pásmo ti zahrají jakékoli pidirepráky v relaci řekněme kolem 15 tisíc

navíc, i ty repráčky ti k PC ti to středové pásmo zahrají relativně slušně, ale basy ti nezahrají vůbec, a výšky že ti to urve ušiska.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Mirek »

Vojta1
středové pásmo ti zahrají i repráčky k PC za 100 kč, rozdíl v oproti kvlaitnímu HiFi je právě v reprodukci krajů.
Tak tohle může napsat opravdu jenom někdo, kdo o tom Výše uvedeném "kvlaitním HiFi" ví houby s octem ;)
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 568
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: studený zesilovač

Příspěvek od PMA »

Nechte to vyšumět, nereagovat. Jinak už všechna ta fóra o kvalitní reprodukci zvuku můžeme zabalit, pokud se budeme bavit na úrovni komponent z Tesca.
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: studený zesilovač

Příspěvek od vojta1 »

Mirek píše:Vojta1
středové pásmo ti zahrají i repráčky k PC za 100 kč, rozdíl v oproti kvlaitnímu HiFi je právě v reprodukci krajů.
Tak tohle může napsat opravdu jenom někdo, kdo o tom Výše uvedeném "kvlaitním HiFi" ví houby s octem ;)

to jsou zase argumenty jak stehno, já o hifi něco vím a právě proto vím, že věrnou reprodukcí dělá to, když zachycuje dynamiku zdroje, a dynamika se odehrává na krajích, takže pokud ti repráky nehrajou kraje, tak jsi bez dynamiky a tudíž někde na úrovni repráčků pro PC.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: studený zesilovač

Příspěvek od boxer »

já o hifi něco vím

..a co prosím tě?
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: studený zesilovač

Příspěvek od vojta1 »

že se nesposlouchá v červených rukavicích
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: studený zesilovač

Příspěvek od Vlado222 »

vojta1 píše:já jsem to samozřejmě nemyslel doslova, ale prostě jde to, že středové pásmo ti zahrají jakékoli pidirepráky v relaci řekněme kolem 15 tisíc
Zahrajú ale iba lepšie ako repráčky k pc. Ak chceš zvýrazniť okrajové pásma tak si do audia daj káble cardas croslink - tie v snahe zapáčiť sa zvýrazňujú okrajové pásma jak hore tak dole.
P.S. Tie Tvoje argumenty sú tiež ako noha ale z Dynosaura. Ja tu už končím lebo je to tu ako hrach na stenu hádzať, alebo rozprávať sa s hluchým.
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: studený zesilovač

Příspěvek od johny52 »

Kdysi běžel v tv seriál pro děti Tajemství proutěného košíku,a jedna postava se jmenovala Vojtíšek...mám vážný podezření,že.... :ymdevil:
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: studený zesilovač

Příspěvek od PavelN »

Vojta1:
chtěli jsme ti poradit, jak dosáhnout tobě vyhovující zvuk, ale je to vzhledem k tomu, co jsi napsal spíše věštba.
O tom, že jsi ten správný odborník na "hifi" není žádných pochyb. Holt každý to vidí z jiné strany. ;)

Vincent SV 226 jsem měl a ten je hodně expresivní na středech. To snad raději Marantz PM 7000, který hraje daleko střídměji, skoro až studeně.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: studený zesilovač

Příspěvek od vojta1 »

já už sem to stejně vyřešil tak ,že sem si koupil tu ECI-3
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: studený zesilovač

Příspěvek od miero »

Tak paráda :-) A aké máš k nemu repro?
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: studený zesilovač

Příspěvek od pajuna »

Vlado222 píše:
vojta1 píše:já jsem to samozřejmě nemyslel doslova, ale prostě jde to, že středové pásmo ti zahrají jakékoli pidirepráky v relaci řekněme kolem 15 tisíc
... Ja tu už končím lebo je to tu ako hrach na stenu hádzať, alebo rozprávať sa s hluchým.
Pro takovato vlakna a prispevky mam jinou radu .... NEZACINAT!!!

Kazdy se muze dostat do HE, ale asi by mel nejdrive pokorneji projit cestu, ktera k nemu vede, jak jiz bylo lehce naznaceno predrecnikem.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: studený zesilovač

Příspěvek od vojta1 »

miero píše:Tak paráda :-) A aké máš k nemu repro?
různé, teĎ momentálně Dynaudio Audience 72
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: studený zesilovač

Příspěvek od miero »

jj, poznám 72SE a stredy s nimi skvelé u mňa neboli ... resp. malé dvojpásma mi hrajú pohodovejšie ... chcelo by to niečo trojpásmové s väčším basákom a/alebo lepšiu poriešenú akustiku miestnosti...
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: studený zesilovač

Příspěvek od vojta1 »

mám ještě KEF Q900, ty jsou živější
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: studený zesilovač

Příspěvek od boxer »

že se nesposlouchá v červených rukavicích

Jo? Neke.

Aby mně přeci nenastydly ruce od toho studenýho zešilovače.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 568
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: studený zesilovač

Příspěvek od PMA »

Konkrétní rada: Bryston 4B ST.
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: studený zesilovač

Příspěvek od kodlNAD »

Vojtisku, ty kluku usata! S tvym problemem studenyho zesilovace ti nepomuzu, videl bych to spise na zastydlou pubertu... :D Pocem! Ty mas Q900, tak hod vedle do sekce repraku nejaky poznatky, co ty na to? At tady neprudis pi.....ama. :thumbup:
Odpovědět