Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
jarda68
Příspěvky: 5
Registrován: 28 bře 2013 21:50

Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od jarda68 »

Dobrý den,

mám zapojeny veškeré komponenty do filtru supra a potřebuji připojit zesilovač samostatně, protože se mi nelíbí zvuk je-li na filtru.
Jediná možnost, jak docílit této varianty a neupravovat supru je připojit zesík do jiné zásuvky . Doporučíte mi s klidem toto připojení? Nebo je důležité mít vše z jedné zásuvky?
Obě zásuvky jsou na jednom jističi.

Předem děkuji za rady.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od fox »

Pokud jsou obě zásuvky na jednom přívodu, dej klidně zesák mimo Supru. Nic jiného ti asi nezbude.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od lubin »

V klidu to Jardo zapoj, tak jak se Ti to líbí. Ze Supry to muzika není tak řízná co? :D
A nebo si poři'ď časem pračku či oddělovák....tam už to jedno nebude, ale neztrácíš dynamiku ap.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od bigjoe »

Jardo nepíšeš jaké máš přístroje - někdy se objevuje brum (subwoofer, gramo), ale jinak by nic hrozit nemělo.
Vyzkoušej a uvidíš. Držím palce :thumbup: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
jarda68
Příspěvky: 5
Registrován: 28 bře 2013 21:50

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od jarda68 »

Brum není- vyzkoušeno. Ještě jedna možnost by tu byla, koupě delšího síťového káblu k zesilovači a připojení k dvojzásuvce, kde je filtr.
Nynější kabel od zesíku k dvojzásuvce nedá, ta ke které dá je zase jednoduchá :roll: To jsou problémy :D
Zvuk na supře se mi zdá o dost uzší, méně výrazný a přesný bas, jak už někdo pronesl: takový spatlaný.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od bigjoe »

Když není brum a neslyšíš ani jiné problémy, tak co řešíš ?
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od aretax »

jarda68 píše:Dobrý den,

mám zapojeny veškeré komponenty do filtru supra a potřebuji připojit zesilovač samostatně, protože se mi nelíbí zvuk je-li na filtru.
Jediná možnost, jak docílit této varianty a neupravovat supru je připojit zesík do jiné zásuvky . Doporučíte mi s klidem toto připojení? Nebo je důležité mít vše z jedné zásuvky?
Obě zásuvky jsou na jednom jističi.

Předem děkuji za rady.
Nie je dobré zapojiť zosilňovač, hlavne koncový zosilňovač cez filter. Aj ja som mal ten istý problém, kým mi kamarát nedoporučil koncák zapojiť mimo filter. Nie je dôležité, do ktorej zásuvky, len nie cez filter. Nechcem rozpútať diskusiu odborníkov, ja iba píšem, čo mi bolo doporučené a že mi to funguje. Prečo to tak je, to ma veľmi nezaujíma. Hlavne, že mi to dobre hraje. Sieťová pračka - to je o niečom inom.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od pajuna »

jarda68 píše:Dobrý den,

mám zapojeny veškeré komponenty do filtru supra a potřebuji připojit zesilovač samostatně, protože se mi nelíbí zvuk je-li na filtru.
Jediná možnost, jak docílit této varianty a neupravovat supru je připojit zesík do jiné zásuvky . Doporučíte mi s klidem toto připojení? Nebo je důležité mít vše z jedné zásuvky?
Obě zásuvky jsou na jednom jističi.

Předem děkuji za rady.
Mam to zapojene obdobne. Zesik pres filtr ztraci stavu (smrnc)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od tujatuja »

No to jsou mi věci. Používám rovněž prodlužovačku Supra s filtrem v domnění, že bůhvíjak nepřispívá ke zdraví mých přístrojů a teď tohle :roll:
Ani mě nenapadlo porovnat zvuk se zapojením zesilovače přímo - bez filtru. Hned to jdu vyzkoušet.

Jardo, a co vyřadit Supru a používat obyčejný prodlužovací přívod s potřebným počtem zásuvek?
jarda68
Příspěvky: 5
Registrován: 28 bře 2013 21:50

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od jarda68 »

tujatuja píše:Jardo, a co vyřadit Supru a používat obyčejný prodlužovací přívod s potřebným počtem zásuvek?
U ostatních komponent má filtr přínos. Zkoušel jsem různé varianty. V mém případě nejlepší vše do filtru jen zesík přímo.
Jsem zvědavý na tvé postřehy.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od lubin »

jarda68 píše:
tujatuja píše:Jardo, a co vyřadit Supru a používat obyčejný prodlužovací přívod s potřebným počtem zásuvek?
U ostatních komponent má filtr přínos. Zkoušel jsem různé varianty. V mém případě nejlepší vše do filtru jen zesík přímo.
Jsem zvědavý na tvé postřehy.

V době , kdy jsem používal lištu Supra, jsem měl stejnou zkušenost.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od jirie »

A co takhle vyzkoušet nějaký kvalitní síťový kabel k zesilovači. Ten už sám o sobě by měl mít velmi příznivý vliv.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od pajuna »

jirie píše:A co takhle vyzkoušet nějaký kvalitní síťový kabel k zesilovači. Ten už sám o sobě by měl mít velmi příznivý vliv.
Vymena kabelu muze urcite pomoci ve zvuku, ale tato vec se zmineym dotazem nesouvisi. Zakladni otazkou je, ze zesilovac zapojeny pres filtr je ovlivnen a zvuk je horsi. A neni to jen zalizitost Supra.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
amadeus
Příspěvky: 51
Registrován: 20 bře 2012 11:07

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od amadeus »

Mě tak napadá, zkoušel už někdo UPSku od počítačů? To musí být super filtr...a není tak drahý.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od Mirek »

To už tady bylo snad 100x....stačí najít odkazy.
amadeus
Příspěvky: 51
Registrován: 20 bře 2012 11:07

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od amadeus »

Dal jsem si hledat "UPS" a nic moc mi nevypadlo, krom jednoho komentu o napájení a zbytek UPS jako dovážková služba a jednou citoslovce :-)
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od MAR »

Mám taktéž Supru a zes. mimo , pokud je to na stejném vodiči tak bez problému, zapojeno už rok a pokud je to z krabice rozvedeno na jiny drát,další zasuvku ale stejný jistič tak jsem žáden rozdíl taktež nezpozoroval, alespon u mně.
Mněl jsi na mysli problém se zeměním nebo neco jiného ?
DD

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od DD »

co si pamatam tak sa vzdy odporucalo natvrdo zapojit koncaky samostatne mimo akykolvek filter - myslim ze to mas spravne
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od Mirek »

Dal jsem si hledat "UPS" a nic moc mi nevypadlo, krom jednoho komentu o napájení a zbytek UPS jako dovážková služba a jednou citoslovce :-)
Je potřeba se podívat po fórech....už se o tom psalo dost a ne na Seznam.
jarda68
Příspěvky: 5
Registrován: 28 bře 2013 21:50

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od jarda68 »

MAR píše:Mám taktéž Supru a zes. mimo , pokud je to na stejném vodiči tak bez problému, zapojeno už rok a pokud je to z krabice rozvedeno na jiny drát,další zasuvku ale stejný jistič tak jsem žáden rozdíl taktež nezpozoroval, alespon u mně.
Mněl jsi na mysli problém se zeměním nebo neco jiného ?
Ano šlo mi hlavně o to, aby nebylo zapojení špatné z hlediska zemění. Zesík jsem dal na jinou zás. a také bez rozdílu.
Díky za postřehy :thumbup:
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od tujatuja »

Tak jsem odpojil zesilovač od filtru Supra, kde mám zapojeny všechny komponenty, a zapojil jsem ho přímo do druhé zásuvky, nacházející se ve stěně hned vedle první. A co se nestalo? Z beden se ozýval brum i při úplně stažené hlasitosti. ~x(
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od MAR »

Nejsem odborník, ale musíš mít jiný problém,problem v té zásuvce, přehozené fáze u některého komponentu, nějakou zemnící smyčku.
U Supry vevnitř je to zapojené takto
IMG_0542.JPG
Ta zem není nijak filtrovaná ani oddělená, takže to nemůže mít vliv.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od tujatuja »

Jen co budu mít trochu více času, prověřím zásuvky. Filtr Supra samozřejmě z ničeho neviním :smile:
Můj předchozí příspěvek byl jen pro informaci, proč jsem nepodal žádný report ohledně porovnání zvuku zesilovače přes filtr vs. bez filtru Supra.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Zesík do jiné zásuvky než ostatní komponenty

Příspěvek od MAR »

Má zkušenost se zes. přes filtr je jako u ostatních pisatelu. Zes. ztrácí dynamiku, ale není to zas až tak dramatické a zvuková scéna jako by se trochu posunula dozadu, možná je zvuk i trochu jemnější, takže to může někomu i vyhovovat.
Nevím teda jestli to tak slyší i ostatní a i u jiných filtrů než je SUPRA, měl jsem doma i ISOTEK aqarius a bylo to podobné.
Odpovědět